Φοβίες και φάρμακα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ουδεποτε εχει γινει κανεις καλα με αντικαταθλιπτικα .........
    Εξαρταται απο τις περιπτωσεις. Αναλογως τι τον απασχολει τον καθενα. Προσωπικα δε μου ελυσε το προβλημα αλλα με βοηθησαν να μειωθουν οι κρισεις πανικου και η εντονη μαυριλα. Ποιοτητα ζωης ομως δεν υπαρχει οπως σχεδον σε ολους τους ανθρωπους αλλα καπως τσουλησε το πραγμα και δε φουνταρα. Για τη συνεχεια κανεις δε ξερει πως θα εξελεχθουν τα πραγματα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,391
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Εξαρταται απο τις περιπτωσεις. Αναλογως τι τον απασχολει τον καθενα. Προσωπικα δε μου ελυσε το προβλημα αλλα με βοηθησαν να μειωθουν οι κρισεις πανικου και η εντονη μαυριλα. Ποιοτητα ζωης ομως δεν υπαρχει οπως σχεδον σε ολους τους ανθρωπους αλλα καπως τσουλησε το πραγμα και δε φουνταρα. Για τη συνεχεια κανεις δε ξερει πως θα εξελεχθουν τα πραγματα.

    Ακριβως !
    Απο εκει και περα δεν περιμενεις κατι αλλο ,αυτο ειναι το κυριοτερο και καπου εκει ερχεται και κουμπωνει η ψυχοθεραπεια που θα σου μαθει να διαχειριζεσαι πλεον την ζωη σου και να βρισκεις μονος σου διεξοδους σε αυτο ..

    Χαιρομαι για εσενα ακομα και γι αυτο γιατι ξερω ποσο δυσκολες ειναι οι κρισεις πανικου και η μαυριλα και μπροστα σε τι γκρεμο σε φερνουν δυστηχως
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    στις κρισεις πανικου και στο αγχος οντως βοηθουν, τωρα ισως βοηθουν σε σοβαρη κτθλψη , να την μετριασουν .......δεν εχω σοβαρη κτθλψη, εχω μετρια κτθλψη.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    πιστευει στην ψυχοθεραπεια μονο για την κτθλψη , η φαρμακολογια ειναι ενα μερος των σπουδων του, και αναφερεται μονο στα αντικαταθλιπτικα , οχι σε αλλα φαρμακα ......
    Δλδ στις εμμονές από αγχωδη διαταραχή τι βλέπει ως θεραπεία αν όχι τα αντικαταθλιπτικά?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    δεν ξερω απο εμμονες , αλλα εχω μια αγχωδη διαταραχη και το seroxat 20mg κανει δουλιτσα .......ενα μελος που ειχε εντονη αγχωδη διαταραχη επαιρνε συμφωνα με τον γιατρο του αντιψυχωτικα ( οπως το seroquel 100+ mg ) , ειναι σαφως πιο ισχυρα αγχολυτικα , για να μην πας σε βενζοδιαζεπινες και εθιστεις .......απο την αλλη τα αντιψυχωτικα παντα ανοιγουν την ορεξη ( επαιρνα seroquel 100 mg ) γι αυτο και τοκοψα , και προτιμω μια βενζοδιαζεπινη, παιρνω 2 mg ζαναξ / μερα , που δεν ειναι και λιγο ........

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •