Παραλογος φόβος/ντροπή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49

    Παραλογος φόβος/ντροπή

    ειμαι 17.5 χρόνων και δίνω πανελληνιες φέτος και καθε φορα που αγχωνομαι καμία φορα γουργουριζει το στομάχι μου απο το αγχος. Μια μερα καθώς εγραφα διαγωνισμα γουργουριζε το στομάχι μου, ντραπηκα τοσο πολυ που ζητησα να αλλάξω αίθουσα και να γράψω καπου μόνος μου (στο φροντιστηριο). Πλεον φοβαμαι οτι οποτε γουργουριζει κοιλία μου εχω το σκεπτικο οτι θα με πιασει κρίση πανικού (εχω διαταραχή πανικού), οτι μπορει να κάνω εμετό κλπ και να σηκωθω να φυγω απο την τάξη είτε στο σχολείο είτε στο φροντιστηριο. Το ξερω οτι ακούγονται ακρως παραλογα και το καταλαβαίνω απολυτα αλλα για καποιο λόγο δεν εχω μάθει να ελεγχω καποιους φόβους μου. Τι μπορω να κάνω για αυτο; Υπαρχουν τροφές που να γεμίζουν το στομάχι ετσι ωστε να το ξεγελαω και να μην γουργουριζει; Εχω ακούσει καποιες αλλα θα ηθελα να ακουσω και τις δικές σας. Τα ηρεμιστικα και τα αντικαταθληπτικα βοηθούν στο να ηρεμήσει το στομάχι με την παροδο του χρόνου; (μου εχει συνταγογραφησει ψυχίατρος λεξοτανιλ και ζολοτριν και ξεκινησα εδω και μια βδομάδα το λεξοτανιλ και το ζολοτριν χτες). Γενικότερα με εχουν βρει διαφορα προβληματα αυτη τη χρονια και πραγματικα δεν ξερω αν θα βγαλω την χρονια και αν θα δώσω πανελληνιες (ακόμη και να βγαλω το σχολείο). Ο ψυχίατρος που πηγα μου λέει οτι δεν χρειάζεται να πηγαινω καθε βδομάδα (εχω παει μονο μια φορα την προηγούμενή βδομάδα)...

  2. #2
    Η αλήθεια είναι πως δεν γνωρίζω πως συνδέεται το γουργουριτο με το άνχος κ δεν μπορώ να βοηθήσω με αυτό.. ούτε για τα φάρμακα ξέρω.. απλά δεν καταλαβαίνω γιατί να ντρέπεσαι που γουργουριζει το στομάχι σου.. άμα σε ενοχλεί κ νιώθεις άσχημα σαν αίσθηση οκ λογικό.. αλλά γιατί να ντρέπεσαι να πεις ότι εκλανες συνέχεια να το καταλάβω.. αλλά να ντρέπεσαι για το στομάχι..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    ρε τυπε, γιατι σπαμαρεις συνεχως;
    εχεις ανοιξει κι αλλο θεμα ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ. συνεχισε εκει την συζητηση σου, αν σε απασχολει ακομα!!!!
    ολα τα θεματα σου (με το συγκεκριμενο προφιλ) τα ανοιγεις 2 και 3 φορες, ενω δεν μας λες τπτ διαφορετικο.
    ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑ ΕΚΕΙ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Δεν τον βοηθάς έτσι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Δεν τον βοηθάς έτσι
    σε τι; στο να σπαμαρει η στο να μας δουλευει;

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε τι; στο να σπαμαρει η στο να μας δουλευει;
    Δεν σπαμαρω ουτε δουλευω κανέναν απλα στο προηγούμενο ποστ που ανοιξα με αυτο το θέμα που προεκυψε δεν υπηρχε καμία ανταποκριση και το ξαναεκανα μπας και...αμα εχεις θέμα απλα μην τα ανοιγεις, εφόσον δεν εχεις την διάθεσή να βοηθησεις, αλλα να κραξεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    καλησπερα και απο μενα, οντως φαινεται σαν τρολλινκ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Velissarios View Post
    Υπαρχουν τροφές που να γεμίζουν το στομάχι ετσι ωστε να το ξεγελαω και να μην γουργουριζει;
    Πόσο προχωρημένη μπορεί να θεωρηθεί η σκέψη του να φας κάτι γρήγορο (οτιδήποτε) πριν από την εξέταση ώστε να τίθεται σαν ερώτημα για το οποίο δε φαντάζεσαι καν την απάντηση; Πρέπει να κάνεις μια αναβάθμιση στα skills σου στο trolling.

    Επίσης όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση σε ένα θέμα σου μπορείς να κάνεις ένα νεο σχόλιο μέσα για να μπει στα πρόσφατα. Με το να κάνεις νέο θέμα δε καταφέρνεις κάτι νέο.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Να πω κατι για να απαντησω σε ολους. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΛ, αν ημουν θα μπορουσα να παω σε αλλα φόρουμ και να κάνω τον χαβα μου ξερω γω τι να πω. 17.5 χρόνων ειμαι που δίνω πανελληνιες και εχω καποια αλλα προβληματα που δεν χρειαζεται να τα ξέρουν ολοι αν και τα εχω αναφέρει νομιζω στα πρωτα ποστ και λόγω της κατάστασης μου δυστυχώς μου δημιουργούνται καποια παραλογα προβληματα. Εχω επισκεφτει ειδικό κ μάλλον θα επισκεφτω και αλλους αλλα με το να μου λέτε "είσαι τρολ" ή "πηγαινε σε κάνα ψυχολόγο" δεν ειναι λύση. Ξερω οτι χρειάζεται ψυχολογος για καποια θέματα αλλα θα ηθελα να ακουσω κ αλλες γνώμες απο εδω για να βγαλω τουλάχιστον αυτη τη χρονια των πανελληνιων...ορκιζομαι στον θεό οτι δεν ειμαι τρολ και πιστευω πραγματικα δεν ειμαι κανας αθεος. Για τελευταία φορα λοιπον οποιος θέλει μπορει να με βοηθησει, οποιος δεν θέλει ή συνεχίζουν ολοι να μου λέτε διαφορα για τρολ και τέτοια δεν θα ξαναγραψω ποτε τιποτα ξανά και θα προσπαθησω μόνο με ειδικούς. Αλλα ειναι ντροπη πραγματικα να ζηταω βοήθεια και λόγω της ηλικίας μου και να εχω αυτη την ανταποκριση...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Πόσο προχωρημένη μπορεί να θεωρηθεί η σκέψη του να φας κάτι γρήγορο (οτιδήποτε) πριν από την εξέταση ώστε να τίθεται σαν ερώτημα για το οποίο δε φαντάζεσαι καν την απάντηση; Πρέπει να κάνεις μια αναβάθμιση στα skills σου στο trolling.

    Επίσης όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση σε ένα θέμα σου μπορείς να κάνεις ένα νεο σχόλιο μέσα για να μπει στα πρόσφατα. Με το να κάνεις νέο θέμα δε καταφέρνεις κάτι νέο.
    Ζητώ συγνώμη δεν ξερω πως λειτουργούν τα φόρουμ εδω και 2 μήνες το χρήσιμοποω αλλα μονο για δικά μου θέματα δεν μπαινω να δω αλλονων. Σε ενα σχόλιο απανταω και για το θέμα του τρολλινγκ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Η πρώτη τροφή που σκέφτηκα είναι η σοκολάτα. Κι ένα κομμάτι αρκεί ή ένα σοκολατάκι. Εγώ αυτό έχω μαζί μου για ώρα ανάγκης.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Velissarios View Post
    Ζητώ συγνώμη δεν ξερω πως λειτουργούν τα φόρουμ εδω και 2 μήνες το χρήσιμοποω αλλα μονο για δικά μου θέματα δεν μπαινω να δω αλλονων. Σε ενα σχόλιο απανταω και για το θέμα του τρολλινγκ...
    στο ιδιο σχολιο εχεις απαντησει ακριβως τα ιδια κι αλλη φορα, αλλα δεν σταματησες το σπαμαρισμα, ουτε το τρολαρισμα.
    σου ειπαμε να μη ανοιγεις συνεχεια ιδια θεματα, αλλα να συνεχιζεις το αρχικο σου θεμα και το συνεχιζεις.
    δεν χρειαζεται να ξερεις απο φορουμ, αρκει να ξερεις ελληνικα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Velissarios View Post
    Δεν σπαμαρω ουτε δουλευω κανέναν απλα στο προηγούμενο ποστ που ανοιξα με αυτο το θέμα που προεκυψε δεν υπηρχε καμία ανταποκριση και το ξαναεκανα μπας και...αμα εχεις θέμα απλα μην τα ανοιγεις, εφόσον δεν εχεις την διάθεσή να βοηθησεις, αλλα να κραξεις.
    οχι. εγω θα ανοιγω και θα απανταω οποιο θεμα θελω.
    ΕΣΥ να μην ανοιγεις ιδια θεματα ξανα και ξανα , γιατι ειναι σπαμαρισμα και απαγορευεται απ τους ορους λειτουργιας.
    και μην παριστανεις τον τουριστα. σε πηραν κι αλλοι χαμπαρι...
    την μια "δεν ξερει πως δουλευει το φορουμ" και την αλλη μας λεει οτι ετσι γουσταρει.
    ρε ουστ.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι. εγω θα ανοιγω και θα απανταω οποιο θεμα θελω.
    ΕΣΥ να μην ανοιγεις ιδια θεματα ξανα και ξανα , γιατι ειναι σπαμαρισμα και απαγορευεται απ τους ορους λειτουργιας.
    και μην παριστανεις τον τουριστα. σε πηραν κι αλλοι χαμπαρι...
    την μια "δεν ξερει πως δουλευει το φορουμ" και την αλλη μας λεει οτι ετσι γουσταρει.
    ρε ουστ.
    Και εσύ ποιος είσαι ρε; Ο διαχειριστής του φόρουμ να κάνεις οτι θες; Αυτη την στιγμή με εχεις κανει ρεζιλι σε ολους και οι περισσότεροι κάθονται και σε πιστευουν και δεν μου απαντανε πλεον. Με εχεις βγάλει τρολια , 30χρόνο, ψυχαναγκαστη και δεν ξερω και εγώ τι. Σου μιλάω στον ενικό γιατι λογικά θα είσαι μεγαλυτερος απο εμένα, αλλα εσύ αυτο αξιζεις. Εχεις φαγωθεί πια να με βγαλεις τρελό και κάθονται μετα και το πιστευουν ολοι. Τι θες να κάνω πια ; ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ, ΔΙΝΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ, ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΛΙ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ , ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΕ ΡΕΜΕΝΤΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ... Μην ξανασχοληθεις μαζι μου πια, μαθαμε τώρα και ορους λειτουργίας, αν θέλει το ιδιο το σαιτ ας με πεταξει αν με θεωρεί σπαμ και δεν θα ξαναγραψω τιποτα εδω. Μόνος μου θα τα αντιμετωπισω ολα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Velissarios View Post
    Και εσύ ποιος είσαι ρε; Ο διαχειριστής του φόρουμ να κάνεις οτι θες; Αυτη την στιγμή με εχεις κανει ρεζιλι σε ολους και οι περισσότεροι κάθονται και σε πιστευουν και δεν μου απαντανε πλεον. Με εχεις βγάλει τρολια , 30χρόνο, ψυχαναγκαστη και δεν ξερω και εγώ τι. Σου μιλάω στον ενικό γιατι λογικά θα είσαι μεγαλυτερος απο εμένα, αλλα εσύ αυτο αξιζεις. Εχεις φαγωθεί πια να με βγαλεις τρελό και κάθονται μετα και το πιστευουν ολοι. Τι θες να κάνω πια ; ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ, ΔΙΝΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ, ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΛΙ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ , ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΕ ΡΕΜΕΝΤΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ... Μην ξανασχοληθεις μαζι μου πια, μαθαμε τώρα και ορους λειτουργίας, αν θέλει το ιδιο το σαιτ ας με πεταξει αν με θεωρεί σπαμ και δεν θα ξαναγραψω τιποτα εδω. Μόνος μου θα τα αντιμετωπισω ολα.
    Μη κάτσεις και αρρωστήσεις με το θέμα τον πανελληνίων, κοίτα την υγεία σου είναι πιο σημαντική, πήγαινε σε ψυχολόγο, ψυχίατρο εάν χρειάζεται, είσαι πολύ μικρός ακόμα, όσο μεγαλώνεις τόσο θα αυξάνονται τα προβλήματα εάν το αφήσεις. Εύχομαι και περαστικά στην μητέρα σου!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •