Γαστρικό Μπότοξ για απώλεια κιλών.. (και τα φαρμακα μετα απο αυτο για να συνεχισεις)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    3

    Exclamation Γαστρικό Μπότοξ για απώλεια κιλών.. (και τα φαρμακα μετα απο αυτο για να συνεχισεις)

    Υπαρχει καποιος καποια που να το εχει κανει θελω συμβουλες.. Με φοβιζει περισσοτερο τα φαρμακα που πρεπει να παρεις μετα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    δεν το λενε μποτοξ , και μπερδευεις τους αναγνωστες σου, λεγεται γαστρικο μανικι......η σμικρυνση του στομαχιου.......

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    3
    το γαστρικό μανίκι είναι άλλο πράγμα.. ξέρω πολύ καλά τι λέω! γαστρικό μποτοξ λέγεται με μια πρόχειρη αναζήτηση στο διαδίκτυο θα καταλάβεις τι εννοώ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    για να το λες , δεν φερνω αντιρρηση ......nai , ειναι αληθεια , αλλα πολυ καινουρια μεθοδος , δεν εχω αποψη ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν ξερω κανεναν που να το εκανε. για ποση απωλεια κιλων το θελεις;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    3
    το έκανα ήδη δυστυχώς ή ευτυχώς ! χάνεις μέχρι και 20-25 κιλά είμαι περίπου 90 και θέλω να πάω 67 κάπου εκεί αλλά δεν με είχε ενημερώσει επαρκώς και τώρα που κλείνω 2 εβδομάδες μου έγραψε να πάρω συμπληρωματικά κάποια φάρμακα saxenda και xenical δε θέλω όμως και δε νομίζω εν τέλει να τα πάρω και έλεγα μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by EiriniKal View Post
    το έκανα ήδη δυστυχώς ή ευτυχώς ! χάνεις μέχρι και 20-25 κιλά είμαι περίπου 90 και θέλω να πάω 67 κάπου εκεί αλλά δεν με είχε ενημερώσει επαρκώς και τώρα που κλείνω 2 εβδομάδες μου έγραψε να πάρω συμπληρωματικά κάποια φάρμακα saxenda και xenical δε θέλω όμως και δε νομίζω εν τέλει να τα πάρω και έλεγα μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία
    απ οτι ξερω η μεθοδος αυτη προτεινεται για λιγα κιλα, δλδ μεχρι 10- 15.
    αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να χασεις και 20, αλλα το θεμα ειναι οτι αν χασεις τοσα πολλα κιλα, οπως θα ξερεις κι απο τις διαιτες, το προβλημα ειναι πως δεν θα τα ξαναβαλεις.
    αυτο, οι αλλες επεμβασεις το λυνουν μερικως, γιατι ειναι μονιμες.
    η επεμβαση που λες, ενω γινεται με κανονικη ναρκωση, μετα απο 4-6 μηνες περναει η επιδραση της ουσιας και ολα επανερχονται. τοτε, πως θα ρυθμισεις το βαρος σου; θα κανεις μια επεμβαση καθε 6 μηνες;
    για τα φαρμακα δενε χω ιδεα, αλλα εδω το θεμα ειναι οτι τα προβληματα που εχεις σε μια διαιτα δλδ την συντηρηση, την εχεις και με μποτοξ, κι επιπλεον μπορει να εχεις επιπλοκες οπως με οποιαδηποτε επεμβαση...
    εγω δεν θα εκανα χειρουργειο ουτε για λιγα ουτε για πολλα κιλα, αν δεν μου συντηρουσε το αποτελεσμα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    to xenical τοπαιρνε παλια ( ειναι παλαιοφαρμακο) και της εφερνε διαρροια , σε ανυποπτο χρονο.....εκει που καθοταν , εψαχνε για τουαλεττα, στα καλα του καθουμενου, το αλλο δεν το ξερω , .........οπως κι remedy δεν ξερω αν συντηρει το αποτελεσμα ( το botox )........

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    3
    Σκοπεύω να κάνω και εγώ την επόμενη εβδομάδα. Μήπως μπορείτε να να μας πείτε την πρόοδο που έχετε κάνει έως τώρα και την εμπειρία σας γενικά ? Είστε ευχαριστημένη ?
    Last edited by Thalia_44; 09-04-2022 at 11:12.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by EiriniKal View Post
    το έκανα ήδη δυστυχώς ή ευτυχώς ! χάνεις μέχρι και 20-25 κιλά είμαι περίπου 90 και θέλω να πάω 67 κάπου εκεί αλλά δεν με είχε ενημερώσει επαρκώς και τώρα που κλείνω 2 εβδομάδες μου έγραψε να πάρω συμπληρωματικά κάποια φάρμακα saxenda και xenical δε θέλω όμως και δε νομίζω εν τέλει να τα πάρω και έλεγα μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία
    Σκοπεύω να κάνω και εγώ την επόμενη εβδομάδα. Μήπως μπορείτε να να μας πείτε την πρόοδο που έχετε κάνει έως τώρα και την εμπειρία σας γενικά ? Είστε ευχαριστημένη ?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7
    Καλησπέρα Ειρήνη!
    Θα ήθελα να σε ρωτήσω για την εμπειρία σου με το γαστρικο μποτοξ.
    Έχεις δει αποτελεσματα;
    Είχες πόνους, αναγούλες μετά την επεμβαση;
    Πόσο σου κοστισε;
    Πρέπει τελικά να πάρεις και Xenical?

    Για πείτε βρε παιδιά όσοι έχετε εμπειρία από αυτό...ψάχνομαι.. είναι χρονια που δεν μπορώ να χάσω αυτά τα 25-30 κιλα...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7
    Thalia τελικά πως πηγε; έχεις δει αποτελέσματα μέχρι τωρα; κ πόσο σου κοστισε;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    3
    Καλησπέρα... Φοβήθηκα και δεν το έκανα τελικά..

Similar Threads

  1. Τι είναι αυτό το κοινωνικό άγχος που με βασανίζει;
    By Pitz in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2022, 13:04

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •