εξετάσεις λυκείου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by kyriakos
    kira σε ευχαριστω που προσπαθεις να με βοηθησεις τα καταφερνετε ολοι σας βλεποντας οτι και εσεις περασατε τα ιδια και οτι οντως δεν θα ειμαι ο μονος απλα κανεις δεν μου εγγυαται οτι μεχρι τοτε το αγχος μου θα φυγει και θα γραψω καλα,δεν μπορω να κανω και ιδιαιτερα μαθηματα με καθηγητη γιατι αγχωνομαι και εκει και για αυτο πρεπει να μαζεψω ατομα της ιδια περιπτωσης με εμενα να κανουμε ενα γκρουπακι φροντηστηριου και να παμε να δωσουμε,απλα αγχωθηκα παρα πολυ και ζηλευω ατομα που δεν αξιζαν να περασουν που περασαν και τωρα κανουν βολτες με τα ποδηλατα με τις κοπελες τους η τα αγορια τους αντιστοιχα και εγω εχω τους καθηγητες να μου λενε οτι για λιγο δεν σε περασαμε για την ακριβεια 0.16 υπομορια φανταστητε...το λενε και οι ιδιοι δηλαδη,σημερα τους τα εριξα χοντρα στο σχολειο και τους ελεγα οτι ευχαριστω που τοσο καιρο σας ειχαμε σαν φιλους μας,γιατι ετσι θεωρω οτι ο καθηγητης πρεπει να ειναι φιλος με εναν μαθητη του για λογους υπομονης χεχε αλλα και προσοχης πιστευω οτι ετσι θα γινει και πιο ευχαριστο ενα μαθημα
    Κυριακο, καταρχας κουλαρισε.
    Οπως ολοι σου ειπαν ηδη δεν ηρθε και το τελος του κοσμου. Αν και ειμαι σιγουρη οτι προς στιγμην στο σπιτι σου πρεπει να \"τα ειδες ολα\"!!!
    Οι γονεις σου σε αγαπουν και σιγουρα θελουν την προοδο σου αλλα μην νομιζεις οτι αλλαζει κατι στα αισθηματα τους επιδη δεν περασες την ταξη. Και αυτοι αγχωμενοι ειναι με το αποτελεσμα σου γιατι ανησυχουν και νοιαζονται για σενα. Στοχος τους ειναι να σε κανουν δυνατο, ανεξαρτητο εναν ανδρα που αυριο θα παταει γερα στα ποδια του και δεν θα εχει αναγκη κανεναν!
    Με το αποτελεσμα σου αγχωνονται και αυτοι και ισως να σου εχουν βαλει καποιους περιορισμους σαν \"τιμωρια\" ας πουμε. Μην το παιρνεις κατακαρδα, και μην απογοητευεσαι.
    Αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι να σηκωσεις το κεφαλι, αν εχεις περιορισμους να τους πεις οτι τους θεωρεις δικοαιους αλλα να σου επιτρεψουν με την συμπεριφορα σου μερα μερα την μερα να τους αποδειξεις οτι ηταν μια ατυχια και οτι εισαι ικανος να πετυχεις οτι θελεις και σιγα σιγα με την παροδο των ημερων να σου δινουν πισω και ενα κομματι της ελευθεριας σου αφου σιγουρευτουν οτι θα την διαχειριστεις με τον καλυτερο τροπο.
    Εδω το θεμα δεν ειναι αν θα σπουδασεις αλλα να περασεις την ταξη.
    Ξεκινα απο τον πιο απλο στοχο και στο μεταξυ αποφασιζεις για το τι θελεις να κανεις και αν θελεις να το κανεις.
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Thessaloniki,peraia
    Posts
    10
    σιγουρα έτσι είναι οι γονεις μου δεν ειναι ομως το προβλημα μου,απλα πιστευα θα μ εδιναν απο την πρωτη κιολλας στιγμη καποια βαση να πατησω για να μην πεσω...οπως ειπα δεν ειναι το προβλημα αυτοι αλλα εγω που αγχωνομαι και φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω...βλεπω την κοπελα μου να πηγαινει φροντηστηριο και ζηλευω που θα ειναι πιο ανετα μετα...και εγω εχω το αγχος ακομα αν θα περασω την ταξη

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    1

    Εξετάσεις λυκείου

    Καλησπέρα σας. Είχα σε ένα μάθημα 9 και 12 αλλά δεν έγραψα τίποτα σε γραπτό προαγωγικών ο μέσος όρος μου είναι 18 περνάω την τάξη ή μένω ευχαριστώ εκ των προτέρων

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Πρεπει να διαλεξεισ μπασκετ η σχολειο τα λεφτα που παιρνεισ στο μπασκετ ειναι 5000 το χρονο εσυ θεσ το μπασκετ γτ εχει προβολη κλπ μετα τα 30 που θα βγεισ για δουλεια δε θα ξερεισ να κανεισ τιποτα αυτα τα 50 χιλιαρικα που θα βγαλεισ απο τα 20 μεχρι τα 30 ειναι μονο αυτα ενω αμα δουλεψεισ απο τα 20 μεχρι τα 60 σε κανονικη δουλεια θα βγαλεισ περισσοτερα εγω ειπα στο κοριτσι για ελιεσ κ φωτοβολταικα δεν ξερω αν σε ενδιαφερει να παντρευτεισ αυτο το κοριτσι αλλιωσ διαλεγεισ το μπασκετ πασ με καμια 10αρια κ μετα τα 35 πεφτει πεινα αποφασισε τι θεσ να κανεισ στη ζωη σου

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εγω απλα σ λεω πωσ θεσ να περασεισ με χαιλικια η με πραγματικα λεφτα κ οικογενεια

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Το λεω σε ολουσ σασ αν χρειαζεστε να δουλεψετε τισ ελιεσ χωρισ λιπασμα μονο ραντισμα υπαρχει λυση θα δουμε αν ειναι καλη κ φωτοβολταικα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Το λεω σε ολουσ σασ αν χρειαζεστε να δουλεψετε τισ ελιεσ χωρισ λιπασμα μονο ραντισμα υπαρχει λυση θα δουμε αν ειναι καλη κ φωτοβολταικα
    Ρε φίλε τι πίνεις;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by Δημήτρης Σ. View Post
    Καλησπέρα σας. Είχα σε ένα μάθημα 9 και 12 αλλά δεν έγραψα τίποτα σε γραπτό προαγωγικών ο μέσος όρος μου είναι 18 περνάω την τάξη ή μένω ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Λογικά περνάς.
    Απ' ότι έχω ακούσει δηλαδή στο λύκειο δεν ισχύει ότι και στο γυμνάσιο. Στο Λύκειο για να περάσεις τη τάξη αρκεί να βγάλεις 10 σε κάθε μάθημα μέσο όρο ή αρκεί ο γενικός μέσος όρος να είναι 10.
    Εσύ αφού έχεις μέσο όρο 18 εννοείται πως ο γενικός μέσος όρος υπερβαίνει κατά πολύ το δεκα κι έτσι περνάς.
    Στο ΕΠΑΛ είναι 9.5 ο γενικός μέσος όρος . Λιγάκι πιο εύκολα δηλαδή.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •