Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 108 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 46 to 60 of 1608
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Νιώθω αγωνία... Πριν λίγο με πήρε τηλέφωνο ο πατέρας μου και μου είπε ότι ο παππούς μου δεν είναι καλά κι ότι κάλεσε ασθενοφόρο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω αγωνία... Πριν λίγο με πήρε τηλέφωνο ο πατέρας μου και μου είπε ότι ο παππούς μου δεν είναι καλά κι ότι κάλεσε ασθενοφόρο...
    Κύκνος πως είναι ο παππού σου;

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Κύκνος πως είναι ο παππού σου;
    Αχ, άσε Ανδρέα, ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα ξεκάθαρο... Του έκαναν εισαγωγή αλλά δεν αφήνουν κανένα να μείνει μαζί του, η μαμά μου ήθελε να μείνει και δεν την άφησαν και μας είπαν να πάρουμε τηλέφωνο μετά τις 14:00 για να μάθουμε τι γίνεται... Είμαστε όλοι με το μάτι στο ρολόι και μες την αγωνία...
    Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, το εκτιμώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Δεν είμαι καθόλου καλά στα τάρταρα!! Ψυχολογία 0 είμαι ένα ανίκανο παράσιτο!!

  5. #50
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Καταρχήν να δώσω τα θερμά μου συλλυπητήρια στην Loco Choco. Τώρα για τα δικά μου εδώ και δύο μέρες έκανα κάποια βήματα να βγω από το καβούκι μου και αισθάνθηκα έστω και πρόσκαιρα κάποια δύναμη, αυτοπεποίθηση μέσα μου. Έκανα τα χαρτιά μου για 8 μήνα στον δήμο καθαριότητας και εδώ και δύο μέρες ψάχνω για κάποια δραστηριότητα, αλλά και πάλι έχω την μελαγχολία και την θλίψη μέσα μου!
    Μπράβο Ανδρέα αυτό θέλει μεγάλη δύναμη να το κάνεις
    Έκανες ένα πολύ σημαντικό βήμα

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    νιώθω σαν να είμαι δεμένη με αλυσίδες και δεν είναι φάρσα. νιώθω.

  7. #52
    kopela93
    Guest
    Θέλω να με βοηθήσετε να επιλέξω

    1. Συνεχίζω την 3η σχολή καθώς είμαι στο βήτα εξάμηνο τώρα , παρακολουθώ τα μαθήματα γράφω εξετάσεις κάθε μέρα εκεί Δευτέρα με Παρασκευή χρόνος κόπος κτλ τον Ιούνιο τελειώνω το β εξάμηνο κάνω διακοπές μερικούς μήνες από τη σχολή και παράλληλα τα πρωινά να δουλεύω μόνη μου χαλαρό ωράριο. Μετά συνεχίζω στην επόμενη και τελευταία χρονιά δηλαδή Ιούνιο του 2023 τελειώνω με τα μαθήματα και ξεκινάω εξάμηνη πρακτική άσκηση και παράλληλα με όλα αυτά είπαμε δουλεύω μόνη μου.

    2. Παρατάω τη σχολή δε θα έχω ταλαιπωρία πάνε έλα, δουλεύω μόνη μου και αν αυτό το μόνη μου δεν πάει τόσο καλά ώστε να ζω, πηγαίνω σε μαγαζί όπου θα με εκμεταλλεύονται και θα παίρνω λιγότερα χρήματα και θα έχω δερβέναγα αφεντικό πάνω από το κεφάλι μου. Αν όμως αυτό το μόνη μου πάει καλά, τότε δε θα πάω καν σε μαγαζί και θα έχω μόνο μια υποχρέωση δηλαδή τη δουλειά. Ο υπόλοιπος χρόνος για μένα.

    Τι λέτε;

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αγαπητη μου , αν μου επιτρεπεις να εκφερω την γνωμη μου , πραμα που δεν κανω συχνα , ειμαι και antras61 , προτιμω την 1η εκδοχη ........δειχνει πιο promising .......

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Κι εγώ την πρώτη επιλογή θα έλεγα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #55
    kopela93
    Guest
    Είστε σίγουροι;
    Είναι η τελευταία μου ευκαιρία να το σκεφτώ
    Το πρόβλημα μου είναι χρειάζομαι πιο πολύ τα χρήματα παρά τη σχολή.
    Αλλα ευχαριστωωωω για τις απαντήσεις σας

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Θέλω να με βοηθήσετε να επιλέξω

    1. Συνεχίζω την 3η σχολή καθώς είμαι στο βήτα εξάμηνο τώρα , παρακολουθώ τα μαθήματα γράφω εξετάσεις κάθε μέρα εκεί Δευτέρα με Παρασκευή χρόνος κόπος κτλ τον Ιούνιο τελειώνω το β εξάμηνο κάνω διακοπές μερικούς μήνες από τη σχολή και παράλληλα τα πρωινά να δουλεύω μόνη μου χαλαρό ωράριο. Μετά συνεχίζω στην επόμενη και τελευταία χρονιά δηλαδή Ιούνιο του 2023 τελειώνω με τα μαθήματα και ξεκινάω εξάμηνη πρακτική άσκηση και παράλληλα με όλα αυτά είπαμε δουλεύω μόνη μου.

    2. Παρατάω τη σχολή δε θα έχω ταλαιπωρία πάνε έλα, δουλεύω μόνη μου και αν αυτό το μόνη μου δεν πάει τόσο καλά ώστε να ζω, πηγαίνω σε μαγαζί όπου θα με εκμεταλλεύονται και θα παίρνω λιγότερα χρήματα και θα έχω δερβέναγα αφεντικό πάνω από το κεφάλι μου. Αν όμως αυτό το μόνη μου πάει καλά, τότε δε θα πάω καν σε μαγαζί και θα έχω μόνο μια υποχρέωση δηλαδή τη δουλειά. Ο υπόλοιπος χρόνος για μένα.

    Τι λέτε;
    Αφού και στις δύο περιπτώσεις μπορείς ως ένα βαθμό να δοκιμάσεις αυτό που θες να κάνεις μόνη σου σαν δουλειά, σίγουρα το 1.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Το πρώτο σίγουρα!! Έχεις την σχολή δουλεύεις μόνη σου χωρίς αφεντικά στο κεφάλι σου το πρώτο!!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    ω κι εγώ την πρώτη επιλογή βρίσκω πιο ελκυστική και πιο περιπετειώδη!
    φυσικά είναι η ζωή σου και ό,τι σε εκφράζει καλύτερα και δεν θα σου προκαλέσει δυσφορία μετέπειτα.

  14. #59
    kopela93
    Guest
    Α ρε παιδιά. Πήρα απόφαση και επέλεξα το δύο.
    Απλά ήθελα μια τελευταία γνώμη. Σχεδόν νιώθω τύψεις που επέλεξα το δύο ενώ εσείς μου είπατε το ένα. Δεν έχω πίστη στις αποφάσεις μου. Νομίζω πως οι άλλοι θα επιλέξουν πιο σωστά για μένα.
    Ίσως επέλεξα το δύσκολο δρόμο να κάνω αυτό που φοβάμαι διότι η λύση ένα ήταν η ασφαλής επιλογή μου αλλά και η χρονοβόρα. Πραγματικά τα ζυγισα τόσο πολύ που κάηκε ο εγκέφαλος μου.
    Φυσικά και δεν είμαι σίγουρη αν πήρα τη σωστή απόφαση και δε λέω ότι δεν μπορεί να το μετανιώσω στο μέλλον.
    Αλλά ξενέρωσα με τη σχολή και δεν άντεχα άλλο να αμφιταλαντεύομαι.
    Ευχαριστώ πολύ

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Βοηθεια δεν χρειαζοσουν, ειχες ηδη παρει την αποφαση σου μεσα στην ιδια μερα. Μακαρι να ειναι η σωστη, παντως να ξερεις το να παρατας κατι στη μεση ειναι ο ευκολος δρομος κι οχι ο δυσκολος. Αλλα αφου δεν αντεχες καλα εκανες.

Page 4 of 108 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •