Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 108 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1608
  1. #31
    Elenia781
    Guest
    θέλω να προλάβω γεγονότα και διορίες. Το μυαλό μου δεν έχει δυνάμεις για αλλαγές άλλα θα προσπαθήσω, ισως είναι η τελευταία μου ευκαιρία

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Για πού τό βαλες μπαμπα μου?

    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Yoco Choco, έπαθε τίποτα ο μπαμπάς σου; (ελπίζω να κατάλαβα λάθος)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Ναι,τον χάσαμε πρόωρα και απροσδόκητα...Ηταν γερος και δυνατος..Εφυγε νωρις...Αλλά άγνωστη η οικονομία του Θεού.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ναι,τον χάσαμε πρόωρα και απροσδόκητα...Ηταν γερος και δυνατος..Εφυγε νωρις...Αλλά άγνωστη η οικονομία του Θεού.
    Λυπάμαι πολύ... Η απώλεια είναι πάντα δύσκολη αλλά αυτά τα ξαφνικά είναι ότι χειρότερο... Κουράγιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Ευχαριστώ Κύκνε...Ο πατέρας μου ήταν αγαθός και δοτικός άνθρωπος...Δεν αδίκησε ποτέ κανέναν...Ηταν αγαπητός από όλους...Γεμάτος ζωντάνια και καλοσύνη.
    Μένει η πίκρα επειδή θα μπορούσε να ζήσει πολλα χρόνια ακόμα,αλλά απο την άλλη έζησε γεμάτη ζωή με πολλές εμπειρίες και πολλούς ανθρώπους μέσα της, καμμία σχέση με μένα.
    Καλό παράδεισο μπαμπά μου!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ευχαριστώ Κύκνε...Ο πατέρας μου ήταν αγαθός και δοτικός άνθρωπος...Δεν αδίκησε ποτέ κανέναν...Ηταν αγαπητός από όλους...Γεμάτος ζωντάνια και καλοσύνη.
    Μένει η πίκρα επειδή θα μπορούσε να ζήσει πολλα χρόνια ακόμα,αλλά απο την άλλη έζησε γεμάτη ζωή με πολλές εμπειρίες και πολλούς ανθρώπους μέσα της, καμμία σχέση με μένα.
    Καλό παράδεισο μπαμπά μου!
    Σε καταλαβαίνω... Την ξέρω αυτή την πίκρα... Κι εμένα έφυγε ο πιο αγαπημένος μου θείος νωρίς από τη ζωή και καταλαβαίνω πως νιώθεις... Βέβαια εμένα έχει κάποια χρόνια οπότε ο πόνος έχει ηρεμήσει κάπως αλλά και πάλι... Τέλοσπαντων... Να ζήσεις να τον θυμάσαι με αγάπη κι έτσι θα ζει πάντα μέσα στην καρδιά σου, οι άνθρωποι πεθαίνουν πραγματικά όταν τους ξεχνάμε...

    Κι όσον αφορά τις εμπειρίες και σ' αυτό σε καταλαβαίνω γιατί ούτε εγώ έχω πληθώρα εμπειριών... Εσένα τι σε εμπόδισε ν' αποκτήσεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Νιώθω μοναξιά κι ένα κενό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Ευχαριστώ...Είναι σίγουρο πως δεν θα τον ξεχασω ποτε και θα ζει μέσα στις αναμνήσεις μου...Ήταν τόσο ευγενική και καλοσυνάτη ψυχή που δεν μπορώ να δεχτώ ότι έφυγε αλλά σίγουρα δεν χάθηκε.

    Ο εαυτός μου και μόνο ο εαυτός μου με εμπόδισε να έχω υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις με τους άλλους ανθρώπους...Η αλήθεια είναι ότι δεν πολυψήνομαι για ανθρώπινη επαφή και δεν μου αρέσει αυτό,θέλω να το αλλάξω...Θέλω να αγαπήσω και να αγαπηθώ,να δώσω και να πάρω χαρά...
    Επίσης εχω τρομερό άγχος απόδοσης...Αισθάνομαι την ανάγκη να είμαι πάντα ο ιδανικός φίλος,συντροφος σε κάθε στιγμή και αυτό δεν με αφήνει να χαλαρώσω και να απολαύσω πραγματα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Η αλήθεια είναι ότι δεν πολυψήνομαι για ανθρώπινη επαφή και δεν μου αρέσει αυτό
    ισως δε σου αρεσει σε αλλους αρεσει και σε αλλος οχι

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ευχαριστώ...Είναι σίγουρο πως δεν θα τον ξεχασω ποτε και θα ζει μέσα στις αναμνήσεις μου...Ήταν τόσο ευγενική και καλοσυνάτη ψυχή που δεν μπορώ να δεχτώ ότι έφυγε αλλά σίγουρα δεν χάθηκε.

    Ο εαυτός μου και μόνο ο εαυτός μου με εμπόδισε να έχω υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις με τους άλλους ανθρώπους...Η αλήθεια είναι ότι δεν πολυψήνομαι για ανθρώπινη επαφή και δεν μου αρέσει αυτό,θέλω να το αλλάξω...Θέλω να αγαπήσω και να αγαπηθώ,να δώσω και να πάρω χαρά...
    Επίσης εχω τρομερό άγχος απόδοσης...Αισθάνομαι την ανάγκη να είμαι πάντα ο ιδανικός φίλος,συντροφος σε κάθε στιγμή και αυτό δεν με αφήνει να χαλαρώσω και να απολαύσω πραγματα.
    Καλημέρα...

    Αυτό που λες για την τελειότητα το παθαίνω κι εγώ κάποιες φορές αλλά δεν πρέπει καθώς όσο κλισέ κι αν ακούγεται, κανείς δεν είναι τέλειος... Ούτε οι δικοί μας φίλοι/σύντροφοι γενικά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Καταρχήν να δώσω τα θερμά μου συλλυπητήρια στην Loco Choco. Τώρα για τα δικά μου εδώ και δύο μέρες έκανα κάποια βήματα να βγω από το καβούκι μου και αισθάνθηκα έστω και πρόσκαιρα κάποια δύναμη, αυτοπεποίθηση μέσα μου. Έκανα τα χαρτιά μου για 8 μήνα στον δήμο καθαριότητας και εδώ και δύο μέρες ψάχνω για κάποια δραστηριότητα, αλλά και πάλι έχω την μελαγχολία και την θλίψη μέσα μου!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Καταρχήν να δώσω τα θερμά μου συλλυπητήρια στην Loco Choco. Τώρα για τα δικά μου εδώ και δύο μέρες έκανα κάποια βήματα να βγω από το καβούκι μου και αισθάνθηκα έστω και πρόσκαιρα κάποια δύναμη, αυτοπεποίθηση μέσα μου. Έκανα τα χαρτιά μου για 8 μήνα στον δήμο καθαριότητας και εδώ και δύο μέρες ψάχνω για κάποια δραστηριότητα, αλλά και πάλι έχω την μελαγχολία και την θλίψη μέσα μου!
    Εγώ καταρχήν θέλω να σου πω μπράβο για την προσπάθεια σου...

    Όσο για την θλίψη μπορεί να μην φύγει εντελώς αλλά αν το μυαλό σου είναι απασχολημένο με άλλα πράγματα θα ξεφεύγει απ' αυτήν... Νομίζω ότι έστω και να μειωθεί το χρονικό διάστημα που νιώθεις έτσι είναι κάτι, δεν συμφωνείς;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ καταρχήν θέλω να σου πω μπράβο για την προσπάθεια σου...

    Όσο για την θλίψη μπορεί να μην φύγει εντελώς αλλά αν το μυαλό σου είναι απασχολημένο με άλλα πράγματα θα ξεφεύγει απ' αυτήν... Νομίζω ότι έστω και να μειωθεί το χρονικό διάστημα που νιώθεις έτσι είναι κάτι, δεν συμφωνείς;
    Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες, αλλά δεν μπορώ έτσι ανδρανεις όλο σκέψεις είμαι και δεν έχω ψυχολογική διάθεση!!

  15. #45
    απο την εμπιρια μου εχω καταληξει πως ολλοι θελουμε η κινητρο η βοηθημα (σμπροξημο) αλλιος ειναι απανθρωπο το να προσπαθουμε

Page 3 of 108 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •