Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 47
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 47 of 111 FirstFirst ... 3745464748495797 ... LastLast
Results 691 to 705 of 1658
  1. #691
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είναι λογικό να επηρεάζεσαι από κάτι τόσο τραγικό αλλά προσπάθησε να μην αφήνεις τον εαυτό σου να πέφτει τόσο πολύ... Δεν θα ωφελήσει κανέναν... Βέβαια δεν ξέρω αν είμαι η κατάλληλη για να δώσω τέτοιες συμβουλές αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια...
    Σε ευχαριστώ βρε Κύκνε...Προσπαθώ να μην χάνω την ελπίδα μου...Προσπαθω να κρατήσω την φλογίτσα αναμμένη...Περιμένω να έρθει το βράδυ μπας και συνέλθω και ανασάνω λίγο...Αντε να δούμε
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #692
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Σε ευχαριστώ βρε Κύκνε...Προσπαθώ να μην χάνω την ελπίδα μου...Προσπαθω να κρατήσω την φλογίτσα αναμμένη...Περιμένω να έρθει το βράδυ μπας και συνέλθω και ανασάνω λίγο...Αντε να δούμε
    Να 'σαι καλά και να συνεχίσεις να προσπαθείς... Κι εγώ το ίδιο κάνω όσο μπορώ βέβαια...

    Όταν λες το βράδυ εννοείς την ώρα του ύπνου;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #693
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post


    Όταν λες το βράδυ εννοείς την ώρα του ύπνου;
    Μετα τις 10 το βραδυ αρχίζω και συνέρχομαι...Καταπαύει η ένταση της ανησυχίας...Η καλύτερή μου ωρα είναι μετα τα μεσάνυχτα που κάθομαι και βλέπω ταινίες και φυσικά η ώρα του ύπνου που ξαπλώνω και βλέπω ASMR βιντεακια στο Youtube και χαλαρώνω.
    Επίσης ο ύπνος είναι καλή απόδραση για μένα γιατί βλέπω όμορφα ονειρα και ταξιδεύω.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  4. #694
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Μετα τις 10 το βραδυ αρχίζω και συνέρχομαι...Καταπαύει η ένταση της ανησυχίας...Η καλύτερή μου ωρα είναι μετα τα μεσάνυχτα που κάθομαι και βλέπω ταινίες και φυσικά η ώρα του ύπνου που ξαπλώνω και βλέπω ASMR βιντεακια στο Youtube και χαλαρώνω.
    Επίσης ο ύπνος είναι καλή απόδραση για μένα γιατί βλέπω όμορφα ονειρα και ταξιδεύω.
    Καλημέρα...

    Πώς είσαι σήμερα; Εγώ θα πάρω μετά τηλέφωνο το γιατρό μου γιατί έφτασα στα όρια μου με τους εφιάλτες, δεν τους αντέχω άλλο... Ελπίζω να μπορεί να μου δώσει μια λύση...

    Όσον αφορά τον ύπνο, πέρα από το θέμα με τους εφιάλτες, το αφήνω στην άκρη εδώ, δεν αντέχω ξύπνια μέχρι αργά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #695
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Εντελώς χάλια σήμερα... Νιώθω πολύ πεσμένη... Τον γιατρό θα τον πάρω λίγο αργότερα, δεν έχω κουράγιο για να μιλήσω τώρα... Μου φαίνονται όλα βουνό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #696
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    δεν αντέχω ξύπνια μέχρι αργά...
    Εγώ το αντίθετο...κοιμάμαι την μέρα και ζω την νύχτα...ακριβώς επειδή την μέρα είμαι χάλια και την νύχτα ηρεμώ...Πέφτουν οι άλλοι για υπνο και είμαι μόνος μου την νύχτα και με χαλαρώνει αυτό...Αλλοι φοβούνται την νύχτα και νοιώθουν χειρότερα αλλά εγω την βρίσκω.
    Κάνε υπομονή...Κανένα συναισθημα δεν είναι οριστικό...Θα συνέλθεις αργότερα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #697
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εγώ το αντίθετο...κοιμάμαι την μέρα και ζω την νύχτα...ακριβώς επειδή την μέρα είμαι χάλια και την νύχτα ηρεμώ...Πέφτουν οι άλλοι για υπνο και είμαι μόνος μου την νύχτα και με χαλαρώνει αυτό...Αλλοι φοβούνται την νύχτα και νοιώθουν χειρότερα αλλά εγω την βρίσκω.
    Κάνε υπομονή...Κανένα συναισθημα δεν είναι οριστικό...Θα συνέλθεις αργότερα.
    Ναι κι εγώ τη φοβάμαι τη νύχτα...
    Εν τω μεταξύ, τα έκανα θάλασσα σήμερα... Με πήρε ο ύπνος το μεσημέρι και σηκώθηκα βράδυ κι ούτε το γιατρό πήρα, ούτε τίποτα... Δεν ξέρω τι έπαθα... Τώρα λογικά θα τον πάρω την Δευτέρα, δεν θέλω να ενοχλήσω το Σαββατοκύριακο αν δεν είναι επείγον... Αν δω ότι ζορίζομαι, θα πάρω κανένα ηρεμιστικό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #698
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Πώς είσαι σήμερα; Εγώ θα πάρω μετά τηλέφωνο το γιατρό μου γιατί έφτασα στα όρια μου με τους εφιάλτες, δεν τους αντέχω άλλο... Ελπίζω να μπορεί να μου δώσει μια λύση...

    Όσον αφορά τον ύπνο, πέρα από το θέμα με τους εφιάλτες, το αφήνω στην άκρη εδώ, δεν αντέχω ξύπνια μέχρι αργά...
    Θυμασαι τι ειδες στον υπνο σου; Τους εφιαλτες; Ενδεχεται να νιωσεις καλυτερα αν τους μοιραστεις, αλλά αυτο μονο εσυ το γνωριζεις.

  9. #699
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Θυμασαι τι ειδες στον υπνο σου; Τους εφιαλτες; Ενδεχεται να νιωσεις καλυτερα αν τους μοιραστεις, αλλά αυτο μονο εσυ το γνωριζεις.
    Καλημέρα (ο Θεός να την κάνει, σήμερα είμαι ακόμα χειρότερα)...

    Προσπάθησα να σου απαντήσω χθες αλλά μάλλον είχε κάποιο πρόβλημα το site γιατί δεν μπορούσα να μπω μέχρι και τώρα...

    Συγκεκριμένα τους προχθεσινούς δεν τους θυμάμαι αλλά συνήθως ναι, τους θυμάμαι... Σίγουρα με βοηθάει να τους μοιράζομαι, με ξαλαφρώνει... Πάντως για να μην είμαι αχάριστη, ευτυχώς έχουν σχεδόν σταματήσει οι εφιάλτες που έβλεπα με το γεγονός που μου δημιούργησε το μετατραυματικό στρες γιατί με τάραζαν πάρα πολύ, μου προκάλεσαν πολλά προβλήματα κι από τότε πήρα την κάτω βόλτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #700
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα (ο Θεός να την κάνει, σήμερα είμαι ακόμα χειρότερα)...

    Προσπάθησα να σου απαντήσω χθες αλλά μάλλον είχε κάποιο πρόβλημα το site γιατί δεν μπορούσα να μπω μέχρι και τώρα...

    Συγκεκριμένα τους προχθεσινούς δεν τους θυμάμαι αλλά συνήθως ναι, τους θυμάμαι... Σίγουρα με βοηθάει να τους μοιράζομαι, με ξαλαφρώνει... Πάντως για να μην είμαι αχάριστη, ευτυχώς έχουν σχεδόν σταματήσει οι εφιάλτες που έβλεπα με το γεγονός που μου δημιούργησε το μετατραυματικό στρες γιατί με τάραζαν πάρα πολύ, μου προκάλεσαν πολλά προβλήματα κι από τότε πήρα την κάτω βόλτα...
    Δεν ξερω ποιο γεγονος σου δημιουργησε μετατραυματικο στρες αλλά εγω ως πρωην υπαλληλος τραπεζας, εζησα 2 ενοπλες ληστειες μεσα σε διαστημα 3 μηνων, bullying σχολικο για χρόνια και πολλά άλλα "όμορφα" πραγματα. Εφιαλτες δεν ειχα ποτέ ομως που να σχετιζονται με τα γεγονοτα αυτα.

  11. #701
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Δεν ξερω ποιο γεγονος σου δημιουργησε μετατραυματικο στρες αλλά εγω ως πρωην υπαλληλος τραπεζας, εζησα 2 ενοπλες ληστειες μεσα σε διαστημα 3 μηνων, bullying σχολικο για χρόνια και πολλά άλλα "όμορφα" πραγματα. Εφιαλτες δεν ειχα ποτέ ομως που να σχετιζονται με τα γεγονοτα αυτα.
    Νομίζω ότι έτυχε ν' αναφερθώ... Μαζί δεν συζητούσαμε για το αν είναι ή όχι επικίνδυνη η Θεσσαλονίκη και σου ανέφερα ένα περιστατικό σεξουαλικής βίας; Εκτός αν ήταν κάποιο άλλο μέλος και μπερδεύτηκα... Τέλος πάντων, για μεγάλο χρονικό διάστημα έβλεπα εφιάλτες σχετικά μ' αυτό συνέχεια και ξυπνούσα τρομοκρατημένη μέχρι που έπαψα να κοιμάμαι τη νύχτα, άντε το πολύ κάνα δίωρο... Κοιμόμουν το μεσημέρι που φοβόμουν λιγότερο με το φως της μέρας...

    Κατάλαβα κι εσύ δεν πέρασες λίγα... Μπράβο για την ψυχική σου δύναμη! Σχολικό bullying έχω υποστεί κι εγώ, μέχρι και ξύλο έτρωγα αλλά με όπλο δεν με έχει απειλήσει κανείς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #702
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νομίζω ότι έτυχε ν' αναφερθώ... Μαζί δεν συζητούσαμε για το αν είναι ή όχι επικίνδυνη η Θεσσαλονίκη και σου ανέφερα ένα περιστατικό σεξουαλικής βίας; Εκτός αν ήταν κάποιο άλλο μέλος και μπερδεύτηκα... Τέλος πάντων, για μεγάλο χρονικό διάστημα έβλεπα εφιάλτες σχετικά μ' αυτό συνέχεια και ξυπνούσα τρομοκρατημένη μέχρι που έπαψα να κοιμάμαι τη νύχτα, άντε το πολύ κάνα δίωρο... Κοιμόμουν το μεσημέρι που φοβόμουν λιγότερο με το φως της μέρας...

    Κατάλαβα κι εσύ δεν πέρασες λίγα... Μπράβο για την ψυχική σου δύναμη! Σχολικό bullying έχω υποστεί κι εγώ, μέχρι και ξύλο έτρωγα αλλά με όπλο δεν με έχει απειλήσει κανείς...
    Ναι μου ειχες πει ενα περιστατικο σεξουαλικης βιας και ειπες οτι αυτο που περιεγραψες δεν ηταν το χειροτερο που σου εχει τυχει. Επομένως το μετατραυματικο στρες προκληθηκε κυριως απο ενα αλλο περιστατικο που προφανως θα ειναι πολυ ασχημο και φυσικα δεν χρειαζεται να πεις κατι. Το μυαλο μου παει στο χειροτερο δυστυχως. Λυπαμαι πολυ.

  13. #703
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Ναι μου ειχες πει ενα περιστατικο σεξουαλικης βιας και ειπες οτι αυτο που περιεγραψες δεν ηταν το χειροτερο που σου εχει τυχει. Επομένως το μετατραυματικο στρες προκληθηκε κυριως απο ενα αλλο περιστατικο που προφανως θα ειναι πολυ ασχημο και φυσικα δεν χρειαζεται να πεις κατι. Το μυαλο μου παει στο χειροτερο δυστυχως. Λυπαμαι πολυ.
    Να 'σαι καλά... Θα πω μόνο το εξής γιατί δεν θέλω να δημιουργήσω λάθος εντυπώσεις... Από το χειρότερο περιστατικό δεν τα θυμάμαι όλα, από ένα σημείο και μετά υπάρχει κενό κατά τη διάρκεια του οποίου δεν ξέρω τι συνέβη... Πάντως η ψυχολόγος που με παρακολουθούσε παλιότερα πιστεύει ότι αν η σεξουαλική πράξη ήταν ολοκληρωμένη θα το θυμόμουν... Πιστεύω κι ελπίζω πως σαν ειδικός κάτι παραπάνω ξέρει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #704
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Σ' ευχαριστώ...

    Για μένα χθες ήταν γενικά λίγο δύσκολη μέρα τελικά γιατί δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ και το βράδυ... Σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα... Εσύ πώς είσαι;
    Καλησπέρα κυκνε
    Καλύτερα είμαι, απλά έχω μια πλακωση στο στήθος μάλλον από το άγχος.
    Γενικά η μέρα εξαρτάται και από τον ύπνο που έχεις κάνει, οπότε είναι ευχάριστο που νιώθεις λίγο καλύτερα.

  15. #705
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Σήμερα λίγο καλύτερα, παρόλο που έχω μια ενόχληση σαν πλακωμα στον θώρακα.
    Επίσης είναι από τις μέρες που είμαι πιο αισιόδοξος, ότι όλα θα περάσουν.

Page 47 of 111 FirstFirst ... 3745464748495797 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •