Τι σκεφτεστε (μερος τριτο) - Page 81
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 81 of 169 FirstFirst ... 3171798081828391131 ... LastLast
Results 1,201 to 1,215 of 2530
  1. #1201
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Σκέφτομαι ότι άρχισε το καλοκαίρι και μια από τα ίδια εγώ.
    Τουλάχιστον είναι αρχή του καλοκαιριού ακόμη.
    Το άγχος όμως δεν λέει να ηρεμήσει και φυσικά αποφεύγω την έκθεση στο άγχος και πρέπει να το διορθώσω αυτό

  2. #1202
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εσεισ νομιζετε οτι οι ναρκωμανεισ παιρνουν χαπια αντι για ναρκωτικα εμενα με κατεστρεψαν 3 φορεσ τον λογο εσεισ τον ξερετε εγω τον υποψιαζομαι δεν τον ξερω τελευταια φορα αν με καταστρεψουν κ τωρα θα παω στο ψυχειατρειο μονιμα αν δεν πεθανω ναρκωτικα εχει μεσα ο καφεσ τα τρωω για να δουλευω σωστοσ λαθοσ αν με ξεγραψετε τουσ ξεγραφω ολουσ κ παω νοσοκομειο δε με ενδιαφερει πλεον να κανω τον λαθοσ η τον σωστο χεστηκα αν θελετε να με σκοτωσετε σαν ανθρωποσ σπιτι μου
    Αυτα απο το μετωπο

  3. #1203
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ Κ ΣΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΠΟΤΣΑΡΗ Κ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ Κ ΓΙΑ ΚΡΗΤΗ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΕΓΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ

  4. #1204
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΕΧΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΤΟΝ ΨΥΧΟΚΟΥΚΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΌΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΟΠΩΣ ΜΑΓΝΗΣΙΟ Κ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΟΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 40 ΜΥΟΧΑΛΑΡΩΤΙΚΟ ΑΣΠΙΡΙΝΗ Η ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ Κ 3 ΕΜΒΟΛΙΑ ΑΛΓΚΟΦΡΕΝ ΝΟΥΡΟΦΕΝ Η ΝΤΕΠΟΝ ΣΑΣ ΤΑ ΜΑΖΕΨΑ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΡΩΤΗΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΠΑΡΤΕ ΟΤΙ ΘΕΤΕ

  5. #1205
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΞΑΝΑΛΕΩ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΝΤΕ ΔΗΛΩΣΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΟΡΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙΓΟΜΑΙ Η ΜΙΣΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ
    ΝΟΡΤΖΕΣΙΚ ΔΙΠΛΟ ΤΡΙΠΛΟ
    ΑΛΓΚΟΦΡΕΝ ΝΟΥΡΟΦΕΝ ΝΤΕΠΟΝ
    ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ ΑΣΠΙΡΙΝΗ
    ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΣΕ ΝΤΕ ΜΑΓΝΗΣΙΟ
    ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΙΠΛΟ ΤΡΙΠΛΟ
    ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΤ ΕΙΣΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΟΥΣΙΕΣ ΟΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΑΙΜΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Κ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Η ΜΑΦΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ

  6. #1206
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    δεν αντεχεται αυτος ο κυκλος.μονο φρικη.ολα ειναι ιδια και χειροτερα.χριστος ανεστη

  7. #1207
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Σκέφτομαι ότι άρχισε το καλοκαίρι και μια από τα ίδια εγώ.
    Τουλάχιστον είναι αρχή του καλοκαιριού ακόμη.
    Το άγχος όμως δεν λέει να ηρεμήσει και φυσικά αποφεύγω την έκθεση στο άγχος και πρέπει να το διορθώσω αυτό
    Το καλοκαίρι αν δεν έχεις καλούς φίλους κι αν δεν προγραμματίσεις από νωρίς τι θα κάνεις και που θα πας δεν περνάει καλά, απλά γίνεται ένα απ τα ίδια με μόνη διαφορά ότι πας και λίγο θάλασσα, σε κανα καλοκαιρινό μπαρ , καφέ και πιο συχνά εκτός σπιτιού. Πήγαινε ταξίδι αν έχεις λεφτά και καλη παρέα.
    γιάννης

  8. #1208
    Εδώ και μερικούς μήνες λέω να πάρω τηλέφωνο κάποια που είχα βγει μαζί της 3 - 4 φορές πριν ενάμιση χρόνο. Όμως την πήρα τηλέφωνο δυο φορές πριν 15 μέρες και δεν απάντησε, ούτε στο viber που την πήρα δυο τρεις φορές αμέσως πριν. Η τελευταία φορά που μιιλήσαμε ήταν τηλεφωνικώς πριν ένα χρόνο. Τότε που βγαίναμε έδειξε ενδιαφέρον. Όμως ξέκοψα επειδή είχε κάποια περιττά κιλά αν και αν ήθελε μπορούσε να βελτιωθεί, ίσως κι επειδή κάτι μέσα μου με άγχωνε γενικά για τη ζωή μου στο τώρα και στο μετά παρά γι αυτήν. Όμως, ο χαρακτήρας της ήταν αρκετά κοντά στο δικό μου παρότι δεν γνώριζε επακριβώς τη διαφορά ηλικίας μας που θα ταν δέκα χρόνια. Όμως, όταν νιώθεις ότι χρειάζεσαι κάποια συμπαράσταση ποθείς να χεις τέτοιο άτομο δίπλα σου για κάτι σοβαρό. Εδώ και ένα χρόνο θα μου πείτε πολλά θα της έχουν συμβεί.
    Κάπου αλλού είχα δει από κοντά μια που παίχτηκε μια φάση απλού φλερτ μαζί της πριν χρόνια, κι ακόμα γνωριζόμαστε, όμως έφυγε ίσως με το που με είδε εκεί ίσως επειδή είχε κάποια δουλειά εκείνη την ώρα. Πριν λίγο καιρο που την πήρα τηλ για δουλειά με προσφώνησε φίλε, λες και μου έκοβε το δρόμο. Όμως κανείς δεν ξέρει αν το είπε από φόβο για δέσμευση ή απλά το εννοούσε. Έλξη νιώθω απλά δεν ξερω αν θα ταιριάζαμε σαν χαρακτήρες κι ούτε ξέρω αν παίζει κατι στη ζωη της.
    γιάννης

  9. #1209
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Ψυχές ευαίσθητες του φόρουμ προσέχετε την καρδιά σας, να έχετε σύνδεση και επικοινωνία πάντα με αυτήν, όλα εκεί παίζονται, ένας φίλος μου πριν κάποια χρόνια μου είχε στείλει αυτήν την ομιλία, την ξαναείδα πρόσφατα και πάλι μου είπε πολλά, ίσως σας αρέσει και εσάς να την παρακολουθησετε...

    Hit me with music...

  10. #1210
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Τραγικά γεγονότα όπως το χθεσινό ναυάγιο αποδεικνύουν το παράλογο της ανθρώπινης υπόστασης.

    Είμαι στην Πύλο στο μέρος που έγινε το ναυάγιο και σας καλό σε ένα τεράστιο πάρτυ με δυνατή μουσική και ποτά και DJ κτλ. Μπορώ; Όχι.

    Είμαι κάπου μακριά. Στην Αυστραλία για παράδειγμα. Μπορώ να διοργάνωσω ένα μεγάλο πάρτυ με ξέφρενους ρυθμούς κτλ;
    Ασφαλώς!!!

    Έτσι βλέπουμε πως ανάλογα στο πόσο κοντά ή μακριά βρίσκομαι από τραγικά γεγονότα ή αν πρόκειται για γνωστούς και άλλα παρόμοια, τους προσδίδω και διαφορετικό κύρος .

    Εντελώς παράλογο αλλά πραγματικό. Δηλαδή για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε, στο ίδιο γεγονός δίνουμε διαφορετική βαρύτητα!!!

    Το ξέρουμε πως κάθε στιγμή εξελίσσονται δράματα σ όλο τον πλανήτη. Φρικτές καταστάσεις βιώνει οποιαδήποτε ηλικία οποιαδήποτε στιγμή.
    Όμως δεν ασχολούμαστε καν, γιατί θα ζούσαμε σ ένα μόνιμο πένθος κι έτσι δε θα υπήρχε ζωή.

  11. #1211
    Behappy, σ ευχαριστούμε πολύ για την ομιλία που ανέβασες.... Βρήκα τα όσα είπε η ομιλήτρια πολύ χρήσιμα και σημαντικά... Με άγγιξε ιδιαίτερα όταν μίλησε για τη συναισθηματική ανορεξία που έχουμε κάποιοι δηλ την τάση μας να δίνουμε περισσότερα από αυτά που παίρνουμε και να είμαστε κι ευχαριστημένοι κιόλας με τα λίγα που παίρνουμε και να μη ζητάμε περισσότερα.... Σε ένα βαθμό το κάνω κι εγώ... Και κάπως το εξήγησε ότι λέει το κάνουμε από εγωισμό... Δε θυμάμαι τι άλλο είπε πάνω σ αυτό.... Αλλά γενικά βρήκα πολλά σημεία αξιοπροσεχτα...
    Σ ευχαριστούμε...

  12. #1212
    Κανείς δεν έχει τη λύση στα θέματα μας. Τη λύση την έχουμε μέσα μας. Είναι αυτό που φωνάζει στο βάθος του νου μας ως καθάρια φωνή καθοδηγούμενο και πάλι απο τη δική μας καθάρια φωνή στη συνείδηση που λέγεται διαίσθηση. Οι άλλοι θα μας δείξουν τρον τρόπο για να πραγματώσουμε τη λύση.
    γιάννης

  13. #1213
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σκέφτομαι ότι με τόσες απόπειρες, είναι θαύμα που έφτασα τα 45...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #1214
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Quote Originally Posted by pause View Post
    Behappy, σ ευχαριστούμε πολύ για την ομιλία που ανέβασες.... Βρήκα τα όσα είπε η ομιλήτρια πολύ χρήσιμα και σημαντικά... Με άγγιξε ιδιαίτερα όταν μίλησε για τη συναισθηματική ανορεξία που έχουμε κάποιοι δηλ την τάση μας να δίνουμε περισσότερα από αυτά που παίρνουμε και να είμαστε κι ευχαριστημένοι κιόλας με τα λίγα που παίρνουμε και να μη ζητάμε περισσότερα.... Σε ένα βαθμό το κάνω κι εγώ... Και κάπως το εξήγησε ότι λέει το κάνουμε από εγωισμό... Δε θυμάμαι τι άλλο είπε πάνω σ αυτό.... Αλλά γενικά βρήκα πολλά σημεία αξιοπροσεχτα...
    Σ ευχαριστούμε...
    Καλημέρα, να είσαι καλά pause,
    χαίρομαι που βρήκες χρήσιμη την ομιλία, πραγματικά όταν την παρακολούθησα και εγώ πάλι πρόσφατα, στάθηκα σε αρκετά σημεία, όπως λες και αυτό της συναισθηματικής ανορεξίας είναι σημαντικό. Γενικά βοηθάει να κατανοήσουμε κάποια πράγματα, για να αντέχουμε δυσκολίες και συμβάντα ζωής και να έχουμε καλύτερη επαφή με τον εαυτό μας και τους άλλους.
    Hit me with music...

  15. #1215
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    και έστω ζεις κάπου μακρυά από ένα δραματικό γεγονός και έχεις πχ κανονίσει να πας διακοπές. αν δεν πας διακοπές, αυτό τί αποδεικνείει;
    εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θελουν να μας βάλουν να φαγωθούμε μεταξύ μας.
    ίσως φταίει που λείπω από τα κοινωνικά δρώμενα πολύ καιρό και δεν συναναστρέφομαι άλλους ανθρώπους όμως αν ο άλλος σέβεται τον πόνο τον δικό μου, το καταλαβαίνω. ακόμη κι αν γιορτάζει δηλαδή.
    δεν πιστεύω πως συνεχίζουν να περνάνε καλά οι ανθρώποι εις βάρος ή ανεξάρτητα από το τί συμβαίνει γύρω τους, απλά περνάνε καλά, σταματάνε να περνάνε καλά, ανασκουμπώνονται και συνεχίζουν τη ζωή τους.
    απο το να υποκριθεί ο άλλος οτι νοιάζεται, καλυτερα να τα γράφει όλα στα τέτοια του. αρκεί να σέβεται τα όρια.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ?
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-05-2021, 09:17
  2. Υπήρξα το Τρίτο Πρόσωπο
    By aleksandros.pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 52
    Last Post: 13-05-2017, 18:12
  3. ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 38
    Last Post: 06-08-2016, 02:05
  4. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •