Ομαδική ψυχοθεραπεία Για ΙΔΨ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    10

    Ομαδική ψυχοθεραπεία Για ΙΔΨ

    Καλησπερα σας,
    Εχω διαγνωστεί με Ιδψ και κανω αγωγη και ατομική ψυχοθεραπεία.
    Ωστόσο μου λείπει και η αλληλεπιδραση με άλλα άτομα με το ίδιο θέμα γτ με βοηθάει να νοιώθω ότι εντάσσομαι σε μια ομάδα με ασφαλές περιβάλλον όπου μπορώ να εκφράζομαι ελεύθερα. Η ψυχολόγος μου παλιά έκανε κάτι τέτοιο αλλά πλέον οχι και δεν ξέρει να με κατευθύνει. Υπάρχει εδώ μέσα κάποιος ειδικός που θα μπορούσε να συντόνισει κάτι τέτοιο ίντερνετικα?
    Ευχαριστώ πολύ!

    Υ. Γ επίσης αν ξέρετε κέντρα ομαδικής ψυχοθεραπειας σε Πάτρα και Αθήνα με χαμηλό η καθόλου κόστος θα ήθελα πληροφορίες.
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!
    Πολλά φιλιά σε όλους και καλό κουράγιο.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    6
    Καλησπέρα, πιστεύω ότι ο καθένας από μας με ιψδ χρειάζεται θεραπεία που έχει να κάνει με την προσωπικότητα του και το είδος ιψδ που τον βασανίζει, οπότε δε νομίζω ότι θα βοηθούσε και πολύ μια ομαδική ψυχοθεραπεία.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by ion20 View Post
    Καλησπερα σας,
    Εχω διαγνωστεί με Ιδψ και κανω αγωγη και ατομική ψυχοθεραπεία.
    Ωστόσο μου λείπει και η αλληλεπιδραση με άλλα άτομα με το ίδιο θέμα γτ με βοηθάει να νοιώθω ότι εντάσσομαι σε μια ομάδα με ασφαλές περιβάλλον όπου μπορώ να εκφράζομαι ελεύθερα. Η ψυχολόγος μου παλιά έκανε κάτι τέτοιο αλλά πλέον οχι και δεν ξέρει να με κατευθύνει. Υπάρχει εδώ μέσα κάποιος ειδικός που θα μπορούσε να συντόνισει κάτι τέτοιο ίντερνετικα?
    Ευχαριστώ πολύ!

    Υ. Γ επίσης αν ξέρετε κέντρα ομαδικής ψυχοθεραπειας σε Πάτρα και Αθήνα με χαμηλό η καθόλου κόστος θα ήθελα πληροφορίες.
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!
    Πολλά φιλιά σε όλους και καλό κουράγιο.
    Καλησπέρα, βρήκες τελικά κάτι τέτοιο?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •