Έχει κανείς επίμονο βήχα μετά από καιρό από την νόσηση με κοβιντ? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 82
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Εμενα ολοι το περασαν στο ποδι..μονο εγω ταλαιπωρουμαι τοσο

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Πέρασα Covid τον Νοέμβριο με 10ήμερη νοσηλεία στο Σωτηρία, σε απλό θάλαμο.
    Ακόμα έχω γαργάλημα στο στήθος που με κάνει να θέλω να βήχω, περιστασιακά. Οξυγόνο 99% σταθερά αλλά το γαργάλημα και ο βήχας παραμένει. Είναι ξηρός βήχας και το γαργάλημα δεν το έχω στο λαιμό, αλλά κεντρικά. Στον πνεύμονα. Αιματολογικές άριστες.
    Υποψιάζομαι έχει ενεργοποιήσει Ασθματάκι (απο το παρελθόν) ο Covid. Μάλλον θα επισκεφθώ κι έναν Πνευμονολόγο για σπιρομέτρηση.
    Υποψιάζομαι Cough-Variant Asthma αλλά θα το επιβεβαιώσω με τον Πνευμονολόγο.

  3. #48
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Εμενα ολοι το περασαν στο ποδι..μονο εγω ταλαιπωρουμαι τοσο
    Ακριβώς και μένα όλοι το πέρασαν σαν ένα απλό κρυολόγημα... Είμαι πολυ στεναχωρημένη επειδή για 1 μέρα ήμουν καλά, και χθες το βράδυ ξαφνικά αρχισα να βγάζω πολυ φλεμα και σήμερα που ξυπνησα είμαι πολυ χάλια... Από τον Ιανουάριο και κοντευει πασχα... Εχω κουραστεί

  4. #49
    Παιδιά φοβάμαι μην ξανακολλησω τώρα.. Επειδή ήρθα σε επαφή με άτομο που είχε έρθει σε επαφή με κρουσμα... Τι να κάνω? Κλαιω συνέχεια... Εχω που εχω τον βήχα θα με ξαναπιάσει παλι κορονοιος μετά από 2 μήνες... Είμαι πολυ στεναχωρημένη παιδια

  5. #50
    Έχει κολλήσει κανεις σε διάστημα 2 μηνών από την νοσηρή?

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Περαστικα Σταυρο. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Εγω γαργαλημα εχω μονο πολυ χαμηλα στο λαιμο, στο υψος της τραχειας. Χριστινα μην πανικοβαλλεσαι. Και να εχεις κολλησει (που δε νομιζω) εχεις αντισωματα προσφατα.

  7. #52
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Περαστικα Σταυρο. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Εγω γαργαλημα εχω μονο πολυ χαμηλα στο λαιμο, στο υψος της τραχειας. Χριστινα μην πανικοβαλλεσαι. Και να εχεις κολλησει (που δε νομιζω) εχεις αντισωματα προσφατα.
    Πενυ καλημέρα... Έχεις ακόμα γαργαλητο? Εμένα μειώθηκε λιγάκι πιο σπάνια βήχω πλεον... Αλλά σήμερα με το που ξυπνησα με γαργαλαει φουλ ο λαιμός και κοντευω να παθω πανικο

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Εγω νοσησα 17 ιανουαριου ,με κυριο χαρακτηριστικο φτερνισμα και μπουκωμα.Ακομα φτερνιζομαι συχνα πυκνα και εχω ηπια καταρροη.Τιποτα το ιδιαιτερο,μοιαζει σαν να μου υποτροπιασε μια παλια ρινιτιδα που ειχα.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Πενυ καλημέρα... Έχεις ακόμα γαργαλητο? Εμένα μειώθηκε λιγάκι πιο σπάνια βήχω πλεον... Αλλά σήμερα με το που ξυπνησα με γαργαλαει φουλ ο λαιμός και κοντευω να παθω πανικο
    Γεια σου Χριστινα. Ακομα τα εχω. Και φλεματα και γαργαλητο και πονολαιμο μαζι με κλεισιμο φωνης. Κ φυσικα εχω κ τη γευση που με εχει κουρασει αφορητα!

  10. #55
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Γεια σου Χριστινα. Ακομα τα εχω. Και φλεματα και γαργαλητο και πονολαιμο μαζι με κλεισιμο φωνης. Κ φυσικα εχω κ τη γευση που με εχει κουρασει αφορητα!
    Και εγώ ακόμη γαργαλητο και φλέματα 2 μήνες μετά την νοσηση... Δεν βλέπω να φευγει ποτε αυτός ο βήχας

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Και εγώ ακόμη γαργαλητο και φλέματα 2 μήνες μετά την νοσηση... Δεν βλέπω να φευγει ποτε αυτός ο βήχας
    Χριστινα πως εισαι; εγω χαλια. Πολλα φλεματα,βηχα,πνιξιμο στο λαιμο κ μπουκωμα παλι! Ειμαι χειροτερα εδω κ 3 μερες.

  12. #57
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Χριστινα πως εισαι; εγω χαλια. Πολλα φλεματα,βηχα,πνιξιμο στο λαιμο κ μπουκωμα παλι! Ειμαι χειροτερα εδω κ 3 μερες.
    Καλημερα Πένυ... Είναι λίγο καλυτερα ο βήχας... Αλλά το γαργαλητο συνεχίζει ακάθεκτο... Σου έχει δώσει τίποτα βοηθητικό ο πνευμονολογος?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Oχι δε μου εχει δωσει αλλα παιρνω απο μονη μου trebon! Εχω ομως εντονα φλεματα κ κλεινει η φωνη μου διαρκως. Το θεμα μου δεν πρεπει να ειναι απο τα πνευμονια οσο απο το λαιμο χαμηλα. Στην τραχεια σκεψου.
    Last edited by PenyP; 21-03-2022 at 18:55.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Εμένα όταν κόλλησα ήρθε γιατρός στο Σπιτι γιατί είχα δεκατα και βήχα και Μ έδωσε κορτιζόνη
    Τα δέκατα έμειναν 12 μέρες και βήχα έχω λίγο ακόμη και τώρα από 4 Μαρτίου που ξεκίνησαν τα συμπτώματα
    Μου έδωσε ένα σιρόπι και κάπως έφυγε
    Και τώρα είμαι καλα

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Εμένα όταν κόλλησα ήρθε γιατρός στο Σπιτι γιατί είχα δεκατα και βήχα και Μ έδωσε κορτιζόνη
    Τα δέκατα έμειναν 12 μέρες και βήχα έχω λίγο ακόμη και τώρα από 4 Μαρτίου που ξεκίνησαν τα συμπτώματα
    Μου έδωσε ένα σιρόπι και κάπως έφυγε
    Και τώρα είμαι καλα
    Καλημερα παιδια. Πηγα ξανα πνευμονολογο. Μου εκανε σπιρομετρηση. Εχω ασθματακι που ενεργοποιηθηκε με τον covid. Εχω κ εκκρισεις βεβαια που κατεβαινουν στο λαιμο. Ειμαι να σκασω!

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Είναι κανείς εδώ;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3778
    Last Post: 26-03-2024, 18:45
  2. Replies: 12
    Last Post: 18-06-2022, 23:40
  3. ποναω μετα απο μάσηση.
    By Enoxlitikos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 09-02-2022, 21:41
  4. Κανείς δεν καταλαβαίνει
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2020, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •