Η θεούσα της διπλανής πόρτας - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 43 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast
Results 316 to 330 of 639
  1. #316
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Κάτσε ρε μάστορα.. Εσένα δλδ σου άρεσε η στάση του; αντί να πάει στον εισαγγελέα να απαιτήσει έρευνα, το πρώτο πράγμα που έκανε είναι να κατηγορήσει τα παιδιά δημόσια. Έλεος με τον τράγο.
    τι ερευνα δηλαδη; αφου ηδη ξεκινησε

  2. #317
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τι ερευνα δηλαδη; αφου ηδη ξεκινησε
    ασε ρε. κανει μπαμ οτι ειναι ενοχος.
    αντι να βγει να πει "αν ειναι δυνατον να λενε κατι τετοιο για μενα", βγηκε στα καναλια ο καραγκιοζης και ελεγε οτι δεν ξερει και ουτε μπορει να φανταστει για ποιον μιλανε, ενω του το ειχαν πει πολυ καλα οτι οι καταγγελιες ειναι γι αυτον.
    απλα, εσυ εισαι παπαδοπαιδι και δεν μπορεις να παραδεχτεις την βρωμα που κρυβουν πολλοι απο αυτους κατω απο τα απλυτα ρασα τους. διαφημιζουν την αγαμια , για να κρυψουν οτι ειναι ομοφυλοφιλοι και μερικοι, παιδοφιλοι..

  3. #318
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Remedy τι εννοείς πως μου διέφυγε; Δεν έχω μαντικές ικανότητες. Ωστόσο η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν μου άρεσε η φάτσα του.
    δεν εννοω, πριν τον καταγγειλουν, βρε. απλα δεν τον σχολιασες πριν τον αναφερει ο σουμακ.
    καλα κι εμενα δεν μου αρεσε η φατσα του, αλλα δεν θα εβγαινα να τον κατακρινω επειδη δεν μου γεμιζε το ματι... αλλα τελικα, τπτ δεν ειναι τυχαιο..

  4. #319
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απορω πως σου διεφυγε ο τραγοπαπας που τελικα (τι εκπληξη) ειναι παιδοφιλος...
    σας μιλαω ειλικρινα, οταν ειχε πρωτοβγει στις τηλεορασεις να διαφημιζει ποσο καλος χριστιανος ειναι με το μαυρο ριχτο του, ειχα σκεφτει "αυτος, παιζει να ειναι και εφαψιας, οπως τον κοβω"...
    σιχτιρ με την υποκρισια των τραγων.
    κακο ψοφο να χουν ολοι οι παιδοφιλοι και περισσοτερο αυτοι που διαφημιζουν την αριστη και θεαρεστη ηθικη τους και παριστανουν τα παραδειγματα.....
    Συμφωνώ απόλυτα, βέβαια αυτή η άποψη είναι γενίκευση και ως τετοια θα καψει μαζί με τα ξερα και κάποια χλωρά ομως το καλό που κάνει είναι μεγαλύτερο απο το κακό και γι αυτό συμφωνώ.

  5. #320
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τι ερευνα δηλαδη; αφου ηδη ξεκινησε
    Λέω όταν έγινε η καταγγελία από τον 19χρονο

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν εννοω, πριν τον καταγγειλουν, βρε. απλα δεν τον σχολιασες πριν τον αναφερει ο σουμακ.
    καλα κι εμενα δεν μου αρεσε η φατσα του, αλλα δεν θα εβγαινα να τον κατακρινω επειδη δεν μου γεμιζε το ματι... αλλα τελικα, τπτ δεν ειναι τυχαιο..
    Φίλε ήμουν στο περίμενε να δω τι θα γίνει.. Ωστόσο το πρώτο σχόλιο που έκανα έμμεσα πήγαινε για εκεί.
    Θα μπορούσες άνετα εάν ήθελες να το αναφέρεις εσύ.. Η θεούσα της διπλανής πόρτας είναι η κιβωτός του φόρουμ για πλεμπαίους και μη χαχα.. οπότε.

  7. #322
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Λέω όταν έγινε η καταγγελία από τον 19χρονο
    και οχι μονο.
    εχει εναν χρονο που εχουν γινει καταγγελιες για τιμωριες και ξυλοδαρμους παιδιων και δεν ειχε κινηθει καμια διαδικασια. το θαβανε.
    τωρα δεν μπορουσαν να το θαψουν γιατι θα τους βγαζαν στην φορα τα καναλια.

  8. #323
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και οχι μονο.
    εχει εναν χρονο που εχουν γινει καταγγελιες για τιμωριες και ξυλοδαρμους παιδιων και δεν ειχε κινηθει καμια διαδικασια. το θαβανε.
    τωρα δεν μπορουσαν να το θαψουν γιατι θα τους βγαζαν στην φορα τα καναλια.
    Στο μεταξύ στο χαμόγελο του παιδιού που ΔΕΝ έχει σχέση με παπαδες δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου ανάλογα συμβάντα.

    Για να είμαι ειλικρινής νομίζω παλιά είχα ακούσει κάτι για ατασθαλίες στα οικονομικά αλλά μέχρι εκεί.

  9. #324
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και οχι μονο.
    εχει εναν χρονο που εχουν γινει καταγγελιες για τιμωριες και ξυλοδαρμους παιδιων και δεν ειχε κινηθει καμια διαδικασια. το θαβανε.
    τωρα δεν μπορουσαν να το θαψουν γιατι θα τους βγαζαν στην φορα τα καναλια.
    Φίλε λίγο που το έψαξα στο νετ η πρώτη επίσημη καταγγελία έγινε το 15 από μια εργαζόμενη για σωματική βια.

  10. #325
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Στις 15 Απριλίου 2015 βρήκα ένα από τα βρέφη σε άσχημη κατάσταση. Η υπεύθυνη παιδαγωγός του ορόφου μου ανέφερε ότι το παιδί έκλαιγε όλη νύχτα. Με δική μου πρωτοβουλία πήγαμε στα έκτακτα περιστατικά του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου όπου και διαπιστώθηκε ότι είχε βγει ο αγκώνας του δεξιού χεριού από τη θέση του. Ο γιατρός μου είπε ότι η συγκεκριμένη κάκωση πονάει φριχτά.

    https://www.in.gr/2022/11/21/greece/...in-ergazomeni/

  11. #326
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Στο μεταξύ στο χαμόγελο του παιδιού που ΔΕΝ έχει σχέση με παπαδες δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου ανάλογα συμβάντα.

    Για να είμαι ειλικρινής νομίζω παλιά είχα ακούσει κάτι για ατασθαλίες στα οικονομικά αλλά μέχρι εκεί.
    προφανως δεν θυμασε την επιθεση που δεχτηκε το χαμογελο του παιδιου με σκοπο το κλεισιμο του.

    https://anikolouli.gr/to-chamogelo-t...i-pou-dechete/


    https://www.gazzetta.gr/plus/2117735...oy-paidioy-vid

    τωρα βεβαια το προσπαθησαν με αλλον τροπο για την κιβωτο,
    με τον τροπο που καταλαβαινουν τα ζωντοβολα.........

  12. #327
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    προφανως δεν θυμασε την επιθεση που δεχτηκε το χαμογελο του παιδιου με σκοπο το κλεισιμο του.

    https://anikolouli.gr/to-chamogelo-t...i-pou-dechete/


    https://www.gazzetta.gr/plus/2117735...oy-paidioy-vid

    τωρα βεβαια το προσπαθησαν με αλλον τροπο για την κιβωτο,
    με τον τροπο που καταλαβαινουν τα ζωντοβολα.........
    Έχεις δίκιο, τωρα που το ανέφερες το θυμήθηκα, νομιζω όμως είχε να κάνει περισσότερο με τα οικονομικά.

  13. #328

  14. #329
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Η πίστη δεν είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό αλλά εντέχνως τοποθετημένη πλάνη. Αν αποτρέψουμε την καλλιέργειά της τότε η λογική θα πάρει τη θέση της. Άνθρωποι ελευθερωθείτε, η μόνη δύναμη που έχουν πάνω σας είναι η πίστη σας.

  15. #330
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Όσο να πεις, είναι χυδαίο. Διαχρονικά. Να εκμεταλλεύονται τη μάλλον φυσιολογική αγωνία σου για το θάνατο και το ‘μετά’ για να σε μαντρώσουν στα δικά τους θέλω, όπως εκείνοι τα ορίζουν, επικαλούμενοι κάτι ασαφές από το έτσι και αλλιώς μακρινό παρελθόν.
    Να παίζουν, οι άθλιοι, με τον πιο μεγάλο σου φόβο. Και να επιχειρούν (και να το καταφέρνουν για μία σειρά αιώνων που να πάρει ο διάολος) να γονατίζουν κάθε αντίσταση, να δεσμεύουν συνειδήσεις, να βάζουν το φόβο πολύ βαθιά μέσα στην ψυχή σου μέχρι να βρει μεδούλι.
    Ξεδιάντροπο εμπόριο ελπίδας! Αυτό είναι η θρησκεία. Η κάθε θρησκεία. Σε οποιαδήποτε ιστορική στιγμή. Σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Τους τα δίνεις όλα. Την ψυχή, την αφοσίωση, την πίστη, το χρόνο και τα λεφτά σου. Σου δίνουν μία ακαθόριστη υπόσχεση για κάποια ζωή μετά το θάνατο, την αιώνια βασιλεία των ουρανών. Σου μιλούν για πιλάφια και γιουσουφάκια, για μετεμψυχώσεις, για την αθανασία, ανάλογα με το που έχουν ανοίξει το ‘μαγαζί’ των μεγάλων υποσχέσεων. Κανείς δεν θα τους ελέγξει ποτέ για την αξιοπιστία της υπόσχεσης.
    Και όμως, δεν τους στέλνεις στον αγύριστο. Και δεν το κάνεις γιατί φοβάσαι. Έχεις πάντα μέσα σου μία απόμερη ελπίδα ότι κάπου, κάπως, κάποτε μπορεί να ξαναϋπάρξεις, να δέσουν πάλι τα κόκκαλα με τη σάρκα σου, να αποκτήσεις συνείδηση, να ζήσεις ξανά! Καταθέτεις, λοιπόν, τώρα την πίστη σου για να την εισπράξεις στο επέκεινα. Είσαι ένας επενδυτής. Επενδύεις για να μείνεις άτρωτος, αν όχι στο σώμα, τουλάχιστον στην ψυχή.
    Ποια ψυχή; Κανείς δεν ξέρει. Ούτε εσύ. Ούτε εγώ. Δεν την είδε κανείς, δεν την αντιλήφθηκε κανείς με τις παραδοσιακές αισθήσεις του, δεν την έπιασε στα χέρια του, δεν την έβαλε σε κάποιο κρεβάτι να ξαπλώσει. Χάνεται από τα μάτια μας και αυτή μαζί με το σώμα όταν έρθει το τέλος. Εχε πίστη, όμως σου λένε, τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται, φρόντισε να δεις με τα μάτια της καρδιάς και όχι του μυαλού. Θρησκευτικά φληναφήματα σερβίρονται με το κιλό στις αγορές του κόσμου.

Page 22 of 43 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •