ΠΟΣΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΕΧΕΤΕ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    vstrap
    Guest

    ΠΟΣΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΕΧΕΤΕ?

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΙ ΕΧΩ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ. ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ, ΔΕ Μ'ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ Η ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΕΧΩ ΤΟ ΠΟΛΥ 4-5 ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 14!!! ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ, ΣΤΑ 32 ΜΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ? ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    γεια σου.εγω προσωπικα καθολη τη διαρκεια της ψυχολογικης μου καταστασης που κραταει περιπου 10 χρονια τωρα δεν δουλευα.τωρα τελευταια εχω αρχισει την προσπαθεια με δουλεια εχω λιγο καιρο δηλαδη και οι δραστηριοτητες μου περιοριζονται σε πολλυ καφε 2-4 ωρες την ημερα δηλαδη.κατα τα αλλα κανενα μπανιο μπαλα αυτα.παντως αν θες δραστηριοτητα το μυστικο ειναι να μην κλινεσε μεσα στο σπιτι.οσο για το πανεπηστημιο μην σκας πολλοι ειναι αυτοι που εχουν αργησει να το τελιωσουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    vstrap, καλώς ήρθες.είμαι κι εγώ διπολική και το μόνο που καταφέρνω να κάνω κάποιες φορές είναι να παίξω με τη κόρη μου.δεν είμαι σε θέση να κάνω τίποτα άλλο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    γεια σου vstrap.θελω να σε ρωτησω,οταν λες οτι ο γιατρος σου δεν σε αφηνει να κανεις ψυχοθεραπεια,τι εννοεις?για ποιο λογο δεν σε αφηνει?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω βασικα αισθανομαι σαν αργοκινητο βαπορι που βλεπει τα αλλα σκαφη να το παιρνουν σαν σταματημενο,πολλες φορες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    μετά από πέντε μήνες θεραπείας μπορώ και είμαι πιο αποδοτική και να κάνω πράγματα απο μόνη μου.
    πριν ήθελα να παρατήσω τη σχολή και τα πάντα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και είχα εγκαταλείψει κάθε προσπάθεια

  7. #7
    vstrap
    Guest
    ΒΡΕ \"ΣΗΨΗ\", ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ! ΕΙΣΑΙ Η ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΠ\'ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ. ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ, ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΗΣΩ Κ ΕΓΩ Κ \"ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!\" Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ GONOLI, ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ Κ ΕΤΣΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ, ΠΑΡ\'ΟΛΟ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΝΙΩΘΩ ΧΑΛΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΜΕΤΑ ΑΠ\'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ: ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΕΙΣ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ ΠΟΥ, ΠΡΩΤΑ Τ\'ΑΓΟΡΑΖΩ Κ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΤΑΠΟΥΛΩ. ΕΤΣΙ ΔΕ ΜΕ ΕΛΕΓΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ Κ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ INTERIOR DESIGN ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ, ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΩΡΑ, 50 ΤΜ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ Κ ΑΙΣΙΩΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ 5ο!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    vstrap κι ο δικος μου ψυχιατρος εχω την εντυπωση οτι ειναι κατα των ψυχολογων και δεν ξερω αν του πω οτι πηγα αν θα συμφωνησει.γι αυτο ρωτησα κι εσενα γιατι δεν σε αφηνει.τελοσπαντων θα δω τι θα κανω.οσον αφορα το ποση δραστηριοτητα εχω,δεν εχω καθολου.οταν αρρωστησα παρατησα τις σπουδες μου.καθομαι ολη μερα σπιτι,πινω καφε,καπνιζω,τρωω,βλεπω τηλεοραση και μπαινω λιγο στο νετ.εχω ψαξει για καμια δουλεια(οχι ενταντικα ομως)αλλα δεν εχω βρει κατι και αν βρω δεν ξερω κατα ποσον θα τα καταφερνω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    και γω μια απο τα ιδια με σενα gonoli.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Και ο δικός μου γιατρός είπε σεν θα με βοηθήσει η ψυχοθεραπεία αλλά εγώ ξεκίνησα και ας ασχοληθεί ο ίδιος με την φαρμακευτική αγωγή.Γνωρίζω μια ψυχίατρο η οποία έχει πολλά προβλήματα και παίρνει αντικαταθλιπτικά.Πολλές φορές μου είχε πεί να πάω σε κέντρο αυτογνωσίας,κάτι που κάνει και η ίδια.Και οι γιατροί άνθρωποι είναι και λυγίζουν.Με παρακολουθούσε αλλά επειδή υπήρχαν μεταξύ μας κοινά προβλήματα γίναμε περίπου φίλες και θεώρησα ότι δεν μπορεί να είναι αντικειμενική μαζί μου.Μου μίλησε για γιογκα και όλα τα σχετικά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    για γιόγκα μου μίλησε και μένα η ψυχολόγος μου βοηθάει πολύ για το αγχος και σε χαλαρώνει αλλά ακόμη δεν έχω ξεκινήσει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Originally posted by vstrap
    ΒΡΕ \"ΣΗΨΗ\", ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ! ΕΙΣΑΙ Η ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΑΠ\'ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ.
    σχεδόν για τη μισή μέρα είμαι εκτός.ειδικά στις δύσκολες ώρες που επανέρχεται η κατάθλιψη..
    προσπαθώ να είμαι αποδοτική στις υπόλοιπες

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    να πω κι εγω? βοηθάει μια βολτα, το σεξ, ενα βιβλιο, ενα μπάνιο, μια γεύση που πεθυμησες, μια κουβέντα με καποιον που εμπιστεύεσαι, μια συζήτηση εστω διαδικτυακη, γυμναστικη...υπάρχουν πολλα ψυχοθεραπευτικα πραγματα πιο κοντα απο οσο νομίζουμε, αρκει να τα δουμε

    Δεν μου χει τυχει, αλλα αναρωτιεμαι πώς ενας ψυχιατρος μπορει να ειναι τοσο καθετος....εχετε ρωτήσει ποτε τη λογικη κατω απο την οποια αποτρεπει καποιος ή ειναι τοσο κατηγορηματικα αντιθετος στην ψυχοθεραπεια? Υποθετω πώς δεν ειμαστε ετοιμοι ανα πασα στιγμη για ενα τετοιο βημα, αλλα οταν αισθανομαστε καπως ετσι πώς ενας ειδικος ειναι τοσο αποτρεπτικος...?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •