Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 55
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 55 of 111 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast
Results 811 to 825 of 1658
  1. #811
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Μήπως Αντρέα πρέπει πρώτα να γίνεις καλά και μετά να βρεις δουλειά και κοπέλα ή πρέπει πρώτα να βρείς δουλειά και κοπέλα για να γίνεις καλά?...Φουντ φορ θοτ.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #812
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Μήπως Αντρέα πρέπει πρώτα να γίνεις καλά και μετά να βρεις δουλειά και κοπέλα ή πρέπει πρώτα να βρείς δουλειά και κοπέλα για να γίνεις καλά?...Φουντ φορ θοτ.
    Πρωτα ψυχοφαρμακα μεχρι να γινει σχετικα καλα, μετα βρισκει δουλεια και στο τελος κοπελα.... Εγω οδευω προς το τριτο σταδιο.

  3. #813
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ο παππούς μου πέθανε τελικά... Ήταν ο τελευταίος που μας είχε απομείνει και νιώθω πλέον το κενό να έχει γίνει δυσβάσταχτο...
    Συλλυπητήρια κυκνε, να μείνεις δυνατή και να τον θυμασαι

  4. #814
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Πρωτα ψυχοφαρμακα μεχρι να γινει σχετικα καλα, μετα βρισκει δουλεια και στο τελος κοπελα.... Εγω οδευω προς το τριτο σταδιο.
    Εγώ δυστυχώς είμαι ακόμα στο πρώτο στάδιο στα φάρμακα δύο χρόνια τώρα και ούτε έχω γίνει καλά, ώστε να μπορέσω να βρω δουλειά και επιτέλους μια κοπέλα.
    Η αλήθεια είναι ότι τώρα με τόσο αγχος δεν μπορώ να πλησιάσω κοπέλα.

  5. #815
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Αισθάνομαι άδειος, χωρίς χρήματα, χωρίς κοπέλα και χωρίς μέλλον.
    Και μόνο άγχος, άγχος, άγχος και θλίψη.

  6. #816
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Συλλυπητηρια Κυκνε. Πριν απο δυο μηνες εχασα την τελευταια γιαγια μου, οποτε σε νιωθω.
    Σ' ευχαριστώ πολύ, συλλυπητήρια και σ' εσένα...
    Σήμερα νιώθω λίγο πιο ήρεμη, τώρα που είμαι στο σπίτι μου... Είχαμε πάει στο χωριό για την κηδεία, κάτι το ταξίδι κάτι η πολυκοσμία... Ήθελα να γυρίσω να πενθήσω με την ησυχία μου, δεν ξέρω αν αντιδράς κι εσύ με τον ίδιο τρόπο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #817
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μαακρι κυκνε μου αλλα πλεον ολοι ξερουμε οτι αυτο δεν γινετε οποτε πρεπει να μαθουμε να το διαχειριζομαστε .

    Βλεπεις αυτες τις μερες τι γινετε και δυστηχως ολοι εμεις που εχουμε παιδια και ανεβοκατεβαιναν με τρενο συνεχεια θελαμε να μπορουσαμε να βοηθησουμε αυτα τα παιδια σαν να ηταν παιδια μας ...Δεν μπορουμε δυστηχως ,μπορουμε ομως να σταθουμε οσο μπορουμε διπλα σε αυτους τους γονεις εφοσον ολα αυτα τα παιδια ηταν και ¨παιδια ¨μας και καπως ετσι να μοιραστουμε αυτο που συμβαινει ...

    Κρατα γερα γιατι ο παππους εφυγε δεν μπορεις να το αλλαξεις ,το μονο που μπορεις αυτη την στιγμη ειναι να εισαι δυνατη διπλα στην μαμα σου ..Αυτο θα ηθελε και εκεινος .

    Μην εστιαζουμε σε αυτα που χανουμε και σε αυτα που δεν εχουμε την δυνατοτητα να κανουμε ΑΛΛΑ σε αυτα που εχουμε και μπορουμε να κανουμε δινοντας ετσι ουσιατικη παρηγορια -βοηθεια .

    Το γεγονος ,τα γεγονοτα δεν εχουμε την δυναμη να τα αλλαξουμε ,εχουμε ομως την ικανοτητα να προσφερουμε συμπαρασταση ,δυναμη ,βοηθεια ωστε να προβλεψουμε να μην συνεχιστει αυτο το ασχημο γεγονος μεσα απο και αλλες απωλειες ...
    Έχεις απόλυτο δίκιο... Θα προσπαθήσω να εφαρμόσω τα όσα λες, κυρίως για την στήριξη προς τη μαμά μου αν μπορώ να κάνω κάτι για να την ανακουφίσω... Σε κάποια φάση λίγο πριν το τέλος της κηδείας φοβήθηκα πως θα πάθει κάτι κι αυτή, δεν ένιωσε καλά και την καθίσαμε σ' έναν άλλο τάφο σε μια γωνία... Ευτυχώς ήταν κάτι της στιγμής από την ταραχή της...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #818
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Συλλυπητήρια κύκνος
    Σ' ευχαριστώ Ανδρέα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #819
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Συλλυπητήρια κυκνε, να μείνεις δυνατή και να τον θυμασαι
    Σ' ευχαριστώ Player, θα προσπαθήσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #820
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ο παππούς μου πέθανε τελικά... Ήταν ο τελευταίος που μας είχε απομείνει και νιώθω πλέον το κενό να έχει γίνει δυσβάσταχτο...
    Συλληπητήρια. Δύναμη και υπομονή. Συναναστροφή μ αυτούς που σε αγαπάνε που κοντά τους νιωθεις γαλήνη κι αισιοδοξία.
    γιάννης

  11. #821
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Συλληπητήρια. Δύναμη και υπομονή. Συναναστροφή μ αυτούς που σε αγαπάνε που κοντά τους νιωθεις γαλήνη κι αισιοδοξία.
    Σ' ευχαριστώ Γιάννη!

    Αυτό σκοπεύω να κάνω... Απλώς σήμερα είμαι μόνη στο σπίτι, οι γονείς μου θα επιστρέψουν μάλλον αύριο κι έχω μελαγχολήσει κάπως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #822
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Αισθάνομαι άδειος, χωρίς χρήματα, χωρίς κοπέλα και χωρίς μέλλον.
    Και μόνο άγχος, άγχος, άγχος και θλίψη.
    Σε νιώθω και εγώ έτσι αισθάνομαι

  13. #823
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Πρωτα ψυχοφαρμακα μεχρι να γινει σχετικα καλα, μετα βρισκει δουλεια και στο τελος κοπελα.... Εγω οδευω προς το τριτο σταδιο.
    Aπλά σκέφτομαι ότι ίσως κάποιοι να χρειάζονται πρώτα ένα κίνητρο για να βρουν δουλειά και να παλέψουν να γίνουν καλά....το να ερωτευτείς μπορεί να σου δώσει λόγο να πας για δουλειά και να προσπαθήσεις να γίνεις καλά...Ο έρωτας κινεί βουνά που λέμε.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  14. #824
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,399
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο... Θα προσπαθήσω να εφαρμόσω τα όσα λες, κυρίως για την στήριξη προς τη μαμά μου αν μπορώ να κάνω κάτι για να την ανακουφίσω... Σε κάποια φάση λίγο πριν το τέλος της κηδείας φοβήθηκα πως θα πάθει κάτι κι αυτή, δεν ένιωσε καλά και την καθίσαμε σ' έναν άλλο τάφο σε μια γωνία... Ευτυχώς ήταν κάτι της στιγμής από την ταραχή της...
    Πως ειναι η μητερα σου σημερα κυκνακι μου ?
    Μιλησε με τον γιατρο σου μηπως αυτες τις μερες της δινετε κατι γιατι απο τετοιες στεναχωριες και ειδικα σε τετοιες ηλικίες ποτε δεν ξερεις και καλο ειναι να ειναι οσο π[ιο ηρεμοι γινονται ωστε να περασει το αρχικο σοκ
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #825
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πως ειναι η μητερα σου σημερα κυκνακι μου ?
    Μιλησε με τον γιατρο σου μηπως αυτες τις μερες της δινετε κατι γιατι απο τετοιες στεναχωριες και ειδικα σε τετοιες ηλικίες ποτε δεν ξερεις και καλο ειναι να ειναι οσο π[ιο ηρεμοι γινονται ωστε να περασει το αρχικο σοκ
    Κλαίει κατά διαστήματα αλλά είναι πιο ήρεμη από τη μέρα της κηδείας... Πριν που μιλούσαμε, μου είπε ότι εκείνη τη μέρα ένιωσε τάση λιποθυμίας κι ήθελε να κάτσει...
    Έχω ηρεμιστικά να της δώσω αν χρειαστεί, τις προάλλες μου ζήτησε και της έδωσα... Θα πάρω αργότερα το γιατρό γιατί κι εγώ δεν αισθάνομαι καλά, νιώθω ακόμα πιο θλιμμένη απ' ότι συνήθως και θα τον ρωτήσω και για τη μαμά μου...
    Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •