ΔυσκολαΤαΠραγματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36

    ΔυσκολαΤαΠραγματα

    Και φτάνει λοιπόν σιγά σιγά αυτή η στιγμή..η στιγμή που φοβόμουν απο παλιά ότι κάποτε θα το ζησω. Ο πατέρας μου που αργοπεθαίνει στο νοσοκομείο. Από καρκίνο του πνεύμονα με μεταστασεις. Κι ομολογώ ότι είναι τόσο δύσκολο όλο αυτο. Όχι μόνο ο θάνατος αλλά και το τι προηγήθηκε. Δεν άντεχα να τον βλέπω έτσι. Μέρα με τη μέρα όλο και πιο άσχημα αν μπω σε λεπτομέρειες δε θα τελειώσω ποτέ. 2 βδομάδες τώρα δε σηκώνεται καθόλου από το κρεβάτι. Μας είχαν προειδοποιησει ότι θα ερχόταν αυτή η μέρα. Κι από χθες να βαριανασαινει πολύ. Είναι στο νοσοκομείο και το πιο κουλό απ όλα που μας είπαν τωρα στο τέλος της ημέρας είναι ότι βρέθηκε θετικος σε κοβιντ. Εγώ και η αδερφή μου που μένουμε στο ίδιο σπίτι μαζί του, το περάσαμε πριν 1,5 μήνα. Η μητέρα μου κάνει μέρα παρά μέρα τεστ.. είναι δυνατόν λεω; είναι δυνατόν τωρα πως να μη πιστεψω ότι είναι αλήτες κ θα γυρίσουν να πουν ότι πέθανε από κοβιντ κι όχι από καρκίνο.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Ds1 View Post
    Και φτάνει λοιπόν σιγά σιγά αυτή η στιγμή..η στιγμή που φοβόμουν απο παλιά ότι κάποτε θα το ζησω. Ο πατέρας μου που αργοπεθαίνει στο νοσοκομείο. Από καρκίνο του πνεύμονα με μεταστασεις. Κι ομολογώ ότι είναι τόσο δύσκολο όλο αυτο. Όχι μόνο ο θάνατος αλλά και το τι προηγήθηκε. Δεν άντεχα να τον βλέπω έτσι. Μέρα με τη μέρα όλο και πιο άσχημα αν μπω σε λεπτομέρειες δε θα τελειώσω ποτέ. 2 βδομάδες τώρα δε σηκώνεται καθόλου από το κρεβάτι. Μας είχαν προειδοποιησει ότι θα ερχόταν αυτή η μέρα. Κι από χθες να βαριανασαινει πολύ. Είναι στο νοσοκομείο και το πιο κουλό απ όλα που μας είπαν τωρα στο τέλος της ημέρας είναι ότι βρέθηκε θετικος σε κοβιντ. Εγώ και η αδερφή μου που μένουμε στο ίδιο σπίτι μαζί του, το περάσαμε πριν 1,5 μήνα. Η μητέρα μου κάνει μέρα παρά μέρα τεστ.. είναι δυνατόν λεω; είναι δυνατόν τωρα πως να μη πιστεψω ότι είναι αλήτες κ θα γυρίσουν να πουν ότι πέθανε από κοβιντ κι όχι από καρκίνο.
    πως το φοβοσουν οτι θα παθει καρκινο του πνευμονα και τελικα επαθε;;;ειχες καποια σημαδια που οδηγουσαν σε αυτη την διαγνωση;οπως και να χει τα λογια περριτευουν τι να σου πω να εισαι δυνατη δυνατος στους δικους σου.εχω χασει και γω τον πατερα μου με βοηθησε τον πρωτο καιρο λογια απο καποιους γεροντες του αγιου ορους με τις ομιλιες.εκει αντλησα δυναμη.παντως οπως και να χει αργα ή γρηγορα ολοι θα φυγουμε απο αυτον τον κοσμο και θα ανταμωσουμε με τους χαμενους συγγενεις μας.αλλα για να μην σου πιασω πολλα μακαβρια μακαρι να γινει ενα θαυμα και να θεραπευτει και αλλοι με τελικου σταδιου καρκινους εγιναν πληρως καλα θαυματουργα.σε εναν εδιναν 6 μηνες ζωης και περασε 30 χρονια και ακομα ζουσε.τωρα τι αλλο να σου πω.φοβαμαι μην πω κατι δυσαρεστο και σε στεναχωρησω.γιατι δεν το χω πολυ με το λεγειν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ds1 View Post
    Και φτάνει λοιπόν σιγά σιγά αυτή η στιγμή..η στιγμή που φοβόμουν απο παλιά ότι κάποτε θα το ζησω. Ο πατέρας μου που αργοπεθαίνει στο νοσοκομείο. Από καρκίνο του πνεύμονα με μεταστασεις. Κι ομολογώ ότι είναι τόσο δύσκολο όλο αυτο. Όχι μόνο ο θάνατος αλλά και το τι προηγήθηκε. Δεν άντεχα να τον βλέπω έτσι. Μέρα με τη μέρα όλο και πιο άσχημα αν μπω σε λεπτομέρειες δε θα τελειώσω ποτέ. 2 βδομάδες τώρα δε σηκώνεται καθόλου από το κρεβάτι. Μας είχαν προειδοποιησει ότι θα ερχόταν αυτή η μέρα. Κι από χθες να βαριανασαινει πολύ. Είναι στο νοσοκομείο και το πιο κουλό απ όλα που μας είπαν τωρα στο τέλος της ημέρας είναι ότι βρέθηκε θετικος σε κοβιντ. Εγώ και η αδερφή μου που μένουμε στο ίδιο σπίτι μαζί του, το περάσαμε πριν 1,5 μήνα. Η μητέρα μου κάνει μέρα παρά μέρα τεστ.. είναι δυνατόν λεω; είναι δυνατόν τωρα πως να μη πιστεψω ότι είναι αλήτες κ θα γυρίσουν να πουν ότι πέθανε από κοβιντ κι όχι από καρκίνο.
    σοβαρα τωρα; ειναι ετοιμοθανατος ο πατερας σου στο νοσοκομειο κι αυτο που μενει να σχολιασεις, ειναι μηπως πουνε οτι πεθανε απο κοβιντ;
    οκ...
    περαστικα για ολα...

    στα νοσοκομεια, απαγορευονται οι επισκεψεις συγγενων εδω και καιρο. εσεις, πως πηγαινοερχεστε;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Anonymous person ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Εννοώ ότι φοβόμουν στη ζωή μου μην έρθει κάποια στιγμή ένας θάνατος γονέα ανεξαρτήτως αιτίας. Κι όχι ότι φοβόμουν για καρκίνο αυτό πως να το ξέρω. Σίγουρα γίνονται κι αυτό που λέμε ..θαύματα.. οι γιατροί δεν είναι μελλοντολογοι απλα λένε πάνω κάτω τι βλέπουν στις εξετάσεις πως πάει η αρρώστια και σου λένε ανάλογα είναι η δεν είναι καλα περίπου τόσο θα κρατήσει! Από εκεί κι έπειτα ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Το θέμα είναι πως ταλαιπωριεται πολύ ο άνθρωπος με μηχανική υποστήριξη πλέον.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Remedy
    Αρχικά να πω ότι αν δεν είναι για κοβιντ ένας συνοδός μπορεί να βρίσκεται στο νοσοκομείο με τον ασθενή με ραπιντ τεστ. Τουλάχιστον εδώ στη πόλη μου στη Λάρισα. Μετά μας ενημέρωσαν ότι βρέθηκε θετικος στον ιό οπότε η μητέρα μου αναγκάστηκε να φύγει. Τωρα επικοινωνούμε με το νοσοκομείο τηλεφωνικώς. Τωρα γι αυτό που είπες ότι σχολίασα για το τι θα πούνε φυσικά και θα σχολιάσω όταν τρομοκρατούν τον κόσμο...αυτό δε σημαίνει ότι δε με ενδιαφέρει που πεθαίνει η πονάω λιγότερο κλπ η ότι και καλά με νοιάζει πιο πολύ η αιτία παρα το ίδιο το συμβαν! Φυσικά και όχι. Όπως είπα πονάω πάρα πολυ ψυχικά για όλο αυτό γιατί είναι μόλις 63 και σκέφτομαι πόσοι άνθρωποι πέρασαν και περνάνε τέτοιες καταστάσεις και σε πιο μικρή ηλικία. Μακάρι να φεύγαμε όλοι στα γεράματα αλλά δυστυχώς δε γίνεται.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    49
    εύχομαι ότι καλύτερο για εσένα και τον πατέρα σου! γράψε μας να μας πεις τι έγινε!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •