Η θεούσα της διπλανής πόρτας - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 57 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 847
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Ζω στην μπανανία που λέγεται Ελλάδα κ κουμάντο κάνουν οι παπάδες που σας παραμυθιάζουν, όχι οι ιμάμηδες.
    δεν ισχυει σε καμμια περιπτωση. στην ελλαδα τον ελεγχο της εκκλησιας τον εχει το κρατος.
    επι Παπαδοπουλου απο τα πρωτα πραματα που εκανε ηταν να αντικαταστησει τον αρχιεπισκοπο. ετσι γινοταν και επι βυζαντιου τον ελεγχο τον ειχε το κρατος.
    στην δυση, γινοταν το αντιθετο. ο παπας ειχε τεραστια πολιτικη επιρροη κατι που συμβαινει μεχρι σημερα

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Και συνεχίζει να μας γράφει με το να μην απαντάει και λέει τα δικά του... Και μετά του φταίμε εμείς που πιστεύουμε χωρίς να ενοχλούμε κανέναν σε αντίθεση μ' αυτόν που μας έχει καταβρίσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-09-2022 at 11:31.

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Μάγκες τέτοιο μίσος σαν τη χριστιανική αγάπη δεν υπάρχει λέμε. Αν τα χριστιανά είχαν την πλήρη εξουσία παίζει να με καίγατε ζωντανό σε καμιά πλατεία... Άνετα λεμε χαχα.
    Μη και ένας ξεφύγει από την πλύση εγκεφάλου που μας κάνουν τόσα χρόνια.. ορμήξτε να τον φάτε.. σκοτάδι μόνο.

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αν σας ενοχλεί τόσο πολύ κάντε μια ομαδική αναφορά στους διαχειριστές να το διαγράψουν, ποσώς με ενδιαφέρει.

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Μάγκες τέτοιο μίσος σαν τη χριστιανική αγάπη δεν υπάρχει λέμε. Αν τα χριστιανά είχαν την πλήρη εξουσία παίζει να με καίγατε ζωντανό σε καμιά πλατεία... Άνετα λεμε χαχα.
    Μη και ένας ξεφύγει από την πλύση εγκεφάλου που μας κάνουν τόσα χρόνια.. ορμήξτε να τον φάτε.. σκοτάδι μόνο.
    Βρε δεν πάει να μην πιστέψεις και ποτέ σου, ποσώς με ενδιαφέρει αλλά δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μας προσβάλλεις με τους χαρακτηρισμούς σου! Κι αν εσύ έχεις φαντασιώσεις ότι θα σε καίγαμε ζωντανό είναι δικό σου πρόβλημα... Το μίσος το προκαλεί η συμπεριφορά σου και μόνο! Που προσωπικά δεν σε μισώ αλλά δεν θα κάτσω και να με βρίζεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Βρε δεν πάει να μην πιστέψεις και ποτέ σου, ποσώς με ενδιαφέρει αλλά δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μας προσβάλλεις με τους χαρακτηρισμούς σου! Κι αν εσύ έχεις φαντασιώσεις ότι θα σε καίγαμε ζωντανό είναι δικό σου πρόβλημα... Το μίσος το προκαλεί η συμπεριφορά σου και μόνο! Που προσωπικά δεν σε μισώ αλλά δεν θα κάτσω και να με βρίζεις...
    Πότε σε έβρισα; το θεούσα είναι βρισιά; αν ναι από πότε;

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Πότε σε έβρισα; το θεούσα είναι βρισιά; αν ναι από πότε;
    Δεν αναφέρομαι στο θεούσα αλλά στους χαρακτηρισμούς σου σε όποιους πιστεύουν, όπως το "ηλίθιοι"... Αν δεν θες να σε αντιπαθούν, μίλα καλύτερα... Και κάτι τελευταίο, δεν νομίζω να ήρθε κανένας χριστιανός στο σπίτι σου να σε προσηλυτίσει... Εσύ επιτίθεσαι άνευ λόγου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν αναφέρομαι στο θεούσα αλλά στους χαρακτηρισμούς σου σε όποιους πιστεύουν, όπως το "ηλίθιοι"... Αν δεν θες να σε αντιπαθούν, μίλα καλύτερα... Και κάτι τελευταίο, δεν νομίζω να ήρθε κανένας χριστιανός στο σπίτι σου να σε προσηλυτίσει... Εσύ επιτίθεσαι άνευ λόγου...
    χαχα Ότι να ναι.. Τα έχουμε πει χίλιες φορές κ ακόμα να κατανοήσουν. Οπότε καλύτερα που μιλάω μόνος μου. Μην ενοχλήστε.

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    χαχα Ότι να ναι.. Τα έχουμε πει χίλιες φορές κ ακόμα να κατανοήσουν. Οπότε καλύτερα που μιλάω μόνος μου. Μην ενοχλήστε.
    Να μιλάς όσο θέλεις αλλά χωρίς να προσβάλλεις γιατί ναι, ενοχλούμαστε και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να το κάνεις αυτό... Υπάρχουν κάποιοι κανόνες εδώ μέσα, αν δεν μπορείς να προσαρμοστείς στο καλό και να μη μας γράφεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Να μιλάς όσο θέλεις αλλά χωρίς να προσβάλλεις γιατί ναι, ενοχλούμαστε και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να το κάνεις αυτό... Υπάρχουν κάποιοι κανόνες εδώ μέσα, αν δεν μπορείς να προσαρμοστείς στο καλό και να μη μας γράφεις...
    Εντάξει ρε Κύκνε μη με μαλώνεις. Πάνω απ όλα ψυχραιμία. Χαλάρωσε.

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    . Αν τα χριστιανά είχαν την πλήρη εξουσία παίζει να με καίγατε ζωντανό σε καμιά πλατεία... Άνετα λεμε χαχα.
    Μη και ένας ξεφύγει από την πλύση εγκεφάλου που μας κάνουν τόσα χρόνια.. ορμήξτε να τον φάτε.. σκοτάδι μόνο.
    συμφορουμιτη ξερεις εστω και μια περιπτωση που συνεβει κατι τετοιο επι βυζαντινης αυτοκρατοριας η στο ελλαδικο κρατος;
    καψαν ποτε τιποτα αιρετικους, μονοφυσιτες κτλ κτλ; ο καθενας πιστευε οπου ηθελε αρκει να μην δημιουργουσε πολιτικο θεμα.
    αντιθετα στην δυση το καναν πολυ συχνα.

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    συμφορουμιτη ξερεις εστω και μια περιπτωση που συνεβει κατι τετοιο επι βυζαντινης αυτοκρατοριας η στο ελλαδικο κρατος;
    καψαν ποτε τιποτα αιρετικους, μονοφυσιτες κτλ κτλ; ο καθενας πιστευε οπου ηθελε αρκει να μην δημιουργουσε πολιτικο θεμα.
    αντιθετα στην δυση το καναν πολυ συχνα.
    Σχήμα λόγου είναι ρε φίλε.. Γιατί αυτοί στη δύση τι ήταν τσοπαναραίοι; χριστιανοί ήταν κ αυτοί. Οι ορθόδοξοι μπορεί να μην καίγαν ανθρώπους σε πλατείες ωστόσο είχαν λερωμένη τη φωλιά τους. Διάβασε Η Ιερά Εξέτασις του Βυζαντίου

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    811
    εγω αυτο που καταλαβαινω παντως "παιδια", ειναι οτι στη συγχρονη εποχη πλεον ο χριστιανος εχει προσαρμοστει και αντι για βιβλια προσπαθει να καψει ποστ στο ιντερνετ.Αφου βεβαια εχει καψει πρωτα το μυαλο του

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    εγω αυτο που καταλαβαινω παντως "παιδια", ειναι οτι στη συγχρονη εποχη πλεον ο χριστιανος εχει προσαρμοστει και αντι για βιβλια προσπαθει να καψει ποστ στο ιντερνετ.Αφου βεβαια εχει καψει πρωτα το μυαλο του
    Έλα ρε φίλε δε βγάζεις άκρη, θέλουν κ συζήτηση. Τα τόσα που έχουν κάνει οι θρησκείες τα κάνουν γαργάρα. Αλλά τους ενοχλεί το ηλίθιοι.

Page 15 of 57 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •