Τσιμπηματα σαν καρφιτσες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Φοβάκαι κ εγώ ίσα περπάτησα πριν έξω κ μπύδιασε σαν ν πάγωσε τ κεφάλι τ θ κάνω;

  2. #17
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Φοβάκαι κ εγώ ίσα περπάτησα πριν έξω κ μπύδιασε σαν ν πάγωσε τ κεφάλι τ θ κάνω;
    Απο τη στιγμη που βγηκε καθαρη η μαγνητικη σου δεν θεωρω πως εχεις λογο να ανησυχεις...μπορει να ειναι και καθαρο αγχος ή να συνεβη απο το κρυο ...εγω που φοβαμαι να κανω μαγνητικη γιατι τρεμω τι θα δειξει; Πραγματικα δεν ξερω τι θα κανωω..υποφερω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Στο νοσοκ που είχα πάει μου έκαν και αξονική στο κεφάλι για τις ζαλάδες...μ έγραψαν κ μαγνητική αυχένα και σπονδ.στήλη κ εγώ φοβάμαι να τις κάνω,μ είπε στις γράφω γ ν σ φύγει ο φόβος.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Στο νοσοκ που είχα πάει μου έκαν και αξονική στο κεφάλι για τις ζαλάδες...μ έγραψαν κ μαγνητική αυχένα και σπονδ.στήλη κ εγώ φοβάμαι να τις κάνω,μ είπε στις γράφω γ ν σ φύγει ο φόβος.
    Απο τη στιγμη που σου ειπε οτι σου εγραψε μαγνητικη μονο και μονο για να σου φυγει ο φοβος, δεν εχεις να φοβασαι τιποταα...προσπαθησε να βγαινεις οσο πιο πολυ γινεται εξω για να ξεχνιεσαι και θα περασει οτι κι αν ειναι...
    Εμενα ρε συ ακομα συνεχιζονται τα τσιμπηματα ...και μονιμως εχω στο μυαλο μου τη σκληρυνση...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Όσο το σκέφτεσαι δεν θα υποχωρεί προσπάθησε...ούτε εγώ νιώθω καλά νιώθω σωματικά λες κ είμαι μετά απο γρίπη κ ανησυχώ πολύ

  6. #21
    Εγώ που είχα αυτά τα συμπτώματα και πολύ χειρότερα από σένα συμπτώματα όπως συχνοουρια, μουδιάσματα, τρέμουλο, θολή όραση, μυικους σπασμούς είχα όλα τα συμπτώματα της σκπ και για 4 μήνες ζούσα με έναν φόβο μετά από της εξετάσεις που τελικά έκανα απλώς διαπίστωσε ο γιατρός πως είχα διόγκωση σπονδυλικής στήλης λόγο δουλειάς και για της καρφίτσες παντού είναι συμπτώματα στρες οπότε σταματά της αρνητικές σκέψεις και πήγαινε στον γιατρό να σου φύγει όλη αυτή η τρέλα δεν έχεις απολύτως τίποτα κάνε της εξετάσεις και μην αγχώνεσαι

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Τι εξετάσεις έκανες;

  8. #23
    Μαγνητική εγκεφάλου αυχένα και σπονδυλικής στήλης και αίματος και βγήκαν όλα φυσιολογικά

  9. #24
    Quote Originally Posted by Jr1983 View Post
    Εγώ που είχα αυτά τα συμπτώματα και πολύ χειρότερα από σένα συμπτώματα όπως συχνοουρια, μουδιάσματα, τρέμουλο, θολή όραση, μυικους σπασμούς είχα όλα τα συμπτώματα της σκπ και για 4 μήνες ζούσα με έναν φόβο μετά από της εξετάσεις που τελικά έκανα απλώς διαπίστωσε ο γιατρός πως είχα διόγκωση σπονδυλικής στήλης λόγο δουλειάς και για της καρφίτσες παντού είναι συμπτώματα στρες οπότε σταματά της αρνητικές σκέψεις και πήγαινε στον γιατρό να σου φύγει όλη αυτή η τρέλα δεν έχεις απολύτως τίποτα κάνε της εξετάσεις και μην αγχώνεσαι
    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...αυτο το αγχος, το στρες και η αρρωστοφοβια θα μας καταστρεψειιι

  10. #25
    Ακριβώς 3γω αυτό πάντως που σου προτείνω είναι πήγαινε σε νευρολόγο κάνε και της μαγνητικές να ησυχάσεις εμένα μου είπε ότι το πραγματικό πρόβλημα είναι στην μέση λόγο βάρη φόρτου εργασίας αλλά κάνε και μια εγκεφάλου να σου φύγει η εμμονή ειδαλος δεν θα σ φύγει ποτέ εγώ φαντάσου μόλις μπήκα στο γραφείο μου μέτρησε την πίεση και είχε φτάσει 19 η πίεση από άγχος και φόβο και μόλις τελείωσε η εξετάσει πήγε στο 13

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Εγώ έχω κάνει μαγνητική κ αξονική εγκεφάλου κ ακόμα φοβάμαι τ σκπ γιατί όταν περπατάω σα ν πέφτει το αίμα απ το κεφάλι κ μετά στη καρδιά και αγκομαχάω σήμερα θα πάω πάλι στο νευρολόγο έχει βαρεθεί να με βλέπει πηγαίνω συνέχεια κ του λέω για άλλο σύμπτωμα.

  12. #27
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 05-03-2022 at 12:48.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Πειράζει που εγώ δεν καταλαβαίνω;

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Mary098 View Post
    Απο τη στιγμη που βγηκε καθαρη η μαγνητικη σου δεν θεωρω πως εχεις λογο να ανησυχεις...μπορει να ειναι και καθαρο αγχος ή να συνεβη απο το κρυο ...εγω που φοβαμαι να κανω μαγνητικη γιατι τρεμω τι θα δειξει; Πραγματικα δεν ξερω τι θα κανωω..υποφερω
    μπορεις να κανεις και αλλες εξετασεις αν σε ανυσιχει τιποτα αλλο....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φαγουρα και καρφιτσες
    By Mary098 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2022, 18:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •