Γεια σε όλους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    5

    Γεια σε όλους

    Ονομάζομαι Αχιλλέας. Έχω ένα σωρό από πράγματα που με απασχολούν, ή μάλλον, καλύτερα, με βασανίζουν. Αποφάσισα να το ανεβάσω εδώ. Ελπίζω να ταιριάζει. Οπότε ναι, έχω ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή. Έχω επίσης διαταραχή δυσμορφίας σώματος. Με βρίσκω αποκρουστικό, κοντό, με τεράστια μύτη. Ντρέπομαι να βγαίνω από το σπίτι λόγω της εμφάνισής μου. Επίσης νιώθω ότι ειμαι πολύ κακός άνθρωπος. Το OCD είναι μια πραγματικά καταραμμένη ασθένεια που μου έχει πάρει τη ζωή. Δεν θέλω να σας κουράσω. Πιο πολύ κουράζω τον εαυτό μου μου φαίνεται, πάντως.
    Τυγχάνει να είμαι επιπλέον γκέι. Στην εφηβεία μου πέρασα πάρα πολύ δύσκολα. Κατάλαβα για αυτή την σεξουαλική προτίμηση στα 13 μου και για τρια ολόκληρα χρόνια (που τότε έμοιαζαν πολλά αλλά τώρα μοιάζουν λίγα) δεν μπορούσα να αποδεχτώ τον εαυτό μου. Ήθελα να δώσω τέλος στη ζωή μου. Αγάπησα παράφορα έναν συμμαθητή μου. Ήταν ο πρώτος μου έρωτας. Αυτός: στρέιτ. Άλλο ένα χαστούκι από τη ζωή.
    Έδωσα Πανελλήνιες. Δεν έγραψα καλά (όλοι οι καθηγητές μου πάντοτε με επαινούσαν για το πόσο έξυπνος ήμουν- αντιλαμβάνομαι τώρα στα 22 μου ότι δεν έχω καν μέτριο μυαλό). Παρ' όλα αυτά πέρασα σε μια πολύ δύσκολη σχολή. Δυστυχώς τώρα, τα έχω βρει μπαστούνια. Δεν μπορώ με τίποτα να την τελειώσω. Αρνούμαι να διαβάσω. Δεν ξέρω και να διαβάζω. Είμαι φοιτητής επί πτυχίω και σιχαίνομαι τη ζωή μου, τη σχολή μου, την εικόνα μου, το παρελθόν μου, την τάση μου να σκέφτομαι συνέχεια, την καταπιεσμένη ομοφυλοφιλία μου. Τα πάντα. Δεν θα την τελειώσω τη σχολή. Δεν θα καταφέρω να την τελειώσω. Δεν είμαι καλός. Δεν είμαι καν μέτριος. Βλέπω άτομα γύρω μου να διαπρέπουν. Εγώ, δεν έχω δουλέψει ούτε μια μέρα στη ζωή μου. Νιώθω τόσο άχρηστος. Αλλά πάνω απ' όλα νιώθω μόνος. Πάρα πολύ μόνος. Μέχρι πριν δύο χρόνια δεν είχα ποτέ φιληθεί. Κάποια στιγμή αυτό συνέβη. Και μετά έπεσα με τα μούτρα. Έκανα σεξ, πολύ σεξ. Αηδίασα. Σιχάθηκα τον εαυτό μου και αυτά που του έκανα πάνω στις κ*** μου. Δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένω για απαντήσεις. Ένα είναι σίγουρο. Οτι έχω κολλήσει. Ότι η ζωή μου είναι ένα χάλι. Βλέπω την μητέρα μου και εύχομαι να με είχε ρίξει. Δεν θέλω να συνεχίσω να ζω. όχι έτσι. Δεν μου αξίζει. Κουράστηκα. Παίρνω τα φάρμακά μου. Δεν θα ήμουν ζωντανός αν δεν υπήρχαν. Πολλά, πολλά τα πράγματα που μου συμβαίνουν και μηδενικοί οι τρόποι να τα αντιμετωπίσω. Πριν δύο μήνες ένιωσα έντονα συναισθήματα για ένα άλλο γκέι άτομο που βρήκα στο Grindr (άσχημη συνήθεια αυτές οι εφαρμογές). Του έστειλα μήνυμα. Του είπα ότι μου αρέσει. Σχεδόν τον παρακάλεσα να μου δώσει μια ευκαιρία. Δεν μου έδωσε. Συγκεκριμένα δεν μου απάντησε καν. Πόνεσα, αλλά αναγκάστηκα να σηκωθώ και να συνεχίσω. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να περιμένω. Διάβασα μια μέρα για ένα γκέι άτομο που έκανε μια άσχημη ζωή λόγω της καταπίεσης. Θα βάλω το λινκ στα σχόλια. Η σχολή με έχει διαλύσει. Πίνω κάθε μέρα ηρεμηστικά για να νιώσω καλύτερα. Για να βγάλω τη μέρα. Για να μην πέσω από το μπαλκόνι. Ελπίζω να μην σας κούρασα, Αχιλλέας.

  2. #2

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Η εμφανιση. Αυτη η ρημαδα η εμφανιση. Σιγουρα θα ηθελες να εισαι ενα πανεμορφο πλασμα που δεν θα μπορουσε να σου αντισταθει κανεις ερωτικα. Αυτο θα το ηθελαν ολοι. Αυτο δε γινεται. Ή μαλλον γινεται αλλα αυτο το εχουν λιγοι και για λιγο χρονικο διαστημα. Εκανες σεξ. Πολυ σεξ. Αρα δεν εισαι τοσο αποκρουστικος οσο λες οτι εισαι. Σιγουρα αρεσεις σε καποια ατομα, το θεμα ειναι οτι σε εσενα δεν αρεσουν τοσο πολυ αυτα τα ατομα ως εμφανιση. Γιατι δε μας λες γαι τις απορριψεις που εχεις ριξει εσυ; Πιθανον τα ιδια συναισθηματα να τους προκαλεσες. Με αυτα ολα προσπαθω να σου πω οτι και πολλοι αλλοι βρισκονται στην ιδια κατασταση με σενα. Γυναικες και αντρες. Πολλοι, μα παρα πολλοι λιγοι ανθρωποι ειναι τοσο ευλογημενοι απο την φυση με το υπεροπλο της φυσικης ομορφιας. Οι υπολοιποι ειναι λιγοτερο ομορφοι, μετριοι, ''ασχημοι'' και ασχημοι. Η ομορφια ανοιγει πορτες αλλα αν δεν δουλεψεις και αλλα πραγματα δεν αρκει. Αλλο ομορφια, αλλο γοητεια.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    5
    Μα φυσικά, δεν είπα ποτέ ότι δεν πλήγωσα άλλους. Φυσικά και το έκανα. Γι αυτό και δεν μπορώ να κατηγορήσω το άλλο άτομο που με απέρριψε. Ήταν σωστός: με απέρριψε επειδή δεν με ήθελε. Απόλυτα κατανοητό (όχι όμως και εύκολο να το χωνέψει κανείς). Άλλωστε το είχε πει και ο Λάννιστερ. Δεν διαλέγουμε ποιους αγαπάμε.... Αχ αυτή η ρημάδα η εμφάνιση!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Aurorus View Post
    Μα φυσικά, δεν είπα ποτέ ότι δεν πλήγωσα άλλους. Φυσικά και το έκανα. Γι αυτό και δεν μπορώ να κατηγορήσω το άλλο άτομο που με απέρριψε. Ήταν σωστός: με απέρριψε επειδή δεν με ήθελε. Απόλυτα κατανοητό (όχι όμως και εύκολο να το χωνέψει κανείς). Άλλωστε το είχε πει και ο Λάννιστερ. Δεν διαλέγουμε ποιους αγαπάμε.... Αχ αυτή η ρημάδα η εμφάνιση!
    Η απορριψη δεν αρεσει σε κανεναν. Ετσι ειναι η ζωη ομως. Να επικεντρωθεις στα μαθηματα σου και το επαγγελματικο σου μελλον. Τουλαχιστον να μην εχεις ψυχολογικα επαγγελματικης και οικονομικης φυσεως. Στα ερωτικα θα τη βρεις την ακρη. Τωρα υπαρχει μια ερωτικη απογοητευση, στο μελλον θα υπαρξει μια ερωτικη επιτυχια. Να ξερεις ομως οτι στους gay οι σχεσεις κρατανε πολυ λιγοτερο απ' οτι στους str8. Οι str8 δημιουργουν οικογενειακες υποχρεωσεις και αναγκαζονται πολλες φορες απο αυτες να παραμενουν σε γαμους ή σχεσεις που ουσιαστικα εχουν τελειωσει. Παρτο πιο χαλαρα το πραγμα γατι ως gay σε περιμενει δυσκολη ζωη. Πιο δυσκολη απο το να ησουν str8.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    5
    Τα γνωρίζω όλα αυτά. Ευχαριστώ.

  7. #7
    Επίσης δεν σημαίνει ότι ο άλλος που είναι πανέμορφος τα έχει όλα στην ζωή του.. πίστεψε με υπάρχουν κάποιοι που εσένα θα σου έμοιαζαν επιτυχημένοι όμορφοι έξυπνοι κ στην πραγματικότητα θα ήθελαν να αυτοκτονήσουν.. εμένα μου φαίνεσαι πολύ έξυπνος απτό τρόπο που γράφεις.. κ δεν χρειάζεται να κρίνεις τον εαυτό σου έτσι άλλοι είναι έξυπνοι σε κάτι κ χαζοί σε κάτι άλλο κ το αντίθετο.. εγώ πίστευα την μια ότι είμαι πολύ έξυπνη μετά ότι είμαι πολύ χαζή μετά έξυπνη κ μετά το άφησα στην μοίρα του δεν χρειάζεται να βάλουμε ταμπέλα είμαστε αυτό που είμαστε κ ζούμε αυτήν την ζωή για εμάς..

  8. #8
    Κ στα ερωτικά μερικές φορές είναι λίγο οφθαλμαπάτη.. ότι έχεις κάποιον για σένα.. εγώ είχα σχεδον όποιον ήθελα κ πάντα ένιωθα μόνη μου.. γιατί νομίζουμε οτι ψάχνουμε κάποιον άλλον στην ζωή αλλα στην πράγματικοτιτα ψάχνουμε εμάς πρώτα..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    5
    Νομίζω οτι το κυριότερο πρόβλημά μου είναι ότι έχω μπλοκάρει σε όλους τους τομείς. Θα ήθελα πάρα πολύ να βρω έναν τρόπο να τα διαχειριστώ όλα αυτά. Αλλά δεν είναι εύκολο.

  10. #10
    Κ εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα αυτήν την στιγμη. Αυτην την στιγμή όλα στην ζωή μου είναι ένα πρόβλημα κ τα σκέφτεσαι όλα μαζί κ είναι λογικό να τρελαίνεσαι.. το μυαλό χρειάζεται ξεκούραση..νομίζω για να ξεμπλοκαρουμε πρέπει να τα πάρουμε ένα ένα με την σειρά κ όχι όλα μαζί..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •