ειναι ασφαλες να βγάλει την μάσκα του 10 ωρες νωριτερα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    ειναι ασφαλες να βγάλει την μάσκα του 10 ωρες νωριτερα?

    ενας φιλος μου ειχε συμπτωματα. εκανε τεστ ηταν αρνητικο. μετα απο 7 μερες βγηκε θετικο. του ειπαν απο τοτε που ειναι θετικο 5 καραντινα 5 μασκα.

    επειδη θελουμε να παμε για κρασια, μπορει να βγάλει την μάσκα του στις 9.5 μερες αντι στις 10? το τεστ που εκανε (το τρίτο) ηταν αρνητικο.

    το λεω αυτο επειδη ειχε συμπτωματα για 7 μέρες πριν κανει το τεστ που τον εβγαλε θετικο (ασχετα απο το αν εκανε και ενα ακομη πιο πριν που τον εβγαλε αρνητικο).

    οποτε κατα καποιο τροπο πρωτη μερα δεν θα πρεπε να ειναι η μερα που εμφανισε συμπτωμα και η μερα που κανε το τεστ (7 μερες μετα) να ειναι η 8η? ο εοοδτ του ειπε οτι πρωτη μερα μετραει αυτη που βγηκε θετικο.

    anyway, ειναι ασφαλες να βγάλει την μάσκα του 10 ωρες νωριτερα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    ρωτησες τωρα τον εοδυ τους σουπερ γνωστες.... μαζι με αυτους και τον παγκοσμιο οργανισνο υγειας μαζι με τον τσιοδρα και ολους τους φωστηρες που ειναι εκει για να μας λενε τι πρεπει να κανουμε για τις ζωες μας....

    εν παση περιπτωση να ξερεις πως το rapid εχει τεραστια ποσοστα ανακριβειας και αναποτελεσματικοτητας στην επιδειξη του σωστου αποτελεσματος... φυσικα η πρωτη μερα ειναι οταν ξεκινουν τα συμπτωματα και οχι την ημερα που βγαινει θετικο... για να καταλαβεις εμενα με εβγαζε αρνητικο στην 7η μερα ενω ειχα συμπτωματα ακομα και την 15η μερα... με το να ειμαι εν δυναμη μεταδοτικος μεχρι και την 15η μερα θεωρω οοτι γενικα το εχουν χασει το παιχνιδι με τον κορονοιο

  3. #3
    Ήθελε τις 4 πρώτες διπλή μάσκα και τις υπόλοιπες μονή νομίζω !!
    Πλάκα κάνω.. στην τύχη πρέπει να τα πετάνε κ αυτοί.. πηγαίνετε για κάνα κρασί μωρέ απλά όχι αγκαλιές κ φιλιά καλού κακού.. χαχα..

Similar Threads

  1. γυναικείος οργασμός είναι απαραίτητος?
    By panos19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 108
    Last Post: 30-01-2022, 11:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •