Η θεούσα της διπλανής πόρτας - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 57 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 196 to 210 of 847
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Τομ Μορέλλο, οι Έλληνες είχαν κάνει ένα σωρό επαναστάσεις επί Τουρκοκρατίας πριν το 21. Ποιο "ανύπαρκτο" έθνος θα το έκανε αυτό? Και καλύτερα κάποιος να είναι πρόβατο του Χριστού, παρά του Μπακούνιν. Όχι επειδή ο εθνικισμός είναι (όντως) κακός να λέτε κι ένα σωρό ψέματα για να μειώσετε το ΔΙΚΟ ΣΑΣ έθνος και να χρησιμοποιείτε τα επιχειρήματα του αλβανικού και τουρκικού εθνικισμού και να το παίζετε... διεθνιστές.
    Περιμένω να πας στους "προλετάριους" μουσουλμάνους στις γιορτές τους στο Πεδίο του Άρεως που προσκυνάνε όλοι μαζί όταν πει ο ιμάμης και στον Πειραιά που αυτομαστιγώνονται στην Ασούρα οι Σιίτες και να τους πεις ότι... η θρησκεία τους είναι μια μπούρδα και πρέπει να έχουν "ταξική συνείδηση". Θα γελάσουμε πολύ αν πας να το κάνεις αυτό, θα σου ξεριζώσουν την καρδιά με τα χέρια τους, γι' αυτό ξέρουμε ότι δεν πρόκειται να το κάνεις. Αφού λοιπόν δεν θα το κάνεις, είσαι όπως όλοι οι (καλομαθημένοι και πλούσιοι) αναρχικοί της Εκάλης στην Ελλάδα- δηλαδή ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΣΤΙΣ ΘΕΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΚΟΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΛΑΔΕΣ!

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Remedy ούτε τα βασικά ρε φίλε. Μόνο δεξιοφασιστικος εγκέφαλος θα έλεγε κάτι τόσο έξυπνο χαχα.. Ένας αμόρφωτος, ημιμαθής όχλος που τον έχουν μπουκώσει πατριδοκαπηλία, θρησκοληψία.
    κι εγω, κεντροδεξια ειμαι ρε φιλε, αλλα καθυστερημενη, δεν ειμαι...

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω, κεντροδεξια ειμαι ρε φιλε, αλλα καθυστερημενη, δεν ειμαι...
    Καλά ο συγκεκριμένος κάνει κρα, δε χρειάζεται πολύ μυαλό για να το καταλάβεις.

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Παιδιά, εγώ ένα πράγμα έχω να πω... Ότι δεν υπάρχει λόγος να μαλώνετε... Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει...
    Εννοείτε φίλε ας πιστεύει ο καθένας ότι θέλει. Δεν επιβάλλω σε κανέναν τα πιστεύω μου όπως κάνει η επικρατούσα θρησκεία.
    Κατήχηση σε παιδιά δημοτικού που κάνουν ομολογία πίστεως πριν μάθουν τι κάνει αυτό που έχουν στο βρακί τους εκτός από κατούρημα.

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Εξάλλου δεν απευθύνομε εγώ σε αυτούς αλλά αυτοί σε μένα. Αν δεν τους αρέσει τα κουβαδάκια τους κ σε άλλη παραλία. Μου είναι παντελώς αδιάφοροι. Δεν τους βλέπω καν. Είμαι υπεύθυνος για αυτά που γράφω κ όχι για το τι καταλαβαίνει ο κάθε ενοχικός κακομοίρης.

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αυτό που μιλάνε για "ανιστόρητα κ ασύστολα ψευδή" άνθρωποι που πιστεύουν στα παραμύθια των θρησκειών, σε παρθενογένεση, σε καιόμενες βάτους, σε φίδια που μιλάνε, σε θάλασσες που ανοίγουν στα 2, σε κιβωτούς που χωράνε ΟΛΑ τα είδη ζώων του πλανήτη, είναι τρελή ειρωνεία ρε φίλε χαχα..

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Εξάλλου δεν απευθύνομε εγώ σε αυτούς αλλά αυτοί σε μένα. Αν δεν τους αρέσει τα κουβαδάκια τους κ σε άλλη παραλία. Μου είναι παντελώς αδιάφοροι. Δεν τους βλέπω καν. Είμαι υπεύθυνος για αυτά που γράφω κ όχι για το τι καταλαβαίνει ο κάθε ενοχικός κακομοίρης.
    Τι εννοείς πως αυτοί απευθύνονται σ' εσένα; Δεν είδα κανέναν (εκτός από ένα θέμα που έγραφε για την εξομολόγηση) να έχει ανοίξει θέμα που να υμνεί τη θρησκεία... Εσύ επιμένεις να στρέφεσαι ενάντια σε όποιον πιστεύει ακόμα κι αν δεν προσπαθεί να προσηλυτίσει κανέναν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Εννοείτε φίλε ας πιστεύει ο καθένας ότι θέλει. Δεν επιβάλλω σε κανέναν τα πιστεύω μου όπως κάνει η επικρατούσα θρησκεία.
    Κατήχηση σε παιδιά δημοτικού που κάνουν ομολογία πίστεως πριν μάθουν τι κάνει αυτό που έχουν στο βρακί τους εκτός από κατούρημα.
    Κι εδώ να εκφράσω μιαν απορία γιατί δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα καλά... Αναφέρεσαι στη διδασκαλία των θρησκευτικών στο σχολείο ή στο ότι κάποιοι γονείς στέλνουν τα παιδιά τους στο κατηχητικό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Είναι γνωστό ότι ζούμε ανάμεσα σε ένα κατασκευασμένο θρησκόληπτο πλήθος ανορθολογιστών έως κανονικών ηλίθιων, που παριστάνει τον ελληνικό λαό. Γι' αυτό και το πολιτικό κ θεοκρατικό σύστημα προσπαθεί να δημιουργεί διαρκώς ενοχές στον απλό κόσμο. Οι ενοχικοί άνθρωποι χειραγωγούνται εύκολα.
    Οι θρησκείες είναι ένας τρόπος να ελέγχουν την μάζα και να τους καθοδηγούν εναντίων άλλων ανθρώπων και ιδεών διαμορφώνοντας ένα φανατισμένο πλήθος που περιμένει να λυτρωθεί από ένα φανταστικό Ον.

    Και εδώ έρχονται τα λόγια του Μπακούνιν που λέει: Είναι η ελπίδα και η επιτακτική ανάγκη ενός δούλου να υπερασπιστεί με μένος το σύστημα περιμένοντας από τον αφέντη του είτε την ευτυχία είτε τη δυστυχία.

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αποδεικνύει πόσο φανατισμό δημιουργούν οι θρησκείες κ πόσο αντιανθρώπινες είναι χωρίζοντας τους ανθρώπους κ επικαλούμενες πως η κάθε μια είναι η μόνη αληθινή.

    Άλλωστε η εγκληματική ιστορία ειδικά των αβρααμικών θρησκειών το αποδεικνύει.

    Ο άνθρωπος ως νοήμων ον έχει την ανάγκη να γνωρίζει κ όχι να πιστεύει, με τη γνώση εξελίσεται ψυχονοητικά, με την πίστη απλώς ανακυκλώνει τα όποια δογματικά παραμύθια μένοντας στάσιμος κάτω απο ενοχές κ φόβους κ γίνεται υποχείριο των ιερατείων.

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    tommorello, έστω οτι όλοι αυτοί είναι ηλίθιοι όπως λες. Εσύ τι προσπαθείς να κάνεις με τις αναρτήσεις στο forum?
    Περιμένεις πχ κάποιος χριστιανός να πει "καλά τα λέει ο tommorello, απο χριστιανός, θα γίνω βουδιστής μοναχός"?
    Ο καθένας για κάποιους λόγους πιστεύει σε αυτά που πιστεύει.
    Και με αυτά που γράφεις, απλά προσβάλλεις ανθρώπους και τα πιστεύω τους.
    Προσωπικά εκνευρίζομαι με αυτά που γράφεις μέρες τώρα, και δε με λες "χριστιανό".
    Κάνε μια σελίδα στο facebook πχ και γράψε ότι θέλεις.. όταν τα γράφεις σε forum που τα διαβάζει ο άλλος με το ζόρι, είναι σαν να κάνεις προπαγάνδα.
    Δεν κάνεις διάλογο, (γιατί κανένας δε θέλει να κάνει) απλά λες τα δικά σου.
    Απο ότι βλέπεις τόσες μέρες δεν ασχολείται κανείς... αλλά όλα έχουν και τα όρια τους.
    Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως δεν έχουν διαγράψει ακόμα το θέμα.
    Έχεις ξεπεράσει κατα πολύ τα όρια της "ελεύθερης έκφρασης" για ένα forum.
    Και μόνο απο αυτόν τον κανόνα του forum θα έπρεπε να το έχουν κλείσει το θέμα
    Β2. Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά περιεχομένου που είναι παραπλανητικό, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα, προκαλεί συναισθήματα μίσους κλπ.
    Και το ίδιο θα έλεγα για οποιονδήποτε, ακόμα αν συμφωνούσα με αυτά που έλεγε.
    Αν αύριο γράψει κάποιος κάτι που προσβάλλει τα δικά σου πιστεύω, πάλι με τον ίδιο τρόπο θα αντιδράσω.
    Τουλάχιστον σεβάσου την ανοχή του διαχειριστή, και γίνε πιο προσεκτικός σε αυτά που γράφεις.

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Cmos, σωστά τα λες, και επιμελώς δεν απαντάει σε επιχειρήματα άλλων, αλλά συνεχίζει τα δικά του κατεβατά. Του έχω απαντήσει πολλές φορές, τον έχω ρωτήσει πράγματα, αλλά τίποτα. Εν τω μεταξύ, βρίζει την εξουσία της εκκλησίας, αλλά μάλλον πιστεύει στη... δικτατορία του προλεταριάτου και θέλει την κατάλυση της δημοκρατίας ΜΕ ΤΗ ΒΙΑ. Ναι, ξέρω, αφού η κακή πλουτοκρατία μας εκμεταλλεύεται και πρέπει να σκοτώσουμε τους πλούσιους και οι άλλες μπούρδες των Μπακούνιδων. Δεν προσφέρουν τίποτα οι ιδέες τους, θέλουν μόνο να γκρεμίσουν και όχι να χτίσουν κάτι.

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αγαπάτε αλλήλους


  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αυτήν την καραμέλα με τους μουσουλμάνους γιατί την πιπιλάτε διαρκώς; τι φάση; Δηλαδή όποιος τα λέει για τους φανατικούς θρησκόληπτους χριστιανούς νομίζετε ότι φοβάται να τα πει για τους φανατικούς μουσουλμάνους; Είστε βαθεία νυχτωμένοι.
    Ζω στην μπανανία που λέγεται Ελλάδα κ κουμάντο κάνουν οι παπάδες που σας παραμυθιάζουν, όχι οι ιμάμηδες.

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Αυτό που μιλάνε για "ανιστόρητα κ ασύστολα ψευδή" άνθρωποι που πιστεύουν στα παραμύθια των θρησκειών, σε παρθενογένεση, σε καιόμενες βάτους, σε φίδια που μιλάνε, σε θάλασσες που ανοίγουν στα 2, σε κιβωτούς που χωράνε ΟΛΑ τα είδη ζώων του πλανήτη, είναι τρελή ειρωνεία ρε φίλε χαχα..
    αντιΧριστε!!!!





















    ενταξει, πλακα!

Page 14 of 57 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •