Κακός ψυχίατρος?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Elenia781
    Guest
    Ειχε χαθέι η καρτελα μου απο δημοσιο νοσοκομειο που ειχα νοσηλευτεί γιατι μεταφερανε τα εξωτερικα ιατρεία σε αλλο χώρο. Το 2019 που νοσηλευτηκα πάλι, μου εδωσε αγωγη γιατι λεει αυτα ειχα πάρει το 2015!!! Εχω χαρτι τι ειχα πάρει. Στο περιπου δινουν αγωγές ,ενω τις ελεγα οτι εχω θολωσει γυρναει το κεφαλι μου,με διαβεβαιωσε οτι ειναι η ασθενεια μου και αυτα ειχα ξαναπάρει!! Σε καποια συμφωνω μαζι της σε αλλα όχι. Το ιδιο και με ιδιώτες, κανεις δεν θα ασχολειθεί μαζί σου αν ο ιδιος δεν ξέρεις τι θες και σε ποιο βαθμό.

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ειχε χαθέι η καρτελα μου απο δημοσιο νοσοκομειο που ειχα νοσηλευτεί γιατι μεταφερανε τα εξωτερικα ιατρεία σε αλλο χώρο. Το 2019 που νοσηλευτηκα πάλι, μου εδωσε αγωγη γιατι λεει αυτα ειχα πάρει το 2015!!! Εχω χαρτι τι ειχα πάρει. Στο περιπου δινουν αγωγές ,ενω τις ελεγα οτι εχω θολωσει γυρναει το κεφαλι μου,με διαβεβαιωσε οτι ειναι η ασθενεια μου και αυτα ειχα ξαναπάρει!! Σε καποια συμφωνω μαζι της σε αλλα όχι. Το ιδιο και με ιδιώτες, κανεις δεν θα ασχολειθεί μαζί σου αν ο ιδιος δεν ξέρεις τι θες και σε ποιο βαθμό.
    αυτο το ******** δεν ξερω τι θελω ψαχνω να βρω.... περα απο τα φαρμακα πηγαινω στον ψυχιατρο και λεμε αρλουμπες..
    θελω να πω οτι δεν εχω εντοπισει το ζητημα μου...

  3. #18
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Καλημέρα. Φυσικά υπάρχουν κακοί ψυχιατροι όπως και σε κάθε κλάδο επαγγέλματος. Τον Σεπτέμβρη πήγα σε έναν ο οποίος μου πήρε 80€ με κράτησε ένα τέταρτο όλο και όλο και μου είπε να παίρνω 3 λεξοτανιλ την μέρα. Φυσικά και δε τα πήρα. Άκρως επικίνδυνος ο τύπος. Θα ήθελα τόσο πολύ να τον πετύχω κάπου να τον βρίσω. Όσο για τα αντικαταθλιπτικα εγώ έπαιρνα enlift για 2 χρόνια και ήμουν τέλεια. Δεν ισχύει ότι τα παίρνεις 5-6 μήνες μόνο. Τα παίρνεις για όσο τα χρειάζεσαι. Θα σου πρότεινα να πας σε άλλον ψυχίατρο. Εγώ πήγα τώρα πριν 3 μέρες και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Δε μου ανέφερε πότε την λέξη ηρεμιστικά.........
    Ναι μου φαίνεται αυτό θα κάνω γιατί τον είδα για να μου δώσει μια συνταγή χωρίς να τον πληρώσω του είπα να σας κάνω μια ερώτηση κ μου είπε όχι δεν μπορώ στείλτο σε μήνυμα.. του έστειλα την απορία μου κ μου είπε κλείσε ραντεβού να δούμε από κοντά.. έμπας περίπτωση σκευτομαι ότι θα πάω σε άλλον κ μπορεί να είναι κ αυτός "κακός".. η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ χάλια τελευταία δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα μπορεί όμως νάναι κ το μυαλό μου επειδή έμαθα ότι μπορεί να συνηθίζονται.. θα πάω σε κάποιον άλλον σίγουρα.. απλά ξυπνάω πάλι το πρωί εδώ κ 2-3 μέρες κ η πρώτη εικόνα είναι ενας τρόπος αυτοκτονίας χωρίς να έχω σκοπό να το κάνω.. στο κάθε μου παραμικρο πρόβλημα είναι η λύση πάλι.. η αλήθεια είναι πως δεν είναι όλα εντάξει στην ζωή μου έχω πολλά προβλήματα που συνεχίζω κ ζω με αυτά οπότε δεν μπορείς να περιμένεις ένα χάπι να σε σώσει. Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις

  4. #19
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Καλημέρα. Φυσικά υπάρχουν κακοί ψυχιατροι όπως και σε κάθε κλάδο επαγγέλματος. Τον Σεπτέμβρη πήγα σε έναν ο οποίος μου πήρε 80€ με κράτησε ένα τέταρτο όλο και όλο και μου είπε να παίρνω 3 λεξοτανιλ την μέρα. Φυσικά και δε τα πήρα. Άκρως επικίνδυνος ο τύπος. Θα ήθελα τόσο πολύ να τον πετύχω κάπου να τον βρίσω. Όσο για τα αντικαταθλιπτικα εγώ έπαιρνα enlift για 2 χρόνια και ήμουν τέλεια. Δεν ισχύει ότι τα παίρνεις 5-6 μήνες μόνο. Τα παίρνεις για όσο τα χρειάζεσαι. Θα σου πρότεινα να πας σε άλλον ψυχίατρο. Εγώ πήγα τώρα πριν 3 μέρες και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Δε μου ανέφερε πότε την λέξη ηρεμιστικά.........
    Ναι μου φαίνεται αυτό θα κάνω γιατί τον είδα για να μου δώσει μια συνταγή χωρίς να τον πληρώσω του είπα να σας κάνω μια ερώτηση κ μου είπε όχι δεν μπορώ στείλτο σε μήνυμα.. του έστειλα την απορία μου κ μου είπε κλείσε ραντεβού να δούμε από κοντά.. έμπας περίπτωση σκευτομαι ότι θα πάω σε άλλον κ μπορεί να είναι κ αυτός "κακός".. η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ χάλια τελευταία δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα μπορεί όμως νάναι κ το μυαλό μου επειδή έμαθα ότι μπορεί να συνηθίζονται.. θα πάω σε κάποιον άλλον σίγουρα.. απλά ξυπνάω πάλι το πρωί εδώ κ 2-3 μέρες κ η πρώτη εικόνα είναι ενας τρόπος αυτοκτονίας χωρίς να έχω σκοπό να το κάνω.. στο κάθε μου παραμικρο πρόβλημα είναι η λύση πάλι.. η αλήθεια είναι πως δεν είναι όλα εντάξει στην ζωή μου έχω πολλά προβλήματα που συνεχίζω κ ζω με αυτά οπότε δεν μπορείς να περιμένεις ένα χάπι να σε σώσει. Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Karelaki View Post
    Ναι μου φαίνεται αυτό θα κάνω γιατί τον είδα για να μου δώσει μια συνταγή χωρίς να τον πληρώσω του είπα να σας κάνω μια ερώτηση κ μου είπε όχι δεν μπορώ στείλτο σε μήνυμα.. του έστειλα την απορία μου κ μου είπε κλείσε ραντεβού να δούμε από κοντά.. έμπας περίπτωση σκευτομαι ότι θα πάω σε άλλον κ μπορεί να είναι κ αυτός "κακός".. η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ χάλια τελευταία δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα μπορεί όμως νάναι κ το μυαλό μου επειδή έμαθα ότι μπορεί να συνηθίζονται.. θα πάω σε κάποιον άλλον σίγουρα.. απλά ξυπνάω πάλι το πρωί εδώ κ 2-3 μέρες κ η πρώτη εικόνα είναι ενας τρόπος αυτοκτονίας χωρίς να έχω σκοπό να το κάνω.. στο κάθε μου παραμικρο πρόβλημα είναι η λύση πάλι.. η αλήθεια είναι πως δεν είναι όλα εντάξει στην ζωή μου έχω πολλά προβλήματα που συνεχίζω κ ζω με αυτά οπότε δεν μπορείς να περιμένεις ένα χάπι να σε σώσει. Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις
    Να πας σε άλλον. Εγώ έψαξα πολύ για να βρω έναν καλό κ επιτέλους τον βρήκα. Τα αντικαταθλιπτικα δε λύνουν κανένα πρόβλημα. Απλά βοηθούν να βγεις απ την μαυρίλα. Από κει κ πέρα είναι δουλειά με τον εαυτό σου. Χωρίς αυτά όμως και γω είχα σκεφτεί ότι καλύτερα να πεθάνω τι την θέλω αυτή την ζωή. Αγωγή λοιπόν και κάνω ψυχοθεραπεία 2,5 μήνες σχεδόν. Θα δείξει σε βάθος χρόνου αν θα με βοηθήσει είναι πολύ νωρίς ακόμα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εσείς μπορείτε τουλάχιστον να πάτε σε ψυχίατρο, εγώ δεν μπορώ ούτε καν δωρεάν. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι στις μέρες μας με όλα αυτά τα προβλήματα που απασχολούν τον κόσμο, υπάρχει πόλη που δεν υπάρχει ψυχίατρος!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Αντρεα ειναι πολλα τα προβληματα που προκαλουν γι αυτο αν μαθεισ πωσ λειτουργουν θα αλλαξεισ γνωμη βεβαια αν εχεισ προβλημα να πασ αλλα δεν σωζονται ολοι μονο καποιοι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    σε εναν ψυχιατρο που ειχα παει ειχε τοσα πολλα νευρα που με εκανε να φοβηθω..ηταν τοσο ακαταλληλος που πραγματικα χρειαζοταν ο ιδιος αγωγη και ψυχιατρο..μου εκανε καποιες ερωτησεις τις οποιες δεν ηξερα να απαντησω και ειχε νευριασει τοσο πολυ που χτυπουσε το γραφειο..αν θελετε δινω κ το ονομα του...πραγματικη περιπτωση...ο αλλος ψυχιατρος που εχω απλα μου παιρνει το 50αρικο καθε 4-5 μηνες μου λεει παρε χαπια κ αυτο ηταν.οταν ομως εγω λεω οτι πρεπει να εχουμε την ελπιδα μας οχι σε ανθρωπους αλλα στον Θεο τοτε πεταγονται οι γνωστοι αγνωστοι ξερολες εδω (ονοματα μην πω καλυτερα) και μας λενε και τρελους

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Ονόματα μην γράψεις ούτε για καλό ούτε για κακό. Θα θεωρηθεί διαφήμιση και δυσφήμιση αντίστοιχα. Ένας ψυχίατρος στον οποίο πας τόσο αραιά και του λες (υποθέτω) ότι δεν είσαι καλά κλπ τι να κάνει; Οι πιο πολλοί θεωρούν ότι αφού επέλεξες να πας σε ψυχίατρο και όχι σε ψυχολόγο σημαίνει ότι έχεις αποδεχθεί τη λήψη φαρμάκων (μου το έχει πει ψυχίατρος). Εγώ προσωπικά έχω πάει σε διάστημα 25ετιας σε τρεις ψυχιάτρους. Μόνο ένας εξ αυτών πριν τη λήψη αντικαταθλιπτικου με είχε στείλει για εξετάσεις θυρεοειδούς, b12 και άλλα που δεν θυμάμαι.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •