Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 65
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 65 of 111 FirstFirst ... 1555636465666775 ... LastLast
Results 961 to 975 of 1652
  1. #961
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ειναι ολοι αριστεροι και κανετε μαλακιεσ τα φαρμακα που παιρνετε εχουν ολα κατι μεσα εγω δεν μπορω να τα παρω παιρνω αληθινα φαρμακα του 1920 απο τοτε κ μετα βαζουν ναρκωτικα μεσα κ το λενε εξελιξη παπαρια τιποτα δεν προχωρησε πραγματικα εκτοσ απο τα υλικα αγαθα που τα φτιαχνουν καλυτερα τα αλλα ολα σε καθε εποχη ετσι ειναι ανα 100 χρονια μηδενιζουν κ ξανα απο την αρχη

  2. #962
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φταιει το κρατοσ να ξερετε η ο θεοσ δεν ξερω οποιον ακουτε μονο που περιμενετε καποιον να σασ πει φταιτε

  3. #963
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by user View Post
    δεν θα έπρεπε τίποτα.
    δεξου ότι στην παρούσα φάση μπορείς να έχεις κάτι λιγότερο απο αυτό. κράτα χαμηλά την μπάλα που λένε.
    Ολα πρέπει...Και διακοπούλες πρέπει...Και νησάκι πρέπει...Και έρωτες πρέπει...Ολα πρέπει...Μονο η νύχτα δεν έπρεπε ετσι γλυκιά τωρα νά'ναι,με τα άστρα εκεί ψηλά να παίζουνε σαν μάτια και σαν να μου γελάνε.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  4. #964
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    όπως είδα λέει το τραγούδι/ποίημα πως όλα έπρεπε να γίνουν για να τελειώσουν.
    το τέλος ίσως ήταν απο πριν το αιτιατό τους.
    όμως εσύ πιστεύεις πως συμβαίνουν τα πράγματα απο υποχρέωση;
    κι εγώ καταλαβαίνω πως στην ηλικία μου πολλοί ανθρώποι έχουν καλή υγεία, καλούς φίλους, καλή δουλειά, εγώ πάλι τίποτα. κάνω κάτι λάθος; το λάθος είναι να με συγκρίνω με καταστάσεις που για να τις έχω πρέπει να γίνω κάποια άλλη, ή στην καλύτερη να προσπαθήσω πάρα πολύ -πχ κιλά. όμως αντί να κατηγορώ τον εαυτό μου που δεν είναι τόσο καλά όσο άλλοι, επιλέγω να κοιτάζω που μπορω να υπάρχω σήμερα, έχοντας παράλληλα μια εικόνα του πού θέλω να φτάσω.
    εξ άλλου αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς.
    ζήσε εδώ και τώρα και αν δεν γίνεται καλύτερα, τουλάχιστον μια μέρα θα είναι καλά.

  5. #965
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Τελικά η χθεσινή αναστάτωση ήταν επειδή ήταν ν' αδιαθετήσω... Νιώθω κουρέλι απ' όλες τις απόψεις, σωματικά και ψυχικά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #966
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τελικά η χθεσινή αναστάτωση ήταν επειδή ήταν ν' αδιαθετήσω... Νιώθω κουρέλι απ' όλες τις απόψεις, σωματικά και ψυχικά...
    Εντάξει,περαστικό είναι αυτό βρε Κύκνε,σου ειναι γνώριμο...Με τα διαχρονικά θέματα τι θα κάνουμε που δεν ξέρουμε πως να τα διαχειριστούμε.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #967
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εντάξει,περαστικό είναι αυτό βρε Κύκνε,σου ειναι γνώριμο...Με τα διαχρονικά θέματα τι θα κάνουμε που δεν ξέρουμε πως να τα διαχειριστούμε.
    Στο ότι μου είναι γνώριμο έχεις δίκιο, δεν μπορώ να πω... Αλλά με κάνει τόσο άνω κάτω μέσα μου που δεν αντέχεται γι' αυτό το έγραψα και παραπονιέμαι... Άντε να έρθει η στιγμή που θα κοπεί να μην έχω αυτά τα σκαμπανεβάσματα διάθεσης... Καταραμένες ορμόνες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #968
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Βαριέμαιιιιι!!!!!!!

  9. #969
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Στο ότι μου είναι γνώριμο έχεις δίκιο, δεν μπορώ να πω... Αλλά με κάνει τόσο άνω κάτω μέσα μου που δεν αντέχεται γι' αυτό το έγραψα και παραπονιέμαι... Άντε να έρθει η στιγμή που θα κοπεί να μην έχω αυτά τα σκαμπανεβάσματα διάθεσης... Καταραμένες ορμόνες...
    Βιάζεσαι να μπεις στην εμμηνόπαυση?
    Ευλογία είναι η δυνατότητα τεκνοποίησης...Μπορείς να μένεις συνέχεια έγκυος για να μην έχεις περίοδο
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #970
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Βιάζεσαι να μπεις στην εμμηνόπαυση?
    Ευλογία είναι η δυνατότητα τεκνοποίησης...Μπορείς να μένεις συνέχεια έγκυος για να μην έχεις περίοδο
    Βιάζομαι 1ον γιατί χωρίς σύντροφο πώς να κάνω παιδί; 2ον γιατί δεν μου αρέσει η διαδικασία που απαιτείται για να μείνεις έγκυος οπότε άχρηστη μου είναι η περίοδος, καλύτερα να τελειώνει ώστε να μην πληγώνομαι που δεν θα κάνω παιδί...
    Έχει ρημαχτεί η ζωή μου και πλέον είναι αργά...
    Πάντως σ' ευχαριστώ που ασχολείσαι και μου απαντάς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #971
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,576
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Βιάζομαι 1ον γιατί χωρίς σύντροφο πώς να κάνω παιδί; 2ον γιατί δεν μου αρέσει η διαδικασία που απαιτείται για να μείνεις έγκυος οπότε άχρηστη μου είναι η περίοδος, καλύτερα να τελειώνει ώστε να μην πληγώνομαι που δεν θα κάνω παιδί...
    Έχει ρημαχτεί η ζωή μου και πλέον είναι αργά...
    Πάντως σ' ευχαριστώ που ασχολείσαι και μου απαντάς...
    Κι εγώ Κύκνε το είχα αποφασίσει από 25 ετών πως δεν θα κάνω παιδί. Σε καταλαβαίνω.

  12. #972
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Και εγώ δεν θα γίνω πατέρας μίας και δεν έχω κάνει σχέση πότε μου. Αν και εάν άντρας μπορεί και σε μεγάλη ηλικία να γίνει πατέρας, αλλά καλύτερα είναι τώρα σε νορμάλ ηλικία παρά στα γεράματα!

  13. #973
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    wtf καλε ας κάνει η καθεμία ό,τι θέλει με το σώμα της.
    και μας είναι γνώριμο το εμμηνοροϊκό άρα δε τρέχει κάστανο, δεν κατάλαβα.
    προφανώς αισθάνομαι θιγμένη και τσατισμένη και θα μου περάσει γιατί έτσι είναι αυτά περνάνε.

    ξεκίνησα μια σειρά πρόσφατα όπου μια κοπέλα 14 χρονώ αδιαθέτησε πρώτη φορά και φοβήθηκε ότι θα πέθαινε -κλασσική αντίδραση στις παλιές κοινωνίες- και μια πιο έξυπνη φίλη της της απαντάει:
    "αν ήταν επικίνδυνο δεν θα υπήρχαν γυναίκες"

  14. #974
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Κι εγώ Κύκνε το είχα αποφασίσει από 25 ετών πως δεν θα κάνω παιδί. Σε καταλαβαίνω.
    Γιατί αν επιτρέπεται; Εγώ είχα μια ελπίδα πως ίσως κάνω όταν ήμουν λίγο νεότερη αλλά τώρα πλέον το θεωρώ σχεδόν απίθανο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #975
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Εγώ πάντως κάποια στιγμή θέλω να γίνω πατέρας.
    Βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι θα είμαι ψυχικά καλά, θα έχω δουλειά και γυναίκα.
    Τώρα έχω 0/3 χαχα.

    Κυκνε μην χάνεις τις ελπίδες σου, τίποτα μην θεωρείς απίθανο.

Page 65 of 111 FirstFirst ... 1555636465666775 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •