Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 111 FirstFirst ... 891011122060110 ... LastLast
Results 136 to 150 of 1658
  1. #136
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Είναι ωραιο να υπαρχουν ανθρωπινες σχεσεις στη δουλεια και ετσι νιωθεις οτι θα προσφερεις τον καλύτερο εαυτο σου! Να συνεννοησαι και να κυλανε οι μερες τα χρονια ε ,καλο σου απογευμα
    Είναι πολύ όμορφο γιατί με νοιάζεται. Όχι μόνο εμένα, γενικά τις υπαλλήλους. Έχει βέβαια κι αυτή τα δικά της όπως όλοι. Καλό σου απόγευμα ������

  2. #137
    kopela93
    Guest
    Ήθελα να μιλήσω για κάτι που με απασχόλησε αυτές τις μέρες. Ένας τύπος από τη σχολή μου που όμως δεν τον έχω γνωρίσει από κοντά, διότι είναι μικρό έτος, αλλά ήταν στις ομαδικές, μου είχε στείλει το καλοκαίρι και μου την είχε πέσει με έναν ευγενικό τρόπο και αρκετά διακριτικό. Δε θυμάμαι τι είχε πει, πάντως ήταν ένα ελαφρύ πέσιμο που δεν πρόλαβε και πολύ να εξελιχθεί,όταν μάθαμε ότι έχουμε μια κοινή γνωστή. Αυτή η κοινή γνωστή μάλλον τον απέτρεψε από το να μου στέλνει. Αυτό είναι σενάριο και δεν είναι σίγουρο καν. Αλλά δεν μου ξαναστειλε και δε με διεκδίκησε.
    Πάμε παρακάτω. Πριν μερικές μέρες, του απαντάω με ιμοτζι σε ένα στορι. Αυτός μου στέλνει την άλλη μέρα και μου λέει σορι που σού στέλνω στο άκυρο. Να σε ρωτήσω κάτι;
    Του λέω δεν πειράζει, τι κάνεις ; Όλα καλά; Ναι ρώτα με.
    Εγώ στο μεταξύ λέω τι φάση; Πού με θυμήθηκε και τι να θέλει να ρωτήσει;
    Μετά βγήκε. Δεν είπε κάτι. Λέω θα με ρωτήσεις; Μου λέει άστο το μετάνιωσα. Λέω οκ.
    Χθες έγινε το εξής. Του πατάω πάλι αντίδραση σε ένα στορι με ιμοτζι. Μού γράφει μήνυμα μη γελάς μην σου πω τίποτα.
    Λέω τι να μου πεις; Δε γελάω για κακό. (Είχε βάλει στορι μια παλιά φωτό που ήταν μικρός)
    Και μετά λέω τι ήθελες τις προάλλες; Μού λέει αν σου πω θα πρέπει μετά ν πηδήξω από ένα βράχο.
    Μετά λέω σε φάση. Τι; Άρχισα να αναρωτιέμαι και γενικά δεν απαντούσε ήθελε να με κρατήσει σε αγωνία επίτηδες. Με εκείνα και με τα άλλα για να μην τα πολυλεω, μου έδειξε με φουλ ντροπαλό τρόπο και με το να προσπαθώ να βγάλω άκρη είπε πως δε μου απάντησε την προηγούμενη φορά επειδή αυνανιζοταν. Και λέω οκ και; Τι πιο φυσικό; Και αναρωτήθηκα γιατί μου το λέει τι με αφορά;
    Στο μεταξύ απέφευγε την ερώτηση που ήθελε τάχα μου να μου κάνει τότε. Απλά μου είπε ότι ήταν χυδαία και δε θέλει να πει. Λέω οκ.
    Και μετά άρχισε να μου λέει θέλω τόσο πολύ να εκφραστώ και να σου πω πως νιώθω και πως είμαι. Προφανώς κατάλαβα ότι ψαχνόταν ο τύπος μετά από αυτά που είπε.
    Μετά θέλησε να με ψήσει για σεξτινγκ. Ήταν πολύ περίεργο όλο αυτό. Μετά εξαφανίστηκε εφόσον τον έπαιζε μόνος του και ολοκλήρωσε. Εν τέλει τι φάση;
    Θα μού πείτε τι αναρωτιέσαι; Έτσι είναι η νεολαία σήμερα. Ίντερνετ όλοι πίσω από μια οθόνη κτλ. Στο μεταξύ έρχεται στην πόλη μου για τη σχολή. Εγώ δε φοιτώ εκεί πλέον έχω αποφοιτήσει. Αλλά θέλω να πω, αυτό ήταν; Δηλαδή τώρα τι κέρδισε; Επιβεβαίωση; Το έκανε για να του στείλω ή χέστηκε ;
    Δεν έχω ιδέα.
    Σκέφτηκα μήπως ήταν φάρσα αλλά στα μηνύματα έλεγε τα δικά του που πιστεύω θα τον εξέθεταν αν εγώ κρατούσα τη συνομιλία. Δεν ξέρω. Μήπως πίσω από όλα κρύβεται η γνωστή και το κάνανε για πλάκα; Επειδή είναι πολύ φίλοι αυτοί οι δύο. Αλλά και πάλι. Εγώ δεν έχω κάποιο κακό παρελθόν με την κοπέλα για να θέλει να με εκδικηθεί ή κάτι.
    Εσείς τι λέτε ; Τι σας φαίνεται;

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να ρωτήσω κάτι; Εσύ ενδιαφέρεσαι να τον γνωρίσεις καλύτερα; 'Η έχεις ξενερώσει;

  4. #139
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Να ρωτήσω κάτι; Εσύ ενδιαφέρεσαι να τον γνωρίσεις καλύτερα; 'Η έχεις ξενερώσει;
    Ξέρεις κάτι ..ωραίος είναι...αλλά δεν ξέρω μωρέ. Δεν είμαι σε φάση για γνωριμίες. Τουλάχιστον όχι τώρα. Ίσως σε μερικούς μήνες;
    Το θέμα είναι ότι δεν είμαι για σχέση. Από την άλλη, το να ξενερώσω, δεν ξέρω.. γιατί δεν περίμενα και κάτι.

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θελώ να πω, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, μπορεί να το κάνει γενικά να κάθεται να στέλνει και να μαλακίζεται (κυριολεκτικά) σε διάφορες, μπορεί να φαντασιώνεται μόνο εσένα, μπορεί να είναι και φουλ ανώριμος και να κοροϊδεύεται χωρίς καν να κάνει κάτι ή όλα μαζί. Αλλά το τι κάνει αυτός είναι άσχετο στο πως θα το χειριστείς εσύ από εδώ και πέρα. Αυτό έχει να κάνει με το τί θες εσύ από αυτόν. Δεν νομίζω να έπεσε το θέμα σχέσης αυτή τη στιγμή. Γνωριμίας όμως; Αν δεν είσαι σε φάση, σου αρέσει αυτή η διαδικασία να εμφανίζεται μια στο τόσο στα social και να λειτουργείτε έτσι, ή σου τη σπάει;

    Εγώ προσωπικά είτε θα του έλεγα να βρεθούμε από κοντά, είτε θα του ξέκοβα αυτά τα μηνύματα, γιατί δεν μου αρέσουν αυτά τα καβλαντίσματα μέσω υπολογιστή και τα θεωρώ ανούσια αν δεν οδηγούν πουθενά. Άλλο να γουστάρεις κάποιον και να έχει γίνει κάτι και να έχεις και αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας μαζί του (που προσωπικά εγώ πάλι δεν ψήνομαι, αλλά άλλους τους εξιτάρει) κι άλλο να μου στέλνει ο άλλος βλακείες ότι τον παίζει για μένα ξέρω κι εγώ. Ίσως το βρίσκεις αστείο ή σου τονώνει λίγο την αυτοπεποίθηση είτε απλά σου φέρνει αμηχανία, αλλά εγώ θα ήθελα πιο ξεκάθαρα πράγματα. Εγώ δεν είμαι εσύ βέβαια. Μάλλον θες να αφήσεις ένα περιθώριο να δεις πως θα εξελιχθεί όλο αυτό; Ίσως όμως να βάλεις κάποια όρια ανάλογα με το τι θες σε αυτή την επικοινωνία;

  6. #141
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Θελώ να πω, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, μπορεί να το κάνει γενικά να κάθεται να στέλνει και να μαλακίζεται (κυριολεκτικά) σε διάφορες, μπορεί να φαντασιώνεται μόνο εσένα, μπορεί να είναι και φουλ ανώριμος και να κοροϊδεύεται χωρίς καν να κάνει κάτι ή όλα μαζί. Αλλά το τι κάνει αυτός είναι άσχετο στο πως θα το χειριστείς εσύ από εδώ και πέρα. Αυτό έχει να κάνει με το τί θες εσύ από αυτόν. Δεν νομίζω να έπεσε το θέμα σχέσης αυτή τη στιγμή. Γνωριμίας όμως; Αν δεν είσαι σε φάση, σου αρέσει αυτή η διαδικασία να εμφανίζεται μια στο τόσο στα social και να λειτουργείτε έτσι, ή σου τη σπάει;

    Εγώ προσωπικά είτε θα του έλεγα να βρεθούμε από κοντά, είτε θα του ξέκοβα αυτά τα μηνύματα, γιατί δεν μου αρέσουν αυτά τα καβλαντίσματα μέσω υπολογιστή και τα θεωρώ ανούσια αν δεν οδηγούν πουθενά. Άλλο να γουστάρεις κάποιον και να έχει γίνει κάτι και να έχεις και αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας μαζί του (που προσωπικά εγώ πάλι δεν ψήνομαι, αλλά άλλους τους εξιτάρει) κι άλλο να μου στέλνει ο άλλος βλακείες ότι τον παίζει για μένα ξέρω κι εγώ. Ίσως το βρίσκεις αστείο ή σου τονώνει λίγο την αυτοπεποίθηση είτε απλά σου φέρνει αμηχανία, αλλά εγώ θα ήθελα πιο ξεκάθαρα πράγματα. Εγώ δεν είμαι εσύ βέβαια. Μάλλον θες να αφήσεις ένα περιθώριο να δεις πως θα εξελιχθεί όλο αυτό; Ίσως όμως να βάλεις κάποια όρια ανάλογα με το τι θες σε αυτή την επικοινωνία;
    Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι πέφτω όλο σε μικρούς. Δεν ξέρω γιατί. Εγώ είμαι 28. Αυτός νομίζω πρέπει ναναι 21-22
    ε όχι χαχαχχα
    Κοίτα εγώ σε αυτή τη φάση δεν έχω πολύ χρόνο για γνωριμίες αλλά οκει. Σχέση προφανώς όχι. Καλά, δεν είπα ότι μου ζήτησε κιόλας χαχαχα αλλά σου λέω τι θέλω και τι όχι. Συνήθως ή σχέση ή πήδημα ή φιλία παίζει. Δεν ξέρω. Ωραίος είναι αλλά δεν ξέρω αν θέλω κάτι μαζί του. Μάλλον ποζεράς θα είναι και δε θα μού ταιριάζει. Δεν ξέρω. Μάλλον απλά μου τονώνει την αυτοπεποίθηση. Πρέπει να το ψάξω λίγο αυτό γιατί λειτουργεί έτσι και αν γίνεται να μην τσιμπάω με αυτά.χαχα

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Νιώθω τέλεια. Επαιζα με ένα μαυροζωνά τζουντόκα αστυνομικό και σε 5 λεπτά μέτρησε 8 υποταγές. Κάποια στιγμή του λέω έχεις καταλάβει πως αν βρεθούμε εμείς οι δύο στο δρόμο και εγώ είμαι κακός σου έχω πάρει το όπλο το ξέρεις αυτό ε; Και κάπου εκεί τον απογοήτευσα τον δόλιο...

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Επειδή συνήθως γράφω ότι αισθάνομαι άσχημα, είπα να κάνω μια αλλαγή...
    Νιώθω λίγο πιο γαλήνια μετά την εκκλησία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Επειδή συνήθως γράφω ότι αισθάνομαι άσχημα, είπα να κάνω μια αλλαγή...
    Νιώθω λίγο πιο γαλήνια μετά την εκκλησία...
    επιτελος κυκνακο κι ενα θετικο μηνυμα .....

  10. #145
    kopela93
    Guest
    Νιώθω μοναξιά. Κανείς άλλος; Το πολύ κατσίκι θα φταίει. Ποιος ξέρει πόσο υπέφερε. Ξέρω τότε γιατί το έφαγες άμα το λυπάσαι; Ξέρω γω; Ο,τι ναναι. Ελπίζω να μού φύγει η θλίψη. Ίσως κοιμηθώ. Αλλά πώς θα κοιμηθώ μετά από 325 κατσίκια και 85 μπιφτέκια; Αχ.
    Πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο στη διάθεση το τι τρώμε. Αλλά θα μου πεις, μην περιμένεις να είσαι κάθε μέρα καλά.

  11. #146
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Νιώθω μοναξιά. Κανείς άλλος; Το πολύ κατσίκι θα φταίει. Ποιος ξέρει πόσο υπέφερε. Ξέρω τότε γιατί το έφαγες άμα το λυπάσαι; Ξέρω γω; Ο,τι ναναι. Ελπίζω να μού φύγει η θλίψη. Ίσως κοιμηθώ. Αλλά πώς θα κοιμηθώ μετά από 325 κατσίκια και 85 μπιφτέκια; Αχ.
    Πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο στη διάθεση το τι τρώμε. Αλλά θα μου πεις, μην περιμένεις να είσαι κάθε μέρα καλά.
    ναι εγω, και εγω τωρα ειμαι σε μια φαση που χανωμαι στις μοναξιας τα μονοπατια που λεει και το τραγουδι χαχα αν θες ελα να τα πουμε για παρεα... εγω ειμαι και απο χθεσινο ξενυχτι που τραβηξε λιγο παραπανω αποσο θαθελα και ειμαι λιγο παραπανω χαλια αλλα τωρα συνηλθα

  12. #147
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by iasonas44 View Post
    ναι εγω, και εγω τωρα ειμαι σε μια φαση που χανωμαι στις μοναξιας τα μονοπατια που λεει και το τραγουδι χαχα αν θες ελα να τα πουμε για παρεα... εγω ειμαι και απο χθεσινο ξενυχτι που τραβηξε λιγο παραπανω αποσο θαθελα και ειμαι λιγο παραπανω χαλια αλλα τωρα συνηλθα
    Φυσικά, για πες...

  13. #148
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    12
    Ειχα υποτροποιασει πριν περιπου 3 μηνες(ιστορικο:πασχω απο ψυχωσικο συνδρομο απο το 2006 και χορηγουμουν με 400μγ σολιαν και 1 ακινετον πρωι βραδυ,ο γιατρος μου εδωσε το στεντον και ημουν ενταξει οσο το επαιρνα αλλα πλεον εχω 20 μερες που το εχω κοψει και μου ειπε να παιρνω μισο σε δυσκολες στιγμες,εντωμεταξει μου ειπε οταν ειχα παει πριν κανενα μηνα οτι θα κοψουμε και το ακινετον και ειμαι σχεδον στον εναν μηνα μετα με μισο πρωι βραδυ) και νιωθω εντονο αγχος,και νομιζω πως εχω και εμμονες ιδεεες,αυτα τα αισθανομαι επειδη κοβω το ακινετον η το στεντον??Μηπως θα φυγουν μετα απο καποιο διαστημα??Χριστος Ανεστη και ευχαριστω οποιον απαντησει!!!

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Χάλια, αλλά ας ελπίσουμε να έρθουνε καλύτερες μέρες.

  15. #150
    kopela93
    Guest
    Ένιωθα ότι δε θέλω να κάνω τίποτα και να πάω πουθενά. Ώρες ώρες νιώθω ότι δεν περνάω καλά. Και σήμερα πρέπει να πάω στη δουλειά. Καλά περνάω εκεί αλλά θέλω κάτι να με ανανεώσει. Δεν ξέρω τι να είναι αυτό!??

Page 10 of 111 FirstFirst ... 891011122060110 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •