Πιθανοτητα εγκυμοσυνης;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    9

    Πιθανοτητα εγκυμοσυνης;;

    Καλησπέρα! Τελευταία περίοδο είχα στις 11 Απριλίου, ωστόσο ποτέ δεν έχω σταθερή περίοδο λιγω πολυκυστικων ωοθηκών. Τον τελευταίο καιρό παίρνω ένα duphaston την ημέρα για να έρθει η περίοδος. Λοιπόν, στις 12 Μαΐου βρέθηκα με το αγόρι μου, αλλά δεν ολοκληρώσαμε. Κατά τη διάρκεια των προκαταρκτικων υπήρξε τριψιμο γεννητικων οργανων και μπήκε για περίπου 10 δευτερόλεπτα στην αρχή αρχή του κολπου(γύρω στα 3 εκατοστα). Όταν πήγαινε να ολοκληρώσει τραβήχτηκε κατευθείαν από τον κόλπο μου. Πιο πριν δεν υπήρξε εκσπερματωση, αλλά δεν ξέρω αν υπήρχαν προσπερματικα. Το ίδιο συνέβη και εχθές. Υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Αγχωνομαι παρα πολυ. Επίσης βρίσκομαι στη. 10 μέρα μετά τη διακοπή του duphaston και ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,746
    Quote Originally Posted by HristinaP View Post
    Καλησπέρα! Τελευταία περίοδο είχα στις 11 Απριλίου, ωστόσο ποτέ δεν έχω σταθερή περίοδο λιγω πολυκυστικων ωοθηκών. Τον τελευταίο καιρό παίρνω ένα duphaston την ημέρα για να έρθει η περίοδος. Λοιπόν, στις 12 Μαΐου βρέθηκα με το αγόρι μου, αλλά δεν ολοκληρώσαμε. Κατά τη διάρκεια των προκαταρκτικων υπήρξε τριψιμο γεννητικων οργανων και μπήκε για περίπου 10 δευτερόλεπτα στην αρχή αρχή του κολπου(γύρω στα 3 εκατοστα). Όταν πήγαινε να ολοκληρώσει τραβήχτηκε κατευθείαν από τον κόλπο μου. Πιο πριν δεν υπήρξε εκσπερματωση, αλλά δεν ξέρω αν υπήρχαν προσπερματικα. Το ίδιο συνέβη και εχθές. Υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Αγχωνομαι παρα πολυ. Επίσης βρίσκομαι στη. 10 μέρα μετά τη διακοπή του duphaston και ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος....
    απο περιεργεια: τα 3 εκατοστα εισοδου, ειχαν σκοπο την αντισυλληψη, ή τοσο ειναι το μεγεθος του;;;;;

    "περιπτωση", φυσικα και υπαρχει. απο εκει και περα, δεν θα κανουμε τους γυναικολογους. παρε ενα τεστ και δες το. ειναι πολυ ασφαλη τα τεστ εγκυμοσυνης..

    λες οτι αγχωνεσαι παρα πολυ, αλλα κι οτι επαναλαμβανεις αυτον τον τροπο. αν αγχωνεσαι, κανετε αντισυλληψη! τι ειναι αυτα!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    9
    Το πολύ τρία εκατοστα μπήκε στην αρχή του κολπου....μετά χρησιμοποιησαμε προφυλακτικο
    Ναι θα πάω να πάρω σήμερα...απλά ήθελα μια δεύτερη γνώμη, αν έχει τύχει σε κάποιον...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,746
    Quote Originally Posted by HristinaP View Post
    Το πολύ τρία εκατοστα μπήκε στην αρχή του κολπου....μετά χρησιμοποιησαμε προφυλακτικο
    Ναι θα πάω να πάρω σήμερα...απλά ήθελα μια δεύτερη γνώμη, αν έχει τύχει σε κάποιον...
    τα 3 εκατοστα, ομολογω, δεν μου εχουν τυχει.. ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ περιπτωση ειναι πολυ δυσκολο να βρεις, γιατι δεν ειναι μονο το σημειο του κυκλου, δεν ειναι μονο οι συνθηκες της συνουσιας, δεν ειναι μονο το ιατρικο ιστορικο σου, αλλα ειναι ολα αυτα και μαζι και η τυχη. ρωσικη ρουλετα... ΔΕΝ υπαρχει ολοιδιος οργανισμος και συνθηκες με τις δικες σου. θα κανεις τεστ και θα κανεις αντισυλληψη αν τωρα την γλυτωσες και δεν θελεις να μεινεις εγκυος...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,658
    Και τι είμαστε εμείς τεστ εγκυμοσύνης για να βγάλουμε διάγνωση;
    Πήγαινε πάρε ρε κορίτσι μου ένα τεστ και ασε τις βλακώδεις ερωτήσεις που δεν μπορούν να σου δώσουν μια σαφή απάντηση λόγω του ασαφές του ερωτήματος σου.

  6. #6
    καλους απογονους....χρειαζεται η Ελλαδα παιδια υπαρχει τεραστιο δημογραφικο προβλημα

Similar Threads

  1. Κατά πάσα πιθανότητα έχω Covid
    By Λεονη in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 95
    Last Post: 02-08-2021, 01:05
  2. Πιθανότητα εγκυμοσύνης;
    By BraveHeart97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-2018, 00:54
  3. Πιθανότητα για ναρκισσιστική διαταραχή προσωπικότητας;
    By nasiaser in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 21-12-2012, 12:00
  4. Πιθανοτητα εγκυμοσυνης
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-2012, 14:28
  5. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
    By GIANNA76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2008, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •