Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 67
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 67 of 111 FirstFirst ... 1757656667686977 ... LastLast
Results 991 to 1,005 of 1658
  1. #991
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Προυπόθεση για να κάνεις μια υγιή και μακροχρόνια σχέση,είναι να βρεις μια/εναν συντροφο με την οποία θα νοιώθεις καλύτερα και πιο άνετα από το να είσαι μόνος...Εγω έχω βολευτεί στην μοναξιά μου και δεν επιθυμώ συσχέτιση...Δεν ξέρω αν απομείνω τελείως μόνος αν αλλάξω διάθεση γιατί τωρα ζω με την οικογενειά μου.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #992
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Προυπόθεση για να κάνεις μια υγιή και μακροχρόνια σχέση,είναι να βρεις μια/εναν συντροφο με την οποία θα νοιώθεις καλύτερα και πιο άνετα από το να είσαι μόνος...Εγω έχω βολευτεί στην μοναξιά μου και δεν επιθυμώ συσχέτιση...Δεν ξέρω αν απομείνω τελείως μόνος αν αλλάξω διάθεση γιατί τωρα ζω με την οικογενειά μου.
    Κι εγώ με τους γονείς μου ζω αλλά νιώθω την ανάγκη και για μια συντροφική σχέση...

    Και για να πω και πως αισθάνομαι μιας κι αυτό είναι το θέμα, έχω λίγο άγχος γιατί αύριο θα φύγω εκτός πόλης κι ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τα πράγματα μου... Όμως έχω χρόνο μπροστά μου γιατί θα φύγω απόγευμα, μάλλον είναι άγχος συνήθειας στην συγκεκριμένη περίπτωση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #993
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ δεν θέλω να συμβιβαστώ και να περάσω όλη μου τη ζωή μόνη αλλά δεν με βλέπω να το αποφεύγω δυστυχώς...
    Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικα.
    Θα βρεις.

  4. #994
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Σκέφτομαι ότι πρέπει να αλλάξω τις ώρες που κοιμάμαι.
    Να κοιμάμαι πιο νωρίς, χάνω όλη την ημέρα , ξυπνάω αργά , κοιμάμαι ξημερώματα κάθε μέρα και έχει γίνει συνήθεια.

  5. #995
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Αισθάνομαι απαίσια και ντροπιαστικά. Χθες ήπια 2 μπύρες, 1 ούζο, 2 zzzQuil και τα φάρμακα μου και έγινα φέσι. Σήμερα μου είπε ο αδερφός μου πως με μάζευε ενώ εγώ νόμιζα ότι είχα πέσει για ύπνο. Δεν θυμάμαι τίποτα από χθες, έχω κενό μνήμης. Κι επίσης έχω ένα χτύπημα στο φρύδι δεν ξέρω που σκτα έπεσα και κουτούλησα.... Χάλια μαύρα.

  6. #996
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Νιώθω ταχυπαλμία και μια περίεργη, ανεξήγητη αίσθηση άγχους μάλλον επειδή τις τελευταίες μέρες δεν πήρα με συνέπεια τα φάρμακα μου κι ίσως επειδή άλλαξα και περιβάλλον...
    Θέλω να το πω κάπου μήπως και νιώσω πιο ανάλαφρη, γι' αυτό το γράφω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #997
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τόσο αρνητικα.
    Θα βρεις.
    Μακάρι να έχεις δίκιο...

    Σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνση αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι: πραγματικά πιστεύεις ότι μπορώ να βρω κάποιον που να κάνει υπομονή στο σεξουαλικό κομμάτι;

    Όσο γι' αυτό που γράφεις παρακάτω για τις ώρες του ύπνου σου κι εγώ πιστεύω πως θα σου κάνει καλό να τις αλλάξεις... Προσπάθησε κι εσύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #998
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Αισθάνομαι απαίσια και ντροπιαστικά. Χθες ήπια 2 μπύρες, 1 ούζο, 2 zzzQuil και τα φάρμακα μου και έγινα φέσι. Σήμερα μου είπε ο αδερφός μου πως με μάζευε ενώ εγώ νόμιζα ότι είχα πέσει για ύπνο. Δεν θυμάμαι τίποτα από χθες, έχω κενό μνήμης. Κι επίσης έχω ένα χτύπημα στο φρύδι δεν ξέρω που σκτα έπεσα και κουτούλησα.... Χάλια μαύρα.
    Τα κοπάνας και όλα μαζί χαχα.
    Αγωγή με αλκοόλ δεν κάνει.
    Τα ζζκουιλ τι είναι;

  9. #999
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μακάρι να έχεις δίκιο...

    Σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνση αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι: πραγματικά πιστεύεις ότι μπορώ να βρω κάποιον που να κάνει υπομονή στο σεξουαλικό κομμάτι;

    Όσο γι' αυτό που γράφεις παρακάτω για τις ώρες του ύπνου σου κι εγώ πιστεύω πως θα σου κάνει καλό να τις αλλάξεις... Προσπάθησε κι εσύ...
    Βέβαια και μπορεί να βρεις, υπάρχουν άνθρωποι που θα καταλάβουν ότι δεν είσαι έτοιμη από την αρχή για το σεξουαλικό κομμάτι. Βέβαια δεν είναι η πλειοψηφία.

    Ναι ισχύει ο ύπνος μου είναι άστατος, ίσως με βοηθούσε να ξυπνάω πιο νορμάλ ώρες.

  10. #1000
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    το ζζζκουίλ νομίζω είναι φυτικά χάπια για τον ύπνο, τα έχω δει στην τηλεόραση, τα έχω σκεφτεί και για μένα, την επόμενη φορά που θα θες να πιείς, χόρεψε θα πω εγώ.

    αισθάνομαι χάλια. λάικ, κι εχθές το ίδιο. άρα αισθάνομαι χθες.

  11. #1001
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Βέβαια και μπορεί να βρεις, υπάρχουν άνθρωποι που θα καταλάβουν ότι δεν είσαι έτοιμη από την αρχή για το σεξουαλικό κομμάτι. Βέβαια δεν είναι η πλειοψηφία.

    Ναι ισχύει ο ύπνος μου είναι άστατος, ίσως με βοηθούσε να ξυπνάω πιο νορμάλ ώρες.
    Αυτό με προβληματίζει, ότι είναι η μειοψηφία άρα είναι δύσκολο... Τέλος πάντων, θα δείξει...

    Κατά τα άλλα, πάλι χάλια νιώθω σήμερα... Παρακοιμήθηκα χθες και δεν πήρα τα βραδινά φάρμακα... Τα πήρα το πρωί και θα βάλω μουσική που συνήθως με βοηθάει...

    Εσύ πώς τα πας με τον ύπνο;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #1002
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Τα κοπάνας και όλα μαζί χαχα.
    Αγωγή με αλκοόλ δεν κάνει.
    Τα ζζκουιλ τι είναι;
    Ε βέβαια! Ποτέ δεν έπινα κάτι μόνο. Πρέπει να πιω διάφορα για να το γλεντήσω. Αστα για γέλια και για κλάματα Player :Ρ Το zzzQuil είναι ένα μωβ ζελεδάκι με μελατονίνη και βαλεριάνα που σε βοηθάει να κοιμηθείς. Δεν χρειάζεται ιατρική συνταγή.

    Quote Originally Posted by user View Post
    το ζζζκουίλ νομίζω είναι φυτικά χάπια για τον ύπνο, τα έχω δει στην τηλεόραση, τα έχω σκεφτεί και για μένα, την επόμενη φορά που θα θες να πιείς, χόρεψε θα πω εγώ.

    αισθάνομαι χάλια. λάικ, κι εχθές το ίδιο. άρα αισθάνομαι χθες.
    Γεια σου βρε user χα χα! Ναι θα ρίξω κάνα ζεϊμπέκικο να με βλέπουν οι δικοί μου να με κλείσουν πάλι μέσα Δρομοκαϊτειο χα χα!
    Έλα βρε γλυκούλα νιώσε λίγο καλύτερα... Σκέψου κάτι θετικό...
    Last edited by HarleyQuinn; 06-06-2023 at 17:16.

  13. #1003
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,076
    Πως κρίνεται η αποτελεσματικότητα των αντικαταθλιπτικών?
    Απο το αν μας δημιουργεί θέληση και διάθεση για να ζήσουμεκαι να δραστηριοποιηθούμε?...Σε αυτό προσωπικά δεν με έχουν βοηθήσει.
    Κρίνεται απο τα αν μειώνουν τα ψυχοσωματικά συμπτώματα όπως οι κρίσεις πανικού,η απώλεια όρεξης για φαί και η αυπνία?...Σε αυτά με έχουν βοηθήσει αρκετα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  14. #1004
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αυτό με προβληματίζει, ότι είναι η μειοψηφία άρα είναι δύσκολο... Τέλος πάντων, θα δείξει...

    Κατά τα άλλα, πάλι χάλια νιώθω σήμερα... Παρακοιμήθηκα χθες και δεν πήρα τα βραδινά φάρμακα... Τα πήρα το πρωί και θα βάλω μουσική που συνήθως με βοηθάει...

    Εσύ πώς τα πας με τον ύπνο;
    Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα που πήρες την αγωγή.
    Εγώ άμα δεν πάρω την αγωγή μου, νιώθω τα ίδια, αλλά μόλις θυμηθώ ότι δεν την έχω πάρει χειροτέρευω.
    Είναι και θέμα άγχους η όλη υπόθεση.

    Καλύτερα, σηκώθηκα πιο νωρίς σήμερα, αλλά πάλι δεν είναι εύκολο να το αλλάξω.

  15. #1005
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ε βέβαια! Ποτέ δεν έπινα κάτι μόνο. Πρέπει να πιω διάφορα για να το γλεντήσω. Αστα για γέλια και για κλάματα Player :Ρ Το zzzQuil είναι ένα μωβ ζελεδάκι με μελατονίνη και βαλεριάνα που σε βοηθάει να κοιμηθείς. Δεν χρειάζεται ιατρική συνταγή.



    Γεια σου βρε user χα χα! Ναι θα ρίξω κάνα ζεϊμπέκικο να με βλέπουν οι δικοί μου να με κλείσουν πάλι μέσα Δρομοκαϊτειο χα χα!
    Έλα βρε γλυκούλα νιώσε λίγο καλύτερα... Σκέψου κάτι θετικό...
    Ααα μάλιστα πίνεις κοκτειλακια δηλαδή χαχα.
    Σου εύχομαι να μπορείς να το γλεντας και χωρίς αυτά.
    Μάλιστα, ακίνδυνο δηλαδή. Ίσως το δοκιμάσω γιατί μου παίρνει λίγη ώρα να κοιμηθώ όταν ξαπλώνω.

Page 67 of 111 FirstFirst ... 1757656667686977 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •