Μακάρι να τελείωνε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    42

    Μακάρι να τελείωνε

    Πολλές φορές συζητώ με τους οικείους μου που δεν δείχνουν να θέλουν να καταλάβουν τι σημαίνει να έχει κάποιος κατάθλιψη ,με κατακρίνουν που παίρνω χάπια ,που δεν εχω διάθεση να βγω ,ούτε να ζήσω και ας το προσπαθώ πραγματικά ,όσοι έχετε διαβάσει και τα προηγούμενα ποστ μου ίσως θυμάστε πως απέκτησα κατάθλιψη μετά τον χαμό του πατέρα μου ,που το πάλευα χρόνια χωρίς φαρμακευτική αγωγή και εκεί ήταν που μπήκε στην ζωή μ το τότε αγόρι μου .Και έμεινε πολλά χρόνια ως που με άφησε με μια φθηνή δικαιολογία και εκεί λύγισα δεν άντεξα περισσότερο .Δυστυχώς νιώθω ανυμπορη να φύγω μακριά του και τον αφήνω να με χειραγωγεί και να με ωθεί σε τοξικές καταστάσεις ακόμα και σήμερα 6 μήνες μετά τον χωρισμό μας,δεν θέλησε να επιστρέψει αλλά βρισκόμαστε 1-2 φορές την εβδομάδα ,καταλαβαίνετε ,προσπαθώ να φανώ δυνατή και να αντισταθώ αλλά πάντα κάτι γίνεται και η ψυχολογία μ είναι άθλια και νιώθω πως τον εχω ανάγκη ,εχω σκεφτεί πολλές φορές να βαλω τέλος στην ζωή μου ,αλλά σκέφτομαι την μητέρα μ και την αδερφή μου ,αλλά νιώθω πολύ μόνη ,αυτή την στιγμή μένω πολύ μακριά τους λόγω σπουδών και ο μοναδικός άνθρωπος που εχω δίπλα μου είναι ο πρώην μου γιατί φέρθηκα ανόητα και πίστεψα όσα μου έλεγε όσο ακόμα είμασταν μαζί και πέρασα στην ίδια πόλη με αυτόν ,εχω κάνει μερικές παρέες αλλά και αυτές έχουν την ζωή τους δεν μπορούν να ασχοληθούν μαζί μου .Έκοψα την αγωγή με τα αντικαταθλιπτικά και αντιμετωπίζω προβλήματα στην όρεξη ,στον ύπνο ,κλαίω συνέχεια και κάπως έτσι πέφτω πάλι στην αγκαλιά του πρώην μου χωρίς να μου φταίει αποκλείστηκα ότι δεν παίρνω πια φάρμακα ,θα ήθελα να ακούσω πολυ την άποψη σας και συγνώμη αν κούρασα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Θα παρεισ τα χαπια και θα παρεισ τα εξησ συμπληρωματα πρωτεινεσ μαγνησιο βιταμινη ντε και κατσε κλαιγε γτ υπαρχει θεραπεια για τα ζομπυ στη μαυρη εγω την πηρα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Άσχημα έκανες που σταμάτησες τη θεραπεία μόνη σου. Αν δεν ήσουν ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα ίσως να χρειαζόταν αύξηση δόσης ή αλλαγή φαρμάκου. Οι βιταμίνες ειδικά σε τέτοια κατάσταση που είσαι μπορεί να βοηθήσουν αλλά ειδικά τη βιταμίνη d πριν πάρει κανείς καλό είναι να την ελέγξει με εξέταση αίματος γιατί αν είναι υψηλή και πάρεις μπορεί να προκαλέσει διάφορα προβλήματα. B12, φυλλικό οξύ, σίδηρο, καλό είναι να ελεγχθούν γιατί είναι σημαντικές για το νευρικό σύστημα. Και θυρεοειδή δες. Ένας ψυχολόγος θα βοηθούσε επίσης.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •