Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 63
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 63 of 111 FirstFirst ... 1353616263646573 ... LastLast
Results 931 to 945 of 1652
  1. #931
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,576
    Ευχαριστώ user μου, αν και είναι υποχρέωση μου!

  2. #932
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Δεν αντέχω άλλο... Κουράστηκα να φοβάμαι... Θα μιλήσω στο γιατρό στην επόμενη συνεδρία μου, δεν γίνεται να υποφέρω έτσι όποτε πρέπει να μείνω μόνη... Μάλλον είχα υπερεκτιμήσει τις δυνάμεις μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #933
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν αντέχω άλλο... Κουράστηκα να φοβάμαι... Θα μιλήσω στο γιατρό στην επόμενη συνεδρία μου, δεν γίνεται να υποφέρω έτσι όποτε πρέπει να μείνω μόνη... Μάλλον είχα υπερεκτιμήσει τις δυνάμεις μου...
    Από μόνοι μας πρέπει να ξεφοβηθούμε και αυτό γίνεται με την έκθεση και την συνήθεια...Μακάρι να υπήρχε ένα μαγικό χάπι να διώχνει τους φόβους...Κανε υπομονή!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  4. #934
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Από μόνοι μας πρέπει να ξεφοβηθούμε και αυτό γίνεται με την έκθεση και την συνήθεια...Μακάρι να υπήρχε ένα μαγικό χάπι να διώχνει τους φόβους...Κανε υπομονή!
    Καλησπέρα...

    Δεν χρειάζεται να κάνω άλλο υπομονή γιατί γύρισαν οι δικοί μου σήμερα κι αμέσως ηρέμησα αλλά πρέπει να βρεθεί μια λύση γιατί σίγουρα θα χρειαστεί κάποια στιγμή να ξαναμείνω μόνη... Γι' αυτό λέω ότι πρέπει να το συζητήσω με το γιατρό να δω πως μπορώ να μην πανικοβάλλομαι... Όσον αφορά την συνήθεια, δεν το έχω συνηθίσει επειδή δεν συμβαίνει συχνά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #935
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Εδώ και δύο μέρες αισθάνομαι χάλια, σε κάποιο βαθμό όπως αισθανομουν στην αρχή που ήταν αυτή η αιτία να ξεκινήσω τα χάπια!

  6. #936
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Επιδομα 3 χιλιαρικα κ μετα δουλεια με 5000 ευρω κ θα γινετε ολοι ομορφοι κ καυλεροι

  7. #937
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Αισθανομαι χαλια γιατι δεν μπορω να διαχειριστω να με απορριπτουν.. σκεφτομαι οτι με απορριπτουν επειδη δεν βλεπουν τιποτα καλο σε εμενα. Τετοιες σκεψεις με καταστρεφουν κ δεν θελω να σηκωθω απο το κρεβατι..

  8. #938
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Αισθάνομαι υπέροχα που φροντίζω την μητέρα μου! Την έχω κάνει μια κούκλα! Και της αξίζει! Έχει Πάρκινσον και δεν μπορεί να φροντίσει τον εαυτό της γι΄ αυτό αναλαμβάνω εγώ και χαίρομαι που τα καταφέρνω!
    Μπράβο σου που την φροντίζεις όσο μπορείς, πολλοί δεν ασχολούνται όταν κάποιος γονιός πάθει κάτι.

  9. #939
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εδώ και δύο μέρες αισθάνομαι χάλια, σε κάποιο βαθμό όπως αισθανομουν στην αρχή που ήταν αυτή η αιτία να ξεκινήσω τα χάπια!
    Έγινε κάποιο συμβάν τις τελευταίες δυο μέρες που σε επηρέασε;

  10. #940
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,576
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Μπράβο σου που την φροντίζεις όσο μπορείς, πολλοί δεν ασχολούνται όταν κάποιος γονιός πάθει κάτι.
    Δεν θα μπορούσα να την αφήσω στο έλεος, δεν μου πάει η καρδιά.

  11. #941
    Εγώ πάλι αισθάνομαι έναν απέραντο θυμό προς τους γονείς μου και κυρίως προς τον πατέρα μου... Ή μητέρα μου είναι πιο συνεννοησιμη αλλά κι αυτή με νευριάζει ώρες ώρες..
    Είναι θυμός που καταλήγει σε στενοχώρια.. Στενοχώρια γιατί αισθάνομαι ανίκανη να διαχειριστω τον θυμό και στο τέλος με πνίγει...

    Είμαι αρκετά μεγάλη και μένω με τους γονείς μου... Και με έχουν κουράσει...
    Ήθελα από μικρή να ανοίξω τα φτερά μου και να φυγω απ το σπίτι αυτό... Εν τέλει αρρώστησα κι αυτό με πήγε πίσω..
    Τώρα είμαι καλά αλλά δεν κάνω βήματα για ανεξαρτητοποιηση... Δηλαδή προσπαθώ να κάνω βήματα αλλά ξαναγυρνάω πίσω... Κι έτσι είμαι στο ίδιο σημείο τόσα χρόνια...
    Αισθάνομαι εγκλωβισμένη...

    Και ένας λόγος που δε βρίσκω δουλειά είναι επειδή αφενός δεν έχω κάποιο πτυχίο κι αφετέρου επειδή στις προχειροδουλειες οι άνθρωποι είναι πιο απότομοι και απαιτητικοί...
    Και δεν αντέχω σε ανταγωνιστικα περιβάλλοντα...

    Αισθάνομαι πως οι γονείς μου σαν να έχουν στραγγίξει και ξεζουμισει την προσωπικότητα μου...
    Μενοντας τόσα χρόνια μαζί τους έχω αρχίσει και τους μοιάζω σε όλα τους τα στραβά σε σημείο που να είμαι πιο γκρινιάρα και πιο γριά στο μυαλό απ αυτούς...

    Σκέφτομαι εδώ και πολλά χρόνια να πάω σε μοναστήρι άλλα με τόσο θυμό που έχω δεν μου παει η καρδιά να το κάνω κι αυτό... Θα ναι σαν να λέω ψέματα στον εαυτό μου.. Γιατί ο Θεός μας θέλει συμφιλιωμενους τους ανθρώπους αλλά εγώ δεν πρόκειται να χωνέψω ποτέ τον αυταρχικό πατέρα μου και τη δουλικη συμπεριφορά της μητέρας μου...
    Με αηδιάζουν αμφότεροι... Συγγνώμη κιόλας αλλά αυτή είναι η αλήθεια...

  12. #942
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Στη θεση σου θα εβαζα ως κινητρο να βγαλω τα δικα μου λεφτα για να νοικιασω και να μενω μονη μου. Αρχικα θα εψαχνα μια δουλεια εχοντας στο μυαλο μου οτι κανοντας λιγη υπομονη, θα καταφερω να εχω τον δικο μου χωρο. Ειμαι και εγω σε μια παρομοια φαση, που νιωθω την αναγκη να φυγω απο το πατρικο μου και να ανοιξω τα φτερα μου εχοντας τον δικο μου χωρο.. Τα οικονομικα ειναι δυσκολα αλλα η ζωη θελει μαχες! Ας ειναι οι γονεις σου το κινητρο, για να γινεις ανεξαρτητη βγαζοντας τα δικα σου λεφτα και εχοντας στο τελος τον δικο σου χωρο.

  13. #943
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Χάλια, αισθάνομαι μια πίεση μέσα μου, μου έρχεται να ουρλιαξω!

  14. #944
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Όχι τα ίδια όπως πάντα, το μόνο που με αγχόνη είναι το θέατρο που παίζω, αλλά εκεί δεν είναι μόνο τώρα εδώ και καιρό είναι.

  15. #945
    Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Στέλλα...
    Δηλαδη πιστεύεις καλύτερα να κυνηγήσω μια δουλειά έτσι όπως είμαι χωρίς πτυχίο? Ή να προσπαθήσω να τελειώσω κάτι και να ψάξω μετά για δουλειά?
    Έχω τελειώσει ένα ιεκ αλλά εκκρεμούν κάτι εξετασεις πιστοποίησης...
    Αλλά και να μη δουλέψω σε αυτή τη δουλειά του ιεκ δεν με πειράζει γιατί έτσι κι αλλιώς δεν καίγομαι για το αντικείμενο...
    Και γενικά δυσκολεύομαι πολύ να διαβάσω...

    Κατά καιρούς ψάχνω στις αγγελίες και στέλνω βιογραφικά άλλα όλες τις φορές που έχω περάσει από συνέντευξη δεν με έχουν πάρει...
    Εκτός από μια φορά σε ένα κατάστημα με βρεφικά είδη που απλά έγραφε απ έξω ζητείται πωλήτρια και με δέχτηκαν! Και χαρηκα πραγματικά... Αλλά από ανασφαλεια δική μου επειδή δεν έχω ξαναδουλεψει, έκανα πίσω... Κρίμα τώρα που το σκέφτομαι...

    Αλλά αυτο ηταν μια φωτεινή εξαίρεση... Ο κανόνας είναι να μη με δέχονται στις δουλειές...

    Οπότε λες να συνεχίσω να ψάχνω έτσι δουλειά? Ή να πάρω κι εγώ κάνα χαρτί?

    Έχω απογοητευτει πάντως με το θέμα εργασία....

Page 63 of 111 FirstFirst ... 1353616263646573 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •