Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 108 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 166 to 180 of 1608
  1. #166
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που θα με έκανε χαρούμενο
    Ψάξε καλύτερα. Δεν μπορεί, κάτι θα υπάρχει

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Πιστεύω σε αυτή τήν περίπτωση ξεκινάμε Με περπάτημα!!! Ο, τί μπορούμε νά κάνουμε Με τό σώμα μας!!! Καί εγώ σε λίγες μέρες θά είμαι άνεργη τελειώνει η σύμβαση...αν δεν βρώ κάτι άλλο... θά ξεκινήσω περπατημα πρωί απόγευμα καί άλλα στο ενδιάμεσο.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ψάξε καλύτερα. Δεν μπορεί, κάτι θα υπάρχει
    Αυτά που υπάρχουν είναι δύσκολα να γίνουν

  4. #169
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Αυτά που υπάρχουν είναι δύσκολα να γίνουν
    Πάλεψε το Ανδρέα. Όσο το αφήνεις σε αφήνει. Είσαι ο σωτήρας του εαυτού σου.

  5. #170
    kopela93
    Guest
    Καλά αισθάνομαι. Πήγα για περπάτημα με το ζόρι. Δεν ήθελα να περπατήσω αλλά πρέπει. Ήθελα απλά να ξαπλώνω συνεχειαααααα
    Αλλά οκει, λαχανιασα παρόλο που η πίεση μου πλέον είναι οριακά υψηλή και όχι τέρμα υψηλή όπως πριν. Δεν ξέρω, ίσως ο οργανισμός θέλει ένα διάστημα για να συνηθίσει στις καινούργιες πιέσεις. Έχω την εντύπωση ότι φυσάω ξεφυσαω επειδή συνήθισα να το κάνω αλλά πλέον οι αναπνοές μου είναι πιο ήρεμες. Βέβαια λίγο φοβάμαι να μην ανεβάσω μεγάλη πίεση όπως πριν και έτσι πηγαίνω αρκετά χαλαρά.
    Όλο αυτό το διάστημα έχω φοβηθεί τόσο πολύ με τις πανύψηλες πιέσεις που είχα και δεν το γνώριζα, και μου έμεινε σαν φοβία ότι θα πάθω κάτι, ακόμα και τώρα που είναι οριακά υψηλές.
    Απορώ τι έκανε ο οργανισμός μου τα τελευταία τρία τουλάχιστον χρόνια με τόσο υψηλές πιέσεις. Απορώ πώς τα κατάφερε. Το σκέφτομαι και πάω να βάλω τα κλάματα από το πόσο υπέφερε η καρδιά μου και όλο μου το σώμα όλο αυτό το διάστημα από κάτι που εγώ προκάλεσα. Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω πίσω το χρόνο και να πω ένα μεγάλο συγγνώμη στον εαυτό μου για όλα αυτά. Δεν ξέρω αν μπορώ να με συγχωρήσω για το κακό που προκάλεσα στο σώμα μου.
    Θα βάλω τα δυνατά μου να χάσω κιλά asap ούτως ή άλλως ο γιατρός μού έχει ορίσει χρονικό περιθώριο 3-6 μήνες για να χάσω ένα μέρος των κιλών δεν ξέρω πόσο αλλά δεν είπε, ώστε να γλιτώσω τα αντιυπερτασικά. Και μού είπε ότι πολύ καλά κάνω που επιλέγω αυτήν την οδό, τη φυσική λύση, γιατί η άλλη επιλογή είναι τα χάπια και μάλιστα δεν ξέρω αν θα είναι ένα ή δύο διαφορετικά. Λέτς σι γουατ χαπενς μπέιμπι. Εγώ πάντως τα χάπια δεν τα θέλω και υποσχέθηκα να χάσω κιλά ώστε να μην μου τα δώσει. Ελπίζω να τα καταφέρω.

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Καλά αισθάνομαι. Πήγα για περπάτημα με το ζόρι. Δεν ήθελα να περπατήσω αλλά πρέπει. Ήθελα απλά να ξαπλώνω συνεχειαααααα
    Αλλά οκει, λαχανιασα παρόλο που η πίεση μου πλέον είναι οριακά υψηλή και όχι τέρμα υψηλή όπως πριν. Δεν ξέρω, ίσως ο οργανισμός θέλει ένα διάστημα για να συνηθίσει στις καινούργιες πιέσεις. Έχω την εντύπωση ότι φυσάω ξεφυσαω επειδή συνήθισα να το κάνω αλλά πλέον οι αναπνοές μου είναι πιο ήρεμες. Βέβαια λίγο φοβάμαι να μην ανεβάσω μεγάλη πίεση όπως πριν και έτσι πηγαίνω αρκετά χαλαρά.
    Όλο αυτό το διάστημα έχω φοβηθεί τόσο πολύ με τις πανύψηλες πιέσεις που είχα και δεν το γνώριζα, και μου έμεινε σαν φοβία ότι θα πάθω κάτι, ακόμα και τώρα που είναι οριακά υψηλές.
    Απορώ τι έκανε ο οργανισμός μου τα τελευταία τρία τουλάχιστον χρόνια με τόσο υψηλές πιέσεις. Απορώ πώς τα κατάφερε. Το σκέφτομαι και πάω να βάλω τα κλάματα από το πόσο υπέφερε η καρδιά μου και όλο μου το σώμα όλο αυτό το διάστημα από κάτι που εγώ προκάλεσα. Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω πίσω το χρόνο και να πω ένα μεγάλο συγγνώμη στον εαυτό μου για όλα αυτά. Δεν ξέρω αν μπορώ να με συγχωρήσω για το κακό που προκάλεσα στο σώμα μου.
    Θα βάλω τα δυνατά μου να χάσω κιλά asap ούτως ή άλλως ο γιατρός μού έχει ορίσει χρονικό περιθώριο 3-6 μήνες για να χάσω ένα μέρος των κιλών δεν ξέρω πόσο αλλά δεν είπε, ώστε να γλιτώσω τα αντιυπερτασικά. Και μού είπε ότι πολύ καλά κάνω που επιλέγω αυτήν την οδό, τη φυσική λύση, γιατί η άλλη επιλογή είναι τα χάπια και μάλιστα δεν ξέρω αν θα είναι ένα ή δύο διαφορετικά. Λέτς σι γουατ χαπενς μπέιμπι. Εγώ πάντως τα χάπια δεν τα θέλω και υποσχέθηκα να χάσω κιλά ώστε να μην μου τα δώσει. Ελπίζω να τα καταφέρω.
    Θα τα καταφέρεις. Θα ανοιξεις εδω ενα ημερολογιο να σε παρακολουθούμε να μας λες τι τρως αντε και να σου προτείνουμε και καμια συνταγή για να το κανεις πιο εύκολα.

  7. #172
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Θα τα καταφέρεις. Θα ανοιξεις εδω ενα ημερολογιο να σε παρακολουθούμε να μας λες τι τρως αντε και να σου προτείνουμε και καμια συνταγή για να το κανεις πιο εύκολα.
    Χαχαα ευχαριστώ!!! Εύχομαι ������❤️������������������������

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Να βρειτε τι χρειαζεται για να δουλεψεισ εγω λεω ηλεκτρολυτεσ συμπληρωμα καφε σκετο κ τσιγαρο να ψηθει το ανοσοποιητικο

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    αν επιτρέπεται @kopela 93 πόσα κιλά είσαι?

  10. #175
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    αν επιτρέπεται @kopela 93 πόσα κιλά είσαι?
    Δεν επιτρέπεται όπως το είπες χαχαχααα

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν επιτρέπεται όπως το είπες χαχαχααα
    ωραίο αστείο!

  12. #177
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ωραίο αστείο!
    Μα δε θέλω να πω
    Αν θες σου λέω σε π.μ

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μα δε θέλω να πω
    Αν θες σου λέω σε π.μ
    ok δικαιωμα σου ειναι!
    αλλα δεν το θεωρω και κατι σημαντικο

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Το απόγευμα είχα ένα έντονο σφίξιμο στην περιοχή της καρδιάς, από τότε συνεχίζω να έχω κατά διαστήματα πιο λίγο όμως και τώρα ο πόνος πήγε στην πλάτη, η ψυχολογικό είναι η καρδιά [emoji176]

  15. #180
    kopela93
    Guest
    Πάλι καλά έχει βελτιωθεί η διάθεσή μου βγήκα έξω για περπάτημα πήρα βιταμίνη d γιατί έχω ανεπάρκεια βασικά έλλειψη έχω πάρα πολύ χαμηλή και περπατήσα πήρα βαθιές αναπνοές και νιώθω πολύ καλύτερα. Αυτές οι δύο τελευταίες μέρες ήταν κόλαση πραγματικά μου θύμισαν το Νοέμβριο τα τέλη νοεμβρίου που είχα περάσει ακριβώς κάτι τέτοιο πάλι καλά είναι κάτι που συμβαίνει μάλλον αρκετά αραιά γιατί αν συνέβαινε πιο συχνά θα είχα μεγάλο πρόβλημα. Πάει πέρασε και τώρα μπορώ επιτέλους να νιώθω ωραία. Δεν ξέρω τι ήτανε αλλά δεν με ενδιαφέρει το μόνο που ξέρω είναι ότι ξεκίνησα συμπληρώματα για την έλλειψη που έχω της βιταμίνης και ότι θα βγαίνω και στον ήλιο κάθε μέρα και είμαι σίγουρη ότι θα δω μεγάλη διαφορά στη διάθεσή μου μπορεί όλα αυτά να συμβαίνουν λόγω της έλλειψης γιατί δεν μπορώ να το ρίξω σε ορμονολογικούς παράγοντες επειδή οι ορμόνες μου όλες είναι καλές και έχω εξετάσει και θυρεοειδή και όλα οπότε ναι μαζί με β12 πιστεύω όλα καλά θα πάνε και επιτέλους μπορώ να ανασάνω και να χαρώ έστω και λίγο.

Page 12 of 108 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •