Προσπαθώ να κάνω νέες παρέες αλλά δεν.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by FlareUp View Post
    Το να είμαι γκει δεν ξέρω πως προέκυψε, όχι ότι έχει σημασία αλλά δεν είμαι. Για σεξογνωριμίες δεν έχω ψαχτεί, από τη μια ακούω άτομα να λένε ότι δεν κινείται τίποτα και άλλους ότι δεν προλαβαίνουν να διαλέξουν. Και στις ΗΠΑ υπάρχουν πολλά στραβά, μα φαίνεται πως της Ελλάδας με ενοχλούν περισσότερο.
    Στην ελλάδα, είναι πολύ χειρότερα όλα. Γύρνα ΗΠΑ το ταχύτερο. Ιντερνετικές γνωριμίες για straight άνδρες στην ελλάδα, δεν έχει . Αυτοί που διαβάζεις να γράφουν ότι δεν ... προλαβαίνουν , είναι ψεύτες. Έχει φθηνά πορνεία μόνο , αλλά δεν νομίζω ότι σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα στη φάση που είσαι τώρα (είναι κυρίως για πιτσιρικάδες ή σιτεμένους φτωχούς).
    Παρέες δύσκολα θα βρεις , λόγω του ότι ήρθες από ΗΠΑ που πολλοί θα ήθελαν να πάνε και πιθανότατα αν δουλεύεις σε ξένη εταιρεία, έχεις καλύτερες αποδοχές, οπότε σε μισούν λόγω ζήλειας. Επιτάχυνε την επιστροφή στις ΗΠΑ. Εκεί , πρόσεχε τις ελληνικές κοινότητες , παροικίες, εκκλησίες κτλ . Αν μπλέξεις και σου βρουν καμιά ομογενή νύφη , μπορεί να καταντήσεις να γυρίσεις στην ελλάδα κάποια μέρα. Καλύτερα να έχεις λίγα με έλληνες.

    Υ.Γ. Αν θες ένα αναμφισβήτητο στοιχείο , δες το μέσο ετήσιο κατα κεφαλή εισόδημα. Ελλάδα 30600$ και usa 66000$ .
    Διάβασε εδώ

    As a result, Greeks may have to live with stiff austerity measures for years, if not decades.

    Θες να ζήσεις εδώ ;;;
    Last edited by Al_Bundy; 02-02-2022 at 01:02.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσα χρονια ελειπες;; δεν εισαι και μεγαλος. λογικα,εδω εζησες πολυ περισσοτερο..
    πριν φυγεις, δεν ειχες γνωριμιες εδω; μονο μια φιλη που δεν ταιριαζετε; φιλους δεν ειχες; αλλες φιλες, αδερφια, ξαδερφια;
    ποσο υπολογιζεις οτι θα χρειαστει να μενεις;
    Έλλειπα πολλά, από τότε που τέλειωσα το σχολείο στα 18 δηλαδή. Ήρθα μετά για να κάνω τη θητεία μου και ξαναέφυγα. Έχω ζήσει και Πολωνία γιατί οι γονείς μου ήταν δάσκαλοι σε ελληνικό σχολείο. Έχω γνωστούς, αλλά όχι φίλους εδώ. Αδέρφια δεν έχω, οι εδώ φίλοι μου έχουν φύγει. Ο ένας είναι και αυτός Αμερική. Με ξαδέρφια δεν έχω κακες σχέσεις αλλά δεν θα έβγαινα κιόλας. Δεν ξέρω πόσο θα μείνω, μήνες μάλλον και ίισως όχι πολλούς δεν την παλεύω.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στην ελλάδα, είναι πολύ χειρότερα όλα. Γύρνα ΗΠΑ το ταχύτερο. Ιντερνετικές γνωριμίες για straight άνδρες στην ελλάδα, δεν έχει . Αυτοί που διαβάζεις να γράφουν ότι δεν ... προλαβαίνουν , είναι ψεύτες. Έχει φθηνά πορνεία μόνο , αλλά δεν νομίζω ότι σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα στη φάση που είσαι τώρα (είναι κυρίως για πιτσιρικάδες ή σιτεμένους φτωχούς).
    Παρέες δύσκολα θα βρεις , λόγω του ότι ήρθες από ΗΠΑ που πολλοί θα ήθελαν να πάνε και πιθανότατα αν δουλεύεις σε ξένη εταιρεία, έχεις καλύτερες αποδοχές, οπότε σε μισούν λόγω ζήλειας. Επιτάχυνε την επιστροφή στις ΗΠΑ. Εκεί , πρόσεχε τις ελληνικές κοινότητες , παροικίες, εκκλησίες κτλ . Αν μπλέξεις και σου βρουν καμιά ομογενή νύφη , μπορεί να καταντήσεις να γυρίσεις στην ελλάδα κάποια μέρα. Καλύτερα να έχεις λίγα με έλληνες.

    Υ.Γ. Αν θες ένα αναμφισβήτητο στοιχείο , δες το μέσο ετήσιο κατα κεφαλή εισόδημα. Ελλάδα 30600$ και usa 66000$ .
    Διάβασε εδώ

    As a result, Greeks may have to live with stiff austerity measures for years, if not decades.

    Θες να ζήσεις εδώ ;;;
    Δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα site γνωριμιών ούτε τα μαγαζιά που αναφέρεις. Δεν έχω έλλειψη σεξ πάντως. Με ομογενείς ευτυχώς δεν έμπλεξα ποτέ και έχεις δίκιο.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by FlareUp View Post
    Δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα site γνωριμιών
    Δεν ήμουν σαφής. Δεν αναφερόμουν σε site γνωριμιών . Αλλά σε ιντερνετικές γνωριμίες γενικά. Στην ελλάδα, με 2 λόγια, δεν υπάρχουν . Όπως δεν υπάρχει φλερτ μεταξύ αγνώστων σε μπαρ , κλαμπ κτλ . Μόνο από κοινές παρέες , γνωστούς κτλ . Προξενιά ουσιαστικά και ας μην αρέσει ο όρος. Βλαχιά και συντηρητισμός περασμένων αιώνων .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Οι άνθρωποι θέλουν κάποιον δίπλα τους που να μην είναι αρνητικούρα, κλάψας ή και προκατειλημμένος. Ή κάποιον που όλα περιστρέφονται γύρω από τον ίδιο και τα δικά του. Όσο κι αν μιλάς ευγενικά ή νομίζεις ότι δεν το δείχνεις, αν σκέφτεσαι "τι κάνω εδώ με αυτούς" ή " τι κοινά έχω με τον τάδε" ή "πάλι δεν θα έχει καμία συνέχεια η γνωριμία μου μαζί της, τσάμπα κόπος" ή "έχουν δεύτερες σκέψεις για αυτό και μου μιλάνε" αυτό κάπου βγαίνει και τον απωθείς τον άλλο.
    Χαλάρωσε και θα έρθουν οι παρέες και οι φίλοι. Δείξε κάποιο ενδιαφέρον στον συνομιλητή σου, ανοίξου και άφησε τον να ανοιχτεί. Είτε από κοντά, είτε ιντερνετικά.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    14
    φίλους δεν πρέπει να ψάξεις και να προσπαθήσεις να έχεις, ακόμα και οι πιο ιδιαίτεροι άνθρωποι έχουν φίλους ,όταν έχεις ανχος να βρεις και στεναχώριεσαι το δυσκολεύεις,οι φίλοι έρχονται πάντα τυχαία ....[emoji4]εγωπαντα ανχωνονιυβ να έχω φίλους και μόλις σταμάτησα να ανχωνομαι και να ενδιαφέρομαι βρηκα...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ειμαι σιγουρος, αλλα η εννοια "παρεα" αλλαζει με την ηλικια. Δεν ειμαστε παιδια να κανουμε φιλους απο το μηδεν, ουτε καν εφηβοι ή φοιτητες που απλα συχναζουμε και λεμε μαλακιες. Ωραια χρονια. Μετα σε μια τυπικη ζωη ερχονται 8 ωρες υπνος, 8 ωρες δουλεια, κατι τι θα φαμε, να συγηρισουμε το σπιτι, να τρεξουμε για τα γραφειοκρατικα, κατι η οικογενεια εαν υπαρχει, κατι που αυτο το εχουν ολοι και πρεπει να ταιριαξουν τα ωραρια, οι ιστοριες γινονται βαρετες και οχι ανεμελα χαχανητα, ξερω γω και εγω ακομα ψαχνομαι και θα ψαχνομαι. Προς το παρον προσωπικα ειμαι ικανποιημενος αυτη την περιοδο της ζωης μου και αισοδοξω για ακομα καλυτερα.
    Ειναι παντως πιο δυσκολα θεωρητικα. Να την βρασω τη θεωρια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    9
    Καλησπέρα, είναι καινούργια στο φόρουμ και ο λόγος τον οποίο αναφέρεις ήταν ο λόγος που μπήκα, είναι πολύ δύσκολο να βρεις παρέες στην ηλικία των 30.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Προσπαθώ αλλα..
    By Light1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-04-2020, 12:27
  2. Replies: 20
    Last Post: 26-11-2012, 23:44
  3. Δυσκολεύομαι να κάνω παρέες πλέον...
    By n.t.l. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 20-03-2011, 22:13
  4. προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να ξεφύγω...
    By Maria25eleu in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-07-2010, 11:10
  5. Προσπαθώ και θέλω αλλά απελπίζομαι...
    By *anny* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2010, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •