Πώς αισθάνεστε τώρα; (Μέρος δεύτερο) - Page 57
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 57 of 108 FirstFirst ... 747555657585967107 ... LastLast
Results 841 to 855 of 1608
  1. #841
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σκατά... Μου έρχεται να βάλω τα κλάματα... Πήγα στον γιατρό χθες και μου είπε να παίρνω μισό ηρεμιστικό τρεις φορές τη μέρα, θ' αρχίσω από σήμερα κι ελπίζω να βοηθήσει...
    Θα βάλω και μουσική σε λίγο... Εν τω μεταξύ και χθες είδα εφιάλτη και ταράχτηκα αλλά ευτυχώς αυτή τη φορά δεν είχε να κάνει με βία... Είναι μάλλον από την αναστάτωση των ημερών...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #842
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Κλάψε,γιατί να μην κλάψεις?...Είναι εκτονωτικό και ανακουφιστικό...Μην το καταπνίγεις μέσα σου...Εγω δυστυχώς με τα φάρμακα δεν μπορώ να κλάψω,έχει φιμωθεί το συναίσθημα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #843
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Κλάψε,γιατί να μην κλάψεις?...Είναι εκτονωτικό και ανακουφιστικό...Μην το καταπνίγεις μέσα σου...Εγω δυστυχώς με τα φάρμακα δεν μπορώ να κλάψω,έχει φιμωθεί το συναίσθημα.
    Δεν με πειράζει να κλάψω αν και δεν μου βγαίνει πάντα αλλά για να φτάσω σ' αυτό το σημείο σημαίνει πως υποφέρω πολύ και δεν αντέχω... Τουλάχιστον ο γιατρός μου είπε πως όλα όσα του είπα πως νιώθω είναι φυσιολογικά λόγω πένθους κι ότι θα περάσει όπως πέρασε και τις προηγούμενες φορές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #844
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν με πειράζει να κλάψω αν και δεν μου βγαίνει πάντα αλλά για να φτάσω σ' αυτό το σημείο σημαίνει πως υποφέρω πολύ και δεν αντέχω... Τουλάχιστον ο γιατρός μου είπε πως όλα όσα του είπα πως νιώθω είναι φυσιολογικά λόγω πένθους κι ότι θα περάσει όπως πέρασε και τις προηγούμενες φορές...
    H λυση ειναι οπως παντα, να ερωτευτεις παραφορα και να ειναι αμοιβαιο! Ειναι λιγο πιθανοτερο απο το να κερδισεις το πρωτο λαχειο......

  5. #845
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Είδα ένα μινιμαλιστικό, νατουραλιστικό αριστούργημα εχθές...Το Δέντρο με τα τσόκαρα λέγεται(The tree of wooden clogs 1978)...Να το δείτε όλοι!...This is cinema!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #846
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Νιώθω πολύ κουρασμένη και νομίζω πως δεν δικαιολογείται... Είχα μια δουλειά το πρωί που με κούρασε αλλά από τότε έχουν περάσει πολλές ώρες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #847
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Παιδιά κάτι ασήμαντο σε σχέση με αυτά που περνάτε πολλοί εδώ μέσα. Γράφτηκα σε θεατρική ομάδα και οπότε ανεβαίνω στην σκηνή για πρόβα ξεχνάω τα λόγια μου γιατί αγχώνομαι και γενικά οπότε έρχεται εκείνη η μέρα αγχώνομαι, σκέφτηκα να τα παρατήσω αλλά δεν θέλω να τους κρεμάσω να αφήσω την ομάδα έτσι μίας και προχωρήσαμε αρκετά με της πρόβες!

  8. #848
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Παιδιά κάτι ασήμαντο σε σχέση με αυτά που περνάτε πολλοί εδώ μέσα. Γράφτηκα σε θεατρική ομάδα και οπότε ανεβαίνω στην σκηνή για πρόβα ξεχνάω τα λόγια μου γιατί αγχώνομαι και γενικά οπότε έρχεται εκείνη η μέρα αγχώνομαι, σκέφτηκα να τα παρατήσω αλλά δεν θέλω να τους κρεμάσω να αφήσω την ομάδα έτσι μίας και προχωρήσαμε αρκετά με της πρόβες!
    Stage fright ονομάζεται αυτό που παθαίνεις...Συνήθως οι γιατροί δίνουν Inderal...Η καλύτερη αντιμετώπιση για μένα είναι η διαρκής έκθεση και όχι η αποφυγή,δηλ να περνάς όσο πιο πολύ χρόνο μπορείς πάνω στην σκηνή.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #849
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Stage fright ονομάζεται αυτό που παθαίνεις...Συνήθως οι γιατροί δίνουν Inderal...Η καλύτερη αντιμετώπιση για μένα είναι η διαρκής έκθεση και όχι η αποφυγή,δηλ να περνάς όσο πιο πολύ χρόνο μπορείς πάνω στην σκηνή.
    Δεν έχω πρόβλημα όταν ανεβαίνω στην σκηνή με την έννοια ότι θα ιδρωσω η θα με πιάσει τρέμουλο. Έχω λίγη άγχος αλλά περισσότερο σκέφτομαι ότι θα ξεχάσω τα λόγια και αυτό συμβαίνει, σε τρεις μήνες ανεβαίνει η παράσταση και δεν ξέρω πως θα αντιδράσω προστα σε κόσμο γιατί θα είναι πρώτη φορά.

  10. #850
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Το ίδιο είναι..Αγχος απόδοσης λέγεται στα ελληνικά...Λογικά αν κάνεις πρόβα μόνος σου στο σπίτι δεν θα έχεις πρόβλημα..Οταν εκτίθεσαι μπροστά σε άλλους παθαίνεις κοκομπλόκο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #851
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Αισθάνομαι πως σήμερα τίποτα δεν με βοηθάει να νιώσω καλύτερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #852
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αισθάνομαι πως σήμερα τίποτα δεν με βοηθάει να νιώσω καλύτερα...
    Μια βολτα μεσα στην λιακαδα, κακο σιγουρα δεν θα κανει... Θα κερδισεις σιγουρα λιγη βιταμινη D

  13. #853
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Μπήκε για τα καλά η Ανοιξη...Η μέρα μεγάλωσε..Ο καιρός άνοιξε...Ο ήλιος και η φύση μοιάζουν σαν να με παρακινούν να βγώ έξω και να ζήσω...Αλλά δεν βρίσκω νόημα...Σαν να έχω χάσει το βις βιτάλις,την ζωτική ορμή μου...Βασικά περιμένω μόνο τον υπνο, να ξεφύγω λίγο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  14. #854
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    η άνοιξη η άνοιξη η άνοιξη είναι σαν την ανάπτυξη της χώρας για μένα.

  15. #855
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    102
    Πως αισθάνομαι σήμερα...
    Ότι θα μετράω το σκοτάδι μέχρι το μέτρο να με σταματήσει
    Υψωμένα, γυμνά χέρια.... Σαν κλαδιά τον Νοέμβρη

Similar Threads

  1. Πώς αισθάνεστε τώρα;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12550
    Last Post: 21-01-2022, 21:33
  2. πως αισθανεστε τωρα?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 05-05-2019, 22:28
  3. πολεμος (δευτερο μερος)
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 03-12-2018, 18:41
  4. το 1ο ψυχωσικο επεισοδιο ειναι το πιο δυνατο η το δευτερο?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 13-10-2013, 16:01
  5. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •