Σκπ ή Αγχοςςς;;;;;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29
    και εγώ τελευταία είμαι κολλημένος με σκπ αφού από τον Δεκέμβριο ξεκίνησε ένα μούδιασμα στην δεξιά παλάμη...ε μάντεψε έκανα αυτό π λέει η νικολινα μπήκα πάλι Ίντερνετ διάβασα εξωνυχιστικα για την σκπ και παρουσιάστηκαν και αλλά συμπτώματα...πήγα και σε νευρολόγο μ είπε αποκλείεται για σκπ αλλά μ έγραψε μαγνητική...δεν μπήκα καν στον κόπο να την κάνω γιατί είναι ταλαιπωρία...είναι αυτό π λέει η νικολινα...το μυαλό παίζει άσχημα παιχνίδια...είμαι 20 χρόνων παλικάρι και έχω φτάσει να φοβάμαι για σκπ...το Ίντερνετ φταίει για όλα αυτά...είμαι σίγουρος ότι το 98% των υποχονδριών έγιναν υποχόνδριοι επειδή μπήκαν στο Ίντερνετ να διαβάσουν για συμπτώματα βαριές αρρώστιες κλπ....

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29
    επιπλέον προπαθησε να συνεχίζεις την καθημερινότητα σ κανονικά σαν να μην συμμβαινει τίποτα αυτό κάνω και εγώ και είμαι μια χαρά παρόλο π ένα σύμπτωμα επιμένει(επειδή το σκέφτομαι υποσεινηδητα)επίσης δες κάνα βίντεο ψυχολόγων η ατόμων π έχουν περάσει υποχονδριαση και διηγουνατι τις εμπειρίες τους...αυτά να κοιτάς στο Ίντερνετ και όχι άρθρα τύπου αυτά είναι τα πρώτα ύπουλα συμπτώματα της τάδε σοβαρής νόσου...

  3. #18
    Και γω τα ίδια περνάω εδώ και 2.5 μήνες μου έχει γίνει εμμονή ιδέα και σιγά σιγά φεύγει οπότε κάτσε χαλάρωσε δεν έχεις τπτ μείνε μακριά από το Internet διοτι θα σε καταστρέψει και βγες με τους κοντινούς σου φίλους και σιγά σιγά θα χαλαρώσεις

  4. #19
    Quote Originally Posted by panagiotiss View Post
    και εγώ τελευταία είμαι κολλημένος με σκπ αφού από τον Δεκέμβριο ξεκίνησε ένα μούδιασμα στην δεξιά παλάμη...ε μάντεψε έκανα αυτό π λέει η νικολινα μπήκα πάλι Ίντερνετ διάβασα εξωνυχιστικα για την σκπ και παρουσιάστηκαν και αλλά συμπτώματα...πήγα και σε νευρολόγο μ είπε αποκλείεται για σκπ αλλά μ έγραψε μαγνητική...δεν μπήκα καν στον κόπο να την κάνω γιατί είναι ταλαιπωρία...είναι αυτό π λέει η νικολινα...το μυαλό παίζει άσχημα παιχνίδια...είμαι 20 χρόνων παλικάρι και έχω φτάσει να φοβάμαι για σκπ...το Ίντερνετ φταίει για όλα αυτά...είμαι σίγουρος ότι το 98% των υποχονδριών έγιναν υποχόνδριοι επειδή μπήκαν στο Ίντερνετ να διαβάσουν για συμπτώματα βαριές αρρώστιες κλπ....
    Κι εγω εχω σκεφτει πολλες φορες να παω για μαγνητικη αλλα ξερω πως ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια και συνεχεια το αποφευγω, προσπαθω οσο μπορω να συνεχιζω την καθημερινοτητα μου αλλα καθε φορα που νιωθω ενοχληση ή παει τα μυαλο μου εκει, αρχιζουν παλι οι αρνητικες σκεψεις και παλι ψαχνω για συμπτωματα της σκπ και παλι αγχωνομαι πολυ, μονο στον υπνο ειμαι οκευ ...και εγω ειμαι στα 21 και αντι να σκεφτομαι που θα βγω, σκεφτομαι οτι πασχω απο σκπ
    Συνεχεια σκεφτομαι την πιθανοτητα και Αν σε λιγα χρονια η συντομα διαγνωστεις τι θα κανεις;

  5. #20
    Quote Originally Posted by Jr1983 View Post
    Και γω τα ίδια περνάω εδώ και 2.5 μήνες μου έχει γίνει εμμονή ιδέα και σιγά σιγά φεύγει οπότε κάτσε χαλάρωσε δεν έχεις τπτ μείνε μακριά από το Internet διοτι θα σε καταστρέψει και βγες με τους κοντινούς σου φίλους και σιγά σιγά θα χαλαρώσεις
    Ακριβως αυτο, τωρα 2 μηνες και εχω την εμμονη ιδεα για σκπ, εκανα προσφατα και ενα μαθημα στο πανεπιστημιο για την σκπ και τα πραγματα εγιναν ακομα χειροτερα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Mary098 View Post
    Κι εγω εχω σκεφτει πολλες φορες να παω για μαγνητικη αλλα ξερω πως ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια και συνεχεια το αποφευγω, προσπαθω οσο μπορω να συνεχιζω την καθημερινοτητα μου αλλα καθε φορα που νιωθω ενοχληση ή παει τα μυαλο μου εκει, αρχιζουν παλι οι αρνητικες σκεψεις και παλι ψαχνω για συμπτωματα της σκπ και παλι αγχωνομαι πολυ, μονο στον υπνο ειμαι οκευ ...και εγω ειμαι στα 21 και αντι να σκεφτομαι που θα βγω, σκεφτομαι οτι πασχω απο σκπ
    Συνεχεια σκεφτομαι την πιθανοτητα και Αν σε λιγα χρονια η συντομα διαγνωστεις τι θα κανεις;
    Δεν εχει υπογραψει κανεις μας κανενα χαρτι οτι ολα θα πανε καλα στη ζωη.Η ζωη εχει και δυσκολιες.Οταν και ΑΝ ερθουν δυσκολιες θα δουμε τι θα κανουμε.Γι ατην ωρα ας χαιρομαστε τη ζωη μας!!Εισαι μικρη κοπελα,στην καλυτερη σου ηλικια.Εχεις ομορφα πραγματα να ζησεις.Εχεις ταξιδια ν ακανεις.Ανθρωπους να γνωρισεις.Να διασκεδασεις,να χορεψεις.Σε αυτα να εστιαζεις και αυτα να ζεις.Με τις αρρωστιες θα ασχοληθεις σε μια αλλη ηλικια.

  7. #22
    Αστο και εγώ τώρα είδα κατά τύχη ένα tik tok με μια κοπέλα που έχει σκπ και με έχει πιάσει κατάθλιψη και έχω πέσει τόσο πολύ άστα να πάνε

  8. #23
    Quote Originally Posted by Jr1983 View Post
    Αστο και εγώ τώρα είδα κατά τύχη ένα tik tok με μια κοπέλα που έχει σκπ και με έχει πιάσει κατάθλιψη και έχω πέσει τόσο πολύ άστα να πάνε
    Σε καταλαβαινω απολυτα !

  9. #24
    Quote Originally Posted by Mary098 View Post
    Σε καταλαβαινω απολυτα !
    Σου προτείνω να κάτσεις να χαλαρώσεις γτ εγώ λόγω της φοβίας που έχω τώρα είμαι με αντικαταθλιπτικα για την διαχείριση του άγχους πάνω σε αυτό το θέμα και εγώ είμαι 18 οπότε είδες πόσο καταστροφικό είναι το Internet κάτσε βγες με τις φίλες η οτιδήποτε ξέρω γω η στην τελική πήγαινε σε κάναν ειδικό να σε ξεψαχνυση ψυχικά να δεις από που πηγάζει

  10. #25
    Quote Originally Posted by Jr1983 View Post
    Σου προτείνω να κάτσεις να χαλαρώσεις γτ εγώ λόγω της φοβίας που έχω τώρα είμαι με αντικαταθλιπτικα για την διαχείριση του άγχους πάνω σε αυτό το θέμα και εγώ είμαι 18 οπότε είδες πόσο καταστροφικό είναι το Internet κάτσε βγες με τις φίλες η οτιδήποτε ξέρω γω η στην τελική πήγαινε σε κάναν ειδικό να σε ξεψαχνυση ψυχικά να δεις από που πηγάζει
    Προσπαθω οσο μπορω να χαλαρωνω αλλα αυτη την περιοδο τρεχω και δεν προλαβαινω με εξεταστικες κτλ και γενικα ειμαι ατομο που αγχωνομαι πολυ οποτε ναι το εχω σκεφτει να παω και σε καποιον ειδικο γιατι το αγχος καταστρεφει

  11. #26
    Προσπάθησε το

  12. #27
    Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας, πραγματικα με καθησυχασατε σε καποιο βαθμο!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Και εγώ έχω αυτή τη φοβία γιατί κάθε μέρα νιώθω θολούρα στο κεφάλι(έλλειψη διαύγειας)και ειδικά όταν περπατάω γίνεται χειρότερο...έχω κάνει μαγνητική στο κεφάλι αλλά όχι και σε αυχένα.

  14. #29
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Και εγώ έχω αυτή τη φοβία γιατί κάθε μέρα νιώθω θολούρα στο κεφάλι(έλλειψη διαύγειας)και ειδικά όταν περπατάω γίνεται χειρότερο...έχω κάνει μαγνητική στο κεφάλι αλλά όχι και σε αυχένα.
    Εχεις αλλα συμπτωματα;;;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Ναι ζαλάδες,τάσεις λιποθυμίας όταν είμαι όρθια η κάνω δουλειές σαν να μην έχω διαύγεια κ βαρύ κεφάλι έχω πάει σε πολλές ειδικότητες γιατρών το αποδίδουν σε άγχος κ στο ότι είμαι αρκετά αδύνατη...εγώ συνεχώς σκέφτομαι μν είναι σκπ η κάποιο αυτοάνοσο..έχω κάνει μαγνητική στο κεφάλι,αιματολογικές κλπ...δεν βγάζω άκρη κ βασανίζομαι

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •