Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 108 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 61 to 75 of 1608
  1. #61
    kopela93
    Guest
    Το σκεφτόμουν καιρο να το κάνω απλά φοβόμουν να το αφήσω. Αρνούμουν επειδή ένα κομμάτι μου ήθελε να βρει λόγους να μείνει. Δεν πειράζει πιστεύω όλα για καλό γίνονται.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    γίνονται ή τα κάνεις;
    καμία κριτική για τις επιλογές σου εφ όσον τις πήρες συνειδητά σκεφτόμενη όλα τα ενδεχόμενα.
    είσαι υπεύθυνη για τη ζωή σου.

  3. #63
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by user View Post
    γίνονται ή τα κάνεις;
    καμία κριτική για τις επιλογές σου εφ όσον τις πήρες συνειδητά σκεφτόμενη όλα τα ενδεχόμενα.
    είσαι υπεύθυνη για τη ζωή σου.
    Γίνονται εννοώ αποφάσισα να γίνουν

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    άρα αυτό έχει μέσα και ένα ρίσκο και μια ευθύνη.

  5. #65
    hlias1988
    Guest
    Νιωθω οτι εχω μια αποστροφη απο ολα τα μελοι του φορουμ!
    Οσοι ηταν "απεξω" χωρις φαρμακα εννοω και εδιναν συμβουλες απυβδησαν! Δεν υπαρχει ελεος και θεραπεια για την ασθενεια σας!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ηλια , σημερα εισαι καλυτερα ? δεν νιωθει κανεις καμμια αποστροφη προς το προσωπο σου .....αν καταλαβα καλα .....ησουν μπερδεμενος χθες .......

  7. #67
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ηλια , σημερα εισαι καλυτερα ? δεν νιωθει κανεις καμμια αποστροφη προς το προσωπο σου .....αν καταλαβα καλα .....ησουν μπερδεμενος χθες .......
    Καλημερα! απλα θελω να πω οτι με το πχ για μενα μιλαω να καθομαι να διαβαζω αλλα θεματα ανθρωπων ναι μεν με βοηθαει αλλα μπορει να σε κρατησει και στασιμο.. πχ λες υπαρχουν και χειροτερα και επαναπαευσαι......

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Καλημερα! απλα θελω να πω οτι με το πχ για μενα μιλαω να καθομαι να διαβαζω αλλα θεματα ανθρωπων ναι μεν με βοηθαει αλλα μπορει να σε κρατησει και στασιμο.. πχ λες υπαρχουν και χειροτερα και επαναπαευσαι......
    Καλημερακαι σε σενα Λιακο, το οτι υπαρχουν και χειροτερα δεν σε απενεχοποιει , εσυ προσπαθεις για το καλυτερο , και οτι βγει .....και δεν ειναι αλλοθι το οτι υπαρχουν και χειροτερα ...............μην ξεχναμε οτι το πραβλημα του καθενος ειναι κατ αυτον το μεγαλυτερο ....

  9. #69
    hlias1988
    Guest
    https://forum.psychology.gr/threads/...E%B1?p=1189793

    Γραφω σε αυτο το θεμα και αυτο που θελω να πω ειναι οτι εμεις εχουμε μια καταθλιψουλα!
    Αυτοι οι ανθρωποι στον πολεμο που πεθαινουν και ξεσπιτονοντε τι να πουν?
    Πνιγικαμε σε μια κουταλια νερο....

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    μην χολοσκας Ηλια , καθι το δικο μου προβλημα , η κτθλψη, φανταζει στα ματια μου το μεγαλυτερο, ..........ειναι στην φυση του ανθρωπου πιστευω , το προβλημα του να φανταζει ως το μεηαλυτερο ......

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    σκέφτομαι μη φαγωθούμε μεταξύ μας, τελικά ψαχνόμαστε να χωριστούμε σε στρατόπεδα και να πολεμάμε ο ένας τον άλλον.

    σκέφτομαι πως μετά από τόσες ιστορίες ανθρώπων με κατάθλιψη, μπορώ χωρίς ενοχές να πω πως ναι, ασχολούμαι με το τί μου συμβαίνει και με επηρεάζει πάρα πολύ, κι αυτό είναι μια ψυχογενής συνθήκη που έχω κουραστεί να με κρίνουν γι αυτήν.
    ξερω πολύ καλά πως όσοι έχουν κατάθλιψη έχουν ακριβώς την ίδια συνθήκη, δηλαδή το να πεις σε κάποιον με κατάθλιψη ότι άλλοι είναι σε χειρότερη κατάσταση ή ότι τα έχει όλα δεν έχει λόγο -κλαιω- να έχει κατάθλιψη, είναι φοβερό τρίγκερ και γκιλτ σέιμινγκ -δηλαδή ντρέπεσαι ενοχικά, ας το πούμε, πράγμα που δεν παλευεται εύκολα αν η συνθήκη της ψυχικής ασθένειας είναι ακραίας εμβέλειας.

    κοντολογίς, μην θεωρείτε ως δεδομένο ότι επειδή περνάει δύσκολα κάποιος στη ζωή του δεν τον νοιάζει τί γίνεται στον κόσμο ή θεωρεί ότι οι άλλοι την περνάνε ζάχαρη.

    σκέφτομαι ότι έχω κουραστεί τόσο πολύ που γέρασα.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    σκέφτομαι μη φαγωθούμε μεταξύ μας, τελικά ψαχνόμαστε να χωριστούμε σε στρατόπεδα και να πολεμάμε ο ένας τον άλλον.

    σκέφτομαι πως μετά από τόσες ιστορίες ανθρώπων με κατάθλιψη, μπορώ χωρίς ενοχές να πω πως ναι, ασχολούμαι με το τί μου συμβαίνει και με επηρεάζει πάρα πολύ, κι αυτό είναι μια ψυχογενής συνθήκη που έχω κουραστεί να με κρίνουν γι αυτήν.
    ξερω πολύ καλά πως όσοι έχουν κατάθλιψη έχουν ακριβώς την ίδια συνθήκη, δηλαδή το να πεις σε κάποιον με κατάθλιψη ότι άλλοι είναι σε χειρότερη κατάσταση ή ότι τα έχει όλα δεν έχει λόγο -κλαιω- να έχει κατάθλιψη, είναι φοβερό τρίγκερ και γκιλτ σέιμινγκ -δηλαδή ντρέπεσαι ενοχικά, ας το πούμε, πράγμα που δεν παλευεται εύκολα αν η συνθήκη της ψυχικής ασθένειας είναι ακραίας εμβέλειας.

    κοντολογίς, μην θεωρείτε ως δεδομένο ότι επειδή περνάει δύσκολα κάποιος στη ζωή του δεν τον νοιάζει τί γίνεται στον κόσμο ή θεωρεί ότι οι άλλοι την περνάνε ζάχαρη.

    σκέφτομαι ότι έχω κουραστεί τόσο πολύ που γέρασα.
    Συμφωνώ μαζί σου ότι 1ον δεν υπάρχει κανένας λόγος να φαγωθούμε, 2ον ότι δεν σημαίνει απαραίτητα ότι όποιος περνάει ζόρια δεν ενδιαφέρεται για άλλους ανθρώπους... Και θέλω να πω και κάτι ακόμα, ότι και η κατάθλιψη μπορεί να οδηγήσει στο θάνατο... Εγώ για παράδειγμα έχω κι αυτοκτονικές τάσεις που εν μέρει ευθύνεται η κατάθλιψη γι' αυτές... Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν με ενδιαφέρει το ότι σκοτώνονται άνθρωποι στην Ουκρανία... Όμως δεν μπορώ να πω πως είμαι καλά γιατί δεν είμαι και θα ήταν ψέμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #73
    kopela93
    Guest
    Κανείς που να θέλει ενθάρρυνση για στόχους ή και να θέλει να δώσει ενθάρρυνση ;
    Ξέρω όλοι είμαστε πνιγμένοι στα προβλήματα μας, έστω αν μπορώ να βοηθήσω για να κανω τη διαφορά.

  14. #74
    kopela93
    Guest
    Έχω βάλει gmt+1 και μου δείχνει σωστή ώρα ενώ το gmt+2 που είναι το σωστό μου το δείχνει λάθος. Τι παίζει;

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Αυτή τη στιγμή νιώθω καλά. Χθες το βράδυ είχα ζάλη και φόβο. Ξάπλωσα στις 11 και ξύπνησα στις 1 επειδή δε θχ βουλωμενη μύτη. Μέσα στη νύχτα όταν ειμαι ξύπνιος νιώθω φυσιολογικά. Μόλις ξημερώσει ψιλοαρχιζει ο φόβος ότι θα συμβεί κάτι κακό, κορυφώνεται το μεσημέρι και μετά σταδιακά υποχωρεί, εκτός από αυτές τις μέρες που είμαι στην τσίτα. Ελπίζω να το ελέγξω

Page 5 of 108 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •