Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 106
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 106 of 111 FirstFirst ... 65696104105106107108 ... LastLast
Results 1,576 to 1,590 of 1660
  1. #1576
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Αισθάνομαι καταθλιπτική όπως πάντα...με την διαφορά 6 ετών ψυχοθεραπείας και ψυχοφαρμάκων

  2. #1577
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Μόν μου ξενυχτάω εδώ μέσα και είμαι και κρυωμένη...άντε φεύγω,καληνύχτα!

  3. #1578
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    HarleyQuinn κι για οσους εχουν σκεψεις τετοιοες παντα με σεβασμο σε ολο το κοσμο θα πω αυτο . εγω ειμαι 41 έχοντας παρα πολλα θεματα δικα μου κι δυσκολεύομαι τρελα κι για τα απλα κι ζω σα γρια κι το παλευω .ειμαι ολο σπιτι μονη μου κι υπηρετω μια γυναικα που με βλεπει σα υπιρετικο προσωπικο κι ολο μου πεταει κακιες για την εμφάνιση μου με υποτιμαει με κοροιδευει γελα μαζι μου με εχει σα ψυχολόγο φροντιστή διασκεδαστή κι ολα αυτα . δε παω πουθενα παω ψωνιζω το πρωί γυρναω σπιτι κι αυτη ειν η ζωη μου ουτε φιλιες ουτε βολτα ουτε καποιος να μου πει μαρακι ειμ εδω για σενα . ολοι βιωνουμε πραγματα που μας καταβάλουν αυτο ειναι το μονο σιγουρο απλα ας το παλευουμε οσο μπορουμε μην απελπιζεσαι ολοι τραβουμε το λουκι μας κι πονουμε για καταστασεις που ζουμε ομως πρεπει να φυλασουμε τον εαυτο μας αυτος μας εχει απομεινει κι πρεπει να τον αγαπαμε .συνανθρωπε μου οπως αν σε λενε εισαι μια πονεμενη ψυχη κι υποφερεις απλα τον εαυτο σου κρατα τον γερα δυνατα καλα γιατι αυτος ειναι ο καλύτερος σου φιλος .

    https://www.youtube.com/watch?v=RhhgApKoRds
    Το ξέρω Μαρία μου πως περνάς πολλά κι όμως είσαι ένας άνθρωπος συγκροτημένος που έχει πιάσει το νόημα της ζωής κι αυτό θαυμάζω σε εσένα. Εγώ ποτέ δεν μπόρεσα να το βρω παρά μόνο στην οικογένεια μου. Είναι οι μόνοι άνθρωποι για τους οποίους προσπαθώ και για τους οποίους ζω. Χωρίς εκείνους δεν αξίζει τίποτε. Και το κατάλαβα σε αρκετά μεγάλη ηλικία. Πριν ήμουν μόνο για το ξένο και λυπάμαι γι' αυτό. Όμως κατάλαβα τι αξίζει και τι όχι.

    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Προς τι η βιασύνη?
    Ολοι θα πεθάνουμε κάποια στιγμη...Ποιος ο λόγος για βιασύνες?
    Ειναι σαν να έχεις πάει διακοπές σε νησί για να ξεφύγεις από την καθημερινότητά σου και να βιάζεσαι να γυρίσεις πίσω επειδή δεν περνάς καλά...Σκοπός σου είναι να περάσεις καλά τις διακοπές αφού όυτως ή αλλως θα τελειωσουν.
    Κι αν τελειώσουν μια ώρα αρχύτερα τι έγινε βρε Γιόκοτσοκο... Κάποιοι σαν εμένα δεν τα αντέχουν αυτά. Ξέρεις ρε πόσα έχω περάσει στη ζωή μου; Δεν είναι διακοπές σε ένα νησί είναι τι να σου πω.. μια περιήγηση στη Σαχάρα χωρίς τελειωμό! Δεν μπορείς να καταλάβεις μικρέ μου.. Βλέπε όμως αισιόδοξα την ζωή! Αυτό αρμόζει στην ηλικία σου και πρέπει πάντα να κοιτάς μπροστά! Δεν θέλω να σε ρίχνω νιάτο μου <3


    Quote Originally Posted by Player View Post
    Γιατί έτσι ρε χαρλευκουιν;
    Τίποτα δεν ειναι μάταιο, απλά εμείς το βλέπουμε έτσι μερικές φορές.
    Στην καλύτερη ηλικία είσαι, μην μασάς , έχεις όλη την ζωή μπροστά σου να περάσεις όπως θες και να κάνεις ότι θες.
    Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι είχες κόψει και το ποτό;
    Ελπίζω να αρχίσεις να βλέπεις την χαρά της ζωής.
    Ούτε εγώ την βλέπω εδώ και κάποια χρόνια αλλά ελπίζω να ξαναγίνω όπως παλιά.
    Ναι όντως πήρα ανάποδες και το έκοψα. Τώρα πόσο θα διαρκέσει δεν ξέρω. Ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου μικρέ μου κι εσύ αλλά όχι δεν έχω όλη την ζωή μπροστά μου.
    Όλη την ζωή μπροστά σου την έχεις εσύ! Εγώ είμαι καμένο χαρτί αγάπη μου.

    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έφτασες 34; Γριά είσαι.. Έχεις δίκιο. Κι εγώ είμαι παππούς σαν εσένα..
    Κάνε ένα διάλειμμα από όλα και όταν ηρεμήσεις θα δεις τι πραγματικά θες και θα διαλέξεις ένα δρόμο να ακολουθήσεις. Δεν μπορούμε να είμαστε όλες τις μέρες καλά. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου.
    Δεν είπα πως είμαι γριά. Ίσα ίσα νομίζω πως περνάω την καλύτερη περίοδο της ζωής μου αλλά έχω τόσα πολλά απωθημένα, τόσα πολλά που δεν έγιναν... πράγματα που ονειρεύτηκα κάποτε και είμαι τώρα εδώ και δεν έχουν πραγματοποιηθεί που με κάνουν να νιώθω τόση απογοήτευση... Νιώθω πως δεν έχω κάτι άλλο να ζήσω ούτε κάτι άλλο να κάνω.

  4. #1579
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    HarleyQuinn οσο ζουμε γινομαστε πιο σοφοι κι παντα αυτο ειν πολυ χρησιμο να το μεταδώσουμε κι στους αλλους εσυ εχεις ανθρωπους που σε αγαπούν δε υπαρχει πιο σημαντικο απ αυτο νομιζω . κρατα γερα γιατι καποιοι ανθρωποι σε λατρεύουν κι εισαι η ζωη τους μην το ξεχνας παλευε για την αγαπη τους κι αγαπα κι εσυ αυτο που εκεινοι αγαπουν σε εσενα . αλλοι κι να πεθανουν κι να χαθουν κανεις δε θα νοιαστεί δε θα λείψουν σε κανεναν ουτε θα τους αναζητησει κανεις γιατι αυτοι για τους αλλους ειν απλα παρασιτα . ενα απ αυτα ειμ κι εγω για ολους γυρω μου μια ζωη αποριψη κακιες αγαπη 0 απο κανεναν . ολα αυτα ζω απο μωρο παλευω να κραταω ισορροπίες μεσα μου με διαφορους τροπους οπως να ακουω μουσικη να ονειρευομαι κι εγω οτι ταχα εχω φιλους που με αγαπούν κι ειμαι η ζωη τους κι ετσι το κραταω καλα ολο αυτο να φυλαω τη ψυχικη μου οσο γινετε ηρεμια .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #1580
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Αισθάνομαι λίγο αγχομενος, αύριο θα μιλήσω στο Mila mou, με ψυχολόγο και νιώθω λίγο παράξενα. Επίσης αγχοθηκα για το θέατρο της Παρασκευής και ότι πρέπει να κάνω μπάνιο!

  6. #1581
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Το ξέρω Μαρία μου πως περνάς πολλά κι όμως είσαι ένας άνθρωπος συγκροτημένος που έχει πιάσει το νόημα της ζωής κι αυτό θαυμάζω σε εσένα. Εγώ ποτέ δεν μπόρεσα να το βρω παρά μόνο στην οικογένεια μου. Είναι οι μόνοι άνθρωποι για τους οποίους προσπαθώ και για τους οποίους ζω. Χωρίς εκείνους δεν αξίζει τίποτε. Και το κατάλαβα σε αρκετά μεγάλη ηλικία. Πριν ήμουν μόνο για το ξένο και λυπάμαι γι' αυτό. Όμως κατάλαβα τι αξίζει και τι όχι.



    Κι αν τελειώσουν μια ώρα αρχύτερα τι έγινε βρε Γιόκοτσοκο... Κάποιοι σαν εμένα δεν τα αντέχουν αυτά. Ξέρεις ρε πόσα έχω περάσει στη ζωή μου; Δεν είναι διακοπές σε ένα νησί είναι τι να σου πω.. μια περιήγηση στη Σαχάρα χωρίς τελειωμό! Δεν μπορείς να καταλάβεις μικρέ μου.. Βλέπε όμως αισιόδοξα την ζωή! Αυτό αρμόζει στην ηλικία σου και πρέπει πάντα να κοιτάς μπροστά! Δεν θέλω να σε ρίχνω νιάτο μου <3




    Ναι όντως πήρα ανάποδες και το έκοψα. Τώρα πόσο θα διαρκέσει δεν ξέρω. Ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου μικρέ μου κι εσύ αλλά όχι δεν έχω όλη την ζωή μπροστά μου.
    Όλη την ζωή μπροστά σου την έχεις εσύ! Εγώ είμαι καμένο χαρτί αγάπη μου.



    Δεν είπα πως είμαι γριά. Ίσα ίσα νομίζω πως περνάω την καλύτερη περίοδο της ζωής μου αλλά έχω τόσα πολλά απωθημένα, τόσα πολλά που δεν έγιναν... πράγματα που ονειρεύτηκα κάποτε και είμαι τώρα εδώ και δεν έχουν πραγματοποιηθεί που με κάνουν να νιώθω τόση απογοήτευση... Νιώθω πως δεν έχω κάτι άλλο να ζήσω ούτε κάτι άλλο να κάνω.
    Και εγώ και εσύ όλη μας την ζωή μπροστά την έχουμε, σχεδόν ίσα είμαστε.
    Λες πως έχεις απωθημένα; Και ποιος δεν έχει;
    Δεν μπορώ να ακούω τέτοια πως είσαι καμμένο χαρτί, έκοψες το ποτό, βοηθάς όποιον μπορείς, μιλάς όμορφα , δεν ξέρω γιατί απογοητευτικές τόσο πολύ.
    Αλλά σε μερικούς μήνες θα βλέπεις τον κόσμο νηφάλια. Σκέψου αυτό μόνο.

  7. #1582
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Μίλησα με την ψυχολόγο στο Mila mou, μέτρια τα πράγματα από εντυπώσεις

  8. #1583
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    τζιφος φιλαρακι δε σε βοηθήσε ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #1584
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Μίλησα με την ψυχολόγο στο Mila mou, μέτρια τα πράγματα από εντυπώσεις
    Δλδ; Δεν βοήθησε καθόλου; Νομίζω θέλει πολύ χρόνο για να βοηθήσει.

  10. #1585
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Θέλει χρόνο πράγματι! Τώρα δεν ξέρω σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού για νέα συνεδρία στην ίδια ή να κλείσω σε κάποια άλλη, αλλά τι θα αλλάξει εάν πω το ίδιο πράγμα, το σκέφτομαι!

  11. #1586
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Θέλει χρόνο πράγματι! Τώρα δεν ξέρω σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού για νέα συνεδρία στην ίδια ή να κλείσω σε κάποια άλλη, αλλά τι θα αλλάξει εάν πω το ίδιο πράγμα, το σκέφτομαι!
    Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και ένα ακόμη ραντεβού στην ίδια. Και μετά βλέπεις.

  12. #1587
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σωστά, δίκιο έχεις!

  13. #1588
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    HarleyQuinn οσο ζουμε γινομαστε πιο σοφοι κι παντα αυτο ειν πολυ χρησιμο να το μεταδώσουμε κι στους αλλους εσυ εχεις ανθρωπους που σε αγαπούν δε υπαρχει πιο σημαντικο απ αυτο νομιζω . κρατα γερα γιατι καποιοι ανθρωποι σε λατρεύουν κι εισαι η ζωη τους μην το ξεχνας παλευε για την αγαπη τους κι αγαπα κι εσυ αυτο που εκεινοι αγαπουν σε εσενα . αλλοι κι να πεθανουν κι να χαθουν κανεις δε θα νοιαστεί δε θα λείψουν σε κανεναν ουτε θα τους αναζητησει κανεις γιατι αυτοι για τους αλλους ειν απλα παρασιτα . ενα απ αυτα ειμ κι εγω για ολους γυρω μου μια ζωη αποριψη κακιες αγαπη 0 απο κανεναν . ολα αυτα ζω απο μωρο παλευω να κραταω ισορροπίες μεσα μου με διαφορους τροπους οπως να ακουω μουσικη να ονειρευομαι κι εγω οτι ταχα εχω φιλους που με αγαπούν κι ειμαι η ζωη τους κι ετσι το κραταω καλα ολο αυτο να φυλαω τη ψυχικη μου οσο γινετε ηρεμια .
    Λυπάμαι πολύ που τα διαβάζω όλα αυτά από εσένα κοπέλα μου... Δεν είσαι παράσιτο. Βοηθάς έναν άνθρωπο με όλο σου το είναι αυτό δεν είναι παρασιτοσύνη. Δεν υπάρχει κανένας άλλος συγγενής, καμία γειτόνισσα να πιείτε έναν καφέ να τα πείτε λίγο να γελάσετε; Τίποτε; Άσε την τρελή μητέρα. Στο έχω πει, θα έρθει η μέρα που θα πεθάνει και θα απελευθερωθείς και θα ηρεμήσεις. Αλλά δεν μπορεί μην σε συμπαθεί κανείς αυτό δεν το πιστεύω, αλήθεια.
    Ευχαριστώ για όλες σου τις συμβουλές και για το χρόνο που χάρισες

  14. #1589
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Και εγώ και εσύ όλη μας την ζωή μπροστά την έχουμε, σχεδόν ίσα είμαστε.
    Λες πως έχεις απωθημένα; Και ποιος δεν έχει;
    Δεν μπορώ να ακούω τέτοια πως είσαι καμμένο χαρτί, έκοψες το ποτό, βοηθάς όποιον μπορείς, μιλάς όμορφα , δεν ξέρω γιατί απογοητευτικές τόσο πολύ.
    Αλλά σε μερικούς μήνες θα βλέπεις τον κόσμο νηφάλια. Σκέψου αυτό μόνο.
    Ευχαριστώ Πλέιερ
    Αυτά όμως να τα εφαρμόζεις και στον εαυτό σου. Γιατί κι εσένα σε βλέπω λίγο πεσμενούλη!

  15. #1590
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Έκλεισα ραντεβού στην ίδια ψυχολόγο στο Mila mou

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 20:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 21:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 17:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 15:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •