Η θεούσα της διπλανής πόρτας - Page 28
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 28 of 43 FirstFirst ... 18262728293038 ... LastLast
Results 406 to 420 of 639
  1. #406
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Είναι αδιανόητο και εξοργιστικό να βλέπεις ανθρωποειδή να γελούν να χαίρονται και να βαφτίζουν την απίστευτη καταστροφή που έπληξε Τουρκία - Συρία θέλημα θεού

    Καλά έτσι και αλλιώς δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο από τους χριστιανοταλιμπάν μπατριώτες.

    Εμείς με την αλληλεγγύη των λαών και τα σκουπίδια με το τιμωρό Θεό τους.
    καλο ειναι να υπαρχει αλληλεγγυη των λαων και ειρηνη αλλα πρεπει να αμφορετοροπλευρο.οταν ο τουρκος λεει οτι θα μπει νυχτα σε μας και κανει προπαγανδα απο το πρωι ως το βράδυ ποσο κακοι ειναι οι Ελληνες και οτι τους καταπιεζουμε δεν μπορω οτι πω οτι τρελενομαι για αγαπη γι αυτους οταν θα μπουν εδω θα μας κανουν αλοιφη με τα drones και το tafusin πυραυλο και θα βιαζουν τις γυναικες μας οπως εκαναν και στην Κυπρο που ακομα και σημερα υπαρχουν αγνοουμενοι εκεινης της περιοχης που σε φωτογραφιες φανηκαν οτι αιχμαλωτιστηκαν απο τον τουρκικο στρατο και κανεις σημερα δεν ξερει που ειναι οταν βιασαν τοσες κυπριοπουλες και τρεχαν μετα να κανουν εκτρωσεις γιατι εμειναν εγκυες απο τους αλλεπαλληλους βιασμους.δεν πρεπει να ξεχναμε ολες αυτες τις βαρβαροτητες και εν μερει δινω καποιο δικο στα παραπανω ανθρωποειδη οπως και αυτοι το χαρηκαν ιδιαιτερα με τους δυο πιλοτους μας που χασαμε και την επομενη ημερα εκαναν περισσοτερες παραβιασεις στον εθνικο εναεριο χωρο

    φυσικα αν χαιρομαστε για λαους που δεν μας εχουν βλαψει ποτε τοτε ναι ειμαστε οι χειροτεροι π.χ. αν χαιρομαστε στην αφρικη που σκοτωνονται τοσοι ανθρωποι στην Νιγηρια κογκο και αλλου τοτε ναι ειμαστε ανθρωποειδη.αλλα οταν εχουμε μεγαλωσει σε μια χωρα που συνεχεια μας απειλει η γειτονα χωρα οπως η τουρκια εχουμε εμπλακει σε πολλες συγκρουσεις και αυτοι ακομα και τωρα βομβαρδιζουν και την γειτονικη Συρια παρολο που ειχαν σεισμο και αυτοι και σκοτωνουν κουρδους και συριους στρατιωτες αλλα και αμαχους παρολο το σεισμο που βιωσαν και οι ιδιοι δεν μπορω να τους χαρακτηρισω καλους ανθρωπους

    βεβαια απο την δικη μου προσωπικη πλευρα οφειλω να ομολογησω οτι οσα κακα επαθα τα επαθα κυριως απο Ελληνες και λιγοτερο απο Αλβανους. Μεταναστες δεν με πειραξαν οποτε οτι και να γινει στην Ελλαδα δεν με νοιαζει και τοσο ειμαι ντεμυ μπορει να εκφρασω την λογικη του μεσου Ελληνα αλλα αν σκεφτω ποσο κακο μου εκαναν οι ιδιοι οι Ελληνες και οι μεταναστες δεν με εχουν πειραξει δεν με νοιαζει και ιδιαιτερα ας μας φανε ολοκληρους οι τουρκοι τετοιος λαος που ειμαστε.ειμαστε ενας λαος φθονερος λαμογιων μισανθρωπων με ψηλα τον αμανε λες και ειμαστε καποιοι οποτε ναι γι αυτο τον λαο δεν με πολυνοιαζει φυσικα και αν η τουρκια επιτεθει στην Ελλαδα θα την κοπανησω απο εδω.φυσικα και δεν θα παω στον πολεμο και λογω προβληματων υγειας αλλα και αν μου το ζητησουν ως βοηθητικος θα αρνηθω δεν αξιζει να χασω τα χρονια μου γι αυτο τον ελληνικο λαο που δεν με βοηθησε πουθενα και μου κανε την ζωη πιο μαυρη απο οτι θα μπορουσε να ηταν

  2. #407
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by tommorello View Post

    Καλά έτσι και αλλιώς δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο από τους χριστιανοταλιμπάν μπατριώτες.
    Γιατί ασχολείσαι με μια μερίδα θρησκόληπτων γραφικών οι οποίοι δε εκφραζουν την πλειοψηφια και την επίσημη θέση της εκκλησίας,η οποία εκκλησια θα ειναι αυτη που θα στείλει παλι τρόφιμα κα είδη πρώτης ανάγκης στου πληγέντες?
    Δηλαδή οι ακραίοι αριστεροί που φωνάζουν ''Μπάτσος καλός μόνο νεκρός'' ή ''Θάνατος στους φασίστες'',δεν είναι Ταλιμπάν?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #408
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Γιατί ασχολείσαι με μια μερίδα θρησκόληπτων γραφικών οι οποίοι δε εκφραζουν την πλειοψηφια και την επίσημη θέση της εκκλησίας,η οποία εκκλησια θα ειναι αυτη που θα στείλει παλι τρόφιμα κα είδη πρώτης ανάγκης στου πληγέντες?
    Δηλαδή οι ακραίοι αριστεροί που φωνάζουν ''Μπάτσος καλός μόνο νεκρός'' ή ''Θάνατος στους φασίστες'',δεν είναι Ταλιμπάν?
    Γιατί είναι στριμωγμένος και δεν ξέρει πως να στηρίξει τα λεγόμενα του και πιάνεται απ' τα μαλλιά του... Γι' αυτό άλλωστε κι απαντάει επιλεκτικά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #409
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    καλο ειναι να υπαρχει αλληλεγγυη των λαων και ειρηνη αλλα....μπλα μπλα μπλα, μπλα μπλα μπλα μπλα..........

    Η αλληλεγγύη το όπλο των λαών. Όλα τα υπόλοιπα είναι να χαμέ να λέγαμε.

  5. #410
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    πρωτον ο μοναχος που βαζεις ειναι παλαιοημερολογιτης και λεγεται πατερας κλεομενης φυσικα και δεν ανηκει στην επισημη ορθοδοξη εκλησσια της Ελλαδας.οι παλαιοημερολογιτες εχουν γινει καπως γραφικοι και αιρετικοι
    Κοίτα φίλε αυτό δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Άλλωστε τι σημαίνει παλιοημερολογίτες; όλο το όρος με το παλιό ημερολόγιο δεν είναι; Μήπως θες να πεις Ζηλωτές;

  6. #411
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Θα σου πω και κάτι άλλο.. Εδώ οι χριστιανοί μεταξύ τους δεν μπορούν να ομονοήσουν. Σκοτώνονται στο παρασκήνιο για το ποιος θα αρπάξει τα περισσότερα. Μη ξεχνάμε και τον πόλεμο Ουκρανίας - Ρωσίας ε;
    Αλλά μη πάμε και τόσο μακριά. Δες τι γίνεται εδώ με τη μονή Εσφιγμένου στο (άγιο όρος) με το (άγιο) γελάμε.

    Επειδή οι Εσφιγμενίτες δεν μνημονεύουν και δεν συμφωνούν δογματικά με τον Βαρθολομαίο έχουν υποστεί τα πάνδεινα. Μιλάμε για ανελέητο κυνηγητό από τους κατσουλιέρηδες.

    Τους έχουν πάρει αμάξια, τρακτέρ, χωράφια κτλ με λίγα λόγια δεν τους αφήνουν σε χλωρό κλαρί. Χριστιανοί τώρα ε χαχα..

    Καλά το να βγουν για ψάρεμα στα ανοιχτά δεν το συζητάμε καν, με το που βγαίνουν μετά από λίγο έρχονται οι νερόμπάτσοι και τους διώχνουν. Ελάχιστες φορές κάνουν τα στραβά μάτια. Και αυτό γιατί ο ένας ρουφιανεύει τον άλλον. Τα ξέρω γιατί έχω πάει, και τα έχω πει με τους μοναχούς.

  7. #412
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Οπότε βρείτε τα πρώτα μεταξύ σας και μετά μας κουνάτε το δάχτυλο.

  8. #413
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Καθίστε να δούμε τι έχει να μας πει και ο σώφρων άνθρωπος ρε παιδιά. Πενήντα χρόνια στο όρος


  9. #414
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Για τον πόλεμο στην Ουκρανία ευθύνεται ο μεγαλομανής Πούτιν...Πως σχετίζεται η εκκλησια ειναι κάτι που με ξεπερνά...Είναι κρίμα να πολεμούν μεταξύ τους δυο λαοί που είναι αδέλφια.

    Οι μοναχοί και οι κληρικοί είναι και αυτοί άνθρωποι με εγωισμούς,υπερηφάνιες και την πεποίθηση ότι αυτοι κατέχουν την απόλυτη γνώση...Το επίπεδο ομόνοιας της εκκλησίας,παραδόξως ειναι πολύ υψηλό,με μεμονωμένες αποκλίσεις.
    Αλλωστε και η αριστερά έχει ομόνοια?...Δεν είναι διαιρεμένη σε Συριζα,ΚΚΕ,Ανταρσυα,ΚΚΕ μ-λ,σου ξου μου ξου του,ΟΚΔΕ κλπ...Και κατηγορούν ο ένας τον άλλον ότι δεν είναι αληθινοι αριστεροί..Αποτέλεσμα εγωισμου είναι αυτα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #415
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Καλά μη τρελαίνεσαι, σχετίζεται με έμμεσο τρόπο


    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Θυμάστε που λέγαμε ότι η κοσμική εξουσία όταν γίνεται και θεϊκή τότε εφαρμόζεται ευκολότερα.. Ότι αναλαμβάνει δράση όπου κολλήσει η καταστολή;

    Εδώ βλέπουμε τον Πατριάρχη Κύριλλο, επικεφαλής της Ρωσικής Ορθόδοξης Εκκλησίας, να διαβεβαιώνει στο σημερινό του κήρυγμα ότι οι αμαρτίες των στρατιωτών που πεθαίνουν στην Ουκρανία ξεπλένονται και πάνε στον παράδεισο.



    Πηγαίνετε στον πόλεμο. Αν πεθάνεις, θα είσαι με τον Θεό.
    https://pelop.gr/patriarchis-kyrillo...ton-paradeiso/

  11. #416
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Τελικά πρέπει να είσαι πολύ αφελής ρε φίλε

  12. #417
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    τομ,δεν ειναι αφελεια αυτο..
    ειναι φυσικη εξελιξη της κοινωνιας
    απο τη στιγμη που δεν τιμωρειται κανενα τακιμι της εκαστοτε εξουσιας.
    να αρχισω απο ταγματαλητες,χιτες που μετεπειτα, αντι να δικαστουν γιναν δικαστες?
    απο τοτε αυτοι κυβερνανε με τις ευλογιες αγγλων,αμερικανων,τροικας και δεν υπαρχει διαφυγη..

  13. #418
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    και η αποδειξη ολου αυτου ειναι οτι σ ενα τετοιου ειδους φορουμ οταν μιλας για θρησκειες και εξουσια,σφυριζουν ολοι ανεμελα..

  14. #419
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Ερμηνεύεις εντελώς αυθαίρετα,ασύνδετα μεταξύ τους γεγονότα στην προσπάθειά σου να πείσεις τον εαυτό σου ότι έχει δίκιο.
    Το να μου λες ότι για τον πολεμο στην Ουκρανία ευθύνεται ο Πατριάρχης Κύριλλος είναι τουλάχιστον χαζό...Γελάνε κ οι πέτρες
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #420
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    To Bones and all ωραίο btw...Τυπικό καννιβαλιστικό ρομάντσο
    Να δεις το Birds of passage(2018) τομ.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Page 28 of 43 FirstFirst ... 18262728293038 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •