Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 28
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 28 of 108 FirstFirst ... 1826272829303878 ... LastLast
Results 406 to 420 of 1607
  1. #406
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Δεν αντέχω άλλο, μου έχουν σπάσει τα νεύρα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #407
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Με μια λέξη, χαλιά.
    Ελπίζω να έρθουν καλύτερες μέρες αν και δεν το βλέπω.

  3. #408
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ψάξε για σεμινάρια, ρώτα στον ΟΑΕΔ, υπάρχει ένα σεμινάριο που βγήκε μήνες πριν για 80.000 ανέργους αλλά τουλάχιστον στην περιοχή μου δεν έχουν κλείσει ακόμα οι αιτήσεις. Εγώ τελείωσα προχθές, τώρα περιμένω της εξέτασης για την πιστοποίηση και μετά θα μπουν στο λογαριασμό μου κοντά στο ένα χιλιάρικο. Πήγαινε την Δευτέρα το πρωί ρώτα εκεί που γίνονται τα σεμινάρια, εάν υπάρχουν κενές θέσεις!!
    Θα το τσεκαρω, ευχαριστώ.
    Αν και δεν νομίζω να καταφέρω τίποτα.

  4. #409
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Πάρα πολύ ωραία!

    Βρισκόμαστε πλέον στον πιο σκοτεινό μήνα του έτους, ο ύπνος έχει την καλύτερη ποιότητα, το φθινόπωρο σχεδόν τελείωσε αλλά η φύση είναι ακόμα πολύχρωμη, από το ωχρό πράσινο μέχρι το φούξια, έχοντας περάσει από κίτρινο, πορτοκαλί, καφετί, κόκκινο. Ομίχλες, συννεφιές χωρίς τέλος, κάπου-κάπου ψιλόβροχο. Αγαλλίαση. Τι άλλο να ζητήσει κανείς ... Α ναι, ένα δυνατό χιόνι. Αυτό του Δεκεμβρίου προς το χειμερινό ηλιοστάσιο είναι το καλύτερο γιατί η μέρα έχει την ελάχιστη διάρκεια.

  5. #410
    kopela93
    Guest
    Υπέροχο! ......

  6. #411
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Υπέροχο! ......
    Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε κάτι που έγραψα, μου δίνεις όμως την αφορμή να συμπληρώσω με ένα πανέμορφο βίντεο. Ό,τι πρέπει γι' αυτή την εποχή με τα τόσο ζεστά χρώματα:



    Η μουσική που ακούγεται δεν είναι του Beethoven, όπως αναφέρει λανθασμένα ο τίτλος, αλλά πρόκειται για το αρμονικό αριστούργημα του F. Lai που γράφτηκε για την ταινία Love story (1970), ελαφρώς παραλλαγμένο στο βίντεο.

  7. #412
    kopela93
    Guest
    Mού άρεσε το θετικό μήνυμα που πόσταρες! Η θετική διάθεση για τον καιρό αυτό είναι νούμερο ένα

  8. #413
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Χαλια δεν με πιανουν τα αντικαταθλιπτικά καο εχω απογοητευτει. Σχεδον 2 μηνες παρά κατι με καταθλιψη.

  9. #414
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    τα πραματα ειναι τοσο ασχημα οσο εσυ πιστευεις οτι ειναι ..........

  10. #415
    To έχω ξεκινήσει και γω αυτό το σεμινάριο Ανδρέα. Τελικά κατάφερα να πάω, πράγμα που με βοήθησε στην διαχείριση του άγχους και του φόβου και ξεκινώ γνωστική παρακολούθηση με έναν καλό ψυχίατρο πιστεύω. Κατά τα άλλα δεν αισθάνομαι ακόμα ο εαυτός μου γιατί ακόμη έχω ζάλη και αστάθεια, χτες σταμάτησα και τον λογικό υπαίτιο το lyrica σύμφωνα με τις οδηγίες. Ελπίζω να φύγει γρήγορα από τον οργανισμό μου. Μόνο όταν κάθομαι ή ξαπλώνω νιώθω καλύτερα. «Δεν αντέχεται». Υπομονή Κάτια, θα έρθουν καλύτερες μέρες που θα πάει.
    Last edited by ThelwNaEimaiKala; 03-12-2022 at 15:37.

  11. #416
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ψάξε για σεμινάρια, ρώτα στον ΟΑΕΔ, υπάρχει ένα σεμινάριο που βγήκε μήνες πριν για 80.000 ανέργους αλλά τουλάχιστον στην περιοχή μου δεν έχουν κλείσει ακόμα οι αιτήσεις. Εγώ τελείωσα προχθές, τώρα περιμένω της εξέτασης για την πιστοποίηση και μετά θα μπουν στο λογαριασμό μου κοντά στο ένα χιλιάρικο. Πήγαινε την Δευτέρα το πρωί ρώτα εκεί που γίνονται τα σεμινάρια, εάν υπάρχουν κενές θέσεις!!
    Σε ποιο κύκλο μπήκες; Α' Β' Γ' ?

  12. #417
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Πολύ χάλια... Νιώθω άγχος, θλίψη και πολύ κουρασμένη ψυχολογικά... Έχω φτάσει στα όρια μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #418
    Κύκνε σε παρακολουθεί κάποιος; Εννοώ ειδικός lol. Προσπαθώ να κάνω λίγο χιούμορ γιατί και γω έχω λίγα νεύρα, κούραση και δύσπνοια. Το ένα πίσω από το άλλο παρουσιάζεται.

  14. #419
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Κύκνε σε παρακολουθεί κάποιος; Εννοώ ειδικός lol. Προσπαθώ να κάνω λίγο χιούμορ γιατί και γω έχω λίγα νεύρα, κούραση και δύσπνοια. Το ένα πίσω από το άλλο παρουσιάζεται.
    Καλά κάνεις...

    Ναι, με παρακολουθεί γιατρός... Αλλά ακόμα κι έτσι αυτή την κατάσταση δυσκολεύομαι να τη διαχειριστώ... Να σου εξηγήσω τι γίνεται, ο παππούς μου λόγω ηλικίας έχει διάφορα θέματα υγείας με αποτέλεσμα η μαμά μου εδώ και κάποιο διάστημα ν' αναγκάζεται να κοιμάται εκεί κι αυτό έχει διαταράξει τη ρουτίνα μου, έχουν έρθει τα πάνω κάτω... Κι εγώ σαν χαρακτήρας έχω ανάγκη από σταθερότητα και μ' αυτό το χαμό τελευταία έχει διαταραχτεί η ψυχική μου ισορροπία... Καταλαβαίνεις;

    Εσένα σε παρακολουθεί κανείς; Τι σε κάνει να νιώθεις έτσι; Αν βέβαια θέλεις να πεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #420
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Έχω αλλάξει δύο ψυχιάτρους και παίρνω εδώ και 4 χρόνια τα ίδια φάρμακα, ήρθε καινούριος ψυχίατρος στο νοσοκομείο και επειδή ο δεύτερος είναι σε απόσταση, σκεφτόμουν να πάω σε τρίτο στο μέρος μου αλλά από την μια διστάζω γιατί θα πρέπει να λέω τα ίδια και από την άλλη θα με βλέπει κόσμος και μπορεί να πέσω σε κάποιον γνωστό

Page 28 of 108 FirstFirst ... 1826272829303878 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •