Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 52
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 52 of 111 FirstFirst ... 242505152535462102 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1658
  1. #766
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Κοιτα, καταννοω τι θελεις να πεις. Δεν λεω οτι ειναι ευκολο αλλά καποια στιγμη ο χρονος θα επουλωσει ως ενα σημειο το τραυμα...
    Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε και για κάποιο λόγο που δεν ξέρω δεν έχει επουλωθεί εντελώς ώστε να μη φοβάμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #767
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Κάθε βράδυ κοιμάμαι με την αφελή προσδοκία ότι μια μέρα θα ξυπνήσω και θα είναι όλα καλά...Ως δια μαγείας...Μόνο και μόνο για να απογοητευτώ όταν ξυπνάω...Αλλά παρ'όλα αυτά συνεχίζω να έχω αυτην την προσδοκία.
    Και σκέφτομαί ότι ίσως τα πράγματα όντως είναι καλά και δεν υπάρχει τίποτα που να με εμποδίζει από το να είναι...Απλά δεν μπορώ να τα βιώσω ως τέτοια...Και προσδοκώ ότι κάποτε θα ζήσω ελεύθερα,έχοβτας ως δεδομένο ότι νοιώθω καλά με την ζωή.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #768
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν θέλω να παντρευτώ αν είναι να πρέπει να κάνω χωρίς να το θέλω...
    Τι εννοεις; Οτι αν παντρευτεις μπορει να πρεπει να κανεις σεξ χωρις να το θελεις; Με μπερδεψες.

  4. #769
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Τι εννοεις; Οτι αν παντρευτεις μπορει να πρεπει να κανεις σεξ χωρις να το θελεις; Με μπερδεψες.
    Συγγνώμη...

    Θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω το σκεπτικό μου... Κανονικά όταν έχεις μια σχέση ή είσαι παντρεμένη το σεξ είναι μέσα στις υποχρεώσεις σου... Οπότε εφόσον εγώ το αποφεύγω γιατί δεν νιώθω καλά, δεν μπορώ να είμαι εντάξει απέναντι στον άλλον και θα πρέπει να καταπιέζω τον εαυτό μου και δεν θέλω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #770
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Χθες βράδυ είδα την Φάλαινα του Αρονόφσκυ...Δεν τρελάθηκα, αλλά αξίζει να την δεις μόνο και μόνο για να μας θυμίσει σε τι κατάντια μπορεί να πέσει ο άνθρωπος αν παραμελήσει τον εαυτό του ψυχικά.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #771
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    ο Αρονόφσκι είναι περιεργούλης. εμένα μου αρέσουν όλες του οι ταινίες, ακόμη και το fountain που πραγματικά ήταν βαρετή, αλλά μεθυστική.
    αισθάνομαι όπως κάθε κυριακή. λάθος.

  7. #772
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    34
    Καλησπέρα παιδιά,
    Εγώ είμαι αραχτός στο PC ακούγωντας το κάτωθι..
    https://www.youtube.com/watch?v=uo5PWVXgMUg

    Οι σκέψεις μου είναι μπερδεμένες και νιώθω εναν φόβο χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί..
    Θές επειδή έχω εμβοές και με έχουν τρελάνει; θές επειδή μετά το σοκ που πέρασα οταν νόμιζα οτι πεθαίνω με έχει ταρακουνήσει; λίγο απ όλα..
    Ελπίζω να περνάτε καλά όλοι!

  8. #773
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Συγγνώμη...

    Θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω το σκεπτικό μου... Κανονικά όταν έχεις μια σχέση ή είσαι παντρεμένη το σεξ είναι μέσα στις υποχρεώσεις σου... Οπότε εφόσον εγώ το αποφεύγω γιατί δεν νιώθω καλά, δεν μπορώ να είμαι εντάξει απέναντι στον άλλον και θα πρέπει να καταπιέζω τον εαυτό μου και δεν θέλω...
    Μονο εφοσον ο αλλος ζει με.... "πατροπαραδοτο" τροπο ζωης. Αν ομως εχει κατανοηση και σε αγαπαει, δεν θα απαιτει το σεξ. Επισης αν εχει αντιστοιχες διαταραχές οπως μετατραυματικο στρες, αγχωδη διαταραχη κτλ., ε σιγουρα θα πρεπει να καταννοει την δικη σου κατασταση.

  9. #774
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Μονο εφοσον ο αλλος ζει με.... "πατροπαραδοτο" τροπο ζωης. Αν ομως εχει κατανοηση και σε αγαπαει, δεν θα απαιτει το σεξ. Επισης αν εχει αντιστοιχες διαταραχές οπως μετατραυματικο στρες, αγχωδη διαταραχη κτλ., ε σιγουρα θα πρεπει να καταννοει την δικη σου κατασταση.
    Τι να σου πω, δεν ξέρω...

    Δεν ξέρω αν μπορεί να υπάρξει τόσο μεγάλη αγάπη που να παραβλέπει μια δικιά του βασική ανάγκη για χάρη μου...

    Άλλο τώρα αν έχει κι αυτός τα θέματα του αλλά αν όχι μου φαίνεται δύσκολο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #775
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Σήμερα νιώθω πολύ άσχημα λόγω κάποιων γεγονότων... Αλλά αργότερα θα βγω κι ελπίζω να μου κάνει καλό...
    Θ' αρχίσω να ετοιμάζομαι σε λίγο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #776
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ολοι ασχολειστε με πιπεσ κ λεφτα μαλακισμενα οντα

  12. #777
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι να σου πω, δεν ξέρω...

    Δεν ξέρω αν μπορεί να υπάρξει τόσο μεγάλη αγάπη που να παραβλέπει μια δικιά του βασική ανάγκη για χάρη μου...

    Άλλο τώρα αν έχει κι αυτός τα θέματα του αλλά αν όχι μου φαίνεται δύσκολο...
    Κοιτα, μονο καποιος που εχει παρομοιο προβλημα θα μπορεσει να σε κατανοησει απολυτα ωστε να δειξει την αναλογη φροντιδα προς εσενα.

  13. #778
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ολοι ασχολειστε με πιπεσ κ λεφτα μαλακισμενα οντα
    Αν εχεις διαγνωστει με σχιζοφρένεια, να ξερεις οτι εχει υποτροπιάσει... Μηπως μειωσες την δοση της αγωγης;

  14. #779
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Αισθάνομαι καλύτερα από τις προηγούμενες μέρες.
    Ένα μικρό παραθυράκι αισιοδοξίας.
    Για να δούμε θα συνεχιστεί;
    Επίσης , σήμερα είχα λιγότερο άγχος από το συνηθισμένο.

  15. #780
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Κοιτα, μονο καποιος που εχει παρομοιο προβλημα θα μπορεσει να σε κατανοησει απολυτα ωστε να δειξει την αναλογη φροντιδα προς εσενα.
    Καλημέρα...

    Κατάλαβα... Θα δείξει αν θα είμαι τυχερή να βρω κάποιον...

    Σ' ευχαριστώ που ασχολήθηκες τόσο με το θέμα μου

    Βλέπω ότι το ξενυχτάς συχνά, ε;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •