Κρίση πανικού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164

    Κρίση πανικού

    Καλησπερα κ απο εμενα. Ειμαι πολυ χαλια τις τελευταίες μερες κ σημερα ξέσπασε η πρωτη κρίση πανικού μετα απο 2 χρονια περιπου. Πριν 2 μερες πεθανε ο πατερας μου κ ολο αυτο το αγχος, η στεναχώρια κ η απώλεια του αγαπημένου μου πατερα, βγηκε σε κριση. Εκει που μιλουσα με την μανα μου στο τηλ, άρχισα να εχω αναγούλες, ιδρωμένα χερια κ εξάψεις. Το εχω ξανα παθει κ παλιότερα, οταν το αγχος ειχε χτυπησει κοκκινο εξαιτίας της μανας μου, (δεν εχουμε κ τις καλύτερες σχέσεις). Παντα με κατηγορούσε απο τα 12 χρονων που ημουν κ ετσι εχει συσσωρευτεί ολο αυτο κ πιστευω πως ηταν η αιτια. Συγνωμη που γραφω τοσο αόριστα αλλα ειμαι τοσο χαλια κ εξαντλημένη. Ηθελα να βγαλω τη θλίψη, τον πονο κ τον φοβο που εχω μεσα μου. Ευχαριστω για την ανάγνωση σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Καλα εκανες και εγραψες. Μην αναβαλλεις ομως το να λαβεις βοηθεια. Αν χρειαστει πηγαινε σε ειδικο. Βρες αυτο που πραγματικα σε ενοχλει και προσπαθησε να το λυσεις. Αν το αφησεις το πιθανοτερο ειναι να σε φαει ολη σου τη ζωη υπουλα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Καλα εκανες και εγραψες. Μην αναβαλλεις ομως το να λαβεις βοηθεια. Αν χρειαστει πηγαινε σε ειδικο. Βρες αυτο που πραγματικα σε ενοχλει και προσπαθησε να το λυσεις. Αν το αφησεις το πιθανοτερο ειναι να σε φαει ολη σου τη ζωη υπουλα.
    Σε ευχαριστω για την απαντηση. Υπαρχει αυτη η πιθανότητα να με "φαει" ύπουλα; Μπορω κ τπ διαχειρίζομαι πλεον, ομως αν αγχωθώ τοσο πολυ θα μου προκαλέσει αναγούλα κ μετα ολα καλα.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    Σε ευχαριστω για την απαντηση. Υπαρχει αυτη η πιθανότητα να με "φαει" ύπουλα; Μπορω κ τπ διαχειρίζομαι πλεον, ομως αν αγχωθώ τοσο πολυ θα μου προκαλέσει αναγούλα κ μετα ολα καλα.
    καλο θα ειναι να επισκεφτεις ενα ειδικο ψυχ υγειας, ειτε ψυχιατρο ειτε ψυχολογο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by agxomeno astro View Post
    καλο θα ειναι να επισκεφτεις ενα ειδικο ψυχ υγειας, ειτε ψυχιατρο ειτε ψυχολογο.
    Ειχα επισκεφτεί παλια (3 συνεδρίες συνολικά), μπορω να πω πως με βοήθησε πολυ γιατι την κοιτούσα κ την άκουγα με πολυ προσοχή. Μου ειχε πει θυμαμαι "Φυγε μακρια απο τη μητερα σου γιατι σου δημιουργεί μεγαλες τύψεις με αυτα που μου λες". Τωρα ομως ειχε καιρο να με πιασει αλλα κ οταν με επιανε το διαχειριζόμουν. Πιστευω θα ηταν καλο να μιλησω σε εναν ψυχολόγο κ να βγαλω αυτα που εχω τα καταπιεσμένα συναισθηματα αλλα κ την απώλεια του πατερα μου. Σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •