Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 43
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 43 of 111 FirstFirst ... 3341424344455393 ... LastLast
Results 631 to 645 of 1658
  1. #631
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Σήμερα έχω καλή διάθεση και είναι ενθαρρυντικό, αλλά το άγχος παραμένει.

  2. #632
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Ότι σου δημιουργεί άγχος και σου χαλάει την διάθεση να το απομακρύνεις άμα μπορείς βέβαια.
    Καλημέρα κ ελπίζω να συνεχίσεις στην καλή διαθεση
    Δυστυχώς στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν γίνονταν ν' απομακρύνω αυτό που μου χάλασε την διάθεση γιατί προέρχονταν από συγγενικό μου πρόσωπο αλλά ήταν ένα μικρό θέμα που έληξε κι ηρέμησα...

    Όσον αφορά το άγχος προκύπτει από κάτι καλό, έχω κανονίσει να βγω αργότερα και πρέπει να ετοιμαστώ αλλά εγώ αγχώνομαι πολύ εύκολα... Όμως θα περάσω καλά οπότε εντάξει...

    Καλημέρα και σ' ευχαριστώ! Ελπίζω κι εσύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #633
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Πολλές φορές έχω ενόχληση στο στήθος εκεί στο μέρος της καρδιάς αλλά έχω χρόνια να πάω σε καρδιολόγο συνήθως μετά από μια δύο μέρες περνάει
    Κι εγώ στο μέρος της καρδιάς το νιώθω αλλά δεν νομίζω πως είναι κάτι σοβαρό, συνήθως κρατάει για λίγο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #634
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εγώ στο μέρος της καρδιάς το νιώθω αλλά δεν νομίζω πως είναι κάτι σοβαρό, συνήθως κρατάει για λίγο...
    Ψυχολογικό είναι συνήθως η κρύωμα αλλά μια στις 100 παίζει να είναι πρόβλημα και στην καρδιά

  5. #635
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    αισθάνομαι ματαίωση. ότι η Κυριακή βρήκε το πρόσωπό της.

  6. #636
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    Έμαθα στην πορεία της ζωής μου…


    Έμαθα μέσα από τη κακία του κόσμου, την αδιαφορία την επιφανειακή και με ημερομηνία λήξης αγάπης τους να κρατώ αποστάσεις πλέον να μην ενοχλώ να μην με ενοχλούν να μην πληγώνω να μην με πληγώνουν. Αγαπώ όλο το κόσμο, από απόσταση όμως πλέον. Δεν επενδύω σε φιλίες που σήμερα στηρίζονται σε χάρτινες βάσεις που με το πρώτο φύσημα του αγέρα να σκίζονται.Έμαθα να προσπαθώ να συγκρατούμε ώστε να μην πληγώσω τον διπλανό μου, μα συνάμα αυτόματα στις επιθέσεις να αμύνομαι με τρόπο σταθερό. Έμαθα να νοιάζομαι τον διπλανό μου να τον βοηθό να του στέκομαι και να μην προσδοκώ από κείνον τίποτε, όχι όμως να τρώω και σφαλιάρες. Όταν με κάποιους ανθρώπους δε ταιριάζω φεύγω μακρυά συνεχίζοντας να τους αγαπώ διακριτικά και να τους νοιάζομαι ακόμα. Έμαθα να μην γυρεύω κανενός το κακό, μα απλός να προσπερνώ όποιον με πλήγωσε άσχημα. Έμαθα να είμαι διακριτικός άνθρωπος ώστε να μην προκαλώ το φθόνο των γύρω μου. Έμαθα να ζω στη μοναξιά μου και να κοιτώ από τη βιτρίνα του δικού μου κόσμου την κοινωνία έξω.Έμαθα να μην επιβάλλω τη παρουσία μου, όταν καταλαβαίνω ότι είναι κάπου ανεπιθύμητη. Έμαθα να μην επιβάλλομαι στους γύρω μου να αφήνω το κόσμο να πράττει όπως νιώθει, αρκεί να μην παραβιάζει τα όρια και τα δικαιώματά μου. Έμαθα να σέβομαι τους πάντες, ακόμα κι όταν αυτοί δε με σέβονται. Έμαθα να είμαι μια αόρατη παρουσία μέσα στο πλήθος.Έμαθα να ξέρω πότε είναι η ώρα να φεύγω όταν δε με σηκώνει ένα μέρος. Έμαθα να διαβάζω τα συναισθήματα των γύρω μου. Έμαθα να κλαίω σιωπηλά μέσα στον ήχο της σιωπής μου. Έμαθα μέσα από όλα αυτά που βίωσα βιώνω και θα βιώνω να μην κάνω ότι δε θέλω, να μου κάνουνε έμαθα, να ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.Η Αγάπη θέλει ηρωισμό, θυσίες και όχι μόνο σε μια στιγμή ενθουσιασμού, αλλά κάθε μέρα και κάθε ώρα.
    Θα με εκτιμήσεις γιατί με έχασες και με έχασες, γιατί δεν με εκτίμησες όπως μου άξιζε.
    Οι λέξεις είναι δρόμος … και η ενέργεια τους πάει μακριά όσο μακριά μπορεί να πάει η αγάπη σου γι΄ αυτές!

    monaxikos anemos
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #637
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Έχω πολύ άγχος σήμερα, άγχος και νεύρα... Θα μου περάσει, το ξέρω, αλλά όσο κρατάει είναι πολύ δύσκολο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #638
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Χθες δεν κοιμήθηκα καλά, έβλεπα συνέχεια άσχημα όνειρα συνεπώς δεν σηκώθηκα με καλή διάθεση... Θα βάλω μουσική για να μου την φτιάξει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #639
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Λοιπόν, καταρχάς, καλημέρα σε όλους.
    Σήμερα αισθάνομαι λίγο ντάουν και άγχος.
    Το ενθαρρυντικό είναι ότι αισθάνομαι λίγο και όχι πολύ ντάουν.
    Προσπαθώ να κάνω σύνοψη της εβδομάδας και να λέω αν είναι καλύτερα η χειρότερα.
    Οπότε μπορώ να πω, πως αυτήν την εβδομάδα ήμουν/έγινα 1% καλύτερα. Μου αρκεί, μην είμαι και πλεονέκτης.
    Σε 99 εβδομάδες με την φόρα που έχω θα είμαι 100% καλά χαχαχα, Μπλάκ χιούμορ.

  10. #640
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Και εγώ εχθές ήμουν καλύτερα και σήμερα πάλι ξύπνησα πεσμένος...Σαν να μειωθηκε η φωτεινότητα της πραγματικότητας δυο-τρια νταμάκια.
    Η ποιότητα του υπνοθ που κάνουμε επηρεάζει πολύ το πως θα είμαστε την ημέρα.
    Βγήκα για περπάτημα μπας και συνέλθω αλλά ήμουν σαν ζαβλακωμένος,σαν να μην ήμου καν σε εξωτερικό χώρο
    Ντάξει,θα περάσει...Και θα ξανάρθει και θα ξαναπεράσει...Αυτή η δουλειά γίνεται...Πφφφ!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #641
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    Player, αυτό είναι καλό, να κάνεις μια σούμα της εβδομάδας, βοηθάει γενικώς, βρίσκεις λάθη, ωραία. καλά πράττεις.
    εσύ να προσπαθείς κι ας μην είναι στο τέλος όπως τα θες, η τελειομανία δεν οφελεί.!

    Yoco choco εγώ είμαι έτσι όταν είμαι με ανθρώπους, σαν να μου ρουφάνε την ενέργεια. αν είμαι μόνη μου είμαι καλά.
    τί είναι τα νταμάκια;

  12. #642
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Προσπαθώ να βελτιώνομαι στην ψυχολογία μου, αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι αυτά που περίμενα.(θα τα ήθελα πιο γρήγορα)
    Ίσως χρειαστώ αλλαγή χαπιού, πράγμα το οποίο δεν θέλω φοβούμενος τις παρενέργειες.

    @user
    Έχεις δίκιο, πρέπει ν προσπαθώ, κάθε βδομάδα κ ενα λιθαράκι.

  13. #643
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Είμαι με στην βαρεμάρα, δεν θέλω να κάθομαι σπίτι [emoji536] αλλά από την άλλη και σπίτι βαριέμαι, όλα τα βαριέμαι. Από την άλλη κοντεύει δύο μήνες που τελειώσαμε τα σεμινάρια και ακόμα να μας πληρώσουν, το μόνο θετικό είναι ότι αύριο θα χιονίσει από ότι λένε και μαρεσει πολύ το χιόνι!!

  14. #644
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Νιώθω μοναξιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #645
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω μοναξιά...
    Κ εγώ μια από τα ίδια μοναξιά.

Page 43 of 111 FirstFirst ... 3341424344455393 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •