Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 30
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 30 of 111 FirstFirst ... 2028293031324080 ... LastLast
Results 436 to 450 of 1658
  1. #436
    Κύκνε...κράτα γερά... Σήμερα είχα ένα σύντομο επεισόδιο ταχυκαρδίας στην κατάρτιση. Αμέσως ήπια λίγο νερό και ηρέμησα. Ίσως φταίνε οι υποσυνείδητες σκέψεις που έκανα πριν βγω από το σπίτι. Τις επόμενες ώρες ακολούθησε μια γερή έκτακτη συστολή, ίσως να έκανε και δύο δεύτερα να χτυπήσει ξανά η καρδιά μου. Παρ όλα αυτά δεν πήρα stedon που έχω πάντα στην τσέπη μου και κατάφερα να το διαχειριστώ. Ίσως να φταίει και η αύξηση του lyrica από 75 στα 100. Στα θετικά είναι ότι η αστάθεια έχει υποχωρήσει κατά πολύ όπως και το άγχος.

    Keep walking guys

  2. #437
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Κύκνε...κράτα γερά... Σήμερα είχα ένα σύντομο επεισόδιο ταχυκαρδίας στην κατάρτιση. Αμέσως ήπια λίγο νερό και ηρέμησα. Ίσως φταίνε οι υποσυνείδητες σκέψεις που έκανα πριν βγω από το σπίτι. Τις επόμενες ώρες ακολούθησε μια γερή έκτακτη συστολή, ίσως να έκανε και δύο δεύτερα να χτυπήσει ξανά η καρδιά μου. Παρ όλα αυτά δεν πήρα stedon που έχω πάντα στην τσέπη μου και κατάφερα να το διαχειριστώ. Ίσως να φταίει και η αύξηση του lyrica από 75 στα 100. Στα θετικά είναι ότι η αστάθεια έχει υποχωρήσει κατά πολύ όπως και το άγχος.

    Keep walking guys
    Καλημέρα...

    Προσπαθώ αλλά είναι δύσκολο... Είχα μια διαφωνία με τους γονείς μου κι αναστατώθηκα... Πήρα μισό ηρεμιστικό και περιμένω να δράσει...

    Εσύ είσαι καθόλου καλύτερα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #438
    Περαστικά Κύκνε. Κάπως καλύτερα. Σήμερα δεν θέλω να πάω στην κατάρτιση αλλά θα πάω.

  4. #439
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Έτσι κι έτσι, πήρα μισό ηρεμιστικό, το πρωί ήμουν καλύτερα, έφυγε και εχθές το θέμα των εξετάσεων πιστοποίησης για υπολογιστές οπότε ένα βάρος λιγότερο.

  5. #440
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Περαστικά Κύκνε. Κάπως καλύτερα. Σήμερα δεν θέλω να πάω στην κατάρτιση αλλά θα πάω.
    Σ' ευχαριστώ!

    Τώρα νιώθω πολύ κουρασμένη κι αδικαιολόγητα... Δεν έκανα κάτι που να το δικαιολογεί κι είναι πολύ ενοχλητικό... Κατάρτιση πάνω σε τι ακριβώς; (Θα ψάξω να δω που είναι ένα σχετικό θέμα που είχες ανοίξει αλλά δεν θυμάμαι σε ποια κατηγορία ήταν)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #441
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Άλλη μια μέρα που νιώθω άγχος... Κουράστηκα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #442
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ!

    Τώρα νιώθω πολύ κουρασμένη κι αδικαιολόγητα... Δεν έκανα κάτι που να το δικαιολογεί κι είναι πολύ ενοχλητικό... Κατάρτιση πάνω σε τι ακριβώς; (Θα ψάξω να δω που είναι ένα σχετικό θέμα που είχες ανοίξει αλλά δεν θυμάμαι σε ποια κατηγορία ήταν)
    Κοιμάσαι αρκετά;

    Η κατάρτιση έχει να κάνει με καταστροφές και διαχείριση κρίσεων (όχι πανικού ). Από βδομάδα ξεκινάμε τηλεκατάρτιση πάλι. Τελικά άξιζε τον κόπο. Ευτυχώς που πήγα, αν καθόμουν σπίτι θα έχανα.

  8. #443
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Κοιμάσαι αρκετά;

    Η κατάρτιση έχει να κάνει με καταστροφές και διαχείριση κρίσεων (όχι πανικού ). Από βδομάδα ξεκινάμε τηλεκατάρτιση πάλι. Τελικά άξιζε τον κόπο. Ευτυχώς που πήγα, αν καθόμουν σπίτι θα έχανα.
    Ναι, κανονικά το βράδυ και κάποιες φορές και μεσημέρι...
    Σκέφτομαι μήπως πρέπει απ' την καινούρια χρονιά να κάνω εξετάσεις αίματος...

    Κατάλαβα, πολύ ενδιαφέρον! Μπράβο που έχεις την ψυχραιμία ν' ασχοληθείς με κάτι τέτοιο, καθώς και την ευαισθησία να βοηθήσεις τους άλλους...
    Τι κάνατε την τελευταία φορά;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #444
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Κοιμάσαι αρκετά;

    Η κατάρτιση έχει να κάνει με καταστροφές και διαχείριση κρίσεων (όχι πανικού ). Από βδομάδα ξεκινάμε τηλεκατάρτιση πάλι. Τελικά άξιζε τον κόπο. Ευτυχώς που πήγα, αν καθόμουν σπίτι θα έχανα.
    Σε ποιο κύκλο είσαι ;

  10. #445
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, κανονικά το βράδυ και κάποιες φορές και μεσημέρι...
    Σκέφτομαι μήπως πρέπει απ' την καινούρια χρονιά να κάνω εξετάσεις αίματος...

    Κατάλαβα, πολύ ενδιαφέρον! Μπράβο που έχεις την ψυχραιμία ν' ασχοληθείς με κάτι τέτοιο, καθώς και την ευαισθησία να βοηθήσεις τους άλλους...
    Τι κάνατε την τελευταία φορά;
    Aν έχεις πολύ καιρό να κάνεις. Και γω το σκέφτομαι αλλά είχα κάνει πριν 1,5 μήνα οπότε δεν πιστεύω να δείξει τίποτα.
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Λίγη θέληση ήθελε και να πάω λίγο κόντρα στον φόβο. Το καλό είναι ότι ανταλλάξαμε και τηλέφωνα. Μπορεί να κάνω χτίσω κάνα δυο φιλίες από κει, πράγμα το οποίο γενικά μου λείπει. Πέρασα γενικά καλά. Το επόμενο βήμα είναι ίσως να βγούμε για κανένα καφέ. Σιγά, σιγά, όμως, όλα θέλουν τον χρόνο τους, θα δείξει.
    Last edited by ThelwNaEimaiKala; 18-12-2022 at 01:23.

  11. #446
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Σε ποιο κύκλο είσαι ;
    Στον Β είμαι. Κάνεις και συ; Άκουσα ότι στο μέλλον οι πιστοποιήσεις από κεκ θα είναι πολύ χρήσιμες για εύρεση εργασίας σε συναφή κλάδο. Επίσης τα ιεκ έχουν πάρει τα πάνω τους.

  12. #447
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Αισθάνομαι λίγο καλύτερα σε σχέση με δύο μήνες πριν.
    Μπορώ να πω, πως ίσως έστω κ για λίγο ένιωσα μια αισιοδοξία σχετικά με το μέλλον μου, χωρίς να έχει γίνει τίποτα.
    Μωρέ λες; Μετά από σχεδόν δύο χρόνια να αρχίσει μια βελτίωση;έστω μικρή;

  13. #448
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Στον Β είμαι. Κάνεις και συ; Άκουσα ότι στο μέλλον οι πιστοποιήσεις από κεκ θα είναι πολύ χρήσιμες για εύρεση εργασίας σε συναφή κλάδο. Επίσης τα ιεκ έχουν πάρει τα πάνω τους.
    Ανοίγω λίγο μηνύματα να σού στείλω να ρωτήσω κάτι.

  14. #449
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ανοίγω λίγο μηνύματα να σού στείλω να ρωτήσω κάτι.
    Σου απάντησα. Δεν ξέρω αν το έλαβες.

  15. #450
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Αισθάνομαι λίγο καλύτερα σε σχέση με δύο μήνες πριν.
    Μπορώ να πω, πως ίσως έστω κ για λίγο ένιωσα μια αισιοδοξία σχετικά με το μέλλον μου, χωρίς να έχει γίνει τίποτα.
    Μωρέ λες; Μετά από σχεδόν δύο χρόνια να αρχίσει μια βελτίωση;έστω μικρή;
    Μπράβο! Συνέχισε έτσι και όλα θα πάνε καλά.

Page 30 of 111 FirstFirst ... 2028293031324080 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •