Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 54
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 54 of 108 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast
Results 796 to 810 of 1608
  1. #796
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    ω λατρεμένε -καθόλου- μισογυνισμέ.
    αισθάνομαι πως φυσικά πάλι δεν θα κάνω τίποτα να γλιτώσω τον εαυτό μου από την μιζέρια του. μεγάλος άνθρωπος να μην μπορεί να θέσει όρια και κανόνες.

  2. #797
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σκατά... Όλα πάνε στραβά, δεν αντέχω άλλο!!!
    Μην το βαζεις κατω...

  3. #798
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Μην το βαζεις κατω...
    Προσπαθώ αλλά δεν είμαι καλά... Ο παππούς μου δεν είναι καλά, είχε αρρωστήσει κι η μαμά μου και σήμερα έμαθα ότι πέθανε και μια παλιά μου συνάδελφος που συμπαθούσα πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #799
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Σήμερα αισθάνομαι καλά,χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λόγο...Κοιμήθηκα καλά,ξύπνησα καλά...Το άχος και η ανησυχία έχουν καταπαύσει σε σημαντικό βαθμό...Κάποιος που δεν ήξερε,θα μπορούσε να με περάσει για φυσιολογικό άνθρωπο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #800
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Ο παππούς μου πέθανε τελικά... Ήταν ο τελευταίος που μας είχε απομείνει και νιώθω πλέον το κενό να έχει γίνει δυσβάσταχτο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #801
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ο παππούς μου πέθανε τελικά... Ήταν ο τελευταίος που μας είχε απομείνει και νιώθω πλέον το κενό να έχει γίνει δυσβάσταχτο...
    Συλλυπητήρια κυκνακι μου να εισαι δυνατη να τον θυμασαι ,αυτη ειναι η φυσιολογικη ροη της ζωης μας μην το ξεχναμε αυτο και οσο δυσκολο και να ειναι πρεπει να το διαχειριστουμε
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #802
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Συλλυπητήρια κυκνακι μου να εισαι δυνατη να τον θυμασαι ,αυτη ειναι η φυσιολογικη ροη της ζωης μας μην το ξεχναμε αυτο και οσο δυσκολο και να ειναι πρεπει να το διαχειριστουμε
    Σ' ευχαριστώ Μαριλού μου... Προσπαθώ να είμαι δυνατή κυρίως για τη μαμά μου που είναι χάλια...
    Το ξέρω ότι δυστυχώς αυτό συμβαίνει αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα κι η θλίψη είναι έντονη...

    Πάντως μακάρι να γίνονταν με κάποιο τρόπο να μην αποχωριζόμαστε όσους αγαπάμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #803
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ο παππούς μου πέθανε τελικά... Ήταν ο τελευταίος που μας είχε απομείνει και νιώθω πλέον το κενό να έχει γίνει δυσβάσταχτο...
    Συλλυπητήρια Κύκνε...Καλή ανάπαυση να έχει...Μακάρι να παίρνανε όλοι τα χρόνια του...
    Ξέρεις τι με βοήθησε εμένα στο πένθος για τον πατέρα μου?...Ανακαλούσα συνεχώς αμαμνήσεις που ήμουν μαζί του και ήμασταν ευτυχισμένοι και ξέγνοιαστοι και ανέμελοι...Μου δημιουργουσαν μια γλυκιά νοσταλγία οι μνήμες και απάλυναν τον πόνο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #804
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Συλλυπητήρια Κύκνε...Καλή ανάπαυση να έχει...Μακάρι να παίρνανε όλοι τα χρόνια του...
    Ξέρεις τι με βοήθησε εμένα στο πένθος για τον πατέρα μου?...Ανακαλούσα συνεχώς αμαμνήσεις που ήμουν μαζί του και ήμασταν ευτυχισμένοι και ξέγνοιαστοι και ανέμελοι...Μου δημιουργουσαν μια γλυκιά νοσταλγία οι μνήμες και απάλυναν τον πόνο.
    Σ' ευχαριστώ πολύ Yoco Choco...

    Θα το προσπαθήσω αυτό που μου προτείνεις, ακούγεται καλή ιδέα... Να 'σαι καλά... Πιστεύω ότι μετά την κηδεία θα νιώσω λίγο καλύτερα... Τώρα έχω και το στρες που μου προκαλούν τέτοιες εκδηλώσεις, ας το πω έτσι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #805
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Συλλυπητηρια Κυκνε. Πριν απο δυο μηνες εχασα την τελευταια γιαγια μου, οποτε σε νιωθω.

  11. #806
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σ' ευχαριστώ Μαριλού μου... Προσπαθώ να είμαι δυνατή κυρίως για τη μαμά μου που είναι χάλια...
    Το ξέρω ότι δυστυχώς αυτό συμβαίνει αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα κι η θλίψη είναι έντονη...

    Πάντως μακάρι να γίνονταν με κάποιο τρόπο να μην αποχωριζόμαστε όσους αγαπάμε...
    Μαακρι κυκνε μου αλλα πλεον ολοι ξερουμε οτι αυτο δεν γινετε οποτε πρεπει να μαθουμε να το διαχειριζομαστε .

    Βλεπεις αυτες τις μερες τι γινετε και δυστηχως ολοι εμεις που εχουμε παιδια και ανεβοκατεβαιναν με τρενο συνεχεια θελαμε να μπορουσαμε να βοηθησουμε αυτα τα παιδια σαν να ηταν παιδια μας ...Δεν μπορουμε δυστηχως ,μπορουμε ομως να σταθουμε οσο μπορουμε διπλα σε αυτους τους γονεις εφοσον ολα αυτα τα παιδια ηταν και ¨παιδια ¨μας και καπως ετσι να μοιραστουμε αυτο που συμβαινει ...

    Κρατα γερα γιατι ο παππους εφυγε δεν μπορεις να το αλλαξεις ,το μονο που μπορεις αυτη την στιγμη ειναι να εισαι δυνατη διπλα στην μαμα σου ..Αυτο θα ηθελε και εκεινος .

    Μην εστιαζουμε σε αυτα που χανουμε και σε αυτα που δεν εχουμε την δυνατοτητα να κανουμε ΑΛΛΑ σε αυτα που εχουμε και μπορουμε να κανουμε δινοντας ετσι ουσιατικη παρηγορια -βοηθεια .

    Το γεγονος ,τα γεγονοτα δεν εχουμε την δυναμη να τα αλλαξουμε ,εχουμε ομως την ικανοτητα να προσφερουμε συμπαρασταση ,δυναμη ,βοηθεια ωστε να προβλεψουμε να μην συνεχιστει αυτο το ασχημο γεγονος μεσα απο και αλλες απωλειες ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #807
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Μετά από δυο μέρες που ημουν καλά,σήμερα πάλι ξύπνησα με ανησυχία...Αισθάνομαι ένα διάχυτο άγχος...Ντάξει ξέρω ότι δεν μπορούμε κάθε μέρα να είμαστε καλά,αλλά με κουράζεις μίστερ!
    Είναι άραγε ουτοπικό να προσμένω ότι κάποια μέρα θα την βρώ την άκρη και θα αισθάνομαι κάθε μέρα καλά?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #808
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ο παππούς μου πέθανε τελικά... Ήταν ο τελευταίος που μας είχε απομείνει και νιώθω πλέον το κενό να έχει γίνει δυσβάσταχτο...
    Συλλυπητήρια κύκνος

  14. #809
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Είναι από της λίγες φορές που στεναχωριέμαι που δεν έχω δουλειά, κάποιος φίλος μου τον πήραν σεκιούριτι και είναι μεν πολλές ώρες αλλά έχει την ησυχία του εκεί που δουλεύει και θα ήθελα και εγώ μια δουλειά χωρίς κάποιον πάνω από το κεφάλι μου γιατί δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία. Από την άλλη η κάθε μέρα περνάει τόσο βαρετά, κοιμάμαι γιατί βαριέμαι, βγαίνω έξω πάω για καφέ πάλι βαριέμαι δεν περνάει η ώρα, αισθάνομαι τόσο μόνος, ακόμα και στο θέατρο που ξεκίνησε σαν κάτι που το ήθελα, τώρα πια δεν το θέλω ούτε αυτό, αν είχα επιλογή θα το παρατούσα αλλά δεν θέλω να τους εκθέσω γιατί είδη έχω κάποιο ρόλο για την παράσταση. Θέλω και εγώ να ζήσω την ζωή μου διαφορετικά να βρω κάποια κοπέλα να κάνω σχέση να βρω κάτι που να με ευχαριστήσει να πηγαίνω την νύχτα για ύπνο και να νιώθω γεμάτος από την μέρα που πέρασε, δεν με νοιάζουν τα πολλά λεφτά, λίγα μόνο και μόνο για τα βασικά μια δουλειά, λίγα λεφτά και μια καλή παρέα, πολλά ζητάω, είμαι στα 37 και δεν έχω καταφέρει τίποτα στην ζωή μου, μέχρι και τα χάπια μου ξεχνάω να πάρω έχω χάσει το μυαλό μου!!

  15. #810
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Τι να το κανεισ το κοριτσι πεταμενα λεφτα

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •