Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 46
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 46 of 111 FirstFirst ... 3644454647485696 ... LastLast
Results 676 to 690 of 1652
  1. #676
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Και εγώ σήμερα ξύπνησα χάλια...Είδα και για τον σεισμό στην Τουρκία με τους χιλιάδες νεκρούς και με αποτέλειωσε.
    Εφιάλτες ευτυχώς δεν βλέπω ποτέ...Τουλάχιστον στον ύπνο ηρεμεί η συνείδηση...Βέβαια παίρνω και μισό Ρεμερόν και μισο Ζάναξ πριν πέσω και βοηθάνε ως υπναγωγά.
    Κύκνε,απευθύνσου σε ειδικό για τους εφιάλτες...Είναι κάτι που διορθώνεται με το κατάλληλο φάρμακο πριν τον ύπνο...Υπέφερε και ο γαμπρός μου απο φρικτά όνειρα και το ξεπέρασε.
    Είσαι τυχερός που γαληνεύεις στον ύπνο... Εγώ το έχω πει στον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν γίνεται κάτι γιατί παίρνω ήδη και το βράδυ φάρμακα κι οι δόσεις μου είναι αρκετά υψηλές... Ο γαμπρός σου απευθύνθηκε σε ψυχίατρο να υποθέσω, ε;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #677
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Ναι,σε ψυχίατρο πήγε και του έδωσε αντικαταθλιπτικό και είδε βελτίωση
    Τι πάει να πει δεν γίνεται κάτι?...Υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να αντιμετωπιστεί...Ο καλός ύπνος δεν είναι πολυτέλεια,είναι ανάγκη,αγαθό...ιαβάζω απο αυτά που γράφεις ότι ούτε με την διάθεση σου είσαι εντάξει,ούτε και με το άγχος...Οπότε υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.
    Εγώ με τα φάρμακα εχω φτιάξει τον ύπνο και την όρεξη για φαγητό που ήταν τα κύρια ψυχοσωματικά που είχα,αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι με την διάθεση και το άγχος...Παίρνω 3 αντικαταθλιπτικά και δεν έχω βούληση,δεν έχω επιθυμία,δεν έχω κίνητρο.
    Οτι και να σκεφτώ να κάνω,όποιο σενάριο και αν τρέξω στο μυαλό μου,αυτομάτως το ματαιώνω...Απ'την άλλη φοβάμαι να πειράξω την αγωγή για να μην χαλάσω αυτά που έχουν φτιάξει...Αλλα και πάλι δεν βγαίνει...Χρειάζεται πρωτοβουλία αλλαγής.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #678
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Μια από τα ίδια αισθάνομαι.
    Άντε να δούμε πότε θα γίνω καλύτερα.
    Ελπίζω να είστε καλύτερα.
    Για μένα οι μέρες πέρασαν αδιάφορα χωρίς καμία αλλαγή.

  4. #679
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ναι,σε ψυχίατρο πήγε και του έδωσε αντικαταθλιπτικό και είδε βελτίωση
    Τι πάει να πει δεν γίνεται κάτι?...Υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να αντιμετωπιστεί...Ο καλός ύπνος δεν είναι πολυτέλεια,είναι ανάγκη,αγαθό...ιαβάζω απο αυτά που γράφεις ότι ούτε με την διάθεση σου είσαι εντάξει,ούτε και με το άγχος...Οπότε υπάρχει περιθώριο βελτίωσης.
    Εγώ με τα φάρμακα εχω φτιάξει τον ύπνο και την όρεξη για φαγητό που ήταν τα κύρια ψυχοσωματικά που είχα,αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι με την διάθεση και το άγχος...Παίρνω 3 αντικαταθλιπτικά και δεν έχω βούληση,δεν έχω επιθυμία,δεν έχω κίνητρο.
    Οτι και να σκεφτώ να κάνω,όποιο σενάριο και αν τρέξω στο μυαλό μου,αυτομάτως το ματαιώνω...Απ'την άλλη φοβάμαι να πειράξω την αγωγή για να μην χαλάσω αυτά που έχουν φτιάξει...Αλλα και πάλι δεν βγαίνει...Χρειάζεται πρωτοβουλία αλλαγής.
    Καλημέρα...

    Είναι και μέρες που νιώθω αρκετά καλά... Όπως σήμερα για παράδειγμα... Γράφω σ' αυτό το θέμα όταν νιώθω πολύ χάλια... Όμως θα κάνω μια σχετική συζήτηση για τον ύπνο στην επόμενη συνεδρία γιατί όντως δεν είναι πολυτέλεια, έχεις απόλυτο δίκιο... Σ' ευχαριστώ...

    Για σένα, κάνε μια προσπάθεια να μην απορρίπτεις τα σενάρια που σκέφτεσαι εφόσον σε ευχαριστούν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #680
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Μια απ' τα ίδια σήμερα... Ένα δύσκολο πρωινό αλλά έχω την ελπίδα ότι θα νιώσω καλύτερα αργότερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #681
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Τα ίδια κάθε μέρα και εγώ..Αφού δεν αλλάζω την συνταγή πως περιμένω να έχω διαφορετικό αποτέλεσμα?
    Εχθές είδα μια ταινιάρα και ταξίδεψα καλά..Τα Αποδημητικά Πουλιά(Βirds of Passage)του 2018...Ενα παραγνωρισμένο αριστούργημα που δεν το ξέρει ο κόσμος.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #682
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Τα ίδια κάθε μέρα και εγώ..Αφού δεν αλλάζω την συνταγή πως περιμένω να έχω διαφορετικό αποτέλεσμα?
    Εχθές είδα μια ταινιάρα και ταξίδεψα καλά..Τα Αποδημητικά Πουλιά(Βirds of Passage)του 2018...Ενα παραγνωρισμένο αριστούργημα που δεν το ξέρει ο κόσμος.
    Για μένα το πρωί είναι η χειρότερη ώρα που νιώθω την περισσότερη μελαγχολία συνήθως... Καθώς περνάει η μέρα, γίνεται πιο ανεκτή...

    Την έψαξα στο netflix την ταινία που λες αλλά δυστυχώς δεν την έχει... Είχα δει κι εγώ παλιά μια πολύ ωραία ταινία, το Le peuple migrateur...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #683
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Για μένα το πρωί είναι η χειρότερη ώρα που νιώθω την περισσότερη μελαγχολία συνήθως... Καθώς περνάει η μέρα, γίνεται πιο ανεκτή...

    Την έψαξα στο netflix την ταινία που λες αλλά δυστυχώς δεν την έχει... Είχα δει κι εγώ παλιά μια πολύ ωραία ταινία, το Le peuple migrateur...
    Καλησπέρα κυκνε ελπίζω να είσαι καλύτερα.
    Για εμένα είναι το ακριβώς αντίθετο, το πρωί είμαι καλύτερα κ προς τ βράδυ χειροτέρευω.

  9. #684
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Και εγώ την μέρα δύσκολα...Το βράδυ ηρεμώ λίγο..Ευτυχώς που υπάρχει και αυτό για να βιώνω λίγες ώρες ανακούφισης.
    Ναι η ταινια δεν υπάρχει στο Νετφλιξ...Γενικά οι ταινίες που βλέπω είναι δυσεύρετες και τις κατεβάζω σε τόρρεντ.
    Η συγκεκριμένη δεν είναι ντοκιμαντερ με πουλιά όπως αυτη που μου πρότεινες,είναι κανονική μυθοπλασία για την άνοδο και την πτώση ενός εμπόρου ναρκωτικών στην λατινική Αμερική.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #685
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Καλησπέρα κυκνε ελπίζω να είσαι καλύτερα.
    Για εμένα είναι το ακριβώς αντίθετο, το πρωί είμαι καλύτερα κ προς τ βράδυ χειροτέρευω.
    Καλημέρα...

    Σ' ευχαριστώ...

    Για μένα χθες ήταν γενικά λίγο δύσκολη μέρα τελικά γιατί δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ και το βράδυ... Σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα... Εσύ πώς είσαι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #686
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Και εγώ την μέρα δύσκολα...Το βράδυ ηρεμώ λίγο..Ευτυχώς που υπάρχει και αυτό για να βιώνω λίγες ώρες ανακούφισης.
    Ναι η ταινια δεν υπάρχει στο Νετφλιξ...Γενικά οι ταινίες που βλέπω είναι δυσεύρετες και τις κατεβάζω σε τόρρεντ.
    Η συγκεκριμένη δεν είναι ντοκιμαντερ με πουλιά όπως αυτη που μου πρότεινες,είναι κανονική μυθοπλασία για την άνοδο και την πτώση ενός εμπόρου ναρκωτικών στην λατινική Αμερική.
    Καλημέρα...

    Α, κατάλαβα... Εγώ υπέθεσα απ' τον τίτλο ότι έχει να κάνει κυριολεκτικά με πουλιά...
    Δεν αντέχω τις ταινίες με ναρκωτικά... Πάντως απ' το trailer φαίνεται ενδιαφέρουσα αλλά είναι πολύ σκληρή για μένα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #687
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Αφήστε στεναχωρήθηκα, πήρα κάτι γυαλιά καινούργια οράσεως και ηλίου μαζί δύο σε ένα, και βλέπω ότι σα να έφυγε το χρώμα σε ένα σημείο, 3 μέρες τα έχω!

  13. #688
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Εχω πέσει πολύ τις τελευταίες μέρες και δεν ξέρω τι μπορεί να με ανεβάσει.
    Συνήθιζα να βγαίνω εξω μια ώρα κάθε μέρα και να καθομαι στον ήλιο,αλλά την τελευταία εβδομάδα το κρύο με έκλεισε μέσα.
    Εκατσα να φάω το μεσημέρι,έβαλα τηλε'οραση και είδα για τον σεισμό και μου κόπηκε η όρεξη...Πως να φας?...Οι νεκροί μπορεί να ξεπεράσουν τις 100 χιλιάδες και πάνω απο 180 χιλιάδες είναι κάτω απο τα ερείπια.
    Γενικά οι μέρες περνάνε με ανησυχία,αγωνία,στρες και ένα αφόρητο αίσθημα καταδίκης...Και τον Ιανουάριο είχα δει μια βελτίωση ρε γαμώτο,γιατί σύρσιμο πάλι?
    Πείτε κάτι φίλοι μου...
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  14. #689
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εχω πέσει πολύ τις τελευταίες μέρες και δεν ξέρω τι μπορεί να με ανεβάσει.
    Συνήθιζα να βγαίνω εξω μια ώρα κάθε μέρα και να καθομαι στον ήλιο,αλλά την τελευταία εβδομάδα το κρύο με έκλεισε μέσα.
    Εκατσα να φάω το μεσημέρι,έβαλα τηλε'οραση και είδα για τον σεισμό και μου κόπηκε η όρεξη...Πως να φας?...Οι νεκροί μπορεί να ξεπεράσουν τις 100 χιλιάδες και πάνω απο 180 χιλιάδες είναι κάτω απο τα ερείπια.
    Γενικά οι μέρες περνάνε με ανησυχία,αγωνία,στρες και ένα αφόρητο αίσθημα καταδίκης...Και τον Ιανουάριο είχα δει μια βελτίωση ρε γαμώτο,γιατί σύρσιμο πάλι?
    Πείτε κάτι φίλοι μου...
    Είναι λογικό να επηρεάζεσαι από κάτι τόσο τραγικό αλλά προσπάθησε να μην αφήνεις τον εαυτό σου να πέφτει τόσο πολύ... Δεν θα ωφελήσει κανέναν... Βέβαια δεν ξέρω αν είμαι η κατάλληλη για να δώσω τέτοιες συμβουλές αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #690
    Vaggg
    Guest
    Αυτήν την στιγμή νιώθω ότι έχω κουραστεί από την κοινωνία και τους ανθρώπους. Νιώθω ότι η κοινωνία με σκλαβώνει και με εγκλωβίζει, δεν είμαστε όλοι ίδιοι ούτε μας αρέσουν τα ίδια πράγματα, ούτε έχουμε τίς ίδιες συνήθειες, βαρέθηκα με τα κοινότυπα και τυποποιημένα, βαρέθηκα την μάζα, με κουράζει απίστευτα πλέον, μακάρι να μπορούσα να αποσυρθω σε ένα χωριό η κωμόπολη και να αποκτήσω εκεί οικογένεια και δουλειά χωρίς αχγος, να έχω δικό μου σπίτι με κήπο και αυλή να φτιάξω ένα μπαξέ, να έχω τις κοτούλες, παπιουλες, και απλά πολύ άπλα να κάνω ότι θέλω, να έχω και το πηγάδι για πότισμα, τζάκι για ξύλα και άλλα πολλά ώστε να έχω μια σχετική αυτονομία. Να ζήσω ως άνθρωπος και όχι ως υπάνθρωπος.

Page 46 of 111 FirstFirst ... 3644454647485696 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •