Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 53
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 53 of 111 FirstFirst ... 343515253545563103 ... LastLast
Results 781 to 795 of 1658
  1. #781
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Kύκνε,στόχος σου δεν θα πρέπει να είναι να αποφεύγεις την πράξη στις μελλοντικές σου σχέσεις λόγω του τραύματος,αλλά να αντιστρέψεις το τραύμα,και αυτό γινεται φυσικά μονο προχωρώντας στην πράξη με κάποιον που θα σε κάνει να αισθανθείς άνετα.
    Αν αποφεύγεις το σεξ λόγω του φόβου, τότε νικάει ο βιαστής.
    Τι να πω και εγώ που δεν έχω λίμπιντο τα τελευταία χρόνια λόγω αγωγής...Εσύ έχεις ορμές?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #782
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Kύκνε,στόχος σου δεν θα πρέπει να είναι να αποφεύγεις την πράξη στις μελλοντικές σου σχέσεις λόγω του τραύματος,αλλά να αντιστρέψεις το τραύμα,και αυτό γινεται φυσικά μονο προχωρώντας στην πράξη με κάποιον που θα σε κάνει να αισθανθείς άνετα.
    Αν αποφεύγεις το σεξ λόγω του φόβου, τότε νικάει ο βιαστής.
    Τι να πω και εγώ που δεν έχω λίμπιντο τα τελευταία χρόνια λόγω αγωγής...Εσύ έχεις ορμές?
    Δυστυχώς έχει νικήσει εδώ και καιρό και δεν ξέρω αν είναι δυνατό ν' αλλάξει αυτό... Με τρομάζει πολύ κι έφτυσα αίμα για να καταφέρω να εμπιστευτώ τον πρώην, δεν ξέρω αν μπορώ να το ξαναπεράσω...

    Όσο για τις ορμές, είμαι τόσα χρόνια μόνη μου που δεν ξέρω... Από μόνη μου δεν το σκέφτομαι καν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #783
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Σκατά... Όλα πάνε στραβά, δεν αντέχω άλλο!!!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #784
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Νοιώθω άσχημα που νοιώθω άσχημα για τα δικά μου θέματα, όταν 50 αθώοι άνθρωποι έχασαν την ζωή τους από το λάθος ενός επιπόλαιου.
    Πραγματικά τα ''προβήματά'' μας μοιάζουν τόσο μικρά ώρες ώρες...Είμαστε χαμένοι στον μικρόκοσμό μας και βουλιάζουμε σ'αυτόν.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #785
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    κι έρχομαι εγώ ο δικηγόρος του διαβόλου και σου λέω. γιατί νοιώθεις ενοχές που νιώθεις άσχημα; αποδέξου το οτι συμβαίνει και μην το πολεμάς. το ότι κουβαλάς φορτίο θλίψης ή ακύρωσης ή πόνου ή θυμού ή κούρασης ακόμη ακόμη, απλά αποδέξου το. μην το συγκρίνεις με ο,τιδήποτε άλλο. υποτιμάς και το δικο σου φορτίο, και το γεγονός που ανήκει στους εξωγενείς παράγοντες δυστυχίας.
    εγώ είμαι στο σημείο πια που δεν τα συγκρίνω. προσπαθώ να μην εμποδίζω τον χρόνο να περνάει. έτσι το βλέπω δηλαδή.
    και κανεις δεν είπε πως τα προβλήματά σου δεν είναι σοβαρά επειδή είναι μικρά. απλά η στιγμή απαιτεί προσήλωση προς άλλη κατεύθυνση περισσότερο συνταρακτική. η ζωή είναι οι επιλογές μας. δες το κι έτσι. επίλεξε προς τα πού θα είναι η προσοχή σου λοιπόν κάθε φορά.

  6. #786
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Νιώθω λίγο πεσμένος χωρίς να θέλω να γκρινιάζω ύστερα μετά από αυτό που έγινε στα Τέμπη και το δικό μου δεν είναι πρόβλημα, αισθάνομαι μοναξιά, έλλειψη συντρόφου, βλέπω ζευγαρακια συχνά στον δρόμο στην καφετέρια, επίσης περιμένω κάτι χρήματα από κάτι σεμινάρια και αυτά αργανε και δεν έχω μια πιστοποίηση σεκιούριτι, ένας φίλος μου που έχει βρήκε όχι μια αλλά δύο επιλογές για δουλειά, βλέπω έχει ζήτηση αυτό το επάγγελμα!!

  7. #787
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Η κατάθλιψη και η αγχώδης διαταραχή,δεν είναι αρρώστιες που μας έπεσαν από τον ουρανό...Μόνοι μας εκθρέψαμε το θηρίο,με λάθος χειρισμούς,με λάθος επιλογές,με μη θάρρος να κάνουμε αυτά που πρέπει.
    Τα προβλήματά μας είναι δικά μας δημιουργήματα και είναι στο χέρι μας να τα λύσουμε και όχι να τα αποδεχτούμε και να ζήσουμε με αυτά sadly ever after...Ενας νεκρός δεν μπορεί να επιστρέψει στην ζωή και να λυθεί το πρόβλημα...Εμείς μπορούμε.
    Τα μειώνω τα προβλήματά μου για να τα βάλω εκεί που ανηκουν,στην σωστή τους διάσταση...Μέρος του προβλήματος είναι ότι τα έχουμε μεγεθύνει....Ζούμε στον κόσμο μας με λίγα λόγια.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  8. #788
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Νοιώθω άσχημα που νοιώθω άσχημα για τα δικά μου θέματα, όταν 50 αθώοι άνθρωποι έχασαν την ζωή τους από το λάθος ενός επιπόλαιου.
    Πραγματικά τα ''προβήματά'' μας μοιάζουν τόσο μικρά ώρες ώρες...Είμαστε χαμένοι στον μικρόκοσμό μας και βουλιάζουμε σ'αυτόν.
    Γιατί να μη νιώθεις άσχημα για τα προβλήματα σου; Είναι φυσιολογικό. Ο,τι και να συμβαίνει, δε σημαίνει ότι έχεις θράσος που νιώθεις άσχημα επειδή το πρόβλημα σου είναι "ασήμαντο" μπροστά στο χαμό των ανθρώπων στο τρένο. Εκείνο, είναι ένα τραγικό γεγονός και το δικό σου είναι ένα πρόβλημα. Για όλα έχεις το δικαίωμα να νιώθεις άσχημα κι όχι ενοχικά. Το θέμα είναι τι θα κάνεις για να διευκολύνεις την κατάσταση σου

  9. #789
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    συμφωνώ με την κοπέλα93
    συμφωνώ και με το όσο ζεις μπορείς να αλλάξεις, where there is life, there is hope που είπε ο Χόκινς, εγώ προτιμώ να ακούω εκείνους που δεν σαπίζουν σε ένα πρόβλημα, μια κακή συνθήκη στη ζωή τους και μεγαλώνουν τον ορίζοντά τους, βλέποντας βαθύτερα μέσα τους.

  10. #790
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Τωρα εμαθα τι πραγματικα εγινε να ψαξουν οι αστυνομικοι τι εγινε το 90 γτ εγω δουλευα κ ξερω πρωτον αυτο κ δευτερον αν σασ λενε δεν αξιζουν οι δουλειεσ οι σπουδεσ κλπ ειναι ολα μαλακιεσ καντε οτι θελετε εκτοσ απο γαμουσ κ κηδειεσ οτι αλλο θετε

  11. #791
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Κανονικά δεν θα έπρεπε να αισθανόμαστε καθόλου άσχημα για τα θέματά μας...Θα έπρεπε να νοιώθουμε οργή και θυμό προς τον εαυτό μας που τα ανεχόμαστε και δεν κάνουμε τα απαραίτητα για να τα επιλύσουμε.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  12. #792
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Γιοκο τσοκο εμενα ο γιατροσ μου ξερει τα παντα μπορει να σασ βοηθησει αλλα μολισ γινεισ καλα δεν αλλαζουν οι συνθηκεσ ζωησ αλλα αυξανεται η αποδοση σου μονο αυτο οποτε μην το φανταζεσαι σαν κατι εξωτικο απλα θα λειτουργεισ κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκεσ μονο αυτο αλλαζει

  13. #793
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Νιωθεισ ασχημα γτ σε κοβουνε αμα δε σε κοβανε στα παπαρια σου δε βλεπεισ σε τι μπουρδελο ζουμε το μπουρδελο ειναι επιτηδεσ μπουρδελο για να ζουν ολοι κ οι ντεμεκ καλοι κ οι ντεμεκ κακοι

  14. #794
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Αν θεσ να παντρευτεισ οι καλυτερεσ γυναικεσ ειναι απο την επαρχια γυναικεσ οχι ποδηλατα

  15. #795
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αν θεσ να παντρευτεισ οι καλυτερεσ γυναικεσ ειναι απο την επαρχια γυναικεσ οχι ποδηλατα
    Οι καλύτερες γυναίκες είναι είτε στις εκκλησίες είτε στα μπουρδέλα...Χωρίς πλάκα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •