θελω να καπνισω και δεν μπορω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    θελω να καπνισω και δεν μπορω

    Επειδη πριν μερικα χρόνια είχα κάνει 2 φορές υπόσχεση στον Θεό και προσπάθησα να ζητήσω αδιευκρίνιστη τιμωρία σε περίπτωση σπασίματος της υπόσχεσης.


    Προσπάθησα έτσι να εξαναγκάσω τον εαυτό μου με τον φόβο της τιμωρίας να μην ξανακαπνίσει γιατί μου ηταν αδύνατο να το κόψω.


    Υπάρχουν φορές που θέλω να καπνίσω έστω λίγο περιστασιακά αλλά αυτή η υπόσχεση με ανησυχεί και δεν με αφήνει.


    Μερικές φορές είναι τοσο δυνατή αυτή η φυλακή που έχω κακιά διάθεση για το υπόλοιπο της ημέρας.

    Τότε πίστευα στον Θεό του χριστιανισμού αλλά τώρα έχω χάσει την πίστη μου και ανησυχώ για υποθετικούς Θεούς που μπορεί να δέχτηκαν την υπόσχεση.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    25
    Μην καπνίζεις, καλό στον εαυτό σου θα κάνεις.

    Που ειναι το πρόβλημα;

  3. #3
    δεν ειναι τοσο απλο. απλα και μονο που μου λεει η ιψδ οτι δεν πρεπει να καπνισω επειδη εκανα υποσχεση στο παρελθον. αμεσως αυτο με ριχνει. μπορει να με βοηθαει στο να μην καπνιοω αλλα με ριχνει παρρα πολυ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Πρόβλημα μεγάλο!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Θες να καπνισεις αλλα εδωσες υποσχεση? Ουδεν προβλημα ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ. Δεν ειναι καπνισμα και δεν παραβαινεις καμια υποσχεση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Θέλω νά σταματήσω νά καπνίζω καί δεν μπορώ.
    Παλιά εδώ έγραφα πώς κατάφερα νά τό κόψω.
    Τώρα την έχω πατήσει καί μέσα σε ένα χρόνο το έχω κόψει για λίγες μέρες καί τό ξανά άρχισα είκοσι φορές.

    Γιατί νά θέλει κάποιος να ξεκινήσει το κάπνισμα σώνει καί καλά;;;;;[emoji16][emoji2957]

  7. #7
    γιατι πιστευω πως αν καπνισω θα μου φυγει η ορεξη και αυτο το βασανο στο κεφαλι μου που μου λεει οτι θελω να καπνισω αλλα και οτι δεν πρεπει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    εχεις ιδψ διαταραχη , φιλε μου ? δεν την γνωριζω , αλλα καπως ετσι την φανταζομαι......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •