Θα πάω σε καρδιολόγο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νικος99 View Post
    Καλησπερα και απ μενα ήθελα να δω αν εχει συμβει σε κανεναν απ σας μια ζωη καλες εξετασεις στο θεμα καρδιάς και φέτος εχω κανει 3 φορές τριπλεξ καρδιογράφημα το τρίτο καρδιογράφημα μ δείξε μια διαταραχή επαναπολεσης χωρις ευρήματα μ πάνε οτι πολυ πιθανόν απ το πολυ ανχος και δν θα ύπαρχει σε λιγο καιρο εκανα τεστ κοπώσεως και εξέτασης τροπονινης τέλεια όλα χωρίς Ουτε μια αρυθμια το κοπώσεως εκανα και μαγνητικη περιμένω αν κ μ παν οτι ήταν υπερβολικο…με λίγα λόγια αυτή η διαταραχή με εχει τρομάξει και ήθελα να δω αν εχει συμβει σε κάποιον
    Τι συμπτωματα ειχες; Και πώς δικαιολογησαν την ξαφνική εμφάνιση του αφού συνήθως αυτό είναι γενετικό;Ειχες ποτε αρρυθμια σε αλλες περιπτωσεις ή αισθανοσουν να έχεις; Ηλικία;

    Εκανες το εμβόλιο ή περασες κορωνοιο;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ναι, ειναι δυνατον .......και πολυ μαλιστα ......
    Ακριβώς, ξόδεψα λοιπόν 80 ευρώ για ηκγ και τριπλεξ για να ακούσω ότι όλα είναι φυσιολογικά και να παίρνω ιντεραλ όταν νιώθω έτσι.
    Για 4 μέρες ημουν καλά και τώρα με ξαναπιασε. Ζάλη και ταραχή. Αλλά ιντεραλ δεν παίρνω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Ακριβώς, ξόδεψα λοιπόν 80 ευρώ για ηκγ και τριπλεξ για να ακούσω ότι όλα είναι φυσιολογικά και να παίρνω ιντεραλ όταν νιώθω έτσι.
    Για 4 μέρες ημουν καλά και τώρα με ξαναπιασε. Ζάλη και ταραχή. Αλλά ιντεραλ δεν παίρνω


    Ακριβός, με τόσα έπρεπε να σου βάλει και χόλτερ.

    Μην τα θεωρείς τζάπα λεφtα πάντως, ένα τσεκ απ δεν βλάπτει. Βέβαια ένας πλήρης έλεγχος θα περιλάμβανε κι άλλα πράγματα, αλλά αφού σε πιάνει σε άσχετες στιγμές, είναι άγχος. Το ιντεράλ από όσο ξέρω έχει και ηρεμιστικό μέσα.

    Εγώ χθες υπέφερα, με είχε πιάσει ένας πόνος στην πλάτη, πανικοβλήθηκα και το αποτέλεσμα ήταν να μείνω άυπνος και να σέρνομαι σήμερα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ακριβός, με τόσα έπρεπε να σου βάλει και χόλτερ.

    Μην τα θεωρείς τζάπα λεφtα πάντως, ένα τσεκ απ δεν βλάπτει. Βέβαια ένας πλήρης έλεγχος θα περιλάμβανε κι άλλα πράγματα, αλλά αφού σε πιάνει σε άσχετες στιγμές, είναι άγχος. Το ιντεράλ από όσο ξέρω έχει και ηρεμιστικό μέσα.

    Εγώ χθες υπέφερα, με είχε πιάσει ένας πόνος στην πλάτη, πανικοβλήθηκα και το αποτέλεσμα ήταν να μείνω άυπνος και να σέρνομαι σήμερα.
    Μου έχουν κάνει ηκγ και τριπλεξ με φουλ ταχυπαλμια, πιεση στο στήθος, ζάλη και όλα φυσιολογικά.
    Το πρόβλημα είναι οτι τότε, πριν 15 χρόνια μου είπαν ότι αν εχω συνέχεια ταχυπαλμιες μετά από κάποια χρόνια μπορεί να μου κάνει πρόβλημα. Και το σκέφτομαι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ακριβός, με τόσα έπρεπε να σου βάλει και χόλτερ.

    Μην τα θεωρείς τζάπα λεφtα πάντως, ένα τσεκ απ δεν βλάπτει. Βέβαια ένας πλήρης έλεγχος θα περιλάμβανε κι άλλα πράγματα, αλλά αφού σε πιάνει σε άσχετες στιγμές, είναι άγχος. Το ιντεράλ από όσο ξέρω έχει και ηρεμιστικό μέσα.

    Εγώ χθες υπέφερα, με είχε πιάσει ένας πόνος στην πλάτη, πανικοβλήθηκα και το αποτέλεσμα ήταν να μείνω άυπνος και να σέρνομαι σήμερα.
    Αν με έπιανε σε άσχετες στιγμές εκεί θα είχα πρόβλημα. Με πιάνει σε σχετικές στιγμές, μόλις αγχωθω, μόλις με συγχύσει κάποιος, μόλις διαβασω ένα άρθρο για συμπτώματα από κάτι. Ειμαι ράκος από τις 13 Φεβρουαρίου που συνέβη κάτι, γνωρίζω το λόγο. Το πρόβλημα είναι το μυαλό μου

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •