Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 108 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 15 of 1608
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263

    Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο)

    Καλησπέρα...

    Ανοίγω αυτό το θέμα σε συνέχεια του προηγούμενου που έκλεισε...
    Ας κάνω και την αρχή απαντώντας στην ερώτηση: Νιώθω πολύ κουρασμένη γιατί είμαι ξύπνια από τις 6 το πρωί, δεν μπορούσα να κοιμηθώ άλλο και στριφογύριζα στο κρεβάτι μου μάταια... Δεν ξέρω γιατί είχα τέτοια υπερένταση...
    Και λες κι αυτό δεν ήταν αρκετό, είχα κι επισκέψεις που δεν έχουν πολλή ώρα που έφυγαν... Ελπίζω τώρα να καταφέρω να χαλαρώσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Κάπως έτσι και γω αλλα ας είναι καλά το Modafinil που ευτυχώς εχω μπόλικα μαζί μου και βγάζω τις μέρες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Το τελευταιο 20ημερο ειχα επιδεινωση της χρονιας καταθλιψης που με βασανιζει. Για αυτο και εγραψα ξανα εδω μεσα μετα απο δυο χρονια. Σημερα ειμαι καπως καλυτερα. Αυτα που με απασχολουν παραμενουν αλυτα και θα παραμεινουν αλυτα αλλα τουλαχιστον σημερα με απασχολησαν λιγοτερο. Σταματησα να βλεπω τη μαυριλα τοσο μαυρη. Σαν να ξαναβρισκω τη γνωστη μιζερη ρουτινα μου χωρις να την παιρνω τοσο σοβαρα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Κάπως έτσι και γω αλλα ας είναι καλά το Modafinil που ευτυχώς εχω μπόλικα μαζί μου και βγάζω τις μέρες.
    Καλημέρα...

    Τι είδος φαρμάκου είναι το Modafinil; (από περιέργεια ρωτάω)

    Εγώ εξακολουθώ να νιώθω κουρασμένη παρά τον βραδινό ύπνο, παράξενο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Το τελευταιο 20ημερο ειχα επιδεινωση της χρονιας καταθλιψης που με βασανιζει. Για αυτο και εγραψα ξανα εδω μεσα μετα απο δυο χρονια. Σημερα ειμαι καπως καλυτερα. Αυτα που με απασχολουν παραμενουν αλυτα και θα παραμεινουν αλυτα αλλα τουλαχιστον σημερα με απασχολησαν λιγοτερο. Σταματησα να βλεπω τη μαυριλα τοσο μαυρη. Σαν να ξαναβρισκω τη γνωστη μιζερη ρουτινα μου χωρις να την παιρνω τοσο σοβαρα.
    Καλημέρα...

    Σε καταλαβαίνω... Κι εμένα κυρίως η κατάθλιψη με ταλαιπωρεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Τι είδος φαρμάκου είναι το Modafinil; (από περιέργεια ρωτάω)

    Εγώ εξακολουθώ να νιώθω κουρασμένη παρά τον βραδινό ύπνο, παράξενο...
    Διεγερτικό με ενδιαφέρουσες παρενέργειες.

    Φαντάσου να είσαι εξαντλημένη και ξαφνικά να μην είσαι και να νοιώθεις ότι έχεις ενέργεια και μπορείς να αντέξεις ακόμη ενα τραπεζομα, ολικη καθαριότητα σπιτιού και μια διαδρομή Πατήσια-Παγκράτι για την πλάκα.

    Το χρησιμοποιούν και για καταστάσεις όπως: Ναρκοληψιας, jet lag (Είναι σωτήριο), ΑDHD, κατάθλιψη αλλά και δίαιτας (σου κόβει την όρεξη) κτλπ

    Σε μενα οι παρενέργειες είναι μηδενικές και με έχει σώσει αυτο τον καιρό που πρέπει να κάνω Αστόρια-Μπρουκλιν διαδρομές 2 φορές την μέρα πολλές φορές με τα πόδια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Διεγερτικό με ενδιαφέρουσες παρενέργειες.

    Φαντάσου να είσαι εξαντλημένη και ξαφνικά να μην είσαι και να νοιώθεις ότι έχεις ενέργεια και μπορείς να αντέξεις ακόμη ενα τραπεζομα, ολικη καθαριότητα σπιτιού και μια διαδρομή Πατήσια-Παγκράτι για την πλάκα.

    Το χρησιμοποιούν και για καταστάσεις όπως: Ναρκοληψιας, jet lag (Είναι σωτήριο), ΑDHD, κατάθλιψη αλλά και δίαιτας (σου κόβει την όρεξη) κτλπ

    Σε μενα οι παρενέργειες είναι μηδενικές και με έχει σώσει αυτο τον καιρό που πρέπει να κάνω Αστόρια-Μπρουκλιν διαδρομές 2 φορές την μέρα πολλές φορές με τα πόδια.
    Κατάλαβα ότι σε βοηθάει αλλά δεν ακούγεται και πολύ αθώο, μου φαίνεται ρίσκο να το πάρει κάποιος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κατάλαβα ότι σε βοηθάει αλλά δεν ακούγεται και πολύ αθώο, μου φαίνεται ρίσκο να το πάρει κάποιος...
    το γκουγκλαρα , ειναι ενα upper ( διεγερτικο ας πουμε ) , προτιμω να πιω 2-3 καφεδες ..............μου φτιαχνουν την διαθεση, δεν μου φερνουν εκνευρισμο.....................νεωτ? ?ρος , πριν το session με τα βαρη που εκανα , επαιρνα λιγη εφεδρινη , καπου ειναι το ιδιο υποψιαζομαι..........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Στεναχωριέμαι, έκλεισα ραντεβού με ψυχολόγο για αύριο το πρωί αλλά το μετάνιωσα δεν θέλω να πάω, μερικά πράγματα καλός, κακός δεν θέλω να τα ξανά λέω. Επίσης στεναχωριέμαι που δεν έχω λεφτά να πάω για καφέ, να ξεχαστω λίγο να δω κόσμο, εμένα ο καφές σε μια καφετέρια δεν είναι χάσιμο χρόνου που είναι για πολλούς και δικαίως μπορεί να είναι, για εμένα είναι μια ευχαρίστηση!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    αστόρια μπρούκλυν με τέτοιον καιρό; όνειρο.!

    αισθάνομαι σαν να έχουν πέσει πάνω μου πέτρες από κατολίσθιση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Καλημέρα...

    Νιώθω πολύ χάλια σήμερα, έχω μια περίεργη αίσθηση στο κεφάλι μου... Το νιώθω βαρύ και με πονάει λίγο... Μάλλον επειδή δεν κοιμήθηκα καλά χθες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Νιώθω πολύ χάλια σήμερα, έχω μια περίεργη αίσθηση στο κεφάλι μου... Το νιώθω βαρύ και με πονάει λίγο... Μάλλον επειδή δεν κοιμήθηκα καλά χθες...
    Καλημέρα κύκνος το ίδιο και εγω, νιώθω ένα σαν μούδιασμα στο μέτωπο και με πονάει το κεφάλι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Καλημέρα κύκνος το ίδιο και εγω, νιώθω ένα σαν μούδιασμα στο μέτωπο και με πονάει το κεφάλι!
    Περαστικά μας, τι να πω... Εγώ τώρα νιώθω λίγο καλύτερα, εσύ;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Επιτέλους νιώθω καλύτερα, ανυπομονώ να περάσουν οι μερες να βγω αρνητική
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 108 1231151101 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •