Αργή εκσπερμάτωση .Φταίω εγώ ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84

    Αργή εκσπερμάτωση .Φταίω εγώ ;

    Ξεκίνησα να βγαίνω με ένα παιδί ,εδώ και ένα μήνα περίπου .Συμβαίνει όμως κάτι που με προβληματίζει και δεν το είχα στις μέχρι τώρα σχέσεις μου .Ο φίλος μου αργεί πάρα πολύ να τελειώσει και πολλές φορές δεν ολοκληρώνει και καθόλου .Το πρόβλημα υπάρχει κυρίως στο σεξ (και με τα προκαταρκτικά αργεί αρκετά βέβαια ).

    Υπάρχουν φορές που το σεξ μόνο θα διαρκεί σχεδόν ολόκληρη ώρα ,με αποτέλεσμα στο τέλος να κουραζόμαστε και να σταματάμε .(διατηρεί την στύση του κανονικά παρόλα αυτά ,εκτός πια αν έχουμε εξαντληθεί τελείως ).Κάποιες φορές μπορεί να τελειώσει και στο 25λεπτο ,αλλά πάντα προς το τέλος θα χρειαστεί να αυτοϊκανοποιηθεί για κανένα λεπτό .1-2 φορές έχει τύχει να ξανά κάνουμε σεξ μετά από λίγη ώρα (και ενώ την πρώτη δεν τελείωσε ποτε ) και να τελειώσει σε δευτερόλεπτα ,σχεδόν μόλις προλάβει να μπει .Αλλά κυρίως επικρατεί το πρώτο σενάριο .

    Εγώ στην αρχή ήμουν χαλαρή ,δεν το έκανα καθόλου θέμα ,προσπαθούσα όσο μαθαίνουμε ο ένας το σώμα του άλλου ,να δοκιμάζουμε και άλλα πράγματα που μας αρέσουν .Ο ίδιος όμως μου προκαλεί ένα τεράστιο άγχος και στο τέλος χαλιέμαι και εγώ . Όταν δεν τελειώνει ,έχει μια απολογητική τάση και μπορεί να το επαναφέρει στην συζήτηση ακόμα και μέρες μετά ,χωρίς εγώ να αναφέρω τίποτα και να μην έχω δείξει ίχνος ενόχλησης .Συγκεκριμένα μου λέει ότι στην αρχή προσπαθεί να κρατηθεί και όταν το κάνει για ώρα ,μετά δεν μπορεί να τελειώσει .Το ίδιο άγχος και την ίδια απολογητική στάση έχει και σε περίπτωση που τύχει να τελειώσει σε δευτερόλεπτα .Μπορεί να το αναφέρει για μέρες μετά και να προσπαθεί να αυτοσαρκαστει και να δει πως θα αντιδράσω .

    Εγώ από πλευράς μου έχω αρχίσει να στεναχωριέμαι ,να νιώθω ότι δεν τον ικανοποιώ ,ότι νιώθει καλύτερα σαν αίσθηση να ικανοποιείται μόνος του παρά με το σεξ .Τις φορές που δεν τελειώνει σκέφτομαι ότι << α,εκείνη τη μέρα είχε τελειώσει σε δευτερόλεπτα ,άρα σήμερα κάτι έκανα και τον ξενέρωσα >>.Φυσικά δεν του τα έχω εκφράσει όλα αυτά γιατί θα τον κάνω ακόμα χειρότερα .Απλώς ζητάω να μου δείχνει τι του αρέσει ,μιας και είμαστε ακόμα στην αρχή .Επίσης να σημειωθεί ότι πριν προχωρήσουμε για πρώτη φορά ,μου είχε αναφέρει από μόνος του ότι αργεί να τελειώσει .

    Φταίω εγώ κάπου ;Δεν με θέλει αρκετά και δεν τον ελκύω ;Πως να το χειριστώ ; Επίσης από την πρώτη φορά που προχωρησαμε ήθελε κάθε 1 λεπτό να αλλαζουμε στάση , να το ζήσουμε λίγο 50 shades με δεσίματα κλπ και να τα δοκιμάσουμε ΟΛΑ .Και αν κάτι έβγαινε άγαρμπα τον έπιανε πανικός ,το έριχνε και λίγο πάνω μου και μετά με ρωτούσε αν πέρασα χάλια .+ κάποιες φορές που του έδειχνα τι μου αρέσει μου έλεγε <<δεν το κάνω καλά ; Γιατί μου δίνεις όλο οδηγίες >>.

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Ψαξε το υποβαθρο του με την μανα του ειναι ψυχολογικο το προβλημα ή αν εχει φρεσκοχωρισει, οχι σωματικό. Με μια σχεση μου ειχαμε καλη χημεια αλλα εκανε κοντα μια ωρα να τελειωσει και φυσικα συνεβαιναν και τα 2 που αναφέρω!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Ξέρω σίγουρα ότι η τελευταία του σχέση ήταν 1,5 -2 χρόνια πριν και δεν είχε μεγάλη διάρκεια ,ούτε ήταν κάτι σοβαρό .Γενικά δεν έχει κάνει άλλες σχέσεις ,οι υπόλοιπες εμπειριες του ήταν να βγαίνει χαλαρά για λίγο καιρό με κάποιες (και εδώ δεν ήταν μεγάλος ο αριθμος ). Επίσης ξέρω σίγουρα ότι πριν αρχίσουμε να βγαίνουμε δεν είχε κάτι άλλο για καιρό .Με την μητέρα του είναι ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ στα τηλέφωνα ,έχουν καλή επικοινωνία .Βέβαια δεν μπορώ να ξέρω από πίσω τι γίνεται .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Ξεκίνησα να βγαίνω με ένα παιδί ,εδώ και ένα μήνα περίπου .Συμβαίνει όμως κάτι που με προβληματίζει και δεν το είχα στις μέχρι τώρα σχέσεις μου .Ο φίλος μου αργεί πάρα πολύ να τελειώσει και πολλές φορές δεν ολοκληρώνει και καθόλου .Το πρόβλημα υπάρχει κυρίως στο σεξ (και με τα προκαταρκτικά αργεί αρκετά βέβαια ).

    Υπάρχουν φορές που το σεξ μόνο θα διαρκεί σχεδόν ολόκληρη ώρα ,με αποτέλεσμα στο τέλος να κουραζόμαστε και να σταματάμε .(διατηρεί την στύση του κανονικά παρόλα αυτά ,εκτός πια αν έχουμε εξαντληθεί τελείως ).Κάποιες φορές μπορεί να τελειώσει και στο 25λεπτο ,αλλά πάντα προς το τέλος θα χρειαστεί να αυτοϊκανοποιηθεί για κανένα λεπτό .1-2 φορές έχει τύχει να ξανά κάνουμε σεξ μετά από λίγη ώρα (και ενώ την πρώτη δεν τελείωσε ποτε ) και να τελειώσει σε δευτερόλεπτα ,σχεδόν μόλις προλάβει να μπει .Αλλά κυρίως επικρατεί το πρώτο σενάριο .

    Εγώ στην αρχή ήμουν χαλαρή ,δεν το έκανα καθόλου θέμα ,προσπαθούσα όσο μαθαίνουμε ο ένας το σώμα του άλλου ,να δοκιμάζουμε και άλλα πράγματα που μας αρέσουν .Ο ίδιος όμως μου προκαλεί ένα τεράστιο άγχος και στο τέλος χαλιέμαι και εγώ . Όταν δεν τελειώνει ,έχει μια απολογητική τάση και μπορεί να το επαναφέρει στην συζήτηση ακόμα και μέρες μετά ,χωρίς εγώ να αναφέρω τίποτα και να μην έχω δείξει ίχνος ενόχλησης .Συγκεκριμένα μου λέει ότι στην αρχή προσπαθεί να κρατηθεί και όταν το κάνει για ώρα ,μετά δεν μπορεί να τελειώσει .Το ίδιο άγχος και την ίδια απολογητική στάση έχει και σε περίπτωση που τύχει να τελειώσει σε δευτερόλεπτα .Μπορεί να το αναφέρει για μέρες μετά και να προσπαθεί να αυτοσαρκαστει και να δει πως θα αντιδράσω .

    Εγώ από πλευράς μου έχω αρχίσει να στεναχωριέμαι ,να νιώθω ότι δεν τον ικανοποιώ ,ότι νιώθει καλύτερα σαν αίσθηση να ικανοποιείται μόνος του παρά με το σεξ .Τις φορές που δεν τελειώνει σκέφτομαι ότι << α,εκείνη τη μέρα είχε τελειώσει σε δευτερόλεπτα ,άρα σήμερα κάτι έκανα και τον ξενέρωσα >>.Φυσικά δεν του τα έχω εκφράσει όλα αυτά γιατί θα τον κάνω ακόμα χειρότερα .Απλώς ζητάω να μου δείχνει τι του αρέσει ,μιας και είμαστε ακόμα στην αρχή .Επίσης να σημειωθεί ότι πριν προχωρήσουμε για πρώτη φορά ,μου είχε αναφέρει από μόνος του ότι αργεί να τελειώσει .

    Φταίω εγώ κάπου ;Δεν με θέλει αρκετά και δεν τον ελκύω ;Πως να το χειριστώ ; Επίσης από την πρώτη φορά που προχωρησαμε ήθελε κάθε 1 λεπτό να αλλαζουμε στάση , να το ζήσουμε λίγο 50 shades με δεσίματα κλπ και να τα δοκιμάσουμε ΟΛΑ .Και αν κάτι έβγαινε άγαρμπα τον έπιανε πανικός ,το έριχνε και λίγο πάνω μου και μετά με ρωτούσε αν πέρασα χάλια .+ κάποιες φορές που του έδειχνα τι μου αρέσει μου έλεγε <<δεν το κάνω καλά ; Γιατί μου δίνεις όλο οδηγίες >>.
    καλησπερα
    κεφτες, και δε φταις....
    φταιτε κι οι δυο, γιατι εχετε πολυ στερεοτυπικη αποψη για το σεξ...
    κατ αρχας, γιατι μας λες οτι τελειωνει κανονικα αν αυτοικανοποιηθει παραλληλα, αλλα οχι "με σεξ";;;;;
    ο,τι γινεται για την ηδονη του ζευγαριου την ωρα του σεξ, ΕΙΝΑΙ ΣΕΞ. δεν λεγεται αυτοικανοποιηση αν "ασχοληθει" με τον εαυτο του....
    επισης, αν αυτο του αρεσει, μπορεις να του το κανεις κι εσυ, δεν θα παθεις ηλεκτροπληξια...

    δεν μας μιλας για την δικη σου ικανοποιηση.
    εσυ τελειωνεις; και σε ποια φαση; κι αν οχι, γιατι οχι; δεν κανει κατι που σου αρεσει; θες κατι που δεν μπορεις να του το πεις, επειδη σε κρινει οταν του μιλας;
    τι ακριβως συμβαινει ε την δικη σου ικανοποιηση;

    κατα τα αλλα, ο τυπος ειναι αγχωδης και αγχωμενος, γι αυτο του συμβαινουν ολα αυτα. εχει αγχος επιδοσης την ωρα του σεξ, τοσο για το αν σε ικανοποιει, οσο και για τον πως βλεπεις εκεινον με τους χρονους του και τυς τροπους του, κλπ...
    κι αυτο που σου ειπε, επισης ισχυει. προσπαθει αρχικα να κρατηθει και εμτα περναει την φαση της διεγερσης και αργει πολυ κι επισης αγχωνεται, κουραζστε κι αυτο τον ξενερωνει ακομα παραπανω.

    ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΚΙ ΟΙ ΔΥΟ.
    μην σας νοιαζει πως και ποτε θα τελειωσετε, αλλα να παρετε ικανοποιηση ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ..

  5. #5
    Elenia781
    Guest
    εφοσον είναι ολη την ωρα στο τηλεφωνο με την μανα του, την ξερω την συνέχεια.... και μιας και ειναι το απολογητικο στυλακι ανδρα θα σου πει μια μερα "με εχετε βαλει στη μεση". Απο την αρχη φαινοντε αυτα ,ασχετα λογω τυφλωσης τα παραβλεπουμε

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Εννοείται ότι του το κάνω και εγώ ,απλώς με προβληματίζει που ποτε δεν μπορεί να τελειώσει με το σεξ .Εγώ ολοκληρώνω πάντα ,εκτός από τις πρώτες 1-2 φορές που ήταν η αρχή .Μετά του έδειξα τι μου αρέσει και όλα καλά .Δεν συζητάω παραπάνω το θέμα του γιατί θεωρώ ακριβώς ότι θα τον αγχώσω παραπάνω .Τον ρωτάω βέβαια να μου δείξει τι προτιμάει κλπ .Απλώς μου βγαίνουν ανασφάλειες ότι μπορεί κάτι να μην του αρέσει και να μην μου το λέει ή να μην τον ελκύω κλπ .Και αυτό γιατί μου περνάει το άγχος του .Ειλικρινά εγώ ήμουν τελείως χαλαρή στην αρχή (που και τώρα αρχή είναι αλλά τελοσπαντων ) .Πριν προχωρήσουμε είχαμε κάνει κάποιες συζητήσεις γενικές ,στις οποίες μου έλεγε ότι το θεωρεί πολύ προσβλητικό την ώρα του σεξ να συμβεί κάποια πτώση ή να μην πάει κάτι σωστά γιατί υποτίθεται το κανεις με την κοπέλα που θες και αλλιώς εκτίθεσαι .Βέβαια στο καπάκι μου έλεγε ότι αυτός δυσκολεύεται να τελειώσει και αν το σεξ δεν αρέσει στην κοπέλα που το κάνει ,θα ήθελε να του το λέει .Εγώ του έλεγα ότι είναι πολύ φυσιολογικό να μην πάει κάτι σωστά κάποια φορά ,δεν γίνεται κάθε φορά να είναι τέλεια .Πλέον όμως μου έχει περάσει το άγχος του και αντί να τον ηρεμήσω εγώ ,μου δημιουργείται και εμένα πανικός .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Εννοείται ότι του το κάνω και εγώ ,απλώς με προβληματίζει που ποτε δεν μπορεί να τελειώσει με το σεξ .Εγώ ολοκληρώνω πάντα ,εκτός από τις πρώτες 1-2 φορές που ήταν η αρχή .Μετά του έδειξα τι μου αρέσει και όλα καλά .Δεν συζητάω παραπάνω το θέμα του γιατί θεωρώ ακριβώς ότι θα τον αγχώσω παραπάνω .Τον ρωτάω βέβαια να μου δείξει τι προτιμάει κλπ .Απλώς μου βγαίνουν ανασφάλειες ότι μπορεί κάτι να μην του αρέσει και να μην μου το λέει ή να μην τον ελκύω κλπ .Και αυτό γιατί μου περνάει το άγχος του .Ειλικρινά εγώ ήμουν τελείως χαλαρή στην αρχή (που και τώρα αρχή είναι αλλά τελοσπαντων ) .Πριν προχωρήσουμε είχαμε κάνει κάποιες συζητήσεις γενικές ,στις οποίες μου έλεγε ότι το θεωρεί πολύ προσβλητικό την ώρα του σεξ να συμβεί κάποια πτώση ή να μην πάει κάτι σωστά γιατί υποτίθεται το κανεις με την κοπέλα που θες και αλλιώς εκτίθεσαι .Βέβαια στο καπάκι μου έλεγε ότι αυτός δυσκολεύεται να τελειώσει και αν το σεξ δεν αρέσει στην κοπέλα που το κάνει ,θα ήθελε να του το λέει .Εγώ του έλεγα ότι είναι πολύ φυσιολογικό να μην πάει κάτι σωστά κάποια φορά ,δεν γίνεται κάθε φορά να είναι τέλεια .Πλέον όμως μου έχει περάσει το άγχος του και αντί να τον ηρεμήσω εγώ ,μου δημιουργείται και εμένα πανικός .
    ε, στα ειπε ολα. τι αλλο να πει...
    και αγχωμενος ειναι και τερμα συμπλεγματικος... σιγα μην εκτεθει...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    με τον προηγουμενο, τι εγινε τελικα; δεν ειχατε επανασυνδεθει;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Έχεις κάνει παιδιά ;; Αν ναι , κανονική γέννα ή καισαρική ;;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Όπως είχα πει διατηρούσε μια χαλαρή στάση ,να μην το πάμε αυτή τη φορά γρήγορα κλπ κλπ .Οπότε χαλάρωσα και εγώ με τα τηλέφωνα και τις συζητήσεις και ασχολήθηκα με την παρέα και την σχολή μου .Μόλις έγινε αυτό ,αυτός άρχισε να έρχεται σε ο,τι μαγαζί πήγαινα ,να παίρνει τηλέφωνα ,να θυμώνει αν τυχόν δεν το σηκώσω . Όταν το συζητούσα μαζί του και τον ρωτούσα αν ενοχλήθηκε από κάτι ,μου έλεγε πως πλέον έχει φουλ αυτοπεποίθηση και εξάλλου του αρέσουν τα χαλαρά . Ε και εγώ κουράστηκα ,το άφησα και προχώρησα .Απλώς τώρα περνάω πολύ όμορφα και ειμαι Ενθουσιασμενη ,για αυτό θέλω να λύνω ακόμα και το παραμικρό που προκύπτει .

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Όχι όχι ,ειμαι πολύ μικρή ακόμα .Φαντάζομαι θα το λες για την χαλάρωση και αντίστοιχα για την αίσθηση που θα έχει ο άλλος .Σε αυτό δεν ξέρω αν αποτελεί πρόβλημα μερικές φορές η υπερβολική υγρασία ,αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Εγω τωρα θα πω κατι και μη πεσει ο αντρικος πληθυσμος να με φαει αλλα το λεω και μου εχει τυχει.Τυπος ο οποιος εχει την ταση πχ να βλεπει τσοντες και να αυτοικανοποιειται ετσι και αυτο το κανει σε καθημερινη βαση μετα δυσκολευεται να τελειωσει αλλιως.Δε λεω οτι αυτο ισχυει στην περιπτωση σας αλλα ειναι κι αυτο μια πιθανοτητα.Μη βιαζεσαι με τη μια να παρεις την ευθυνη πανω σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Εγω τωρα θα πω κατι και μη πεσει ο αντρικος πληθυσμος να με φαει αλλα το λεω και μου εχει τυχει.Τυπος ο οποιος εχει την ταση πχ να βλεπει τσοντες και να αυτοικανοποιειται ετσι και αυτο το κανει σε καθημερινη βαση μετα δυσκολευεται να τελειωσει αλλιως.Δε λεω οτι αυτο ισχυει στην περιπτωση σας αλλα ειναι κι αυτο μια πιθανοτητα.Μη βιαζεσαι με τη μια να παρεις την ευθυνη πανω σου.
    οι τσοντες για τους αντρες ειναι οτι τα αρλεκιν για τις γυναικες

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οι τσοντες για τους αντρες ειναι οτι τα αρλεκιν για τις γυναικες
    Αλλο λεω εγω αλλο ακους εσυ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Στο σεξ , δεν υπάρχει συγκεκριμένος στόχος, πέρα από την απόλαυση . Σε καμία περίπτωση ο στόχος, δεν είναι να ... τελειώσει ο άνδρας . Μεγαλώνοντας , όλοι κρατάμε περισσότερο . Το να σου κάνει ... εισαγωγή, πριν το κάνετε ... και ενημέρωση ... ότι αργεί να τελειώσει ... δείχνει ανωριμότητα και κόλλημα. Όπως και το να σε ρωτάει. Ανωριμότητα δείχνει από πλευράς του και το να σε ψάχνει και να ρωτάει που είσαι ... και να στη λέει αν δεν απαντάς κτλ ... Εφόσον λες ότι παιδιά δεν έχεις κάνει , θέμα χαλαρότητας δεν παίζει αν και με μπέρδεψες με το "μικρή" , προφανώς το 75 δεν σημαίνει έτος γέννησης το ... 1975 ! Απορία δικιά μου ... πρωκτικό κάνετε ;;; αργεί τόσο και στο πρωκτικό ;;;;

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •