Μητερα νάρκισσος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Tο να την πεις εγωκεντρική, χειριστική, καλοπερασάκια, παρτάκια, σκατόψυχη στην τελική, τι διαφορά έχει από το να την πεις νάρκισσο;
    Η διαφορά ειναι τεράστια. η εγωκεντρική, χειριστική, καλοπερασάκιας, παρτάκιας, σκατόψυχη κτλ μπορεί ναι αλλάξει (ως ένα βαθμό). Η ναρκισσίτρια όχι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ έθιξα το ως προς την Άριελ ή περιπτώσεις σαν αυτή τι διαφορά έχει για την ίδια, όχι για το άτομο που είναι όπως είναι. Δηλαδή στην Αριελ και την κάθε Άριελ θα πρότεινες να κάτσει να αλλάξει τη μάνα της ή να θέσει όρια και να κοιτάξει τον εαυτό της;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εγώ έθιξα το ως προς την Άριελ ή περιπτώσεις σαν αυτή τι διαφορά έχει για την ίδια, όχι για το άτομο που είναι όπως είναι. Δηλαδή στην Αριελ και την κάθε Άριελ θα πρότεινες να κάτσει να αλλάξει τη μάνα της ή να θέσει όρια και να κοιτάξει τον εαυτό της;
    Καλησπερα Σονια.
    Οχι δεν προκειται να αλλαξω την μανα μου αλλα εχω αλλαξει εγω συμπεριφορα προς εκεινη. Ετσι κ αλλιως ολο αυτον τον καιρό (1μιση χρονο) δεν μιλούσανε, αλλα για χαρη του πατερα μου που ηταν χαλια πηγα τον επισκέφτηκα κ η μανα μου με υποδέχτηκε με αγκαλιές κ φιλια. Ομως απο τη μερα που πεθανε ο πατερας μ προσπαθούσα να καταλαβω τι ηταν αυτο που την εκανε να χαμογελάει, να βγαινει εξω κ να πινει καφε με τις φιλες της κλπ. Καταλαβα πως δεν την νοιαζει κ δεν την ένοιαξε ποτε για κανεναν μας. Προσπαθούσα να καταλαβω αν εκανα εγω καποιο λαθος η ετσι ειναι εκεινη…κ οντως ετσι ειναι, ναρκισσιστική.
    Όλον αυτον τον 1μιση χρονο δρν μιλουσαμε κ ξερεις γιατι; Γιατι ειπα στην μανα μου πως θα αγορασουμε (το αγορι μ κ εγω) σπιτι με πισινα. Την εκανε έξαλλη αντι να χαρει. Βγαλε συμπερασμα, δεν ξερω τι αλλο να πω [emoji2370]

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •