Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 66
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 66 of 111 FirstFirst ... 1656646566676876 ... LastLast
Results 976 to 990 of 1652
  1. #976
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Εγώ πάντως κάποια στιγμή θέλω να γίνω πατέρας.
    Βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι θα είμαι ψυχικά καλά, θα έχω δουλειά και γυναίκα.
    Τώρα έχω 0/3 χαχα.

    Κυκνε μην χάνεις τις ελπίδες σου, τίποτα μην θεωρείς απίθανο.
    Και εγώ θέλω ρε player αλλά γαμω τα ψυχολογικά μας πρέπει να πατήσουμε στα πόδια μας

  2. #977
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by brian23 View Post
    Και εγώ θέλω ρε player αλλά γαμω τα ψυχολογικά μας πρέπει να πατήσουμε στα πόδια μας
    Φίλε ισχύει ότι πρέπει να πατήσουμε στα πόδια μας.
    Μόλις γύρισα από τον ψυχίατρο μου και με λίγα λόγια μου είπε, χάπια αλλά δεν υπάρχουν , δεν σου αυξάνω δόση δεν σου αλλάζω χάπι, τίποτα.
    Θέλω όμως εσύ να πας εκεί έξω και να αντιμετωπίσεις τους φόβους σου και τα άγχη σου σταδιακά, αλλιώς δεν έχεις μέλλον.
    Με λίγα λόγια με έβαλε στην πρίζα.
    Θα κάνω επανεκκίνηση από αύριο.
    Ελπίζω και όλοι όσοι διαβάζετε το μήνυμα μου.

  3. #978
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Φίλε ισχύει ότι πρέπει να πατήσουμε στα πόδια μας.
    Μόλις γύρισα από τον ψυχίατρο μου και με λίγα λόγια μου είπε, χάπια αλλά δεν υπάρχουν , δεν σου αυξάνω δόση δεν σου αλλάζω χάπι, τίποτα.
    Θέλω όμως εσύ να πας εκεί έξω και να αντιμετωπίσεις τους φόβους σου και τα άγχη σου σταδιακά, αλλιώς δεν έχεις μέλλον.
    Με λίγα λόγια με έβαλε στην πρίζα.
    Θα κάνω επανεκκίνηση από αύριο.
    Ελπίζω και όλοι όσοι διαβάζετε το μήνυμα μου.
    Τα ίδια ακριβώς είπε και σε μένα ελπίζω να ξυπνήσουμε και να τα δούμε όλα με άλλο μάτι.

  4. #979
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by brian23 View Post
    Τα ίδια ακριβώς είπε και σε μένα ελπίζω να ξυπνήσουμε και να τα δούμε όλα με άλλο μάτι.
    Από την μια άκρη στην άλλη δεν φτάνεις σε μια μέρα θα πάρει καιρό, αλλά θέλει και προσπάθεια από μέρους μας.

  5. #980
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Εγώ πάντως κάποια στιγμή θέλω να γίνω πατέρας.
    Βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι θα είμαι ψυχικά καλά, θα έχω δουλειά και γυναίκα.
    Τώρα έχω 0/3 χαχα.

    Κυκνε μην χάνεις τις ελπίδες σου, τίποτα μην θεωρείς απίθανο.
    Καλημέρα Player...

    Κοίτα, είμαι 45 χρονών... Δεν είμαι μικρή... Κι επιπλέον πια δεν είμαι ούτε όμορφη, έχω παχύνει μετά από κάτι ψυχοφάρμακα που μου έδωσαν και τέλος έχω ψυχολογικό τραύμα κι αργώ να εμπιστευτώ τους άντρες ώστε να προχωρήσω στο σεξ, πράγμα που είναι σημαντικό γι' αυτούς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #981
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,576
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γιατί αν επιτρέπεται; Εγώ είχα μια ελπίδα πως ίσως κάνω όταν ήμουν λίγο νεότερη αλλά τώρα πλέον το θεωρώ σχεδόν απίθανο...
    Γιατί από τότε είχα ψυχολογικά προβλήματα και πιστεύω πως δεν μπορώ να αναλάβω την βαριά ευθύνη ενός παιδιού. Πες ότι πρέπει να δουλεύω ασταμάτητα για να μην του λείψει τίποτε, πες ότι πρέπει εγώ να μην πέσω σε κατάθλιψη και του δημιουργήσω προβλήματα... Μεγάλωσα σε μια προβληματική οικογένεια και δεν θα ήθελα το παιδί μου να ζήσει κάτι τέτοιο. Πιστεύω πως το αγέννητο παιδί μου θα με ευγνωμονεί που δεν το γέννησα ποτέ.

  7. #982
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Γιατί από τότε είχα ψυχολογικά προβλήματα και πιστεύω πως δεν μπορώ να αναλάβω την βαριά ευθύνη ενός παιδιού. Πες ότι πρέπει να δουλεύω ασταμάτητα για να μην του λείψει τίποτε, πες ότι πρέπει εγώ να μην πέσω σε κατάθλιψη και του δημιουργήσω προβλήματα... Μεγάλωσα σε μια προβληματική οικογένεια και δεν θα ήθελα το παιδί μου να ζήσει κάτι τέτοιο. Πιστεύω πως το αγέννητο παιδί μου θα με ευγνωμονεί που δεν το γέννησα ποτέ.
    Κι εγώ ταλαιπωρούμαι από μικρή με ψυχολογικά προβλήματα όμως μου έδινα μια πιθανότητα πως ίσως τα καταφέρω στο παρελθόν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #983
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,576
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εγώ ταλαιπωρούμαι από μικρή με ψυχολογικά προβλήματα όμως μου έδινα μια πιθανότητα πως ίσως τα καταφέρω στο παρελθόν...
    Εσύ Κύκνε αφού το θες και τώρα μπορείς αρκεί να βρεις τον κατάλληλο σύντροφο. Νέα είσαι ακόμη! Αλλά και να μην κάνεις ποτέ παιδί δεν πειράζει... Ο θεός έχει για όλους.

  9. #984
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Γιατί από τότε είχα ψυχολογικά προβλήματα και πιστεύω πως δεν μπορώ να αναλάβω την βαριά ευθύνη ενός παιδιού. Πες ότι πρέπει να δουλεύω ασταμάτητα για να μην του λείψει τίποτε, πες ότι πρέπει εγώ να μην πέσω σε κατάθλιψη και του δημιουργήσω προβλήματα... Μεγάλωσα σε μια προβληματική οικογένεια και δεν θα ήθελα το παιδί μου να ζήσει κάτι τέτοιο. Πιστεύω πως το αγέννητο παιδί μου θα με ευγνωμονεί που δεν το γέννησα ποτέ.
    σαν να διαβάζω εμένα


  10. #985
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Εσύ Κύκνε αφού το θες και τώρα μπορείς αρκεί να βρεις τον κατάλληλο σύντροφο. Νέα είσαι ακόμη! Αλλά και να μην κάνεις ποτέ παιδί δεν πειράζει... Ο θεός έχει για όλους.
    Το βρίσκω δύσκολο να βρω σύντροφο με το πρόβλημα που έχω... Δεν θέλω να περάσω όλη μου τη ζωή μόνη αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να ξεπεράσω όσα με εμποδίζουν να έχω μια φυσιολογική σχέση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #986
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Player...

    Κοίτα, είμαι 45 χρονών... Δεν είμαι μικρή... Κι επιπλέον πια δεν είμαι ούτε όμορφη, έχω παχύνει μετά από κάτι ψυχοφάρμακα που μου έδωσαν και τέλος έχω ψυχολογικό τραύμα κι αργώ να εμπιστευτώ τους άντρες ώστε να προχωρήσω στο σεξ, πράγμα που είναι σημαντικό γι' αυτούς...
    Έχεις ακόμη καιρό εάν το επιθυμείς.
    Για αρχή όντως πρέπει να επικεντρωθείς στα ψυχολογικά προβλήματα και να γίνεις καλύτερα.

    Και εγώ τώρα με το άγχος δεν μπορώ να πλησιάσω γυναίκα, αγχώνομαι , έτσι είναι αυτά, ας ελπίσουμε σε ένα καλύτερο αύριο.

  12. #987
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Έχεις ακόμη καιρό εάν το επιθυμείς.
    Για αρχή όντως πρέπει να επικεντρωθείς στα ψυχολογικά προβλήματα και να γίνεις καλύτερα.

    Και εγώ τώρα με το άγχος δεν μπορώ να πλησιάσω γυναίκα, αγχώνομαι , έτσι είναι αυτά, ας ελπίσουμε σε ένα καλύτερο αύριο.
    Προσπαθώ να γίνω καλύτερα αλλά όσον αφορά το θέμα των ερωτικών σχέσεων μου είναι πολύ δύσκολο γιατί δεν αγχώνομαι απλά (χωρίς να θέλω να υποτιμήσω το πρόβλημα σου), φοβάμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #988
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σε 21 μέρες είναι η θεατρική παράσταση και αγχονομαι είδη από τώρα!!

  14. #989
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Όσο αφορά της ερωτικές σχέσεις, παλαιότερα είχα και εγώ αυτή την στεναχώρια και επιθυμία για μια σύντροφο, τώρα όχι ότι δεν θέλω πια, αλλά το έχω πάρει απόφαση ότι είναι δύσκολο πολύ και έχω συμβιβαστεί ποια.

  15. #990
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,373
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Όσο αφορά της ερωτικές σχέσεις, παλαιότερα είχα και εγώ αυτή την στεναχώρια και επιθυμία για μια σύντροφο, τώρα όχι ότι δεν θέλω πια, αλλά το έχω πάρει απόφαση ότι είναι δύσκολο πολύ και έχω συμβιβαστεί ποια.
    Εγώ δεν θέλω να συμβιβαστώ και να περάσω όλη μου τη ζωή μόνη αλλά δεν με βλέπω να το αποφεύγω δυστυχώς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 66 of 111 FirstFirst ... 1656646566676876 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •