ΟΝΕΙΡΩΞΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49

    ΟΝΕΙΡΩΞΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ

    Καλησπερα, ισως δεν θα επρεπε να το γράφω εδω αυτο αλλα ειναι ενα θέμα το οποιο με απασχολει και με αγχωνει. Καταλαβενετε οτι ειναι ενα πολυ προσωπικο θέμα κιόλας. Λοιπον, σχεδόν μια φορα την εβδομάδα εχω ονειρωξη αθελα μου κατα την διάρκεια του υπνου με "εκρηξη" να το πω του ηφαιστείου αχαχα. Εγώ ομως δεν θέλω να γινεται αυτο το πράγμα, δεν το μπορω και δυστυχώς συνήθως δεν μπορω να το ελεγξω. Η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω και την καλύτερη ερωτική ζωή, αλλα προσπαθω. Εκτός απο το να αποκτησω, υπαρχει καποιος αλλος τροπος αντιμετωπισης ωστε να μην ξαναγίνει αυτο το πραγμα ή εστω να μειωθούν;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Να αυνανιζεσαι περισσότερο. Άλλο τρόπο από το σεξ και από τον αυνανισμό δεν γνωρίζω. Γιατί όμως σε αγχωνει; Θυμάμαι κι εγώ όταν ήμουν μικρός που δεν ήθελα να λερωσω τα σεντόνια και σφιγγομουν μπας και κρατηθώ. Πιο μετά απλά το άφηνα να συμβεί. Εσύ τι φοβάσαι;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Να αυνανιζεσαι περισσότερο. Άλλο τρόπο από το σεξ και από τον αυνανισμό δεν γνωρίζω. Γιατί όμως σε αγχωνει; Θυμάμαι κι εγώ όταν ήμουν μικρός που δεν ήθελα να λερωσω τα σεντόνια και σφιγγομουν μπας και κρατηθώ. Πιο μετά απλά το άφηνα να συμβεί. Εσύ τι φοβάσαι;
    Αγχωνομαι γιατι καθε φορα που γινεται η δουλειά είτε αυνανιζοντας είτε στον υπνο μετα απο αυτο εχω διάφορα συμπτώματα και απο οτι εχω ψάξει μάλλον εχω Μεταοργασμικο σύνδρομο. Στα αγγλικά λέγεται Post Orgasmic Illness Syndrome. Για να μην τα γράφω τα συμπτώματα επείδη ειναι πολλα αν θες διάβασε τα, τα περισσοτερα απο αυτα τα εχω (σχεδόν ολα) και διαρκούν καμια φορα και 1 βδομάδα. Ανήσυχω γιατι δεν ξερω αν υπαρχει και θεραπεια για αυτο. Οταν παθαινω και ονειρωξεις σχεδόν 1 φορα την εβδομάδα καταλαβαινεις οτι δεν βοηθάει σε ολο αυτο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    είναι κάπως εκνευριστικό , γιατί σου χαλάει τον ύπνο, σε λερώνει και έχει μια δυσοσμοιαδ
    δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά εγώ είχα αρκετές στην εφηβεία

    προσπάθησε να αυνανιζεσαι με μέτρο όμως για να μην το κρατάς και έχεις ονειρωξη
    και αν μπορείς να περιορίσεις ή καλύτερα να κόψεις το πορνο να μην έρχεσαι σε αρκετή ώρα στύση

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Quote Originally Posted by Velissarios View Post
    Αγχωνομαι γιατι καθε φορα που γινεται η δουλειά είτε αυνανιζοντας είτε στον υπνο μετα απο αυτο εχω διάφορα συμπτώματα και απο οτι εχω ψάξει μάλλον εχω Μεταοργασμικο σύνδρομο. Στα αγγλικά λέγεται Post Orgasmic Illness Syndrome. Για να μην τα γράφω τα συμπτώματα επείδη ειναι πολλα αν θες διάβασε τα, τα περισσοτερα απο αυτα τα εχω (σχεδόν ολα) και διαρκούν καμια φορα και 1 βδομάδα. Ανήσυχω γιατι δεν ξερω αν υπαρχει και θεραπεια για αυτο. Οταν παθαινω και ονειρωξεις σχεδόν 1 φορα την εβδομάδα καταλαβαινεις οτι δεν βοηθάει σε ολο αυτο.
    Τα κοίταξα τα συμπτώματα. Απ'ο,τι είδα χρειάζεται θεραπεία, δεν γίνεται να μην εκσπερματώνεις, και να αποφύγεις τον αυνανισμό ο οργανισμός θα αυτορυθμισθει με τις ονειρώξεις. Γιατί δεν πας σε γιατρό; Μπορεί να σου λείπουν και βιταμίνες. Με την εκσπερμάτωση ο οργανισμός χάνει βασικές ουσίες και βιταμίνες, μέταλλα κλπ (το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο ψευδάργυρος που είναι βασικός για τους άνδρες).

  6. #6
    Βελισαριε, απο εμπειρια δικη μου σου λεω , να αυνανιζεσαι μια φορα τη μερα αν μπορεις και να μην παρακολουθεις 18+ περιεχομενο(το λεω ευγενικα, λογω κανονων) κλπ αν δε προκειται να "εκτονωθεις"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Τα κοίταξα τα συμπτώματα. Απ'ο,τι είδα χρειάζεται θεραπεία, δεν γίνεται να μην εκσπερματώνεις, και να αποφύγεις τον αυνανισμό ο οργανισμός θα αυτορυθμισθει με τις ονειρώξεις. Γιατί δεν πας σε γιατρό; Μπορεί να σου λείπουν και βιταμίνες. Με την εκσπερμάτωση ο οργανισμός χάνει βασικές ουσίες και βιταμίνες, μέταλλα κλπ (το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο ψευδάργυρος που είναι βασικός για τους άνδρες).
    επειδη ειναι στα αγγλικα μπορει καποιος να μου εξηγησει με λιγα λογια,τι συμπτωματα αναφερει?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Κούραση, κακή διάθεση, σαν να έχεις γρίπη

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Κούραση, κακή διάθεση, σαν να έχεις γρίπη
    και ψευδαργυρος στους αντρες σε τι βοηθαει?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και ψευδαργυρος στους αντρες σε τι βοηθαει?
    Νομίζω στην τεστοστερόνη

  11. #11
    Εγώ ονείρωξη πάθαινα στον στρατό .Η λύση είναι αυτή που σου είπαν πιο πάνω τα παιδιά.Να αυνανίζεσαι μια φορά την εβδομάδα τουλάχιστον και λογικά θα είσαι κομπλέ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Νομίζω στην τεστοστερόνη
    και με τι ενδειξεις,φανερωνουν οτι εχεις ελλειψη ψευδαργυρου και τεστοστερονης?
    αν υπαρχει θεμα ειναι και στα δυο ή μπορει να εχει πχ χαμηλη τεστοστερονη και υψηλο ψευδαργυρο?

    Quote Originally Posted by xalou View Post
    Εγώ ονείρωξη πάθαινα στον στρατό .Η λύση είναι αυτή που σου είπαν πιο πάνω τα παιδιά.Να αυνανίζεσαι μια φορά την εβδομάδα τουλάχιστον και λογικά θα είσαι κομπλέ.
    και να αυνανιζεσαι,θα εχεις καποιες φορες νομιζω ονειρωξη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Αιματολογικές εξετάσεις για ψευδάργυρο και τεστοστερόνη. Αν είσαι νέος δεν χρειάζονται. Εκτός αν υποσιτίζεται κάποιος ή η διατροφή του είναι πολύ περιορισμένη. Υπάρχουν συμπληρώματα και για τα δύο αλλά ειδικά για την τεστοστερόνη επειδή είναι ορμόνη θέλει προσοχή, υπάρχει η υποψία ότι συμπλήρωμα τεστοστερόνης μπορεί να είναι καρκινογόνο. Έχω πάρει με θεαματικά αποτελέσματα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Αιματολογικές εξετάσεις για ψευδάργυρο και τεστοστερόνη. Αν είσαι νέος δεν χρειάζονται. Εκτός αν υποσιτίζεται κάποιος ή η διατροφή του είναι πολύ περιορισμένη. Υπάρχουν συμπληρώματα και για τα δύο αλλά ειδικά για την τεστοστερόνη επειδή είναι ορμόνη θέλει προσοχή, υπάρχει η υποψία ότι συμπλήρωμα τεστοστερόνης μπορεί να είναι καρκινογόνο. Έχω πάρει με θεαματικά αποτελέσματα.

    ο ψευδαργυρος πως αναγράφεται στις εξετάσεις? μήπως βρω κάτι παλιές αιματολογικες που έχω και δω
    γιατί να μην χρειάζονται στους νέους? !!

    τι συμπλήρωμα έχεις πάρει?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Η αλήθεια είναι οτι επαιρνα και συμπληρωματα που είχαν ολα αυτα μέσα τα Mollers total plus. Είχα παρει δυο κουτιά τα οποια μετα σταμάτησα αλλα τα επαιρνα για αλλους λόγους. Δεν θυμάμαι ομως οταν τα επαιρνα αν είχα ονειρωξεις ή οχι...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αντιμετώπιση
    By Faid3 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 30-01-2022, 21:07
  2. Άγχος-αντιμετώπιση
    By Maria10 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 63
    Last Post: 27-08-2019, 00:06
  3. αντιμετωπιση διαταραχης
    By gamder11 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 05-08-2019, 18:23
  4. Ονειρώξεις μετά τα 35
    By babis257 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 20-03-2019, 21:54
  5. Αντιμετώπιση ΙΔΨ με αυτοβοήθεια?
    By anemos_thir_13 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2011, 09:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •