Η θεούσα της διπλανής πόρτας - Page 65
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 65 of 73 FirstFirst ... 15556364656667 ... LastLast
Results 961 to 975 of 1091
  1. #961
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Ευλόγησον τη δούλη σου. Ο θεός μεθ' ημών τέκνα μου (τεκνά μου)

  2. #962
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,157
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Ευλόγησον τη δούλη σου. Ο θεός μεθ' ημών τέκνα μου (τεκνά μου)
    Γερόντισσα την ευχούλα σας.. Φιλώ το άσπρο σας χεράκι με μεγάλη τρυφερότητα και ευλάβεια.

  3. #963
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    906
    Να μας εχει ολους καλα φιλαρακια μου ο παντελεημων και ας ειμαστε ανωμαλοι και σαταναραιοι

  4. #964
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Φωνή βοωντος εν τη ερήμω
    Ακούστε χεβι μέταλ και διαβάστε Μαρξ μέχρι τα 60 και ισως μετά ξυπνήσετε από το παραμύθι σας.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #965
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    906
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Φωνή βοωντος εν τη ερήμω
    Ακούστε χεβι μέταλ και διαβάστε Μαρξ μέχρι τα 60 και ισως μετά ξυπνήσετε από το παραμύθι σας.
    Εμεις ξυπνιοι ειμαστε,αλλοι ονειρευονται ακομα..Εγω λεω μετα τα 60,να γινω φιλησυχο μετανοημενο καπιταλοσκυλο, περιμενοντας την επομενη ζωη και τα γουστα στον κηπο της εδεμ..Γιατι καπως ετσι πανε αυτα..Μιλαει η εμπειρια χρονων τωρα!!!

  6. #966
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Γιατί Μαρξ; Χαθήκανε οι Μπακούνιν, Κροπότκιν, Μαλατέστα, Νετσάγιεφ, Στίρνερ, Έμμα Γκόλντμαν, Νίτσε κτλ, εσείς εκεί μας φακελώσατε ως Μαρξιστές. χα χα

  7. #967
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Ω αγαπούλες!...Οταν πεθάνετε θα δείτε μέσα σε δευτερόλεπτα το Φως το αληθινόν και τότε θα καταλάβετε πως και ψυχές υπάρχουν, και μετα θάνατον ζωή υπάρχει,και προ γέννησης ζωή υπήρχε.
    Και τότε θα αναρωτηθείτε...''Μαλάκα,σε τι σκοτάδια ζουσα όλη μου την ζωή?''
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  8. #968
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ω αγαπούλες!...Οταν πεθάνετε θα δείτε μέσα σε δευτερόλεπτα το Φως το αληθινόν και τότε θα καταλάβετε πως και ψυχές υπάρχουν, και μετα θάνατον ζωή υπάρχει,και προ γέννησης ζωή υπήρχε.
    Και τότε θα αναρωτηθείτε...''Μαλάκα,σε τι σκοτάδια ζουσα όλη μου την ζωή?''
    Αυτά μου ακούγονται σαν να τα λέει ο Βούδας και όχι ο Χριστός.

  9. #969
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εσεις δεν θα αντέχατε ούτε μια εβδομάδα την ζωή ενός μοναχού με την ένδεια,την έλλειψη ανέσεων, την διαρκη προσευχή, τις νηστείες...Εινια βαριά η καλογερική μάγκες!
    Και ποιος είπε πως ο τρόπος ζωής ενός καλόγερου είναι "ιερός" και χρήζει επιβράβευσης; Ο χριστιανισμός το λέει και πάλι. Από πού και ως πού ως πού προκύπτει ότι η καλογερική είναι "ενάρετη" και άξια σεβασμού τρόπος ζωής; Αυτό είναι πεποίθηση του χριστιανισμού και εμπεδωμένη εκ βαθέως εκ της ιστορίας, των δημιουργημένων αντιλήψεων του σωστού χριστιανισμού κλπ.
    Δεν ισχύει τίποτε. Ας ζήσω ως καλόγερος τι βραβείο θα πάρω; Του μαλάκα που στερήθηκε τα πάντα χα χα
    Ας ζήσω ως γλεντζές. Τι βραβείο θα πάρω; Την απόλαυση της ζωής μου μέχρι να πεθάνω.

  10. #970
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Ωραία η Harley! Γέλασα με το βραβείο, χα χα
    Ναι, η άποψη της Γιόκο είναι τέτοια γιατί ο χριστιανισμός εξυψώνει τη στέρηση, τη θυματοποίηση, την μαρτυρική ζωή, εναγκαλίζεται τη θυσία, και θέλει να θάψει το σώμα κάτω από το ασήκωτο βάρος του πνεύματος. Άστο, δε θα πάρουμε, χα χαα

  11. #971
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Ωραία η Harley! Γέλασα με το βραβείο, χα χα
    Ναι, η άποψη της Γιόκο είναι τέτοια γιατί ο χριστιανισμός εξυψώνει τη στέρηση, τη θυματοποίηση, την μαρτυρική ζωή, εναγκαλίζεται τη θυσία, και θέλει να θάψει το σώμα κάτω από το ασήκωτο βάρος του πνεύματος. Άστο, δε θα πάρουμε, χα χαα
    Μα το θεωρεί θέσφατο ότι η ζωή του καλόγερου είναι η ζωή του "παραδείσου". Του ποιου΄΄Πόσο πολύ μέσα είναι σε κάποιους ανθρώπους αυτά που δίδαξε η χριστιανοσύνη.
    Αν εγώ φοράω μαύρα, δεν κουρεύω τα μούσια μου και τα μαλλιά μου, δεν τρώω, καλλιεργώ χωράφια, βοσκάω πρόβατα, προσεύχομαι 15 φορές την ημέρα είμαι "άγιος" άνθρωπος. Και η ψυχή μου θα πάει εκ δεξιόν του θεού (πόσοι άραγε χωρούν εκ δεξιόν ενώ οι υπόλοιποι ασ'τα χεστα χα χα
    Δεν μπορώ ρε WildHoney!
    Ποιος όρισε δηλαδή ότι αυτός ο τρόπος ζωής είναι ιερός;

  12. #972
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Μα το θεωρεί θέσφατο ότι η ζωή του καλόγερου είναι η ζωή του "παραδείσου". Του ποιου΄΄Πόσο πολύ μέσα είναι σε κάποιους ανθρώπους αυτά που δίδαξε η χριστιανοσύνη.
    Αν εγώ φοράω μαύρα, δεν κουρεύω τα μούσια μου και τα μαλλιά μου, δεν τρώω, καλλιεργώ χωράφια, βοσκάω πρόβατα, προσεύχομαι 15 φορές την ημέρα είμαι "άγιος" άνθρωπος. Και η ψυχή μου θα πάει εκ δεξιόν του θεού (πόσοι άραγε χωρούν εκ δεξιόν ενώ οι υπόλοιποι ασ'τα χεστα χα χα
    Δεν μπορώ ρε WildHoney!
    Ποιος όρισε δηλαδή ότι αυτός ο τρόπος ζωής είναι ιερός;
    καποιος που θελει να πεισει τον λαουτζικο να περιοριστει στην στερηση και την προσευχη, για να κρατησει τα υλικα αγαθα για την κοιλαρα του, λεω εγω... αλλα, μεταξυ μας αυτα. μην διαδοθει...

  13. #973
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,157
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ω αγαπούλες!...Οταν πεθάνετε θα δείτε μέσα σε δευτερόλεπτα το Φως το αληθινόν και τότε θα καταλάβετε πως και ψυχές υπάρχουν, και μετα θάνατον ζωή υπάρχει,και προ γέννησης ζωή υπήρχε.
    Και τότε θα αναρωτηθείτε...''Μαλάκα,σε τι σκοτάδια ζουσα όλη μου την ζωή?''
    Νατος ο ενοχικός κακομοίρης.. Ο Χλαπάτσας αυτοπροσώπως.. Καλά αφού δεν συμφωνείτε μαζί μου.. θα σας δείξει ο θεός μου.. θα δείτε τι θα πάθετε μετά θάνατον αχαχα.. Ούτε στο δημοτικό δε λέγαμε τέτοιες μαλ@κιες.

  14. #974
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,157
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καποιος που θελει να πεισει τον λαουτζικο να περιοριστει στην στερηση και την προσευχη, για να κρατησει τα υλικα αγαθα για την κοιλαρα του, λεω εγω... αλλα, μεταξυ μας αυτα. μην διαδοθει...
    Remedy εδώ είσαι... https://www.facebook.com/watch/?v=1214677723237700

  15. #975
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,157
    Θρησκείες ο καρκίνος της γης.. Οι πιο αδικημένες σε τούτο τον πλανήτη είναι οι γυναίκες. Συμπάσχω.

    https://www.facebook.com/10006683264...7104707789986/
    Last edited by tommorello; 26-05-2024 at 17:18.

Page 65 of 73 FirstFirst ... 15556364656667 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •