Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 26
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 26 of 111 FirstFirst ... 1624252627283676 ... LastLast
Results 376 to 390 of 1651
  1. #376
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Πολύ άγχος, σήμερα είναι η πρώτη μέρα στην θεατρική ομάδα και έχω πολύ άγχος.

  2. #377
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Ανδρεα ολοι θεατρο παιζουμε τωρα εσενα πωσ σου ηρθε να το κανεισ επαγγελματικα ολοι παιζουμε δωρεαν

  3. #378
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ένα κενό μια μοναξιά, ήθελα να γραφτώ κάπου σε θεατρική ομάδα αλλά δεν το έκανα σκεφτόμενος της πρόβες και την παράσταση και ότι με το άγχος που θα έχω δεν θα μπορώ να ανταπεξέλθω, μια το μετανιώνω και μια όχι, ήθελα περισσότερο να πάω για να κάνω παρέες και να διώξω την ανασφάλεια και το άγχος μου.
    Κι εγώ έκανα παρόμοια με αυτά που σκέφτεσαι να κάνεις και στο τέλος τα έκανα κι έπειτα τα παράτησα επειδή ούτε η εν λόγω ενασχόληση με γέμιζε ιδιαίτερα ούτε φίλους έκανα απλά καλούς γνωστούς κυρίως απ αυτούς τύπου άμα βρεθούμε κάπου τυχαία ανταλλάζουμε και λίγη κουβέντα ως την επόμενη φορά που θα ξαναειδωθούμε. Σε ένα θέατρο ή σε ένα άθλημα ή σε ένα σωματείο πας επειδή σε γεμίζει αυτό στο οποίο αφορά το άθλημα, η ιδεολογία, η διδασκαλία, το εν λόγω σπόρ κλπ, κι αν βρεις εκεί παρέες καλώς ως ένα παρεπόμενο αλλά όχι το κύριο θετικό που απέκτησες που δεν είναι τίποτα άλλο παρά η ικανοποίηση σου γι αυτό που παρέχει εκείνη η ασχολία ή χόμπι.
    γιάννης

  4. #379
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Έχω πονόλαιμο και δεν περνάει τι να κάνω;

  5. #380
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Σήμερα σηκώθηκα πολύ χάλια τόσο ψυχολογικά όσο και σωματικά... Ελπίζω να συνέλθω αργότερα σιγά σιγά...
    Έχει κανείς καμιά ιδέα που να με βοηθήσει; Μέσα στο σπίτι όμως γιατί δεν είμαι σε κατάσταση για να βγω, πονάω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #381
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Χθες πέθανε ένας γείτονας, άντρας μιας φίλης της μαμάς μου που τον ήξερα από παιδί κι αυτό με στεναχώρησε... Ήθελα απλά να το εκφράσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #382
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Νιώθω πως όλα είναι μάταια... Μια απογοήτευση, σαν τίποτα να μην έχει νόημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #383
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω πως όλα είναι μάταια... Μια απογοήτευση, σαν τίποτα να μην έχει νόημα...
    Εξαρτάται τι νόημα ψάχνεις να βρεις στα πράγματα.

    Ότι ζει πεθαίνει, θεμελιώδης νόμος της ζωης, δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά θα έπρεπε να το είχες καταλάβει και αποδεκτή αυτό ήδη.

  9. #384
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Εξαρτάται τι νόημα ψάχνεις να βρεις στα πράγματα.

    Ότι ζει πεθαίνει, θεμελιώδης νόμος της ζωης, δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά θα έπρεπε να το είχες καταλάβει και αποδεκτή αυτό ήδη.
    Καλημέρα...

    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!

    Κι εγώ δεν ξέρω τι ψάχνω αυτή τη στιγμή, γενικά τον τελευταίο καιρό είμαι μπερδεμένη... Νιώθω ότι ούτε οι σχέσεις έχουν σημασία, ούτε τίποτα, δεν ξέρω, δεν βρίσκω χαρά... Ίσως πρόσκαιρα μόνο και μετά ξαναβυθίζομαι στη μαυρίλα...

    44 είμαι, το έχω καταλάβει καλά αυτό που λες καθώς έχουν πεθάνει πολλοί δικοί μου άνθρωποι αλλά δεν ξέρω αν το έχω αποδεχτεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #385
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!

    Κι εγώ δεν ξέρω τι ψάχνω αυτή τη στιγμή, γενικά τον τελευταίο καιρό είμαι μπερδεμένη... Νιώθω ότι ούτε οι σχέσεις έχουν σημασία, ούτε τίποτα, δεν ξέρω, δεν βρίσκω χαρά... Ίσως πρόσκαιρα μόνο και μετά ξαναβυθίζομαι στη μαυρίλα...

    44 είμαι, το έχω καταλάβει καλά αυτό που λες καθώς έχουν πεθάνει πολλοί δικοί μου άνθρωποι αλλά δεν ξέρω αν το έχω αποδεχτεί...
    Δοκίμασε να αρχίσεις να παίρνεις Brintelix, μπορεί και να σε βοηθήσουν.

    Δούλεψε μέσα σου με το θέμα του θανάτου.

    Μην ξεχνάς ότι ο θάνατος είναι ποιο δύσκολος γι αυτον που μένει πίσω, ο θανοντας δεν ξέρει καν ότι είναι νεκρός... Σκέψου το λίγο αυτό.

  11. #386
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Δοκίμασε να αρχίσεις να παίρνεις Brintelix, μπορεί και να σε βοηθήσουν.

    Δούλεψε μέσα σου με το θέμα του θανάτου.

    Μην ξεχνάς ότι ο θάνατος είναι ποιο δύσκολος γι αυτον που μένει πίσω, ο θανοντας δεν ξέρει καν ότι είναι νεκρός... Σκέψου το λίγο αυτό.
    Παίρνω ήδη αντικαταθλιπτικά και με έχουν βοηθήσει σε σχέση με το παρελθόν και πάλι καλά γιατί είχα φτάσει στα άκρα αλλά τις τελευταίες μέρες νιώθω πεσμένη ψυχολογικά...

    Πώς να το δουλέψω δηλαδή;

    Αυτό που λες ότι είναι πιο δύσκολο για όποιον μένει πίσω το ξέρω και το βιώνω, μου λείπουν κάποια αγαπημένα πρόσωπα κι ας έχουν περάσει χρόνια...
    Αλλά μου λείπει και κάποιος που είναι ζωντανός αλλά δεν μπορώ να τον έχω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #387
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Παίρνω ήδη αντικαταθλιπτικά και με έχουν βοηθήσει σε σχέση με το παρελθόν και πάλι καλά γιατί είχα φτάσει στα άκρα αλλά τις τελευταίες μέρες νιώθω πεσμένη ψυχολογικά...

    Πώς να το δουλέψω δηλαδή;

    Αυτό που λες ότι είναι πιο δύσκολο για όποιον μένει πίσω το ξέρω και το βιώνω, μου λείπουν κάποια αγαπημένα πρόσωπα κι ας έχουν περάσει χρόνια...
    Αλλά μου λείπει και κάποιος που είναι ζωντανός αλλά δεν μπορώ να τον έχω...
    Άλλαξε αγωγή αν πλέον δεν δουλεύουν εξίσου καλά.

    Κοίτα καλο θα ήταν να μην δένεσαι με ανθρώπους τοσο πολύ.

    Μπορεί να σου ακούγετε ψυχρό αλλά στην ζωη στην τελική είμαστε όπως ήρθαμε.... Μονοι.

    Αν δένεσαι τοσο πολύ με τους ανθρώπους τίποτα καλο δεν θα βγει.

    Απο τους ανθρώπους πάρε τα θετικά και αγνόησε τα αλλα.

    Μερικές φορές όσον αφορά σχέσεις πρέπει να αφήσουμε ανθρώπους που αγαπάμε για να βρούμε κάποιον που μας αγαπάει.

    Το τελευταίο βάλτο καλά στο μυαλό σου.


    Η ζωη εξάλλου δεν είναι μονο λύπες, είναι και χαρές μερικές φορές απο κει που δεν το περιμέναμε.

  13. #388
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Άλλαξε αγωγή αν πλέον δεν δουλεύουν εξίσου καλά.

    Κοίτα καλο θα ήταν να μην δένεσαι με ανθρώπους τοσο πολύ.

    Μπορεί να σου ακούγετε ψυχρό αλλά στην ζωη στην τελική είμαστε όπως ήρθαμε.... Μονοι.

    Αν δένεσαι τοσο πολύ με τους ανθρώπους τίποτα καλο δεν θα βγει.

    Απο τους ανθρώπους πάρε τα θετικά και αγνόησε τα αλλα.

    Μερικές φορές όσον αφορά σχέσεις πρέπει να αφήσουμε ανθρώπους που αγαπάμε για να βρούμε κάποιον που μας αγαπάει.

    Το τελευταίο βάλτο καλά στο μυαλό σου.


    Η ζωη εξάλλου δεν είναι μονο λύπες, είναι και χαρές μερικές φορές απο κει που δεν το περιμέναμε.
    Το να μην δένομαι δυστυχώς το βλέπω δύσκολο, είμαι πολύ συναισθηματική...

    Αυτό που λες περί αγάπης έχει λογική... Θα προσπαθήσω να το εμπεδώσω...

    Όντως η ζωή έχει και χαρές, δεν αντιλέγω... Πιστεύω πως τώρα περνάω μια δύσκολη φάση και πως θα επανέλθω αλλά γράφω εδώ σχετικά γιατί με βοηθάει να εκφράζομαι...

    Όσον αφορά την αγωγή, όταν ξαναπάω στο γιατρό θα δούμε τι θα πει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #389
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Μπραβο κυκνε το βρηκεσ εφτασεσ στην ηλικια σου εδω τα προβληματα ειναι αλλα σ αρεσει ο εαυτοσ σου σε αρεσουν οι αλλοι πωσ περνανε οι αλλοι πωσ περναω εγω κλπ λεφτα κ μαλακιεσ εχει μονο με την εξησ εννοια σ αρεσει το σπιτι σου σ αρεσει το αμαξι σου σ αρεσει η γυναικα σου κλπ

  15. #390
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Ξαναλεω εγω τισ θεραπειεσ τισ ξερω για εσασ γινεται αυτο εμενα δε με αφηνουν ησυχο αλλιωσ ειμαι πιο καλα απο ολουσ κι απο το γιατρο μου

Page 26 of 111 FirstFirst ... 1624252627283676 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •